Skocz do zawartości

Problem z Dock TS


Szynszyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

witam

chcę zainstalować mod "doks TS" aby dokować TS do TL i M2 i mam z tym kłopot, wersja gry to X3 TC 3.0 wersja PL

zainstalowana mapa scorpa

próbowałem tak jak z opisu, czyli skopiować ten rozpakowany 1KB pliczek w formacie XML (dokument) do katalogu script w katalogu głównym z grą, natomiast nie rozumiem tego cyt. "plik tekstowy tłumaczenia do katalogu T w katalogu gry." tzn. co i jak? gdyż katalog ten jest w katalogu głównym jak i w katalogu script, ponadto co to oznacza "plik tekstowy"? ja mam tylko jeden pliczek XML po rozpakowaniu i jak ja mam to ugryźć aby zadziałało i aby w meni startowym gry pokazała się możliwość wybory pliku modyfikacji?

bardzo proszę o pomoc, jeszcze jedna informacja, tak oznaczony jest ten pliczek 8828-LO48 Dokument XML 1Kb po otworzeniu go notatnikiem jest taki zapis:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>

<language id="48">

<page descr='' id='8828' title='DockTS'>

<t id="000">[author]sample text[/author]</t>

<t id="1">33Gsample text33X</t>

</page>

<page id="2008" title="Script Object Commands" descr="0">

<t id="523">A_LV_DOCK_TS</t>

</page>

<page id="2010" title="Script Cmd Names" descr="Long version of commandos. These are the commandos assigned to ships using the commandconsole. Page 2010 and 2011 belong together and hold short and long versions of the same commands">

<t id="523">Zadokuj TS</t>

</page>

<page id="2011" title="Script Cmd Shorts" descr="Short version of commandos. These are the commandos assigned to ships using the commandconsole. Page 2010 and 2011 belong together and hold short and long versions of the same commands">

<t id="523">dockts.lv</t>

</page>

</language>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pisz w odpowiednim temacie.

2. Plik skryptu (a nie moda) dostepny jest w formacie .zip, więc co ma do tego X Plugin Manager Lite?

3. Skrypt wypakowujesz z pliku .zip i kopiujesz pliki z katalogu "script" do takiego katalogu w katalogu głównym gry. Ściągasz z Mamuta spolszczenie (plik 8828-L048.xml) i kopiujesz do katalogu "t" w katalogu głównym gry. To jest właśnie plik tekstowy, czyli plik z opisami jakie pojawią się przy poleceniach w rozkazach twojego statku, lub wiadomościami jakie będziesz mógł przeczytać w grze. Bez takiego pliku tekstowego, czyli pliku o nazwie XXXX-L048.xml - gdzie XXXX to czterocyfrowy numer strony kodowej użytej przez autora skryptu, jeśli grasz w wersję PL gry, zobaczysz w grze readtexty zamiast opisów. To co zacytowałeś w swoim poście to właśnie treść tego pliku. Masz go wkleić do katalogu T, musisz oczywiście również pobrać i przekopiować sam skrypt, bo bez niego nic nie osiągniesz.

Czytaj FAQ, dowiesz się z niego o instalacji skryptów i modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

o skryptach będzie to chyba ten wątek 😀

zainstalowałem "doks TL" i działa i niby jest OK z tym, że po zadokowaniu TS do TL w niektórych sektorach nie reagują na żadne polecenia (ani nie chcą dokować ani też wydokować) natomiast w Panterze mam zadokowane 2 Pochwy (TP) i za nic nie mogę ich stamtąd ruszyć, zmieniam sektory, latam i latam i trochę mnie to wkurza 😀

byłbym wdzięczny za porady oraz sugestie, co z tym fantem można zrobić,

mam wersję 3.0 X3TC PL (oryginał oczywiście) 😁

Edytowane przez Yacek
Post przeniesiony do odpowiedniego tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...