Skocz do zawartości

Kradzież statków.


Andzelm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gram od niedawna w x3 i mam takie pytanie. Czy jeżeli napadnę na jakiś statek i go przejmę, a nie będzie w pobliżu innych statków to czy obniży mi się reputacja, i czy statek który w ten sposób zdobędę będę mógł normalnie wykorzystywać bez strachu, że go rozwalą(oczywiście nie chodzi mi teraz o piratów)?

I jeśli można prosić o kilka porad dotyczących zarabiania na samym początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim Cię dorwie Yacek ja Ci pomogę.

Po pierwsze zainstaluj słownik poprawnej pisowni do przeglądarki (kradzieŻ), albo sprawdź tytuł tematu,

Po drugie:

http://xudb.pl/topic/1066-sztuczki-kruczki-i-ciekawostki/

http://xudb.pl/topic/496-jestem-nowy-i-mam-kilka-pyta-prosz-przeczyta-1-post/

http://xudb.pl/index.php/topic/12-pytania-do-faq/

A po trzecie:

Przejrzenie forum nie boli, szczególnie, że to są przyklejone tematy i jest opcja szukaj.

A odpowiedź na pytanie:

Z czego co kojarzę reputacja Ci się obniży jeśli to będzie statek należący do rasy, do której należy sektor, w którym go ostrzelałeś. Wyjątek to sektory pirackie, a gdzieś jeszcze jest chyba temat o zależnościach rasowych. Uff, mam nadzieję, że zrozumiale napisane. Statek będziesz mógł używać, ryzyko śmierci będzie zależne od reputacji ogólnej, a nie od tego czy dany statek należy do jakiejś rasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputacja obniży się zawsze, różnica jest taka, że w obcym (czyt. nie należącym do tej rasy) albo nieznanym sektorze nie rzucą się na Ciebie patrole tej rasy.

Zmuszenie pilota do opuszczenia statku ma dużo mniejszy wpływ na naszą reputację niż jego zniszczenie i przy najwyższych poziomach ujdzie nam to praktycznie na sucho (straconych kilka % reputacji). Warto o tym pamiętać i nie dobijać niedoszłej ofiary jeśli operacja przejęcia statku nie wypali, tylko przeprosić pilota i puścić go wolno. Wtedy zainkasujemy tylko spadek reputacji za atak.

Zwykle można bez problemu używać takiego statku. Wyjątkiem są jednostki które wejdą w nasze posiadanie przez misję odzyskania statku, czy to przez porzucenie, czy też przekroczenie czasu jej trwania. W tym wypadku pojawia się patrol policji, który za wszelką cenę będzie chciał zniszczyć 'nabytek'. Dopiero po uporaniu się z nim statek będzie w pełni Twój. O tym jak sobie z tym poradzić pisałem w temacie o sztuczkach i ciekawostkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko dodam:

Kradzież i sprzedaż statków (np. TS-ów) to niezły sposób na zarabianie - już go znasz.

Możesz też zbierać pozostałości po bitwach innych statków.

Na początek możesz brać misje odzyskiwania opuszczonych statków. Potem możesz kupić moduł podtrzymywania życia i przewozić mniej wymagających pasażerów. Po zwiększeniu reputacji u danej rasy pojawią Ci się też moje ulubione misje typu "poleć i zabij"(typ misji z celownikiem).

Handel to dla mnie trudny temat, więc powiem tylko tak: na początek najłatwiej jest pohandlować ogniwami, ale przy małym statku zysk prawie żaden. Zasady, jak w życiu. Najlepiej kupić u producenta, jak ma dużo towaru na stanie i sprzedać u odbiorcy, jak ma deficyt. Spróbuj pohandlować żywnością. Jeśli zaczynasz u Terran, to np.żywność GDJ

U Argonów mozna spróbować np. Delaxian Wheat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...