Skocz do zawartości

Konkurs fotograficzny - dyskusja


Kapitan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sposób w jaki przedstawił swoje fotki Lizard jest jak najbardziej OK, jeśli fotka jest w spoilerze, jej rozmiar nie ma znaczenia. Odpada więc potrzeba skalowania i miniaturki.

Ponieważ mamy w tej chwili dwa tematy aktualne o fotkach (pocztówki i konkurs) zostaną one połączone w jeden temat.

Nagrody, całkiem ciekawy pomysł i wcale dawanie statku w prezencie za 1 miejsce nie jest takie śmieszne jak się wydaje. Nie problem napisać prosty kod MD, który będzie dodawał do gry np. kontener z unikatową bronią, statek do stocznie lub wręcz przekazywał jakiś statek graczowi. Kod taki otrzymywałby zwycięzca konkursu, drogą mailową, po podaniu mi adresy e-mail na PM.

Jak ja widzę taki konkurs:

co miesiąc (cykliczność do ustalenia) zakładałbym nowy temat-ankietę, każdy chętny pisałby posta z fotką, autor i fotka trafiałaby do ankiety w pierwszym poście, każdy mógłby głosować w ankiecie. Po zamknięciu ankiety, zwycięzca otrzymałby prezent.

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysl z ta nagroda. Mysle, ze warto by poszerzyc to rowniez na tzw. fruwajace skrzynki 🙁 np. z gwiazdoowka!

Proponowalbym aby konkurs odbywal sie co dwa tygodnie. Userzy nadsylaja po jednej pracy przez dwa tyg a potem zalozmy przez weekend glosowanko.

Fajnie by bylo gdyby istnial osobny post ze zwycieskimi screenami (data i autor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sposób w jaki przedstawił swoje fotki Lizard jest jak najbardziej OK, jeśli fotka jest w spoilerze, jej rozmiar nie ma znaczenia. Odpada więc potrzeba skalowania i miniaturki.

Tylko że te obrazki są wielkie i jak się otworzy spoiler to rozwala stronę... Nie lubię przesuwać okienka, aby trochę więcej obrazka zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardzo fajny pomysl z ta nagroda. Mysle, ze warto by poszerzyc to rowniez na tzw. fruwajace skrzynki 🙁 np. z gwiazdoowka!

Cytat

Nagrody, całkiem ciekawy pomysł i wcale dawanie statku w prezencie za 1 miejsce nie jest takie śmieszne jak się wydaje. Nie problem napisać prosty kod MD, który będzie dodawał do gry np. kontener z unikatową bronią, statek do stocznie lub wręcz przekazywał jakiś statek graczowi. Kod taki otrzymywałby zwycięzca konkursu, drogą mailową, po podaniu mi adresy e-mail na PM.

Przecież właśnie to proponowałem. Zawartość kontenerów by była różna, raz unikatowa broń, raz GW jak proponujesz. Może jeszcze jakieś inne towary, czekam na sugestie.

Ważne aby nie traktować tego jako cheat i zdobycz, a jako symboliczną nagrodę.

Cytat

Proponowalbym aby konkurs odbywal sie co dwa tygodnie. Userzy nadsylaja po jednej pracy przez dwa tyg a potem zalozmy przez weekend glosowanko.

Na początek będzie miesiąc, zobaczymy jakie będzie zainteresowanie konkursem.

Cytat

Fajnie by bylo gdyby istnial osobny post ze zwycieskimi screenami (data i autor).

Taki temat powstanie po zakończeniu pierwszego konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego całego konkursu uważam że powinno wyglądać to tak.

W konkursie mogą brać udział tylko fotki zrobione przez gracza. Fotki z netu będą deklasyfikowały użytkownika z konkursu na określony czas.

W konkursie może zostać nominowanych 5 forumowiczów xudb.

(Co miesiąc)

I - 10 pkt + nagroda (max statek klasy M3)

II - 7 pkt + M5

III - 5 pkt + kontener z kasiurką ( nie wiem tylko jaka by miała to być kwota. PS raz leciałem statkiem i znalazłem kontener z kasą. TYLKO raz znalazłem. Od kiedy gram w X3 TC od 2 i pół koku, było to około 80.000 kredytów o ile dobrze pamiętam )

IV - 3 pkt + kontener z zielem lub Wódzią

V - 1 pkt + TS

Punkty można by było zbierać i dzięki nim raz do roku było by losowana w tedy fotka roku. Dzięki temu ludzie uczestniczyli by w konkursie przez cały rok, a nie tylko od czasu do czasu.

Za zebrane punkty można by było również dać nagrody.

I - HQ

II - M1/M2

III -TL ( pusty lub z fabryką w ładowni)

IV - M7

V - M6

No i nie wiem co do samych fotek. Czy gracze mogą używać dowolnych modów czy obowiązuje zasada czystej podstawki ?

Można by było pomyśleć nad innymi zasadami konkursu. Konkurs mógłby ruszyć po 1 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak sprawdzisz czy fotka została zrobiona przez gracza czy, gdy wystawi ją na jakimś serwerze? Może też ściągnąć fotkę z netu i dopiero wystawić jako swoją. Myślę, że zaufanie to podstawa, a do tego zawsze można liczyć się z tym, że ktoś inny też znajdzie tę fotkę i nas zdemaskuje.

2. Punktacja OK.

3. Dowolny mod, dowolne statki i tła. Nie ważna treść, a wykonanie zdjęcia i jego walory, które spodobają się głosującym.

4. Dlaczego po 1 stycznia? Można już w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dokładnie o to mi chodziło. Nie to żebym chciał powiedzieć że osoby znajdujące sie na tym forum są oszustami 🙁 nie to było moją intencją. Aczkolwiek napisałem że osoba która zostałaby zdemaskowana musiałaby ponieś jakieś konsekwencje dlatego tak to napisałem.

2. Co do punktacji można to przedyskutować. I co istotniejsze, kto będzie w Jury ?

4. No sądziłem że należy dobrze zastanowić się nad nagrodami, zasadami i temu podobne.

PS. Jak Yacek chcesz mogę ci pomóc z tworzeniem tych nagród, lub z czymś innym.

PSS. Szkoda że dziewczyny na tym forum nie są tak aktywne. Fajnie by było, jak to w "realu" bywa wręczają osobiście nagrody 😉 I nawet buzi dadzą 😉 Bo z tego co zdążyłem zauważyć jest ich trzy Jagoda, Balbinka i Szyszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używanie "Immersive environments RC1" jest fair wobec tych nie używających tego czegoś.

Jak wiadomo fotki robione z Tym już same w sobie wyglądają jak obraz Picassa.

Może by umieścić w regulaminie konkursu zakaz modów upiększających tekstury tła i efektów broni czy co tam jeszcze. Nowe statki mogą wg. mnie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam aby używanie modów do zmiany tła wpływało na jakość fotki. Możesz mieć piękne tło, a fotkę zrobisz taką, że nie będzie się chciało oglądać.

Nie wiem czy zrozumiałe jest to co napisałem, więc przytoczę anegdotę:

Pewien znany fotograf zawitał do znanej restauracji.

Szef kuchni osobiście go obsługiwał, a że znał go z gazet, podając potrawy wyraził podziw dla jego zdjęć mówiąc:

- mistrzu, pan robi takie piękne zdjęcia, musi pan mieć super sprzęt fotograficzny.

Fotograf popatrzył tylko na niego i nic się nie odezwał.

Po skończonym obiedzie, podziękował szefowi kuchni słowami:

- jest pan mistrzem kulinarnym, zapewne ma pan super garnki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze zadnych przeciwwskazan. Wrecz przeciwnie. Nie powiesz chyba nikomu zalozmy sam majac detale na medium by tez obnizyl na medium bo jakoscia przegrywasz 🙁 Lepiej nauczta sie dobrego kadrowania i poprawnej kompresji i skalowania obrazka wowczas zawsze bedzie wygladac jak nalezy.

Dlaczego modzi i admini wylaczeni? Chyba nie bedziecie dodawac sobie glosow panowie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coś dyskusja ucichła.

Właśnie zrobiłem całkiem ładne zdjęcie Koncentratora (HUB) i postanowiłem się nim z wami podzielić.

Spoiler

Zdjęcie miało 5MG i ledwo dało się je wrzucić, próbowałem pięciu uploaderów (raz prawie się udało ale coś mi nie wyświetlił kodu). Więc niestety jest skompresowane, nie lubię tego bo wtedy zdjęcie traci to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...