Skocz do zawartości

Fabryka u Teladian


Vertaril
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Rozpoczynam swoją działalność wszechświatową 🙁 Jak na razie u wszystkich ras jestem na poziomie np. Przyjaciela Federacji u Argonów. Mam na koncie niecałe 3mln kredytów. Wiem, że pewnie opłaca się w wielu innych miejscach stawiać fabryki, ale zależy mi na jakiejś teladiańskiej na ich terytorium. Czy mógłbym prosić o jakieś porady dotyczące właśnie Teladian? Bo ja u nich słabo się znam jeżeli chodzi o fabryki i handel z nimi związany.

Obejrzałem sobie ich sektory i pomyślałem, że może Szklarnia Kwiatów byłaby odpowiednia w sektorze Blue Profit. Trzy elektrownie, cztery rafinerie... wszystko szłoby idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pomysł jest dobry chociaż dwa sektory dalej są dwie szklarnie.

Kopalni i elektrowni mają z tego co pamiętam dużo.

Musisz przede wszystkim zrobić rozpoznanie. Może ich DOKi mają w jakimś miejscu pustkę w asortymencie. Jeśli taka sytuacja powtarza się w paru sąsiednich sektorach to postaw fabrykę i te DOKi zaopatruj w ten produkt. To się opłaca gdyż sam tak robię w TC.

PS. Zauważyłem właśnie, że zegar forumowy nie został przestawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja też zauważyłem... a tak poza tym, to niezła myśl z tym uzbrojeniem, ale na takie fabryki muszę jeszcze trochę posiedzieć na handlu. A na samym handlu taka reputacja nie idzie zbyt szybko. Pomyślałem, że może jednak jakoś spróbuję, ale gram na oddzielnym zapisie. W razie czego wczyta się poprzedni.

Tak wogóle to nie wiem jak wy sądzicie, ale wg mnie tel. Albatros jako NPC to takie gówno, że szkoda słów... nigdzie nie potrafi wlecieć, zdążyłem wypić 1l tymbarka 🙁 zanim on wogóle przeleciał przez bramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT. A tak mam jeszcze jedno pytanie: dużo się mówi o kompleksach, bo to strasznie funkcjonalne i zyskowne. Ale ja nigdy nie robiłem jeszcze kompleksu. Wyjaśni mi ktoś (tak naprawdę, nie jak w instrukcji bo tam są szczątkowe info) co mi daje taki kompleks? Np. mam tą Szklarnię i to przynosi dobry zysk. Jaki mogę zrobić z tego kompleks? Co mi dadzą dwie szklarnie połączone zamiast jednej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Edytuj posty.

2. Możesz sobie podbić repkę dając milion na fundusz ochrony jaj teladianinów czy jakoś tam.

3. Węzeł kosztuje około 250000cr a kilka transportowców (wyposażonych) może kosztować nawet parę milionów, poza tym jest ryzyko zestrzelenia. Co prawda kompleks łączy fabryki znajdujące się w pewnej odległości od siebie ale transfer z szklarni do nowo kupionej rafinerii jest natychmiastowy. Jednym zdaniem, kompleks przyśpiesza znacznie mnożenie zysków a zarazem jest tańszy od TS'ów.

A i jeszcze jedno by kupić węzeł musisz mieć wyższą repkę niż zjadacz chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak wogóle to nie wiem jak wy sądzicie, ale wg mnie tel. Albatros jako NPC to takie gówno, że szkoda słów... nigdzie nie potrafi wlecieć, zdążyłem wypić 1l tymbarka 🙁 zanim on wogóle przeleciał przez bramę

Jeśli chodziło Ci o prędkość to zależy od konkretnego statku 😉 Czasem zespawnuje się z pełnymi upgrade, a innym razem lata z minimalną prędkością.

Jeśli miałeś na myśli problemy z wykonywaniem manewrów to polecam przeprowadzanie wszelkich operacji (poza samym stawianiem stacji oczywiście) z TLami w trybie OOS. Wtedy nie działa system zapobiegania kolizjom i duże statki radzą sobie ze startem/dokowaniem/itditp bez problemów, a Ty nie musisz się obawiać że statek z Twoimi fabrykami wpakuje się na jakąś przeszkodę i będziesz musiał znowu ciułać na nie kasę 😉

Co do fabryk, szklarnia kwiatowa w blue profit to dobry pomysł. Teladihuana i gwiezdna wódka sprzedają się wszędzie, osłony 1MJ i niektóre inne high-endowe towary (m.in. mikroczipy, tuby kwantowe) też.

Generalnie można zarobić na wszystkim, jeśli tylko znajdzie się odpowiednią lokację. Obserwuj stany magazynowe fabryk i jeśli zauważysz w paru z nich braki danego towaru to warto pomyśleć o budowie własnej fabryki go produkującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki... a mam do ciebie jeszcze prośbę: wytłumaczysz mi, jak ustawiać fabryki przed ich wyładowaniem? Bo to mi jakoś losowo je wykłada, a ja ani ich nie widze, ani nie wiem jak je wokół własnej osi poukładać. A wole mieć porządek niż chaos 🙁

Aaa i o co chodzi z tym OOS? Nie mam pojęcia co to jest... (widać zbyt krótko gram w tą grę 😉)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc.

Gdy pojawi ci się mapka, ustawiasz stację w wybranym przez ciebie miejscu za pomocą klawiatury numerycznej.

Gdy to zrobisz musisz kliknąć przycisk na górze mapki (wygląda jak +). Wtedy zmieni się oś. Ponawiasz ustawianie fabryki tak jak w pierwszej osi.

Obracanie fabryk jest już trudniejsze i wymaga trochę wprawy>

klawisze 7 9 1 3 odpowiadają za obracanie stacji. Doradzam bycie na miejscu gdyż nie ma podglądu stacji i będąc daleko oczywiście nie widać pozycji stacji. Pamiętaj by "haki" dokujące nie były ustawione na jakąś przeszkodę gdyż może to spowodować kolizję lub uniemożliwić dokowanie na autopilocie.

PS. przydatne jest umiejscowienie satelity w miejscu postawienia stacji, wtedy wybierasz strzałkami satelitę i stacja automatycznie przenosi się na pozycję. By zbudować stację kliknij na jej ikonę na mapie. Kliknięcie Enter spowodowało u mnie zbudowanie fabryki w miejscu domyślnym obok TL'a.

PPS. OOS to znaczy będąc poza sektorem w którym wykonywana jest dana akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci wielkie. Tak wogóle to był jednak dobry pomysł z tą szklarnią. Ustawiłem im max 1 skok, bo w sektorze obok są kolejne trzy rafinerie. Tak więc po co więcej. 100000kr w niecałe 20min, dla mnie jak na jedną stację to szybko. Awansowałem do Handlarza Kompanii, jeszcze jeden poziom i będę mógł kupić zestaw budowy kompleksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdyby jeszcze coś było w tej kwestii niejasne to wszystko masz opisane w instrukcji, poczytaj 🙁 Generalnie nie odpowiadamy tutaj na pytania na które odpowiedzi można w niej znaleźć. Można potem po uszach dostać 😉

Dobra, ale ja nic nie widziałem takiego jak ten cały OOS... gdybym wiedział, że tam jest, to bym się nie pytał przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Gdyby jeszcze coś było w tej kwestii niejasne to wszystko masz opisane w instrukcji, poczytaj 🙁 Generalnie nie odpowiadamy tutaj na pytania na które odpowiedzi można w niej znaleźć. Można potem po uszach dostać 😉

Dobra, ale ja nic nie widziałem takiego jak ten cały OOS... gdybym wiedział, że tam jest, to bym się nie pytał przecież.

Chodziło mi o kwestię budowy fabryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Aaa i o co chodzi z tym OOS? Nie mam pojęcia co to jest... (widać zbyt krótko gram w tą grę 🙁)

Out Of Sector - poza sektorem

A dokładniej, po za sektorem, w którym gracz jest osobiście.

Co do zegara forum, to każdy ustawia to sobie indywidualnie w panelu zarządzania profilem i po każdej zmianie czasu musi niestety przestawić się na odpowiedni czas ręcznie. Nie dzieje się to automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...