Skocz do zawartości

Dwa dziwne objawy


red45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gram w wersję 3.0PL. Po osiągnięciu pewnej rangi przez jakiś czas zaczęły mi wypadać ze zniszczonych statków różne typy laserów itp. W pewnym momencie przestały zupełnie i teraz wypadają tylko rakiety, tak jak na początku gry. Drugi dziwny problem to zanik głosu komputera pokładowego i stacyjnego, który opisywał kupowane statki, części, identyfikował podczas walki... W czasie dialogów w misjach również nie ma głosu, tylko napisy. Dodam, że sprawdzałem w ustawieniach audio i tam głos komputera/stacji jest włączony.

Być może ma to związek ze skryptem który instalowałem (nowa wersja Bail Out)? Jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia NPC BA mają wpływ na to co pozostanie na pokładzie opuszczonego statku, a nie to co będzie latało w przestrzeni po jego zniszczeniu. Działka wypadają ze statku tylko wtedy gdy są nieużywane i znajdują się w ładowni, a te w które jest w danym momencie wyposażony znikną po jego zniszczeniu. Więc są dwie możliwości, albo teraz w czasie walk trafiasz na takie, które nie mają dodatkowego uzbrojenia na pokładzie albo stałeś się ofiarą jakiegoś buga.

Co do drugiego problemu, instalowałeś/aktualizowałeś jakieś kodeki w międzyczasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od bardzo dawna ze zniszczonych statków nie wypada nic więcej niż rakiety. Ostatni raz jakąś broń poniewierającą się po sektorze widziałem chyba w czystym TC. Choć, jak ostatnio bawiłem się DiD, to nie pamiętam czy tam broń jakaś zostawała. Zresztą, nie zwracam na to uwagi, zbieraniem rakiet zajmuję się tylko przez pierwszą godzinę gry, aby zarobić na upgrady statku, potem to już wolę zdobyć i sprzedać jakiś statek, niż zbierać kontenery (tak, wiem, mogą to robić inne moje statki, ale one zbierają dużo większe kontenery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Ci się z niego wysypało :-) Dzięki za wszelkie porady. Co do problemu z wypadaniem broni -zaczęła znów wypadać całkiem spontanicznie. Pewnie po prostu miałem pecha i nie spotykałem statków z pełnymi ładowniami.

Dźwięk nadal działa w głupi sposób, tj. nie działa komputer pokładowy/stacyjny. Inne dźwięki działają prawidłowo. Kodeków nie instalowałem, żadnych zabaw z konfiguracją nie robiłem. Zagadkowa sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dźwięk nadal działa w głupi sposób, tj. nie działa komputer pokładowy/stacyjny. Inne dźwięki działają prawidłowo. Kodeków nie instalowałem, żadnych zabaw z konfiguracją nie robiłem. Zagadkowa sprawa...

Zacznij nową grę i przetestuj działanie dźwięku (pamiętaj o zrobieniu backupu plików sav, lub wyłącz autozapisy na stacjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...