Skocz do zawartości

Jak zainstalować i skonfigurować XTC 2.0


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis instalacji i konfiguracji XTC 2.0(opcji, bez podpowiedzi, bo to każdy sam sobie ustali).

UWAGA! Po instalacji moda XTC konieczne będzie rozpoczęcie nowej gry.

1. Instalacja TC.

UWAGA! Mod XTC 2.0 działa tylko pod TC, nie ma wersji działającej pod AP.

XTC wymaga na nowej, czystej instalki TC. Można zainstalować TC jeszcze raz, w nowym katalogu, zmieniają np. katalog docelowy z X3TC na X3XTC. Będziemy mieć wtedy dwie instalacje TC, pierwszą ze stara grą (ze skryptami lub czystą) i nową z modem XTC. Dzięki temu rozwiązaniu będzie można w każdej chwili powrócić do starej rozgrywki, o ile oczywiście zarchiwizujemy sobie pliki sav z niej.

Jeśli ktoś posiada TC lub AP tylko w wersji Steam, nic nie stoi na przeszkodzie zrobić sobie nową instalkę TC bez Steamu:

Kopiujemy z katalogu aplikacji Steam cały katalog Terran Conflikt(bez podkatalogu addon, w którym jest AP) do nowego katalogu (np. D:\TCXTC). Następnie ze strony Egosoftu pobieramy najnowszy patch 3.2 i instalujemy w nowej instalce TC. Dzięki temu zostanie nadpisany plik X3TC.exe i gra będzie nam się uruchamiała bez konieczności łączenia ze Steam.

2. Patche.

Instalujemy patche do najnowszego (3.2). Oczywiście do naszego nowego katalogu z TC+XTC. Patch 3.2 jest wymagany, XTC instaluje się jako Fake Patch i dodaje swoje pliki cat/dat o numerach 14 i 15 (patch 3.2 dodał pliki o numerze 13) więc bez patcha 3.2 będzie luka w numeracji i XTC się nie uruchomi.

3. Bonus Pack

Jak na razie, nie wiadomo czy skrypty z BP są kompatybilne z XTC. Autorzy moda nie testowali XTC z BP uważając skrypty z BP jako "obce". Dlatego każdy instaluje na razie BP na własne ryzyko. Jeśli będą problemy ze skryptami z BP, lub będą one kompatybilne z XTC informacja ta pojawi się tu.

4. Instalacja moda XTC

Oczywiście musimy XTC pobrać. Można to zrobić na dwa sposoby:

- za pośrednictwem torenta: Torrent

- metoda tradycyjną z udostępnionego przez Aikiko serwera: Pobierz

Uwaga, plik waży ponad 900MB.

Po ściągnięciu uruchamiamy plik instalacyjny (instalka XTC instalator exe) i przystępujemy do instalacji moda. W pierwszej kolejności wybieramy katalog docelowy, w którym ma się zainstalować XTC, czyli katalog naszej instalki TC z punktu 1 niniejszej instrukcji.

post-15-0-93787600-1356690891_thumb.jpg

Do wybory mamy dwie opcje:

- full installation - pełna, domyślna instalacja XTC.

- custom installation - instalacja własna, gdzie możemy zdecydować o pewnych aspektach wizualnych gry. Po wybraniu tej opcji zobaczymy kolejne okno:

[attachment=174:XTC2.JPG]

Następnie uruchamiamy instalację, tym razem (w porównaniu do wersji 1.0) nie mamy żadnych wersji XTC do wyboru, jest tylko jedna wersja instalacyjna XTC 2.0.

5. Instalacja patcha do XTC

W tej chwili nie ma jeszcze żadnego, ale sądząc po zgłaszanych błędach, powinien się jakiś pojawić.

6. Instalacja spolszczenia

Na Mamucie dostępne jest tłumaczenie XTC 2.0, informacja szczegółowa i link do tłumaczenia znajduje się w tym temacie: Spolszczenie XTC 2.0

Po zakończeniu instalacji uruchamiamy grę, nie trzeba wybierać nic w opcji "Wybierz pakiet modyfikacji", bo jak pisałem XTC instaluje się jako Fake Patch. To, że XTC zainstalował się poprawnie zobaczymy już po chwili, w trakcie ładowania się gry (nowy screen początkowy), a po wejściu w menu główne gry powinniśmy zobaczyć to:

post-15-0-54220800-1356691288_thumb.jpg

Jak widać XTC zastąpił całkowicie dotychczasowe profile startowe swoimi. O tym jakie są parametry początkowe każdego profilu można zapoznać się w temacie Profile startowe XTC

Uwaga: Profil "Własna gra" nie został zmieniony na potrzeby XTC. Jeśli ktoś chce grać na tym profilu, to tylko w czystym TC. Po instalacji XTC należy rozpocząć grę na jednym z nowych profili XTC.

7. Skrypty i mody

Każdy instaluje na własne ryzyko skrypty i mody jakie lubi. Lista kompatybilnych i nie kompatybilnych skryptów i modów znajduje się w tym temacie: Skrypty i mody kompatybilne lub nie z XTC. Proszę o zgłaszanie w tamtym temacie, kto z jakimi skryptami i modami gra. Dzięki temu będzie wiadomo co można instalować, a czego unikać.

Jak na razie XTC 2.0 ma prolemy z Mapą Scorpa. Dane są wystawiane z gry, ale mapa Scorpa nie może odczytać pliku log00001.txt

8. Konfiguracja XTC

Po zainstalowaniu XTC i wybraniu odpowiadającego nam profilu startowego uruchamiamy grę.

Uwaga: po uruchomieniu gry (zarówno pierwszym, jak i każdym kolejnym) proszę zwrócić uwagę na napis pojawiający się na dole ekranu "X-Tended - Terran Conflict" i numer wersji moda. Jeśli napis będzie w kolorze zielonym instalacja jest OK, jeśli w czerwonym - mamy jakiś problem z instalacją moda i najlepiej przeprowadzić instalacje jeszcze raz.

Uwaga2: informacja znaleziona na forum Egosoftu, nie potwierdzona w 100%, więc nie zakładajcie na 100%, że XTC źle się zainstalował, jeśli zobaczycie czerwony napis.

[attachment=177:x3screen00150.jpg]

- 8.1 Konfiguracja skrótów klawiszowych (hotkeys)

W pierwszej kolejności konfigurujemy klawisze skrótów, dostępne w Sterowanie, zakładka Interfejs:

post-15-0-87362100-1356691464_thumb.jpg

- 8.2 Konfiguracja XTC

W drugiej kolejności poprzez przypisany wcześniej odpowiedni klawisz skrótu otwieramy Menu Konfiguracji:

XTC5.jpg

i wchodzimy do opcji ustawień poziomu trudności gry:

XTC6.jpg

mamy do wyboru pięć ustawień:

Łatwy

Normalny

Trudny

Te trzy poziomy możemy dowolnie zmieniać w trakcie gry, mamy też po wybraniu dowolnego z nich dostęp do ustawień zaawansowanych dostępnych w opcji Własny.

X-treme - po wybraniu tego poziomu trudności, nie można już zmienić poziomu na żaden inny, nie ma też możliwości dostępu do ustawień zaawansowanych dostępnych w opcji Własny.

Własny - pod tą opcją kryją się zaawansowane, bardzo szczegółowe ustawienia wielu aspektów rozgrywki, warto się chociaż z nimi zapoznać i ewentualnie dostosować do własnych potrzeb i oczekiwań. Zmiany można wprowadzać w każdej chwili gry.

post-15-0-67885600-1356691692_thumb.jpg

- 8.3 Konfiguracja ustawień Sztucznej Inteligencji (AL)

Dostęp do nich znajduje się w Rozgrywka/Ustawienia Sztucznej Inteligencji. Dostęp jest możliwy dopiero po pierwszym zapisie gry (albo na stacji, albo przy pomocy Polisy Ratunkowej, dostępnej od razu na kilku profilach XTC) i ponownym uruchomieniu gry. Nie potrzeba zmieniać imienia pilota na "Magiczne imię", a wręcz przeciwnie, zmiana na "magiczne imię" nie odblokuje nam dostępu do ustawień SI.

Tutaj też można dostosować wiele ustawień do własnych potrzeb:

post-15-0-25108600-1356691725_thumb.jpg

Po dostosowaniu gry do własnych upodobań można zacząć się bawić.

Życzę udanej zabawy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja XTC 1.0a, a raczej nowy instalator XTC, który rozwiązuje problem opisany w temacie Bug, a polegający na nie wypakowywaniu przez instalatora wszystkich plików moda.

Nowy Instalator dostępny jest jak na razie tylko przez torenta: http://www.thexuniverse.com/downloads.p ... 20&do=file

Należy odinstalować XTC poprzez dodaj/usuń programy w Panelu Sterowania, a następnie ponownie zainstalować go przy pomocy nowego instalatora.

Kompatybilność plików sav będzie zachowana (sprawdzone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie juz zgubilem.

Przed Swietami sciagnalem wersje 1.0 nie instalowalem bo mnie zlapala grypa zoladkowa i nie gra mi w glowie byla tylko spanie.

Jak juz sie podleczylem okazalo sie ze jest cos nie tak i wyszlo 1.0a

Nastepnie gdzies na forum widzialem ze wyszedl jakis patch do 1.0a i juz wogole nic nie wiem.

Nie moge juz w tej chwili na forum znalezc nic co byloby skladnie gdzies podane co i jak z XTC.

Nie wiem czy spolszczenie bedzie dzialalo na tym 1.0a + patch.

Nie wiem juz gdzie znalezc 1.0a nie wspominajac o patchu bo to juz dla mnie zagadka gdzie ja to tu widzialem.

Po za tym nie wiem czy instalowac wogole bo za moment okaze sie ze wyjdzie 2.0 albo 1,5 albo inny wynalazek i szlag mnie trafi.

Moze ktos napisac czy podac linki co instalowac i jak biorac pod uwage nowe pliki chodzi mi o linki bo chyba glowne zalozenia i konfiguracji gry nie ulegly zmianie mam nadzieje.

Reasumujac....czy moze ktos znajacy sie na sprawie dac linki do plikow jakie obecnie trzeba miec do instalacji XTC?

Czy moze ktos uczciwie powiedziec na ile XTC jest warty wogole instalacji i gry w niego...uczciwie poprosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.0a poprawiała bug(instalator nie wypakowywał wszystkich plików),jak ściągałeś XTC z torrenta nie masz problemu.

Teraz jest wersja 1.1,w tym temacie pisze co trzeba robic:

http://xudb.pl/topic/1666-xtc-w-wersji-1-1-ju-dost-pny/

Spolszczenie działa w tej wersji.

A XTC warty instalacji,nowy świat,sporo nowych statków i broni,w prawdzie doskonały nie jest ale pograc warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ogólna uwaga, nie ma patcha do XTC, jak na razie wszystko co wyszło to kolejne jego wersje 1.0; 1.0a; 1.1. Proszę więc nie mylić kolejnych wersji z patchami.

Z tego też powodu opis instalacji nie uległ zmianie. Instalowałeś wcześniej wersję 1.0, odistaluj ją i zainstaluj wersję 1.1 lub zrób nową czystą instalkę TC+XTC 1.1 zgodnie z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga: po uruchomieniu gry (zarówno pierwszym, jak i każdym kolejnym) proszę zwrócić uwagę na napis pojawiający się na dole ekranu "X-Tended - Terran Conflict" i numer wersji moda. Jeśli napis będzie w kolorze zielonym instalacja jest OK, jeśli w czerwonym - mamy jakiś problem z instalacją moda i najlepiej przeprowadzić instalacje jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich po dość długiej przerwie. Chciałbym wrócić do X'ów ale widzę że pojawił się nowy mod z dawna oczekiwany a z nim i nowe błędy i tu moje pytanie ponieważ będę musiał cała grę zainstalować, to w co lepiej zainwestować w XTC 1.0 czy 1.1. Chodzi o to czy wersja 1.1 więcej poprawiła czy spierniczyła? 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pojawił się kolejny problem a być może to tylko wątpliwość.

W czasie instalacji moda w wersji 1.1 wybieram opcje custom, nie zaznaczam żadnych dodatkowych opcji instalacyjnych i po zainstalowaniu tego moda nie ma pliku 15 *.cat/*.dat. Jak wybiorę full to wtedy jest.

To może oznaczać 2 rzeczy:

1. plik 15 *.cat/*.dat jest plikiem zawierającym tylko te dodatkowe funkcje które ewentualnie zaznaczyliśmy podczas instalacji (np. HUD, kosmiczny pył, chmury z silników itd)

2. albo coś jest spierniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uwaga: po uruchomieniu gry (zarówno pierwszym, jak i każdym kolejnym) proszę zwrócić uwagę na napis pojawiający się na dole ekranu "X-Tended - Terran Conflict" i numer wersji moda. Jeśli napis będzie w kolorze zielonym instalacja jest OK, jeśli w czerwonym - mamy jakiś problem z instalacją moda i najlepiej przeprowadzić instalacje jeszcze raz.

Rozumiem że chodzi o ten napis?

I coś takiego oznacza że jest nieprawidłowo zainstalowany?

Jeśli tak to już chyba ten 3 raz nie będę go instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku możliwości edycji postów, trochę sobie ponabijam i odpowiem sam sobie. Ludzie pamiętajcie:

1. aby myć ręce przed jedzeniem.... zaraz kurna to nie ta bajka.

2. aby rozwiązać powyższy problem czyli problem czerwonego napisu po instalacji XTC sprawdźcie czy pliki polonizacyjne na pewno się dobrze wgrały i w dobre miejsce, u mnie niestety ich brakowało (nie były w komplecie) i stąd czerwony napis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...