Skocz do zawartości

Misje w fabułach


Lizard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej przerwie postanowiłem powrócić do świata X. Grę rozpocząłem z profilu Patriota Argoński. Z racji tej, że dany profil rozpoczynamy w sektorze Omicron Lyrae od razu podoiłem się misji eskortowania dygnitarzy, co równoznacznie jest wstępem do rozpoczęcia fabuły Terran. Fabuły jakie są w grze przeszedłem wielokrotnie, I uważam że niektóre misje powinny posiadać czas jakim powinniśmy wykonać dany etap misji. Przykładowo kampanii Terrańskiej, misji 2 otrzymujemy zadanie śledzenia pirackiego statku, który bierze czynny udział w ataku na konwoje. Towarzyszące mu statki Xenów, pomimo tego że są atakowane przez nas, nie zwracają na nas uwagi. Łatwo jest zdobyć te cztery myśliwce, przeładować uzbrojenie i tarcze. Dzięki zastosowanej pętli w misjach gracz może wykonywać daną czynność wielokrotnie, bez żadnych konsekwencji. Po wielokrotnym wykorzystaniu takiej pętli w misji gracz może z łatwością przesiąść się z M5 do M6.

Tak więc zastanawiam się czy nie było by lepiej gdyby gracz w niektórych misjach został ograniczony czasowym wykonaniem misji.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy takowe pętle sprzyjają grze, czy może należy traktować je jako zwykły cheat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że fajnie by było tez gdyby przykładowo boje skokowe jakie występują w fabułach odgrywały znaczący wpływ na rozgrywkę. W fabule Terran jest misja, gdzie eskortujemy statek do sektora Wenus. Gdy nasz statek znajdzie sie w sektorze Mars otrzymujemy wiadomość o tym że Xenoński J wraz z towarzyszącymi mu myśliwcami wleciał do sektora. Wielokrotnie po rozprawieniu sie z Xeniam zapominałem o tej boi skokowej 🙁 A ta biedna "wisi" sobie tam przez cała moją rozgrywkę. Tak więc uważam że fajnie by było gdyby gracz przykładowo nie zniszczył jej regularnie jednostki Xenów "nawiedzały" sektor Mars, do momentu przejęcia kontroli nad nim. Oczywiście gracz mógłby temu zapobiec niszcząc boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...