Skocz do zawartości

Transportowce


Vertaril
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam małe pytanie dotyczące transportowców. Podczas gry widzę np. Kajmana Superfrachtowca, albo Demetera Superfrachtowca... ale w żadnej ze stoczni tych ras nie ma takich statków do kupienia. I tu moje pytanie: czy wogóle da się zdobyć te statki POKOJOWO? Bom chciał se takim polatać, ma bardzo dużą ładowność. Jeżeli macie jakieś info to może być też innej rasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem kiedyś też tak miałem ze chciałem mieć super frachtowca. To było coś...

Statki te są dostępne w niektórych stoczniach (zwykłem na nie mówić te specjalne gdyż mają szerszy asortyment niż zwykła stacja).

Argońska jest w Light of Heart, co do reszty to nie wiem ,a Teladiańska chyba w Seizewell.

Innych musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to zależy to od dostępności uzbrojenia. Gdy zaznaczysz statek którego nie możesz kupić(nie ma tego towaru) i naciśniesz i - na samej górze będzie napisane jakie ma uzbrojenie, np. wyposażenie - 3 osłony 25MJ. Jeżeli nie ma osłon w doku - nie ma odpowiedniego typu statków bo nie ma do nich osłon.

Przykładowo Merkury:

Merkury S - 1 osłona 1MJ ( prawie zawsze jest bo po co komu 1MJ?)

Merkury M - 2 osłony 5MJ ( nie zawsze są ponieważ 5MJ to dobry towar)*

Merkury L - 3 osłony 25MJ ( bardzo dobra osłona - rzadko spotykana więc trzeba mieć szczęście by na to trafić)

Co do myśliwców oprócz osłon może być wymagana dana broń.

* nie pamiętam jaka tam była osłona i w jakiej ilości ale M jest to klasa Medium - średnio uzbrojona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępność osłon lub broni nie ma nic do rzeczy. Liczy się tylko czas. Przy czym może on być generowany losowo. Na przykład w stoczni mamy dostępną tylko wersję S, po jakimś czasie gry pojawiłaby się wersja M, a potem L. Jednak jeśli zapiszemy grę, wyjdziemy z niej i wczytamy save, może okazać się, że w stoczni są już dostępne wersje L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mogę powiedzieć. Dawno temu widziałem temat, gdzie był podany czas w jakim zmieniają się wersje dostępne w stoczniach. Z tego co pamiętam najdłuższy był dla wersji S, najkrótszy dla wersji L.

EDIT: znalazłem w FAQ na stronie Egosoftu, nie jest to co prawda ten temat, który kiedys widziałem, ale opis jest jednoznaczny: FAQ - What is the difference between S/M/L when buying ships at a shipyard?

The availability of the different levels randomly changes, both over time and when loading a game.

Co można przetłumaczyć: Dostępność różnych wersji zmienia się losowo, zarówno w czasie jak i podczas ładowania gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...