Skocz do zawartości

Bestiariusz XTC [Spoiler - czytasz na własne ryzyko]


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spis wszystkich form życia z XTC, wraz z opisami.

Smok Shivan

Smok Shivan Larwa - Niedawno wyklute Smocze dziecko, jest jeszcze niedoświadczone i ostrożne. To doświadczenie zdobywa poprzez zabawę ze wszystkimi. Oczywiście, zabawa ta polega na walce z innymi stworzeniami, a choć mały, Smok Shivan Larwa już stanowi znaczne zagrożenie dla innych istot żywych.

Spoiler

Fotka, może niezbyt udana, ale zmienię jak tylko wywołam film

post-65-13043681047899_thumb.jpg

Małoletni Smok Shivan - Małoletni Smok jest bardziej doświadczoną i dojrzałą, a jednocześnie stosunkowo młodą istotą. Rozpoznaje z większą świadomością swoją okolicę, może zidentyfikować potencjalny posiłek i sprawiać więcej przykrości innym. Na tym etapie, najczęściej bywa zabawny, chętnie przedłuża życie swojej ofierze, dla osobistej rozrywki.

Dorosły Smok Shivan -Dorosły Smok Shivan jest brutalną, agresywną ognistą istotą. Nie dba o własne bezpieczeństwo, a jego wściekłość i nienawiść do wszystkiego, co żyje sprawia, że jest bardzo niebezpieczny dla każdego - nawet samego siebie.

Starszy Smok Shivan - Starszy Smok Shivan przeżył wiele walk i jest w stanie zrozumieć siebie i swoje otoczenie na wyższym poziomie pojmowania. Choć mądrzejszy i bardziej inteligentny niż młodsze Smoki, Starszy Smok Shivan jest tak samo agresywny i nienawistny, jak każdy Małoletni Smok.

Bardzo stary Smok Shivan - Bardzo stary Smok Shivan jest strasznym wrogiem. W odróżnieniu od swoich młodszych braci, ten stwór może opracować strategię, planować, a nawet w pewnym stopniu zrozumieć łączność elektroniczną. Pomimo wieku, jego agresja nie zmniejszyła się, a nawet jest większa niż dotychczas, Smok pożąda krwi i zniszczenia. Niewiele rzeczy może przeżyć bezpośredni kontakt z tą bestią.

Smoczyca Shivan

Smoczyca Shivan Larwa - Żeńskie dzieci Smoczyc Shivan są przechowywane w bezpiecznym Smoczym Gnieździe, gdzie wychowywane są, tak aby zmniejszyć ich wrodzoną złość i nienawiść, dzięki czemu ich umysły, mogą rozwijać się na bardziej pragmatycznie i bardziej inteligentnie. Prawie nigdy nie są pozostawiane całkowicie samodzielnie, ponieważ są one wciąż bardzo słabe.

Spoiler

Smoczyca pilnująca Smoczego Gniazda

post-65-13043681057107_thumb.jpg

Małoletnia Smoczyca Shivan - Małoletnie Smoczyce Shivan często opuszczają swoje kryjówki w instynktowej chęci walki i krwi. Są one znane z tego, że walczą z niespotykaną furią, nigdy, nic ich nie powstrzyma i nigdy się nie cofną. Jeżeli Smoczyca przetrwa tę bitwę, zawsze wraca do swojego gniazda.

Dorosła Smoczyca Shivan - Na tym etapie Smoczyca Shivan zaczyna się ustatkowywać i szukać nowych kryjówek. Nadal jednak atakuje wrogie obiekty, które zagrażają ich gniazdom, ale wolą się nie wychylać i wysyłać swoich ich kolegów, aby zajęli się problemem. Kiedy jednak Dorosła Smoczyca zostanie rozdrażniona, może zniszczyć wszystko na swojej drodze.

Starsza Smoczyca Shivan - Starsze Smoczyce Shivan, są mądre i okrutne, bronią swoich gniazd z brutalną zajadłością. Mówi się, że mogą nawiązać mentalne połączenie z innymi Smokami, znajdującymi się w pobliżu ich gniazda, wzywając ich, aby stały się nowymi protektorami, porzucając tułaczy tryb Smoczego życia.

Bardzo stara Smoczyca Shivan - Bardzo stare Smoczyce Shivan, są stworzeniami z tradycji i legend. Nikt nie wie, jak mądre i potężne są, wszystko co wiadomo na ten temat, to tylko to, że wszystkie spotkania z bardzo starymi Smoczycami zakończyły się tak, iż tylko zwierzę wychodziło z nich żywe.

Spoiler

Smocze Gniazdo

post-65-1304368105492_thumb.jpg

Rudo-Chrząszcz

Rudo-Chrząszcz Larwa - Nowo wyklute Rudo-Chrząszcze są słabo rozwinięte, ale niezwykle mobilne jak na swój gatunek. Lubią one zwiedzać i poznawać otoczenie, ale nigdy nie robią niczego szkodliwego. Na tym etapie rozwoju, jedynie ich fragmenty powłoki są stałe.

Spoiler

Zdjęcie z ukrytej kamery przemysłowej

post-65-1304368105258_thumb.jpg

Małoletni Rudo-Chrząszcz - Małoletnie Rudo-Chrząszcze nie są jeszcze samoświadome, ale są w stanie podjąć już określone decyzje dotyczące ich celu i sposobu działania. Są one stosunkowo mobilne, choć pojawiają się już pierwsze oznaki stagnacji. Rzadko wchodzą w interakcję z obiektami zainteresowania i wolą trzymać się z dala od wszystkiego, co nie jest odłamkiem mineralnym.

Dorosły Rudo-Chrząszcz - Dorosłe Rudo-Chrząszcze posiadają już całkowicie stałe muszle, ale ich narządy wewnętrzne, ale są jeszcze miękkie i mobilnej, cały czas będące w rozwoju biologicznym. Są w pełni świadome, ale nie przejawiają niemal żadnego zainteresowania swoim otoczeniem. Poruszają się wolno i ociężale, jakby urażone własną egzystencją - która może okazać się prawdziwa, a życie w świadomości o powolnym krzepnięciu, może być naprawdę bardzo męczące.

Starszy Rudo-Chrząszcz - Starsze Rudo-Chrząszcze mają stałe muszle i wiele zmineralizowanych narządów wewnętrznych, które poruszają się w sposób naturalny dla gatunku chrząszczy, a nie poprzez kurczenie i rozkurczanie. Nie przejawiają żadnego zainteresowania swoim otoczeniem i wolą pozostać w pobliżu asteroid, rzadko przemieszczając się na bardziej intratne żerowiska.

Bardzo stary Rudo-Chrząszcz - Bardzo stare Rudo-Chrząszcze są prawie całkowicie zestalone wewnątrz i na zewnątrz, a tylko ich mózgi pozostały stosunkowo miękkie. Są one znane z przebywania bardzo blisko pola asteroidów, jakby wybierając dla siebie miejsce spoczynku. Ponieważ mózg rośnie coraz bardziej, Chrząszcz staje się wolniejszy i ciemnieje, aż w końcu umiera i staje się nie do odróżnienia od zwykłej asteroidy Rudy.

Chrząszcz Krzemowy

Chrząszcz Krzemowy Larwa - Nowo wyklute Chrząszcze Krzemowe są słabo rozwinięte, ale niezwykle mobilne jak na swój gatunek. Lubią one zwiedzać i poznawać otoczenie, ale nigdy nie robią niczego szkodliwego. Na tym etapie rozwoju, jedynie ich fragmenty powłoki są stałe. Chrząszcze Krzemowe znane są z tego że przyciągają je miejsca przypadkowych wypadków i wraki statków, ponieważ ciągle poszukują dużych ilości krzemu.

Małoletni Chrząszcz Krzemowy - Małoletnie Chrząszcze Krzemowe nie są jeszcze samoświadome, ale są w stanie podjąć już określone decyzje dotyczące ich celu i sposobu działania. Są one stosunkowo mobilne, choć pojawiają się już pierwsze oznaki stagnacji. Rzadko wchodzą w interakcję z obiektami zainteresowania i wolą trzymać się z dala od wszystkiego, co nie jest odłamkiem mineralnym. Rzadko interesują się wrakami statków, ponieważ ilości Krzemu pozostałe w nich, nie są już dla chrząszczy wystarczające, aby zaspokoić ich głód.

Spoiler

Zdjęcie z droida rozpoznawczego Paranidian

post-65-13043681061431_thumb.jpg

Dorosły Chrząszcz Krzemowy - Dorosłe Chrząszcze Krzemowe posiadają już całkowicie stałe muszle, ale ich narządy wewnętrzne, ale są jeszcze miękkie i mobilnej, cały czas będące w rozwoju biologicznym. Są w pełni świadome, ale nie przejawiają niemal żadnego zainteresowania swoim otoczeniem. Poruszają się wolno i ociężale, jakby urażone własną egzystencją - która może okazać się prawdziwa, a życie w świadomości o powolnym krzepnięciu, może być naprawdę bardzo męczące.

Starszy Chrząszcz Krzemowy - Starsze Chrząszcze Krzemowe mają stałe muszle i wiele zmineralizowanych narządów wewnętrznych, które poruszają się w sposób naturalny dla gatunku chrząszczy, a nie poprzez kurczenie i rozkurczanie. Nie przejawiają żadnego zainteresowania swoim otoczeniem i wolą pozostać w pobliżu asteroid, rzadko przemieszczając się na bardziej intratne żerowiska.

Bardzo stary Chrząszcz Krzemowy - Bardzo stare Chrząszcze Krzemowe są prawie całkowicie zestalone wewnątrz i na zewnątrz, a tylko ich mózgi pozostały stosunkowo miękkie. Są one znane z przebywania bardzo blisko pola asteroidów, jakby wybierając dla siebie miejsce spoczynku. Ponieważ mózg rośnie coraz bardziej, Chrząszcz staje się wolniejszy i ciemnieje, aż w końcu umiera i staje się nie do odróżnienia od zwykłej asteroidy Krzemu.

Chrząszcz Nividium

Chrząszcz Nividium Larwa - Nowo wyklute Chrząszcze Nividium są słabo rozwinięte, ale niezwykle mobilne jak na swój gatunek. Lubią one zwiedzać i poznawać otoczenie, ale nigdy nie robią niczego szkodliwego. Na tym etapie rozwoju, jedynie ich fragmenty powłoki są stałe. W przeciwieństwie do innych chrząszczy, w podgatunku Nividium stwierdzono zwiększoną aktywność neuronów, uważaną za łagodną formę telekinezy.

Małoletni Chrząszcz Nividium - Małoletnie Chrząszcze Nividium nie są jeszcze samoświadome, ale są w stanie podjąć już określone decyzje dotyczące ich celu i sposobu działania. Są one stosunkowo mobilne, choć pojawiają się już pierwsze oznaki stagnacji. Rzadko wchodzą w interakcję z obiektami zainteresowania i wolą trzymać się z dala od wszystkiego, co nie jest odłamkiem mineralnym. W przeciwieństwie do innych chrząszczy, w podgatunku Nividium stwierdzono zwiększoną aktywność neuronów, uważaną za łagodną formę telekinezy.

Dorosły Chrząszcz Nividium - Dorosłe Chrząszcze Nividium posiadają już całkowicie stałe muszle, ale ich narządy wewnętrzne, ale są jeszcze miękkie i mobilnej, cały czas będące w rozwoju biologicznym. Są w pełni świadome, ale nie przejawiają niemal żadnego zainteresowania swoim otoczeniem. Poruszają się wolno i ociężale, jakby urażone własną egzystencją - która może okazać się prawdziwa, a życie w świadomości o powolnym krzepnięciu, może być naprawdę bardzo męczące. W przeciwieństwie do innych chrząszczy, w podgatunku Nividium stwierdzono zwiększoną aktywność neuronów, uważaną za łagodną formę telekinezy.

Starszy Chrząszcz Nividium - Starsze Chrząszcze Nividium mają stałe muszle i wiele zmineralizowanych narządów wewnętrznych, które poruszają się w sposób naturalny dla gatunku chrząszczy, a nie poprzez kurczenie i rozkurczanie. Nie przejawiają żadnego zainteresowania swoim otoczeniem i wolą pozostać w pobliżu asteroid, rzadko przemieszczając się na bardziej intratne żerowiska. W przeciwieństwie do innych chrząszczy, w podgatunku Nividium stwierdzono zwiększoną aktywność neuronów, uważaną za łagodną formę telekinezy.

Bardzo stary Chrząszcz Nividium - Bardzo stare Chrząszcze Nividium są prawie całkowicie zestalone wewnątrz i na zewnątrz, a tylko ich mózgi pozostały stosunkowo miękkie. Są one znane z przebywania bardzo blisko pola asteroidów, jakby wybierając dla siebie miejsce spoczynku. Ponieważ mózg rośnie coraz bardziej, Chrząszcz staje się wolniejszy i ciemnieje, aż w końcu umiera i staje się nie do odróżnienia od zwykłej asteroidy Nividium. Już nie wykazują żadnych zdolności telekinetycznych.

Lodowy Chrząszcz

Lodowy Chrząszcz Larwa - Nowo wyklute Lodowe Chrząszcze są słabo rozwinięte, ale niezwykle mobilne jak na swój gatunek. Lubią one zwiedzać i poznawać otoczenie, są znane i często rozproszone na bezpośrednie promieniowanie słoneczne i dosłownie rozpływa się, pozostawiając tylko masy organicznej w tyle. Na tym etapie, jedynie ich fragmenty powłoki są stałe.

Małoletni Lodowy Chrząszcz - Małoletnie Lodowe Chrząszcze nie są jeszcze samoświadome, ale są w stanie podjąć już określone decyzje dotyczące ich celu i sposobu działania. Są one stosunkowo mobilne, choć pojawiają się już pierwsze oznaki stagnacji. Rzadko wchodzą w interakcję z obiektami zainteresowania i wolą trzymać się z dala od wszystkiego, co nie jest odłamkiem mineralnym. Rzadko też wychodzą na bezpośrednie światło słoneczne.

Dorosły Lodowy Chrząszcz - Dorosłe Lodowe Chrząszcze posiadają już całkowicie stałe muszle, ale ich narządy wewnętrzne, ale są jeszcze miękkie i mobilnej, cały czas będące w rozwoju biologicznym. Są w pełni świadome, ale nie przejawiają niemal żadnego zainteresowania swoim otoczeniem. Poruszają się wolno i ociężale, jakby urażone własną egzystencją - która może okazać się prawdziwa, a życie w świadomości o powolnym krzepnięciu, może być naprawdę bardzo męczące.

Starszy Lodowy Chrząszcz - Starsze Lodowe Chrząszcze mają stałe muszle i wiele zmineralizowanych narządów wewnętrznych, które poruszają się w sposób naturalny dla gatunku chrząszczy, a nie poprzez kurczenie i rozkurczanie. Nie przejawiają żadnego zainteresowania swoim otoczeniem i wolą pozostać w pobliżu asteroid, rzadko przemieszczając się na bardziej intratne żerowiska.

Bardzo stary Lodowy Chrząszcz - Bardzo stare Lodowe Chrząszcze są prawie całkowicie zestalone wewnątrz i na zewnątrz, a tylko ich mózgi pozostały stosunkowo miękkie. Są one znane z przebywania bardzo blisko pola asteroidów, jakby wybierając dla siebie miejsce spoczynku. Ponieważ mózg rośnie coraz bardziej, Chrząszcz staje się wolniejszy i ciemnieje, aż w końcu umiera i staje się nie do odróżnienia od zwykłej asteroidy Lodu.

Kosmiczna Pokrzywa

Kosmiczna Pokrzywa Larwa - Larwy Kosmicznej Pokrzywy wydają się być zabawne i niewinne, dryfują z dala od swoich miejsc lęgowych i nie przejawiają zainteresowania otoczeniem. Ich ciała nie są jeszcze tak przeźroczyste jak u dorosłych pokrzyw, a macki są jeszcze nieskoordynowane i powolne.

Spoiler

Zdjęcie znaleziono w dryfującym module przechowującym dane, pilot, który wykonał to zdjęcie zaginął.

post-65-13043681050477_thumb.jpg

Małoletnia Kosmiczna Pokrzywa - Małoletnie Kosmiczne Pokrzywy są bardziej poważne i spokojne niż ich młodsze odpowiedniki, ale wciąż zwinne i szybkie, pomimo zwiększenia objętości. Ich ciała coraz bardziej sprawnie wykorzystują wszelkiego rodzaju źródła energii i choć promieniowanie słoneczne jest całkowicie wystarczający dla nich, nie lekceważą żadnej okazji do posilenia się na przepływających w pobliżu źródłach energii lub pozostawionymi w kosmosie kontenerami z Ogniwami Energetycznymi. Po posiłku, wypuszczają w wybuchu, nadwyżkę energii której nie mogą przechowywać.

Dorosła Kosmiczna Pokrzywa - Dorosła Kosmiczna Pokrzywa przemieszcza się celowo, bez przypadkowych, gwałtownych ruchów jakie cechują młode Pokrzywy. Dorosłe Pokrzywy są w stanie przerobić ogromne ilości promieniowania słonecznego w energię i zgromadzić jej nadmiar, choć nie przeszkadza im to w poszukiwaniu przekąski w postaci emitowanej przez stacje energii lub latające w kosmosie Ogniwa Energetyczne. Ich macki są w pełni rozwinięte i poruszają się w sposób zsynchronizowany. Jeśli zostaną sprowokowane, uwalniają one w wybuchu nadwyżkę energii, jaką zgromadziły w trakcie podróży.

Spoiler

Zdjęcie wykradzione z tajnego Archiwum X (3)

post-65-13043681059394_thumb.jpg

Starsza Kosmiczna Pokrzywa - Starsze Kosmiczne Pokrzywy mają tendencję do poruszania się z wdziękiem i uwzględnieniem ruchu każdej cząsteczki atomowej wokół nich. Często ich ruchy są inspirujące i przyciągają uwagę obserwatorów, tak iż mogą oni wpaść w lekki trans hipnotyczny.

Bardzo Stara Kosmiczna Pokrzywa - Bardzo stare Kosmiczne Pokrzywy konsumują więcej energii niż jest to konieczne, gromadzą taki jej nadmiar, że może on doprowadzić do śmierci Pokrzywy, chyba że jest stopniowo uwalniany. Instynktowna konieczność zaspakajania głodu jest jednak dużo silniejsza i bardzo Stara Kosmiczna Pokrzywa będzie łakomie poszukiwała latających Ogniw Energetycznych i emitowanego z elektrowni słonecznych promieniowania energetycznego, nawet gdy już pełna i bliska rozerwania. Jeśli zostaną sprowokowane, uwalniają one w wybuchu nadwyżkę energii, szczególnie śmiertelną dla wszystkich, na tym etapie rozwoju Pokrzywy.

Broń używana przez formy życia:

Smok i Smoczyca Shivan

Smoczy Oddech S/M/L/XL - Śmiertelne tchnienie Smoka Shivan.

Smoczy Ogień S/M/L/XL (wieżyczki) - Smok Shivan posiada otwory w skórze, przez które może strzelać kulami ognia.

Chrząszcz Skalny - wszystkie odmiany

Wyrzutnia kamieni S/M/L/XL - Chrząszcz Skalny broni się przy pomocy tej broni.

Rozgryzacz - Chrząszcz Skalny używa Rozgryzacza do rozgryzania asteroid.

Kosmiczna Pokrzywa

Kapsułka Energetyczna S/M/L/XL - Kosmiczna Pokrzywa może bronić się wybuchami energii.

Kapsułka piorunująca S/M/L/XL (wieżyczki) - Kosmiczna Pokrzywa może emitować kapsułki z wiązkami zjonizowanej energii.

Rakiety używane przez formy życia:

Piorun Kulisty - Kula tej śmiertelnej energii jest przyciągana przez wyznaczony cel, co pozwala mu na śledzenie i trafienie w cel.

Odłamek skalny - Stworzony iskrą energii umierającego Chrząszcza Skalnego, ten kawałek skały stara się trafić każdy wrogi cel.

Ognista kula -Śmiertelnie groźna Ognista kula, wypluta przez Smoka Shivan.

Smoczy Duch - Napędzany niczym więcej jak tylko nienawiścią Smoka Shivan do innych istot, to energetyczne zjawisko ma tylko jeden cel istnienia: zabić wszystkich.

Co można zebrać z przestrzeni po zabiciu form życia:

Łuski Smoka Shivan - są niezwykle cenne ze względu na ich właściwości odblaskowe, które sprawiają, że są doskonałymi ozdobami i są bardzo poszukiwane na czarnym rynku. Zbroje wykonane z tych łusek są uważane za najmocniejsze, nieenergetyczne osłony, jakie można sobie wyobrazić. Najbardziej poszukiwane zbroje wykonane ze smoczej łuski pochodzą od dealera czarnego rynku zwanego "Wade".

Jaja Smoka Shivan - Pewnego dnia, jeśli jest przechowywane w odpowiednich warunkach, może z niego wylęgnąć się Smok Shivan. Tym co mają szczęście może przynieść majątek, najczęściej jednak spali szczęśliwych rodziców.

Skorupy Chrząszcza Skalnego - Skorupy zagrożonych gatunkowo Chrząszczy Skalnych są wysoko cenione na czarnym rynku ze względu na ceny przedmiotów dekoracyjnych, jakie można wykonać z nich. Fakt, że nie różnią się od zwykłych brył minerałów nie ma wpływu na ceny, naprawdę.

Galaretka z Kosmicznej Pokrzywy - Ten trzęsący się kawałek galaretki był kiedyś częścią Kosmicznej Pokrzywy. Choć zapach nie jest może zbyt apetyczny, ale ma ona tendencję do zmiany po kolei pięknych odcieni rozmytych barw niebiesko-zielonych, zmieniających się w ciągu mizury. Eksperci twierdzą, że galaretka jest najsmaczniejsze, kiedy zaczyna się rozpływać w śluz, więc podawaj ją na ciepło!

Można to podobno sprzedać w Kwaterze Głównej Łowców Smoków. Gdzie ona się znajduje, jeszcze nie wiadomo. Ale sezon polowania na Smoki i inne kosmiczne stworzenia uważam za otwarty, a wszystkich zapraszam do zapisów w Klubie Łowieckim "Dragon Hunter".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...