Skocz do zawartości

Przejmowanie statków


michp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cytat

jak dla mnie pierwsza wersja była ok , ale zamiast skasować linijkę odpowiedzialną za eksplozje statków mógłbyś zmienić eksplozje na pokolorowanie /edit ale nie ten sam kolor co z orginalnego bailingu xtc ;

swoją drogą ciekawe jak uzyskać kolorową nazwę statku, poszukam.

//edit:

O już znalazłem jaki ma być kolorek? 😛

do wyboru:

'grey', 'blue', 'cyan', 'green', 'magenta', 'red', 'white', 'normal', 'yellow', 'orange'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście i przy okazji jest inny kolor niż w orginale - widać że statki są z zewnętrznego skryptu. Na marginesie musiałem pirackiego tygrysa sprzedać bo się smoki spawnowały. W następnej wersji twojej poprawki nie spawnuje sie już obstawa po przejęciu ?

Tak następna będzie taka.

Cytat

ja już się pogubiłem, jest ta wersja klonująca statek by schodził z linii ognia? działa?

Jest następna ale jest to na razie wersja testowa. Szukam jeszcze ciekawszych rozwiązań. Zrobiłbym ją od ręki ale niestety jak na razie mam egzaminy i uczelnia jest troszkę ważniejsza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gram w XTC v1.1 bez dodatkowych skryptów czy modów, i mam mały problem dotyczący przejmowania statków a konkretnie przy statku z którego wyskoczył pilot nie pojawia mi się opcja przejęcia, mogę go zeskanowac itp (tak jakby pilot nadal w nim był) pomimo tego że statek jest zaznaczony jako opuszczony. Czy siedzę w statku czy w skafandrze po prostu nie mam takiej opcji...

Coś przeoczyłem? trzeba do tego jakieś oprogramowanie? czy muszę to robić abordażem?

Edit:

Już wiem że potrzebuje oprogramowania, to teraz wie może ktoś gdzie to kupić? bo nie mam tego w zadnym znanym mi doku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

kolejny byk...

Przejąłem dziś swojego pierwszego M6 - PX i teraz spawnują się kolo niego co troche 2 x LX i jeden L... po prostu się spawnują i są od razu moje... jak je sprzedam to pojawiają się następne po pewnym czasie i tak w kółko.

Będę musiał się pozbyć tego PX'a bo te LX'y nie dadzą mi spokoju.

To nie błąd XTC, tylko skutek uboczny twojej poprawki.

Jak pisałem:

Cytat

Na mój głupi rozum skrypt bailingu działa tak:

atakujesz statek - gdy zostaną spełnione warunki bailingu statek jest pozbawiany pilota

opuszczony statek jest usuwany z gry - to ten fragment kodu, który cytowałeś

na miejsce usuniętego statku klonowany jest nowy statek, z takim samym poziomem kadłuba i bez pilota, natomiast jego wyposażenie zależne jest o Twoich ustawień w bailingu - albo nie znalazłeś kodu odpowiedzialnego za tę operację, albo brakuje ci w grze tego skryptu i dlatego masz CTD.

To kasowanie statków i tworzenie jego klonu właśnie zapobiega takim przypadkom. Klon statku jest inaczej traktowany. Tymczasem przejmując statek "na żywca" powodujemy że skrypt odpowiedzialny za odświeżanie pliku Jobs dodaje nam co jakiś czas brakującą eskortę zgodnie z wytycznymi pliku Jobs. A że eskorta jest tworzona dla rasy, której jest ich statek macierzysty, to skoro ten statek jest gracza (a gracz to też rasa w grze), to statki eskorty są nasze. 😛

Teraz jeszcze o bailingu. Jak pisałem wyłączyłem tylko Bailing XTC ustawiając go na 0%, nie usuwałem plików i nic więcej nie zmieniałem. Czyli opcję "koloruj opuszczone statki" pozostawiłem na TAK. No i czasem mam tak:

post-65-13043681047377_thumb.jpg

Z tego co obserwowałem, szczególnie podczas misji Leviatana, to opuszczone statki nie pokolorowane to efekt działania NPC Beil Addon, natomiast kolorowe opuszczone statki to efekt zwykłego bailingu dostępnego w czystej grze, kiedy to pilot najpierw nas informuje, że porzuci statek, a dopiero później go opuszcza.

może to wina tego,że gracie na 2 bailingach i nie skasowaliście plików tego bailingu z xtc?bo mi się nie respawnuje eskorta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...