Skocz do zawartości

Problem z głosami/kwestiami mówionymi


Kubelo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem - przycinają mi się głosy w grze. Gdy wybieram jakąkolwiek jednostkę, stację czy rozpoczynam konwersację, niektóre części są wycinane (nie słychać ich), np. --ron Weapon- ---ler (Boron Weapons Dealer) - najczęściej zdarza się to na początku kwestii, ale występuje zawsze i jest niezwykle irytujące. Opcja wyłączenia komputera pokładowego nie działa (czy jest włączone, czy nie, komputer pokładowy wciąż brzęczy) a przecież i tak dalej przycionałoby się kwestie pilotów. Nie ma problemu ze strzałami czy BGM. I tu mam prośbo-pytanie(a):

Jak naprawić te przykrzaczenia głosu (zainstalowałem patcha 3.0, nie poprawia tego błędu, dodam, że komputer spełnia zalecane wymagania gry)?

Jak wyłączyć ten komputer pokładowy raz na zawsze, żeby działały tylko głosy pilotów itp.?

Z góry dzięki,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uruchom dla testów nową grę, zobacz jak w niej z głosami. Jeśli będzie OK, to znaczy że coś ci namieszało w save i żaden patch tego nie naprawi, jedynie nowa gra.

Próbowałem nowej gry i reinstalacji gdy tylko problem się pojawił, nie pomogło. Testowałem również wersję angielską i polską z płyty, to samo. Sprawdziłem też patcha 2.7, brak poprawy.

Cytat

Jeśli problem będzie nadal. poczytaj temat Problem z dźwiękiem, może tam coś znajdziesz.

Porzeźbiłem trochę w tym temacie, mam identyczną kartę dźwiękową, z tym, że problem jest inny. U mnie nic nie trzeszczy, tylko przycina głosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstalka nic tu nie da. Jesli uprzednio zostaly zainstalowane kilka kodekow audio np Nero, Haali, ffdshow, czy inne paczki to moga wystapic problemy.

Jesli masz juz ffd show to dodaj wyjatek dla X3. Mialem cos podobnego, i pomoglo gdy wywalilem wszytskie kodeki i zainstalowalem stary divx 3.11 i ac3filter 🙁 z ktorym nigdy nie mialem problemow.

Ciezko powiedziec co dolega trzeba pogrzebac dokladniej z wyciagu z dxdiaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciężko powiedzieć co dolega trzeba pogrzebać dokładniej z wyciągu z dxdiaga.

Jeśli ma coś namieszane w kodekach to został tylko format. Kodeki to jest takie dziadostwo, że jeśli coś Ci się porządnie skaszani to nawet ręczne usuwanie nic nie daje.

Jeśli masz możliwość spróbuj na jakiejś wolnej partycji zainstalować Windows wgrać mu podstawowe stery i kodeki. na początek zestaw proponowany przez Sorkvilda. Kiedyś sam używałem tych samych kodeków co Sorkvild (Divx, Ac3 Filter i Real Alternative) i wszystko było git. Teraz zawsze instaluje Divx, Xvid, Ac3 Filter, Real Media i Matroska Spliter z pakietu K-Lite Mega Codec Pack i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...