Skocz do zawartości

W co najpierw inwestować ?


kuba723
 Udostępnij

  

261 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W co najpierw inwestować

    • w flote
      4
    • w własny statek
      12
    • w fabryki
      5


Rekomendowane odpowiedzi

We wszystko, jedno uzupełnia się z drugim. Nie zbudujesz imperium na jednym statku (twoim własnym), inwestowanie w fabryki przynosi niewyobrażalne dochody, flota pomoże strzec twoich włości przed niechcianymi uzurpatorami, którym wydaje się że moga grabić twoje TS i rabować, a następnie niszczyć twoje fabryki. Ty natomiast by przeżyć w tej bezgranicznie złowrogiej przestrzeni kosmicznej jesteś zobowiązany inwestowac w swój statek.

Są ludzie którzy latają tylko na M3, ale to jest gatunek graczy którzy raczej dość często używają opcji Save\Load. Najwięcej frajdy daje właśnie ograniczona ilość dokonywania zapisów jak i wczytywania gry. A w M3 nie pociągniesz długo, bez względu na to jakim dysponujesz doświadczeniem. W sumie tez zależy jaką ścieżkę obierzesz, czy to będzie tylko handel i będziesz unikał wszelkich niebezpieczeństw czy też będziesz pchał się w najwieksze zadymy trzymając sie tym samym jak najdalej od handlu, a może połączysz handel z walką. Opcji jest wiele tak więc w co inwestować to trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ja za każdym rozpoczęciem nowej gry robię wszystko aby zdobyć; kupić jak najlepszy statek do walki i eksploracji uniwersum i wszystko co robię to go unowocześniam i uzbrajam na maksa optymalnie dlatego głosuje na opcję drugą; bo na początku chcę odkryć całą mapę aby ułatwić przeskoki do sektorów (z reguły jest to szybki M4; M5 ostatecznie M3 do walki celem przetarcia szlaków ) i dopiero po odkryciu całej mapy jest inwestycja w cięższy okręt (M7) i zaczynam inwestycje w traderów i budowę kompleksów 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu pierwszych paru godzin gry wiadomo- upgrade własnego statku 😉 Potem zwykle zaczynam zbierać kredyty (i TSy od wrogów 🙁 ) by uruchomić kilku handlarzy (skrypt EST), którzy pracują nad moją rangą handlową w czasie gdy ja zajmuję się misjami, walką z piratami itd. Później pierwszy poważny zakup- własny TL, którego wykorzystuję w misjach budowy fabryk i do zbierania złomu po walkach. Dalej inwestuję w jakieś podstawowe fabryki do treningu handlarzy i rozbudowuję flotę EST, a potem już zależnie od tego jak daną grę chcę prowadzić- większy statek dla siebie, trening marines, coraz większe kompleksy produkcyjne, M7M i przejmowanie statków, itditp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego jaki styl gry nam odpowiada, zawsze na początku gry inwestujemy we własny statek, czy to będzie M3 do walki (lepsze osłony, broń upgrade), czy TS (osłony, ładownia) do handlu.

Tak więc cała ta ankieta, z zawężeniem czasu gry do kilku pierwszych godzin, jest trochę bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I tu się z tobą nie zgodze.

Mój kolega zawsze najpierw inwestuje w flote, a dopiero póżniej w statek.

Wyjątki potwierdzają regułę. 🙁

Może Twój kolega nie wie, że rozbudowując swój statek (nie ważne czy bojowy, czy handlowy) mógłby więcej zarobić, a tym samym w szybszym czasie zbudować większą flotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...