Skocz do zawarto┼Ťci

Elder Scrolls V: Skyrim

Sorkvild
 Udost─Öpnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.youtube.com/watch?v=QNLKLCZN8wc

Pierwszy trailer juz ujrzal swiatlo dzienne.

Kraina Skyrim - dom Nordow aka Wikingow ­čĄö Juz jak gralem w Morrowinda dodatek Bloodmoon, to byl przedsmak wyprawy do ich krain. Cos wspanialego sie szykuje.

Szacuja gameplay na 100 godzin nawet ...

http://www.escapistmagazine.com/news/vi ... Spike-VGAs

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Oblivion jak Fallout 3 bardzo przypad┼éy mi do gustu. Gra┼éem do┼Ť─ç d┼éugo w te gry. Teraz zapewne nie b─Öd─Ö m├│g┼é doczeka─ç sie wydania Elder Scrolls V: Skyrim ­čĄö Nawet czasami nachodzi mnie taka ch─Ö─ç by ponownie zasi─ů┼Ť─ç do Obliviona ­čśü Hmmm mo┼╝e na weekend ­čśÇ

Znalaz┼éem w necie wide┼éo ­čśü

http://www.artistsgalaxy.com/video/KWMR ... ke-Part-3-Ôľ║Gameplay-trailer.html

Oficjalna strona TES V

Odno┼Ťnik do komentarza

Witam serdecznie.

Ostatnio Sorkvild wspomnia┼é na forum o nadchodz─ůcej nowej grze TES V. Czytaj─ůc informacj─Ö, przypomnia┼éy mi si─Ö czasy gdy z TES: IV zarywa┼éem nie jedn─ů noc ­čśÇ. Tak wi─Öc postanowi┼éem X3 TC od┼éo┼╝y─ç na bok, a tym samym odda─ç si─Ö magicznemu ┼Ťwiatku, kt├│ry zosta┼é osadzony w ┼Üwiecie Obliviona.

Kilka dni temu odwiedzi┼éem stron─Ö TES Nexus, na kt├│rej znajduje si─Ö tysi─ůce mod├│w do TES: IV Oblivion. Przegl─ůdaj─ůc mody zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e Oblivion pomimo tego ┼╝e wyszed┼é kilka lat temu, nadal ┼╗YJE. Mody ulepszaj─ůce gr─Ö s─ů niesamowite, widoki zapieraj─ůce dech w piersi. Generalnie pogra┼éem na swoje potrzeby mody kt├│re znacz─ůco polepszaj─ů grafik─Ö i nawet dzisiaj graj─ůc, nie dowierzam w to co widz─Ö. Przyk┼éadowo mia┼éem misje w kt├│rej musia┼éem zabra─ç 12 ┼éusek i wychodz─ůc z wody piasek by┼é tak realnyyyy ┼╝e szok. Przez kilka minut przygl─ůda┼éem si─Ö by znale┼║─ç jak─ů┼Ť skaz─Ö...i zgadnijcie co ? Nie znalaz┼éem. Patrzy┼éem i kr─Öci┼éem g┼éow─ů z niedowierzaniem. Chcia┼ébym przedstawi─ç wam kilka skren├│w z gry.

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Mody kt├│re pobra┼éem na polepszenie grafiki zajmuj─ů mi a┼╝ ponad 4GB ­čśÇ, ale by┼éo warto ­čÖü Pobra┼éem tekstury 4096x4096 pikseli ­čśÇ

Przyznam si─Ö ┼╝e dawno nie odwiedza┼éem strony TES Nexus i jestem naprawd─Ö mile zaskoczony. Jest pe┼éno mod├│w kt├│re ulepszaj─ů i na pewno umilaj─ů rozgrywk─Ö. Mody za pomoc─ů kt├│rych nasz bohater musi je┼Ť─ç,pi─ç, spa─ç i temu podobne. W trakcie podr├│┼╝y na drogach mo┼╝emy teraz spotka─ç wielu handlarzy, podr├│┼╝nik├│w i innych, a nie jak to mia┼éo w oryginale tylko bandyt├│w i potwory. Miasta zosta┼éy przebudowane, s─ů bardziej estetyczne.

Teraz chcia┼ébym si─Ö was zapyta─ç, czy my┼Ťleli┼Ťcie kiedy┼Ť o po┼é─ůczeniu gry Oblivion z Baldurs Gate lub Obliviona z gr─ů Neverwinter Nights ? Teraz jest to mo┼╝liwe, za pomoc─ů modu CM Partners Mod. Teraz mo┼╝emy tworzy─ç w┼éa┼Ťnie dru┼╝yny z kt├│rymi mo┼╝emy odkrywa─ç z┼éowrogie lochy, forty. AI towarzysz─ůcych nam partner├│w, czyli cz┼éonk├│w dru┼╝yny jest napraw─Ö wysokie. Id─ů krok w krok za nami, Nie utykaj─ů gdzie┼Ť na ska┼éach czy w ciasnych korytarzach, jak ma to miejsce w innych grach. Obecnie posiadam w swojej dru┼╝ynie Maga i ┼éucznika. Ciekawe jest to, ┼╝e inna osoba napisa┼éa fajny mod dla CM Partners, za pomoc─ů kt├│rego, mo┼╝emy przypisa─ç klawisze a nast─Öpnie wydawa─ç polecenia i rozkazy dla naszych kompan├│w. Mo┼╝emy ustawi─ç w jakiej strategii maj─ů walczy─ç nasi cz┼éonkowie. Sami mo┼╝emy zmienia─ç im uzbrojenie i wygl─ůd.

Jak dla mnie CM Partner zupe┼énie zmieni┼é Obliviona. Zawsze marzy┼éem o tym, by w liczbie kilku kompan├│w przemierza─ç ┼Ťwiat Obliviona. W sk┼éad naszej dru┼╝yny mo┼╝e wej┼Ť─ç nieograniczona ilo┼Ť─ç cz┼éonk├│w ­čśÇ Wi─Öc mo┼╝emy tworzy─ç prawdziwe armie ­čśÇ dobra lub z┼éa.

Co do samego CM Partners to przetestowa┼éem go, i mam naprawd─Ö jak najbardziej pozytywne zdanie. Testuj─ůc go by┼éem Magiem a przy moim boku by┼éo 2 wojownik├│w, kt├│rzy sukcesywnie niwelowali wszelkie zagro┼╝enie, 2 ┼éucznik├│w kt├│rzy mieli nad wyraz sokole oko, Maga kt├│ry idealnie i do┼Ť─ç sprawnie leczy┼é dru┼╝yn─Ö, a w trakcie walk m├│j towarzysz─ůcy mi Assasin atakowa┼é od boku moich wrog├│w, kt├│rzy padali od jego sztyletu ju┼╝ po pierwszym ┼║gni─Öciu. Assasin r├│wnie dobrze spisywa┼é si─Ö przy zbieraniu broni, ubra┼ä i wszelkich innych rzeczy jakie znajdowa┼éy si─Ö perzy cia┼éach poleg┼éych wrog├│w. Mo┼╝na te┼╝ wys┼éa─ç Assasina by bada┼é drog─Ö przed nami, rozbraja┼é pu┼éapki i zbiera┼é zio┼éa. Towarzysz─ůcy nam mag mo┼╝e tworzy─ç nowe czary i mikstury. Wojacy mog─ů szkoli─ç si─Ö w walce a my mo┼╝emy patrze─ç jak nasza dru┼╝yna po bitwie razem stoi i pije piwo z glinianych dzban├│w. Oczywi┼Ťcie nasz udzia┼é w grze jest r├│wnie istotny jak przed zastosowaniem CM Partners mod. Wszystko zale┼╝y od tego jak─ů wybierzemy strategi─Ö. A je┼╝eli kto┼Ť uwa┼╝a ┼╝e to zbytnio u┼éatwia gr─Ö, to zawsze mo┼╝e podnie┼Ť─ç sobie stopie┼ä trudno┼Ťci, jak ja to zrobi┼éem. Zombi gdy mnie dopad┼é, to po dw├│ch ciosach le┼╝a┼éem ju┼╝ martwy na pod┼éodze ­čśÇ Czu┼éem si─Ö jak w prawdziwym ┼╝yciu, wraz z kolegami badaj─ůc z┼éowrogie lochy i zamki.

Obliwion z CM Partners mod jest tym, czym powinien by─ç od samego pocz─ůtku.

Odno┼Ťnik do komentarza

Prima! Dawaj wiecej obrazkow ­čÖü

Mam juz od dawna w planach zabrac sie ostro za Morrowinda + full wypas. Klimat tego mi bardziej lezy nizli Obliviona. Na polskim forum Ego w offtopie jest watek Morrowinda, chlopaki kilka niezlych modow polecali. Jednym z czolowym modmakerow do Morrowinda jest connary ten od immersive environments dla TC.

Odno┼Ťnik do komentarza

• 1 miesi─ůc temu...

Oblivion ┼éadny jest, to trzeba przyzna─ç ale szczerze m├│wi─ůc zm─Öczy┼éa mnie ta gra. Fabularnie jest gorzej ni┼╝ ┼║le, sandboxowo tez sza┼éu nie robi bo ca┼éy ┼Ťwiat mo┼╝na przemierzy─ç pieszo w kilkana┼Ťcie minut. Wszystkie lochy wygl─ůdaj─ů tak samo, by┼ée┼Ť/-a┼Ť w jednym to by┼ée┼Ť/-a┼Ť we wszystkich. Tak samo maj─ů si─Ö sprawy z fortami kopalniami etc. Ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie s─ů setki mod├│w kt├│re uczyniaj─ů ten tytu┼é ciekawszym. Co do Skyrim to mam nadziej─Ö, ┼╝e autorzy przy tworzeniu oparli si─Ö na TES III Morrowind, kt├│ry na prawd─Ö dawa┼é rad─Ö.

Odno┼Ťnik do komentarza

Moje 3 grosze: Oblivion jest wci─ů┼╝ osza┼éamiaj─ůcy graficznie i klimatyczny muzycznie, gra z tych, w kt├│re gra si─Ö czasem po to, aby zwyczajnie przej┼Ť─ç si─Ö po mapie i nic specjalnego nie robi─ç. Jak dla mnie klimat rycersko-magiczny w sam raz zgodny z oczekiwaniami, tak ┼╝e ani przez chwil─Ö gra mi si─Ö nie nudzi┼éa. Mo┼╝liwo┼Ť─ç szybkich podr├│┼╝y pomaga tym, kt├│rych odstrasza samotne pokonywanie pieszo/konno ca┼éej krainy, ale przecie┼╝ nie jest to obowi─ůzek i nadal mo┼╝na porusza─ç si─Ö piechot─ů ­čśŤ.

W por├│wnaniu do Morrowinda, c├│┼╝, jest stosowna jak na czasy, w kt├│rych by┼éa wydana. Gdy po wgraniu dodatku Shivering Isles Oblivion zacz─ů┼é mi si─Ö wywala─ç do pulpitu i nic nie by┼éo w stanie naprawi─ç tego stanu, zrezygnowa┼éem z Obliviona na dobre. Ponownie zacz─ů┼éem przygod─Ö z Morrowind + Graphics Extender (MGE) + Ogrim Trader in Caldera. Pogra┼éem troch─Ö, rozbudowa┼éem posta─ç i... znudzi┼éo mi si─Ö, wszystko to ju┼╝ widzia┼éem przedtem i zapami─Öta┼éem (nie da si─Ö zapomnie─ç tych ulubionych miejsc i quest├│w). Grafika, pomimo ┼╝e gra jest fajna tre┼Ťciowo, jest leciwa i dlatego nieco ju┼╝ odstrasza, po feeriach graficznych Obliviona szczeg├│lnie ­čśÇ.

Odno┼Ťnik do komentarza

• 1 miesi─ůc temu...

Powiem szczerze czekam z zapartym tchem na TESV. Oblivka mia┼éem preorder i gram aktualnie 5 raz go sobie a ju┼╝ o kochanym Morrowindzie nie wspomn─Ö 10x ca┼éego przeszed┼éem i dodatkowe mody powoduj─ů , ┼╝e i nie raz jeszcze sobie w niego zagram.

Kolego Azakal fabu┼éa Obliviona i ca┼éo┼Ť─ç gry jest cudna przejd┼║ jak dasz rade Morrowinda z dodatkami to zrozumiesz o co w tej grze chodzi jak to jest zrobione ten ┼Ťwiat te ksi─ů┼╝ki kt├│re nieraz nockami sobie czyta┼éem dopracowane ca┼éo┼Ť─ç razem z "wiar─ů" wierzeniami w bog├│w smaczki kruczki i takie tam inne ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Kolego Azakal fabu┼éa Obliviona i ca┼éo┼Ť─ç gry jest cudna

Kwestia gustu, bo wg mnie fabu┼éa Obka to dno ­čśÇ

Cytat

przejd┼║ jak dasz rade Morrowinda z dodatkami to zrozumiesz o co w tej grze chodzi jak to jest zrobione ten ┼Ťwiat te ksi─ů┼╝ki kt├│re nieraz nockami sobie czyta┼éem dopracowane ca┼éo┼Ť─ç razem z "wiar─ů" wierzeniami w bog├│w smaczki kruczki i takie tam inne

A Ty czytać umiesz? Przecież napisałem, że Morrowind "dawał radę" i nie mam do niego zastrzeżeń.

Zaskocz─Ö Ci─Ö ­čśÇ bo wiem o co w tej grze chodzi ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

hehe mo┼╝e i tak nie doczyta┼éem ­čśÇ ale podstawa je┼Ťli chodzi o ca┼éokszta┼ét to Morrowind jest lepszy i trudniejszy. Troszk─Ö mi si─Ö w TESV nie podoba to ┼╝e nie b─Ödzie ju┼╝ klas postaci, zmieniaj─ů co┼Ť co zawsze by┼éo w tej serii; nie do ko┼äca jestem przekonany czy zda to egzamin. Bardziej mi to Two Worlds b─Ödzie przypomina─ç jak TES ale si─Ö zobaczy najwy┼╝ej odstawi─Ö na p├│┼éeczk─Ö z niewypa┼éami takimi jak np HOMM IV...

Dodam dla ┼Ťcis┼éo┼Ťci ,┼╝e zawsze jestem sceptycznie nastawiony do nast─Öpnych cz─Ö┼Ťci gier ­čśÇ wielokrotnie si─Ö przekona┼éem , ┼╝e nie zawsze s─ů tak dobre jak poprzednia cz─Ö┼Ť─ç­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

• 8 miesi─Öcy temu...

┼╗artujesz sobie? Nie m├│w, ┼╝e nie s┼éysza┼ée┼Ť o serii The Elder Scrolls (popularno┼Ť─ç serii nada┼éy jej g┼é├│wnie jej dwie poprzednie cz─Ö┼Ťci: TES III Morrowind i TES IV Oblivion , o kt├│rym na pewno co┼Ť s┼éysza┼ée┼Ť je┼Ťli interesujesz si─Ö grami). Jak dla mnie chyba najlepsze erpegi ­čśÇ Du┼╝o swobody, masa quest├│w pobocznych (dopracowanych i ciekawych). Skyrim mia┼é premier─Ö niedawno (w pi─ůtek, w sumie ┼éadna data 11.11.11). Polecam obejrze─ç filmiki na http://tvgry.pl tam ┼éadnie m├│wi─ů co i jak ­čÖü

Odno┼Ťnik do komentarza

Obliviona widzia┼éem w Media Markt i szczerze m├│wi─ůc zrobi┼é na mnie takie samo wra┼╝enie jak WoW, czyli ┼╝adne. W wow-a co prawda gra┼éem, ale dlatego, ┼╝e ma go m├│j kolega, pokaza┼é mi a potem da┼é za darmo. Po paru tygodniach znu┼╝y┼é mi si─Ö, bo mimo wszystko jest to ten gatunek fantastyki, kt├│rego nie lubi─Ö (jest jeden wyj─ůtek: Spellforce cz. 2 i 1). Wol─Ö fantastyk─Ö ,,techniczn─ů", do tego tematu zajrza┼éem z ciekawo┼Ťci.

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Udost─Öpnij

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...