Skocz do zawartości

Czym jest Avarice


Etzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

taa, po za tym że jest tam dużo miejsca.

Są tam:

-Asteroidy

-Wraki (Z SCS to palce lizać)

-Czasem kręcą się tam kha-ak

-Bramy skokowe

-Statki NPC i Twoje

-I jak tam postawisz fabrykę to będzie tam i fabryka

(trzech ostatnich nie bierz na poważnie)

Jest to zwykły, nudny, pusty sektor tranzytowy.

Nie wiem co jest na północy sektora ale na południu są asteroidy i wraki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam jeszcze nigdy nie spotkałem Kha`ak w Avarice.

Dlaczego Avarice? Przykładowo jeżeli wybudujesz kompleks produkujący wódkę to ze wszystkich stron, wszystkie rasy będą po nią przybywały. Nawet gdy postawisz kompleks z 7 fabryk produkt będzie schodził jak świeże bułeczki. Należy tylko pamiętać o tym by ustawić cenę sprzedaży na 727 kr, lub zadokować swoim TS i za pomocą napędu skakać do sektorów gdzie znajdują się placówki gildii piratów, które skupują wódzię po 1024 kr. Lecz sprzedawać musisz już ręcznie. W każdym razie grając, robiąc fabuły, zwiedzając wszechświat twoja wytwórnia wódzi będzie przynosiła ci kolosalne zyski.

Ale uważaj, to bardzo ułatwia grę, może Ci się ona znudzić. Dlatego inni gracze preferują wybudowanie takiego kompleksu w innych systemach, gdzieś na uboczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja stawiam kompleksy GW wszędzie, tylko właśnie nie w Avarice. I wszędzie jednakowo GW schodzi, oczywiście przy ustawieniu odpowiedniej (727) ceny. Więc twierdzenie, że sektor ten jest jakiś wyjątkowo dobry dla kompleksów GW, jest bez sensu.

Napisalbym wlasnie to samo. Ten sektor nie jest zaden wyjatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Ja stawiam kompleksy GW wszędzie, tylko właśnie nie w Avarice. I wszędzie jednakowo GW schodzi, oczywiście przy ustawieniu odpowiedniej (727) ceny. Więc twierdzenie, że sektor ten jest jakiś wyjątkowo dobry dla kompleksów GW, jest bez sensu.

Napisalbym wlasnie to samo. Ten sektor nie jest zaden wyjatkowy.

dobry jest przy ekspansji xenów- dużo miejsca na rozlokowanie okrętów i wież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się przyłącze do dyskusji i jak większość użytkowników sektora też tam zakładam kompleksy z zielem i miodem gwiezdnym atutem tego sektora jest bliskość do nacji występujących w grze w niedużej odległości Argoni - sektor sąsiedni od zachodu; Teladi - sąsiedzi od wschodu; Boroni - sąsiedzi od południowego zachodu i piraci są z południowego wschodu i zachodu a dosłownie kilka sektorów dalej na południe są paranidzi a na północny zachód są Splici - wszyscy chętni aby kupować nielegalne towary za rozsądną cenę ]🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z tobą, że nie ma znaczenia gdzie stoi "fabryka" GW. Ja po prostu używam Avarice jako sektor w którym stoi Stocznia, HQ, Dok i inne tego rodzaju konstrukcje. Natomiast kompleks GW stawiam albo w Stone Patch (skrypt MUS) jest to sektor na wschód od Mists of Elysium lub w Holy Trinity na zachód od Unholy Descent. Ale kiedyś używałem tylko Avarice z tego względu że wyprodukowane TSy a wyprodukowałem ich nawet do 100 sztuk uzbrajałem i tuningowałem w Legend's Home, Aladna Hill, Ianamus Zura. Wyprodukowane myśliwce tuningowałem i dodawałem ulepszenia w Montalaar które było wymagane przez CODEA. Tak więc wszystko miałem pod ręką. Wiesz Yacek jak robisz do 20 TS i kilku myśliwców to jest to w sio ryba, ale jak musisz bawić się z setkami jednostek to uwierz mi że to bardzo ułatwia rozgrywkę gdy wszystko masz pod ręką. Dlatego Ja wybieram Avarice.

Spoiler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny schemat. Módl się żebyś nie musiał oglądać Boro-man empire.

Generalnie zrobiłem .. swój wszechświat. Wywaliłem kha'ak z ich 5 sektorów ( za pomocą 1x woden ATF , 2x tyr ATF , 78 x fenrir ATF ). 🤔

A jakby pytać o transport, u mnie nie latają TS-y u mnie latają po 2-3 TL-ki transportujące głównie broń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten skrypt nie nic do rzeczy w Twoim problemie. Wprowadza on walki między rasami. Walki te nie mają wpływu na gracza. Ponadto Teladianie nie są brani pod uwagę w tym skrypcie.

A na jakim profilu konkretnie wystartowałeś? Może na Umęczonym Teladianinie? 🤔

Sprawdź w rozkazach statku, czy nie masz ustawionych Teladian jako wrogów. Czasem się to samo przestawia, nawet gdy niechcący zaatakujemy statek danej rasy.

Z pięciu? 😀 A ja sądziłem że mają tylko trzy. I cały ten czas żyłem w niewiedzy że mają AŻ pięć sektorów 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten save jest ciągle na płycie , nie pamiętam ile tego tam jest dokładnie. Nie gram ciut dłużej w X3TC ( jakieś 2-3 miesiące ) być może tego jest 3 a może 5, mi się zdaje że pięć. Zaraz sprawdzę.

EDIT : Racja, są 3 a nie 5 sektorów. Przepraszam za wprowadzanie w błąd. Jeśli tak to mam flotę w tych 3 🤔 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plusów Avarice to dodam jeszcze:

- blisko położone (2-3 skoki) stocznie i doki zaopatrzeniowe 4 ras (oraz OTAS)

- blisko położone sektory Xenków i piratów, więc jest się gdzie wyżyć 🤔

- szybki skok do sektora z poziomu mapki, bardzo przydatne jeśli mamy w sektorze HQ- wystarczy nacisnąć klawisz 'L', a potem odpowiednią strzałkę i już jesteśmy na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla gracza, a raczej jego statków, dzięki korzystaniu z Napędu skokowego, odległość nie ma znaczenia.

Statki NPC i tak zlecą się do Twojej fabryki jeśli będzie w niej konkurencyjna cena sprzedaży.

Na sektor dla HQ wybieram zawsze taki, do którego łatwo trafię na mapie wszechświata (np. Nieznany na wschód Zyarth's Dominion, bo wystarczy na mapie nacisnąć "z", a potem strzałkę w prawo i już w nim jestem. Podobnie z naciśnięciem "v"). Tak wiem o "l" 🤔

A to że sektor ma dwie bramy, to niestety jak dla mnie jego wada. Nie lubię przeciągów, a jak obydwie są na raz otwarte to w Avarice wieje jak w...

Każdy ma własne kryteria co do ulubionych sektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dla gracza, a raczej jego statków, dzięki korzystaniu z Napędu skokowego, odległość nie ma znaczenia.

Statki NPC i tak zlecą się do Twojej fabryki jeśli będzie w niej konkurencyjna cena sprzedaży.

Na sektor dla HQ wybieram zawsze taki, do którego łatwo trafię na mapie wszechświata (np. Nieznany na wschód Zyarth's Dominion, bo wystarczy na mapie nacisnąć "z", a potem strzałkę w prawo i już w nim jestem. Podobnie z naciśnięciem "v"). Tak wiem o "l" 😁

A to że sektor ma dwie bramy, to niestety jak dla mnie jego wada. Nie lubię przeciągów, a jak obydwie są na raz otwarte to w Avarice wieje jak w...

Każdy ma własne kryteria co do ulubionych sektorów.

Np. Argon Prime... albo Paranid Prime... Oczywiście podbite. 🤔 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Każdy ma własne kryteria co do ulubionych sektorów.

Dokładnie 😁

W niektórych rozgrywkach nie używam skryptu Player Workshop, statki naprawiam i wyposażam w stacjach NPC, więc bliskość tych stoczni oraz doków zaopatrzeniowych, a także siedziby OTAS ma duże znaczenie. Odnosi się to także do vanilla 🤔

Natomiast jeśli gram ze wszystkimi ułatwieniami i jestem samowystarczalny to zwykle wybieram jak najbardziej odludny sektor, na przykład nieznany na południowy zachód od Unholy Descent ('v' i strzałka dwa razy w prawo 😁 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...