Skocz do zawartości

Independence Day


Lizard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na przełomie lat 80 agencja rządu Stanów Zjednoczonych zwana NASA, po sukcesywnym lądowaniu na księżycu w 1969-Lip-16 wystrzeliła w przestrzeń kosmiczną sondy, które zawierały szereg danych o układzie słonecznym jak i mieszkańcach zamieszkujących błękitną planetę Ziemia.

Cześć z sond roztrzaskała się o asteroidy, w innych nastąpiła awaria i wszelki sygnał został utracony, inne natomiast dotarły poza granice układu słonecznego, lecz bez większego sukcesu nawiązania jakiegokolwiek kontaktu z inna cywilizacją. Tymczasem jedna z sond wleciała w orbitę Marsa.

Tegoż samego dnia sygnał z sondą został utracony...Ogólna ekspertyza członków Nasa brzmiała:

Na skutek odniesionych uszkodzeń w trakcie lądowania sonda doznała wielkich uszkodzeń – Sonda zniszczona.

Celem operacji wysłania sond było nawiązanie przyjaznych stosunków z inną zaawansowaną rasą, jaka mogłaby zamieszkiwać układ słoneczny lub inne odległe systemy. Informacje te były napisane w kilku językach, między innym w języku matematycznym. Sonda zawierała wszelkie informacje o planecie Ziemia jak i jej mieszkańcach.

Ale co się stanie jeżeli sonda trafi do ekspansywnej rasy ? A ci nie będą w ogóle tacy przyjaźni? Niebawem mieszkańcy pięknej planety zwanej Ziemia przekonają się, że sonda, która rzekomo roztrzaskała się w skutek uderzenia w powierzchnię Marsa będzie naszą puszka pandory.

1990 rok na niebiosach planety Ziemia ludzie dostrzegają rzekomych latających spodków kosmicznych. Świadkowie zazwyczaj są wyśmiewani przez inne grupy społeczne, które zamieszkują Ziemię. Pod koniec lat 90 wzrasta ilość raportów rzekomo widzianych spodków.

Początki drugiego tysiąclecia są przyczyną niepokojących raportów. Rolnicy zgłaszają nad wyraz dziwne znaki jakie powstają na ich polach.

A z początkiem 2010 roku rolnicy zgłaszają tajemnicze zaginięcia ich bydła. W niektórych przypadkach są zgłaszane raporty o dziwnym okaleczaniu bydła.

W 2015 roku w różnych częściach świata są zgłaszane masowe dziwne zaginięcia ludzi. Niektórzy z nich w niewyjaśnionych okolicznościach są odnajdywani nawet do kilkudziesięciu tysiącach kilometrach od zaginięcia, a ich raporty są sklasyfikowane jako Ściśle tajne. Ich opowieści są źródłem kpin i szyderstwa. Wszelkie dowody na życie pozaziemskie jest obalane przez rządy państw.

2015 w Niedaleko Nevady rozbił się latający spodek. Wewnątrz ufo znaleziono dwóch obcych. Jeden z nich w stanie krytycznym trafił do wojskowej bazy. Wkrótce po tym zmarł w skutek odniesionych ran.

Niecały rok później kolejne ufo rozbiło sie w rosyjskiej tajdze. Cała załoda zmarła w skutek odniesionych obrażeń jakich doznali w trakcie pożaru, który wybuchł na pokładzie latającego spodka.

Kilka innych katastrof odnotowano jeszcze w Kolumbii, Indiach, Kongo, Australii i Chile.

Jeden z raportów jaki odnotowano z miejsca katastrofy w Kongo wspomniał o dość dziwnym gatunku innym niż w pozostałych przypadkach.

Pół roku później rządy państw, które spotkały się w Wiedniu, na spotkaniu G20 rozpoczęły współpracę mającą na celu powstrzymanie obcych od rzekomej inwazji. W tym celu państwa doszły do porozumienia że należy powołać organizacje X-COM, która mogłaby sukcesywnie zwalczać obcych .

2018 roku zostaje powołana specjalna organizacja zwana X-COM, a w 2019 1 stycznia zostaje otwarta baza X-COM, która znajduje się Tatrach. Baza otrzymuje nazwę Bastion jako że jest ostatnią obroną przed rzekomą inwazją obcych.

Organizacja X-COM otrzymuje co miesięczne fundusze od państw całego świata. Na czele organizacji staje człowiek zwany jako Lizard. Wszelkie dane na temat tej osoby są ściśle tajne. Zadaniem Lizarda jest utrzymanie przestrzeni wolnej od wszelkich niezidentyfikowanych jednostek latających jak i ochrona mieszkańców Ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LODIN:******
HASŁO:********

Zapis 01

Jest 2019-01-01 godzina 12:01 wraz ze skromnym personelem wprowadziliśmy się do bazy Bastion. Baza jest dość skromna, a jej możliwości są znacznie ograniczone. Personel wojskowy został wyselekcjonowany z najlepszych żołnierzy państw świata. Zważywszy na ograniczone środki otrzymałem słabe uzbrojenie, które wolę odsprzedać i zakupić według własnego uznania.

Najpierw rozbroiłem samolot transportowy klasy Skyranger pozostawiając na jego pokładzie jedynie karabiny Rifle i amunicję oraz granaty. Reszta sprzętu zostaje odesłana do magazynu a następnie sprzedana.

W przypadku myśliwców przechwytujących klasy Interceptor wszelkie uzbrojenie zostaje zdemontowane i odesłane do magazynów.

Z otrzymanych funduszy organizacja X-COM posiada 4 miliony dolarów. Lizard wysłał to szefa zaopatrzenia listę towarów które miały zostać sprzedane.

Cannon x2
Cannon Ammo x13
Stingray Launcher x4
Stingray Missile x41
Autocannon AP Clip x6
Havy cannon x2
Havy Cannon AP Clip x8
Havy Cannon HE Clip x1
Small Rocket x4
Rocket Launcher x1
Smoke Granade x5
Pistol x5
Postol Clip x13

Ze sprzedaży wyżej wymienionych produktów udało się uzyskać 227827 dolarów.

W Bastion znajdowało się wejście do bazy, trzy hangary, jedna kwatera mieszkalna, mały radar, magazyn, laboratorium i warsztat. Lizard postanowił dobudować następujące konstrukcje:

Duży radar – 800.000

Sala Przesłuchań – 400.000

Magazyn – 150.000

Kwatera mieszkalna – 400.000

Na koncie X-COMu znajdowało się 2.877.827 dolarów za które Lizard postanowił dokonać rekrutacji personelu jak i zakup odpowiedniego następującego sprzętu:

8 Żołnierzy
16 Naukowców
3x Wyrzutnie Avalanche 
10x Rakiety Avalanche
2x Auto Cannon
6x Autocannon HE Clip
15x Grenade
3x Sniper Rifle
6x Sniper RifleClip

Za złożone zlecenie z konta X-COM zostanie odliczone 1.414.200 dolarów.

Łącznie na koncie organizacji pozostało 1.063.627 dolarów.

Gdy dokonałem już zakupu sprzętu i personelu zleciłem by mój sztab naukowców opracował technologię broni laserowej.

Teraz pozostało już tylko czekać aż przybędzie nowy personel i zaopatrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego stycznia otrzymałem zaopatrzenie i potrzebny mi personel.

Świeżo przybyłych komandosów przypisałem do statku transportowego Skyranger, tak więc na pokładzie transportowca znajdowało się czternastu komandosów. Oczywiście przydzieliłem im też broń:

8x Rifle

20x Rifle Clip

3x Autocannon

6x Autocannon HE Clip

28x Grenade

3x Sniper Rifle

6x Sniper Rifle Clip

Następnie zająłem się uzbrajaniem myśliwców klasy Interceptor w Avalanche Launcher. Była to na dzień dzisiejszy najlepsza broń która mogła jeszcze zagrozić latającym spodkom. Tak więc każdy myśliwiec był uzbrojony w 2x Avalanche Launcher z czego każda z wyrzutni posiadała 4 rakiety, to w zupełności wystarczyło.

Gdy personel uzbrajał myśliwce i zaopatrywał je wszelaką broń, organizacja X-Com cierpliwie czekała.

Personel bez przerwy śledził najmniejsze ruchy na ekranach radarów. Ich zasięg co prawda był znacznie ograniczony, ale za 24 dni miał powstać nowy ośrodek, który miał być wyposażony w bardziej zaawansowana technologię, za pomocą której łatwiej można było wyśledzić niezidentyfikowane jednostki latające.

Lizard również był w tym pokoju, i jak cały personel czekał na jakąkolwiek aktywność obcych. Był zupełnie wyluzowany i opanowany. Wiedział co robi, od czasu do czasu przeszedł się po sali z kubkiem świeżo zaparzonej kawy. W sumie jeżeli szedłeś korytarzem i czułeś aromat kawy, to doskonale było wiadomo, że tędy właśnie przechadzał się Lizard. A kawę pił w specjalnym kubku, z wielkim uchem. Sam kubek był tak wielki, że nawet słoń po wypiciu takiej dawki kofeiny padł by z rozwaloną pikawą.

2019-STY-08 / 00:01

W przeciągu tygodnia sensory nie wykryły żadnej wzmożonej aktywności obcych. Co było nad wyraz dziwne. 8 Stycznia Lizard otrzymał wiadomość ze sztabu naukowców o opracowaniu technologii laserowej. Sztab w liczbie 26 naukowców na polecenie Lizarda rozpoczął badanie nad technologią Laser Pistol.

11 stycznia w bazie Bastion został wybudowany magazyn, w którym można było składować wszelkie uzbrojenie.

12 Stycznia na ekranach w pojawił się niezidentyfikowany obiekt latający, który wylądował w Ameryce środkowej w Meksyku niedaleko miasta Guadalajara.

Lizard automatycznie dał zielone światło. Z hangarów X-COMu, które były skryte w Karpackich górach wyleciały dwie jednostki. Myśliwiec przechwytujący klasy Interceptor.

A tuz za nim podążał transportowiec Skyranger, na pokładzie którego znajdowali się komandosi.

Interceptor zlokalizował położenie lądowania UFO i zabezpieczał przestrzeń w przypadku opuszczenia terenu lądowania UFO. Gdy Skyranger zbliżał się do celu przeznaczenia UFO wzniosło się w powietrze, lecz w pobliżu znajdował się Interceptor X-COMu. Wywiązała się walka pomiędzy dwoma jednostkami, w której ufo po pierwszym potwierdzonym trafieniu zostało zniszczone.

Jednostki X-COMu wracają do bazy.

17 Stycznia Lizard został poinformowany o wybudowaniu kwater mieszkalnych. Co umożliwiło Lizardowi na zwerbowanie większej ilości naukowców. Z racji tej że w kwatery mieszkalne mogą pomieścić góra 50 rodzin to Lizard z zatrudnił tylko 4 rodziny, w skład których wchodzili naukowcy. Lizard zdawał sobie sprawę z tego że należy zakupić więcej rakiet typu Avalanche, każdorazowe wystrzelenie powodowało utratę dwóch rakiet. Za wynajem naukowców i zakup 20 sztuk rakiet Avalanche Lizard musiał dokonać zapłaty w wysokości 420.000 dolarów.

Sytuacja finansowa X-COMu nie przedstawiała się różowo, na koncie znajdowało się zaledwie 643.627 dolarów.

19 Stycznia w bazie Bastion została wybudowana sala przesłuchań obcych. W tym pomieszczeniu X-COM mógł dokonać przesłuchania schwytanego żywego obcego i pozyskaniu cennych informacji.

21 Stycznia na ekranach systemu wykrywania personel dostrzegł jednostkę która wylądowała na pograniczu pomiędzy Hondurasem a Nikaraguą. Lizard ponownie dał zielone światło dwóm jednostkom klasy Inerceptor i Skyranger. I tym razem Inerceptor zniszczył statek obcych.

Kilka godzin później wykryto UFO, które wylądowało w Serbii. Lizard Wysłał Interceptor do przechwycenia celu, chwilę później gdy Skyranger dokonał uzupełniania paliwa wyruszył na miejsce lądowania UFO.

Transportowiec Wojskowy klasy Skyranger wylądował nieopodal serbskiej wioski. Gdy Skyranger wylądował natychmiast opuściła się rampa w tylnej części transportowca, a z bocznej części wysunęły się schody. W tym samym czasie komandosi X-COMu tworząc piękna tyralierę rozpoczęli zabezpieczanie terenu. Chwilę później zlokalizowali UFO, które raczej nie było wielkich rozmiarów. Wydawało się być raczej jednoosobowa jednostka latającą, coś na wzór zwiadowczego statku obcych. Naukowcy sklasyfikowali statek jako Mały Zwiadowca

Mineło z 20 minut od chwili lądowania, gdy Akinori Belov zlokalizował obcego w sadzie jabłek. Obcy posiadał raczej wychudzoną posturę, a jego cera była raczej szarawo biała. Obcy miał wielka głowę, a w niej znajdowały się wielkie, czarne, jak węgiel oczy, a jego ramiona były dość długie i chude. Belov strzelił serią do niego, lecz chybił, obcy odpowiedział ogniem, lecz ten również chybił. Oboje skrywali się wśród drzew, lecz za drugim razem Belov śmiertelnie trafił obcego.

Misja została zakończona sukcesem, żołnierze przeszukali statek obcego jak i zwłoki i znaleźli kilka ciekawych, nie znanych im gadżetów. Zwłoki wciągnięto na pokład transportowca i zabrano do bazy w celu dokonania sekcji zwłok, która miała za zadanie poznać anatomie obcego.

Kilka dni później na terenach Jemenu zlokalizowano statek obcych, na miejsce wysłano tradycyjnie myśliwiec i transportowiec.

Tym razem misja zakończyła się po upływie niecałych 3 minut. Obcy szybko został zlokalizowany a następnie zneutralizowany.

Następnego dnia zlokalizowano miejsce lądowania UFO w Afryce, na terenach Czadu. Lizard wysłał Interceptora i Skyrangera.

Transportowiec wylądował nieopodal statku obcych. Tym razem jednostki X-COMu natrafiły na większy statek obcych. Naukowcy sklasyfikowali statek jako Średni Zwiadowca.

Gdy komandosi kierowali się w stronę statku obcych za rogu wyszedł nie świadom swego beznadziejnego położenia obcy. Scott Unger wycelował i posłał kulkę, która precyzyjnie trafiła go w jego wielką, szarą, wstrętną głowę. Chwilę później wyszedł za roku kolejny Obcym,tym razem wiedział że za statkiem czai się jakiś ziemianin. Obcy nie zdawał sobie z tego sprawy że za rogiem czai się szwadron świetnie wyszkolonych komandosów, bardziej przypuszczał ze to jakiś zbłąkany beduin, lub jakiś szaman. Tym razem Sata Mayer wycelowała w niego ze swojego Działka, jeden strzał zamienił obszar w którym stał obcy w jeden wielki krater. Wybuch z tej broni był dość potężny, gdzieniegdzie można było zauważyć stopiony piasek. Czyhający za wydmą piasku Dieter Bradley, wyłonił się za niej i ustrzelił ze swojego karabinu snajperskiego kolejnego obcego.

Akinori Belov podszedł do drzwi spodka i otworzył je, gdy drzwi rozsunęły się, jego oczom ukazał się celujący w niego obcy, Belov trzeźwo myśląc w ostatniej chwili uniósł swój karabin i ustrzelił kolejnego i zarazem ostatniego już obcego.

Załoga zebrała sprzęt jaki należał do obcych, i zabrali ciała obcych do bazy.

26 Stycznia w bazie X-COMu ukończono budynek radar dalekiego zasięgu, dzięki tej konstrukcji można było zlokalizować UFO.

Za każdym razem gdy komandosi wyruszali do boju zapasy amunicji topniał, a kredytów nie przybywało. Lizard musiał szybko coś wymyślić.

Lizard wolał raczej zostawić dla siebie pozyskaną technologię obcych, lecz zupełnie nie wiedział co ma zrobić z martwymi obcymi. Aż któregoś dnia wpadł na pomysł że można by było wypchanych obcych sprzedawać wpływowym biznesmenom jako trofea. Pomysł ten dość szybko został wdrożony i od razu przyniósł wielkie korzyści finansowe dla organizacji X-COM która mogła kupić za pozyskaną gotówkę szybko topniejącą amunicję.

X-COM udostępnił ciało obcego za 20.000 dolarów, chętnych do zakupu nie brakowało. Za pięć sprzedanych ciał Lizard zarobił 100.000 za które zakupił amunicje, a koszt tego tranferu wyniósł 13.500

20x Rifle Clip

10x Autocannon HE Clip

10x Sniper Rifle Clip

26 Stycznia sztab naukowców rozpoczął również prace nad technologią karabinu laserowego.

Dwa dni później w okolicach systemy wczesnego wykrywania zlokalizowały UFO niedaleko Białegostoku. Lizard natychmiast wysłał jednostkę przechwytującą a zaraz za nią Transportowiec wojskowy. UFO zmierzało w stronę Rosji. Ufo zostało zestrzelone niedaleko rosyjskiego miasta Inta.

Skyranger wylądował niedaleko rozbitego UFO, uszkodzenia były dość spore, wszędzie było pełno dymu . Komandosi skierowali się na miejsce katastrofy spodka. W całym tym zgiełku, Dieter Bradley zlokalizował obcego i szybko go unieszkodliwił. Z liczącej sobie 4 członków załogi obcych tylko jeden przeżył lądowanie. Dieter Bradlej został awansowany na sierżanta.

1 Lutego Lizard otrzymał raport funduszy jakie uzyska za działalność X-COMu. Im bardziej efektywne było przejmowanie jednostek UFO tym bardziej nacje sponsorujące X-COM były zadowolone.

Spoiler

Co prawda Raport nie był zadowalający, większość państw ucięła fundusze. No cóż to był pierwszy miesiąc zmagań z obcymi, jak na razie wszystko szło po myśli Lizarda.

Za swoja działalność X-COM otrzymał 7.258.792 dolary po opłaceniu personelu i wydaniu pieniędzy na utrzymanie sprzętu i bazy na koncie pozostało 4.556.919 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otrzymaniu funduszów od państw 2 lutego Lizard postanowił wynająć kolejnych 20 naukowców za których zapłacił 1.200.000 dolarów. Na koncie x-comu pozostało 3.356.919 dolarów.

Gdy prace w laboratoriach nad nową technologią dobiegały ku końcowi Lizard wynajął dodatkowych 26 inżynierów, za kwotę 1.300.000 dolarów, którzy w liczbie 36 członków mogli by rozpocząć prace nad świeżo opracowaną technologią jaką był karabin laserowy. Karabin laserowy co prawda ciągle ustępował technologii jaką dysponowali obcy, aczkolwiek bron laserowa na pewno była lepsza od broni jaką obecnie dysponowali komandosi.

Obecnie stan konta x-comu wynosił 2.056.919

12 Lutego u wybrzeży Algierii wylądował spodek obcych, organizacja x-com natychmiast wysłała myśliwiec wraz z transportowcem. Półgodziny później na ekranach radarów wykryto kolejny spodek, który wylądował w Hiszpanii, niedaleko Walencji. X-COM natychmiast wysłał myśliwiec na miejsce lądowania UFO.

Gdy transportowiec dotarł na miejsce lądowania UFO w północnej Afryce jako pierwszy z transportowca, bocznym wyjście wyszedł Akinori Belov, który ujrzał obcego lewitującego w powietrzu. Obcy nie posiadał żadnego plecaka, żadnego mechanizmu który pozwalałby mu na łamanie wszelkich praw fizyki jakie panowały na Ziemi. Belov za drugim strzałem zakończył żywot latającej kreatury.

W tej samej chwili Dieter Bradley zlokalizował kolejne dwie latające kreatury, wyglądało na to że ziemianie maja do czynienia z rasą która również dysponuje wieloma jednostkami.

W ślad za Bradleyem udał się Klaus Voronin który swoim wielkim działem posłał w diabły latającego stwora. Lecz aby Klaus tego mógł dokonać musiał dwukrotnie trafić latającego brzydala.

Obcy musiał posiadać jakiegoś rodzaju pancerz, bo eksplozje jakie towarzyszyły wybuchom były dość spore i ziemianie sądzili, tak przynajmniej było do tej chwili, że nic i nikt nie jest w stanie tego przeżyć. Tuż za Bragdleyem podążała Sata Mayer która również dysponując wielkim działem musiała dwukrotnie trafić latającego obcego.

Gdy komandosi podążali przed siebie w kierunku zachodnim zlokalizowali miejsce lądowania UFO. UFO tym razem było jeszcze większe od tego ostatniego, co oznaczało że prawdopodobnie przyjdzie komandosom zmierzyć się z jeszcze większa liczbą obcych.

Gdy Leon Koijma otworzył drzwi od spodka wewnątrz jego korytarza ujrzał dwóch obcych, Leo natychmiast odskoczył w bok a Sata Mayer oddała dwa strzały ze swojego działa, które uśmierciły obcych . Gdy Leon odskoczył od drzwi ufo w oddali zauważył lewitującego obcego, który oddał na szczęście niecelny strzał w stronę Leona. Z pomocą ruszył mu Akinori Belov który swoim karabinem musiał trzykrotnie trafić obcego nim ten padł martwy na ziemię.

Chwile później komandosi weszli do ufo i zabrali zabrali z niego wszelkie technologie i uzbrojenie.

Gdy Transportowiec dotarł do bazy natychmiast wyleciał z misją unieszkodliwienia celu który znajdował się W Hiszpanii, lecz nim transportowiec dotarł do miejsca przeznaczenie ufo wzbiło się w powietrze. Myśliwiec przechwytujący nie mógł dłużej czekać i przeprowadził atak. Niestety ufo zostało trafione czterema rakietami i zostało zniszczone.

13 Lutego w laboratorium została opracowana technologia karabinu laserowego. Lizard natychmiast wydał polecenie inżynierom wyprodukowanie 8 sztuk tej broni, co miało zając im 3 i pół dnia. Koszt wyprodukowania jednej sztuki wynosił 20.000 dolarów. W tym samym czasie sztab naukowców rozpoczął badanie obcej technologi jaka została pozyskana w ostatniej bitwie, naukowcy nazwali projekt Plasma Rifle.

Ze względu na niski budżet jakim dysponował x-com Lizard postanowił sprzedać biznesmenom ciało jednego Sektoida.

Sektoid posiadał szaro-białawą karnację, był chudy i posiadał wielką głowę w której były osadzone wielkie czarne oczy i pięć ciał Floatera.

Floater posiadał dziwną anatomię ciała i mógł unosić się ponad ziemią.

Z zdobycznych walk żołnierze przywieźli ze sobą coś na wygląd pistoleta. Naukowcy nazwali go Plasma Pistol. Jako że Lizard nie był zainteresowany ta bronią nie rozpoczął prac naukowych nad tą bronią, a zdobyczną broń postanowił sprzedać. Za jeden pistolet Lizard otrzymał 52.000 dolarów a za magazynek 4.000 dolarów, tak więc Lizard sprzedał 13 pistoletów i 24 magazynki. Dzięki temu konto x-comu wzrosło o 892.000 dolarów.

14 Lutego radary zarejestrowały jednostkę ufo, która wylądowała w Ameryce środkowej w Meksyku, nieopodal miasta Merida. Komandosi mieli do czynienia z trzema Sektoidami, a cała akcja działa się w nocy.

15 lutego nieopodal Istambułu w Turcji zlokalizowano jednostkę ufo, która zmierzała na wschód. Lizard przed wysłaniem Skyrengera w misje załadował na jego pokład pięć świeżo wyprodukowanych karabinów laserowych.

Zaleta karabinu laserowego było to że była lżejsza i nie wymagała magazynków, co korzystnie wpływało na niesiony przez komandosa ekwipunek.

Gdy broń znajdowała się już na pokładzie wysłano myśliwiec i transportowiec. Nad morzem Martwym ufo zostało przechwycone przez myśliwca. Niezidentyfikowanym obiektem okazał się statek zwiadowczy, jedno celne trafienie zniszczyło ufo. Misja zakończona tym razem komandosom nie będzie dane przetestowania nowej broni laserowej.

Gdy wyprodukowano karabiny laserowe (Laser Rifle) natychmiast załadowano je na transportowiec wojskowy, a karabiny i magazynki (Rifle) rozładowano a następnie sprzedano uzyskując kwotę 23.100 dolarów.

17 Lutego w Rosji niedaleko od Kurska zlokalizowano statek obcych x-com wysłał transportowiec wojskowy w eskorcie myśliwca w celu zlokalizowania, a następnie zneutralizowania celu. Niestety jednostka ufo była zbyt szybka by myśliwce x-comu mogły przechwycić cel.

Tegoż samego dnia Lizard postanowił zwolnić 16 inżynierów, pozostawiając 20. Zakupiono tez 30 rakiet typu Avalanche za cenę 270.000 dolarów

21 Lutego na piaszczystej Saharze wylądował spodek. X-com natychmiast wysłał myśliwiec i transportowiec.

Komandosi mieli okazje przetestować nowo opracowaną broń, która spisała się idealnie, tym bardziej że mieli do czynienia z Floaterami. Za pomocą broni laserowej pojedyncze trafienie uśmiercało Floatera, gdzie w przypadku zwykłego karabinu komandos musiał oddać aż trzy celne szczały. W trakcie tej misji udało się tez przetestować broń snajperską ( Sniper Rifle) która również była idealna. Pojedyncze trafienie również uśmiercało Floatera.

23 Lutego radary wykryły jednostkę ufo która wylądowała w Bogocie. Ufo w starciu z myśliwcem zostało zniszczone.

27 Lutego w Szwecji na północ od miejscowości Rovaniemi wylądowało ufo. Kilka godzin później załoga niezidentyfikowanego obiektu została wyeliminowana przez specjalne jednostki x-comu.

Tego samego dnia zarejestrowano dwa inne sygnały jeden znajdował się w powietrzu nad włochami który został zniszczony, a drugi w Rosji niedaleko Smoleńska. Ufo było wielkich rozmiarów, większe niż wcześniej napotkane. Naukowcy sklasyfikowali statek jako Abductor czyli porywacz.

Na pokładzie statku znajdowało się pomieszczenie, na środku znajdował sie stół, a na stole nagie, martwe ciało mężczyzny

Gdy nastała chwila spokoju Lizard udałsię do swojego gabinetu. W rogu znajdował się komputer za pomocą którego mógł łączyć się z każdym pomieszczeniem w bazie. Lizard delektując się aromatem kawy połączył się z centralą magazynu i z listy zaznaczył towary które należało sprzedać. Obecnie głównym dochodem x-comu było sprzedawanie zwłok obcych i ich technologii, która dla Lizarda była mało wartościowa lub której posiadał aż nadto.

Plasma Pistol x15 – 52.000 sztuka

Plasma Pistol Clip x27 – 4.000 sztuka

Small Launcher x3 – 90.000 sztuka

Sectoid Corpse x3 – 20.000 sztuka

Floater Corpse x21 – 20.000 sztuka

Co dało łącznie 1.638.000 dolarów.

W magazynach brakowało miejsc to też Lizard musiał wybudować kolejne pomieszczenie magazynu które kosztowało 150.000. Obecnie fundusz x-comu wynosił 4.030.019 dolarów.

1 Marca Lizard otrzymał raport

Spoiler

Wyglądała na to, że sytuacja polepsza się, większość państw zwiększyła swoje dotacje.

A obecny stan konta x-comu wynosił 7.507.963 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po otrzymaniu funduszy 1 marca Lizard natychmiast wydał polecenie wybudowania drugiej bazy X-Comu, która otrzymała nazwę Epsilon.

Druga baza została wybudowana w północnej Ameryce, ze względu na to że rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki był sponsorem którym dawał największe dotacje dla X-Comu. Za miejsce obrano górzysty teren stanu Kolorado niedaleko Denwer.

Lizard nie bez powodu wybierał górzyste tereny jako miejsce dla swoich baz. W górach można było wydrążyć hangary. A skanowanie takiego terenu jest niezwykle trudne, co utrudniało wykrycie bazy przez jednostki UFO.

Lizard zlecił wybudowanie następujących konstrukcji:

3 Hangary, 3 magazyny, mały radar, duży radar, 1 kwaterę mieszkalną, laboratorium, warsztat, pomieszczenie do przetrzymywania obcych.

Na koncie organizacji X-com pozostało 1.807.963 dolary.

3 Marca wykryto małe ufo nad Australią. X-Com natychmiast wysłał z bazy Bastion jeden myśliwiec przechwytujący i transportowiec wojskowy.

Był to jedno osobowa sonda zwiadowcza, która konstrukcją swoją przypominała kapsułę Apollo 13. Załoga dość szybko zlokalizowała i unieszkodliwiła obcego rasy Sektoid.

Tego samego dnia Lizard wybudował w bazie Bastion dwa magazyny. Na koncie X-comu pozostało 1.507.963 dolary. Zważywszy na to że stan konta X-comu prawie został wyczerpany Lizard postanowił zasilić konto organizacji ze sprzedaży produktów jakie znajdowały się w magazynach Bastion.

16x Pistolet Plazmowy

29x Magazynek do Pistoletu Plazmowego

4 Ciała Sektoidów

21 Ciał Floater

Co łącznie pozwoliło zebrać ze sprzedaży 1.448.000 dolarów. Stan konta uległ poprawie 2.955.963 dolary.

Po sukcesywnym przetestowaniu broni laserowej w warunkach bojowych, Lizard zlecił wyprodukowanie kolejnych 6 sztuk tej broni, która miała zastąpić mało skuteczny karabin snajperski i działko automatyczne.

Gdy broń laserowa została wyprodukowana natychmiast została przetransportowana na transportowiec wojskowy. A 3 karabiny snajperskie i 3 działa automatyczne wraz z amunicją zostały natychmiast sprzedane za 53.515 dolarów.

13 Marca w Meksyku niedaleko miejscowości La Cruz wylądowało małe ufo. X-Com natychmiast wysłał do akcji swoje jednostki, które kilka chwil później triumfowały zabijając 5 floaterów i pozyskując cenną nie znaną ziemianom technologie.

18 Marca naukowcom udało się opracować technologię karabinu plazmowego, tegoż samego dnia rozpoczęli prace na magazynkiem do tej że zdobytej na obcych technologii. Dwa dni później naukowcy opracowali technologię magazynku do karabinu plazmowego. Sztab naukowców rozpoczął badania nad stopem metali zwanego Alien Alloys.

Broń laserowa natychmiast została przetransportowana do bazy Epsilon, a zdobyczne karabiny plazmowe jakie znajdowały się w magazynach w Bastion zostały przetransportowane na transportowiec wojskowy, a następnie przydzielona komandosom. Karabin plazmowy dysponował o wiele lepszą siłą ognia.

W tym samym dniu sprzedano 5 ciał floaterów i przetransportowano pomiędzy Bastionem a Epsilonem Elerium-115 i Alien Alloys.

W bazie Epsilon dokonano poboru 14 komandosów.

22 Marca w dorzeczu Amazonii zlokalizowano ufo. Z bazy Bastion wystartowały jednostki z misją znaleźć i zniszczyć. Gdy ufo zostało strącone transportowiec wojskowy przystąpił do kolejnej fazy eksterminacji obcych, która miała odbyć się w złowrogiej dżungli.

Kilka godzin później tego samego dnia zarejestrowano ufo, które wylądowało w Irlandii. X-com wysłał kolejny myśliwiec z misją zlikwidowania obcej aktywności.

Gdy transportowiec wojskowy wylądował w dorzeczu Amazonii komandosi przystąpili do infiltracji terenu, gdzie dość szybko zlokalizowali obcego. Ku im zdziwieniu napotkali rasę jaką wcześniej nie widzieli. Był to ogromny, około dwóch metrów wysokości wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

23 Marca nad Irlandią w okolicach miasta Waterford zostało strącone ufo. Na miejsce katastrofy wysłano transportowiec wojskowy z misją znajdź i zniszcz.

Na miejscu katastrofy komandosi X-comu zauważyli liczne uszkodzenia latającego spodka. Ponad 65 procent statku była zniszczona na skutek odniesionych uszkodzeń w trakcie walki, lub awaryjnego lądowania.

Na pokładzie ufo zlokalizowano tylko trzech obcych klasy Snakeman, reszta załogi nie żyła.

Następnego dnia około godziny 22.40 wykryto spodek, który wylądował w Nigerii nieopodal miasta Agadez. X-com w odzewie natychmiast wysłał myśliwiec przechwytujący i transportowiec z personelem militarnym.

Załoga obcych składała się z 8 Sneakmenów, z czego dwóch wykluło się z jaj.

Gdy żołnierze zdali raport z misji, Lizarda zaniepokoiło szybki proces samoreprodukcji Snakemanów. Jeden Sneakman mógł złożyć do 200 jaj. Nowy osobnik może wykluć się zaledwie kilkanaście minut po złożeniu jaja. Co prawda osobnik jest bezbronny, lecz mimo to Lizard obawia się że wkrótce inwazja obcych przejdzie do kolejnej fazy.

Pod koniec marca baza Epsilon, która znajdowała się na terenach Stanów Zjednoczonych Ameryki była już prawie gotowa. Brakowało tylko personelu i sprzętu takiego jak myśliwce i uzbrojenia do nich. Wyposażenie jak karabiny plazmowe, granaty zostało przetransportowane z bazy w Europie.

Stan konta X-comu wynosił 2.326.023 dolarów. Lizard zmuszony był sprzedać ciała Sneakmenów, pistolety plazmowe wraz z amunicją. Z tej transakcji fundusze X-comu zostały zasilone o kolejne 928.000 dolarów co dawało łącznie 3.254.023 dolarów. Zamówienie 1 myśliwca, 1 transportowca, 2 wyrzutni Avalanche i 22 rakiet wyniosło X-com 1.314.000 dolarów

29 Marca sztab naukowców w Bastion opracował Alien Alloys

Co umożliwiło naukowcom rozpoczęcie badań nad nowa technologią, zwaną Personal Armour.

Obecnie żołnierze X-comu byli wyposażeni w zwykłe kombinezony, które bardzo sałabo chroniły żołnierzy, zwłaszcza przed bronią obcych.

Personal Armour nie wprowadzał wielkiej rewolucji, ale na pewno zabezpieczał komandosów przed bronią obcych.

1 Kwietnia Lizard otrzymał raport.

Spoiler

Niepokojącą sprawa było to, że Rząd Stanów Zjednoczonych drastycznie zmniejszył swoje dotacje. Często we wschodniej części Ameryki północnej ufo znikało z naszych radarów. Nawet wtedy gdy tuż za nim leciał myśliwiec przechwytujący X-comu. Lizard przypuszcza że obcy mogą mieć w tamtych okolicach ukrytą bazę.

3 Kwietnia w Meksyku niedaleko miejscowości Colina wylądowało ufo baza Epsilon w Ameryce północnej wysłała do boju transportowiec w osłonie myśliwca. Personel wojskowy przeszedł swój pierwszy chrzest bojowy, posyłając do piachu 25 wrogich jednostek klasy Snakeman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 Kwietnia skanery zarejestrowały duży sygnał, który wylądował w Jugosławii, niedaleko od miejscowości Zagrzeb. Gdy transportowiec wojskowy wylądował, komandosi przystąpili do rekonesansu wioski. Po likwidacji obcych rasy Snakeman komandosi X-comu weszli do ufo.

Ufo było większe niż zazwyczaj, nigdy wcześniej nie widzieli takiej klasy statku kosmicznego, który składał się aż z trzech kondygnacji. Naukowcy potem nazwali jednostkę Harvester (żniwiarz)

Gdy komandosi przystąpili do eksploracji statku, dokonali makabrycznego odkrycia. Na jednym ze stołów leżała martwa, rozkrojona krowa.

W sąsiednich pomieszczeniach znajdowało się pełno wielkich pojemników, w których były różne organy jak i formy życia. Wyglądało na to, jak by statek pełnił funkcję latającego laboratorium. W końcu udało się wyeliminować wszystkich 18 obcych. Dwóch z nich zginęła od przyjacielskiego lub samobójczego ognia.

Tego samego dnia niedaleko Santa Cruz, w zachodniej części Ameryki Północnej wylądowało ufo. X-com natychmiast wysłał transportowiec wojskowy. Po zaciekłych walkach z obcymi rasy Snake man udało się wyeliminować wszystkich 15 obcych. Organizacja X-com dokupiła myśliwiec przechwytujący dla bazy w Ameryce Północnej.

Gdy transportowiec wojskowy powrócił do bazy, Lizard wydał polecenie sprzedania z obu baz ciał obcych, zdobycznych pistoletów plazmowych i amunicji. Dzięki temu stan konta organizacji X-com wzrósł do 6.996.503 dolarów. Lizard zaczął myśleć o wybudowaniu kolejnej bazy, która na dzień dzisiejszy mogłaby powstać w Indonezji na wyspie Borneo. Borneo znajdowało się w strategicznym miejscu. W zasięgu radarów znajdowała się Australia, cała Indonezja jak i południowa Azja.

Kilka godzin później wylądował kolejny latający spodek klasy Abductor (porywacz). Ufo wylądowało w Nadrenii w Niemczech. Na pokładzie spodka znajdowało się 13 Sneakmenów.

Gdy Transportowiec powrócił do bazy personel sprzedał zdobyczna broń i ciała obcych za łączną sumę 1.028.000 dolarów. Organizacja X-com posiadała teraz na swoim koncie 8.023.503 dolarów.

10 Kwietnia niedaleko bazy X-com wylądowała sonda zwiadowcza obcych. X-com natychmiast wysłał oddział przechwytujący z misja eksterminacji załogi. Gdy transportowiec z komandosami wylądował na piaszczystych terenach Stanów Zjednoczonych, żołnierzom szybko zlokalizowali sondę jak i Sneakmena, który pilotował statkiem zwiadowczym. Gdy żołnierze podeszli na odpowiednią odległość dostrzegli obok niego jajo. Sneakman został unicestwiony, a jajo zostało otoczone przez żołnierzy X-comu. Jeden z komandosów szybko podbiegł do martwego osobnika i zabrał broń, a następnie powrócił do otaczającego kokon szeregu. Jajo Sneakmena rosło w zastraszającym tempie. Gdy Sneakman wykluł się z jaja stał nieruchomo, jakby wiedział że jak tylko drgnie to komandosi ustrzelą go jak indyka. Kapitan rozkazał zastrzelić obcego a następnie przeszukać statek i skonfiskować wszelkie cenne technologie.

Kilka minut później Lizard otrzymał tajny raport z misji. Wtedy Lizarda olśniło. Reprodukujące się jak szarańcza Sneakmeny, tak naprawdę mogą być kluczem do zwycięstwa. Lizard musiał jak najszybciej opracować technologię pozwalającą pochwycić żywego obcego. Umożliwi to pozyskanie cennych informacji. Świeżo wykluty Sneakman jest zupełnie niegroźny. O ile nie zdobędzie broni na swoich martwych kolegach, lub przypadkiem nie wejdzie do transportowca X-comu. Co de facto kilkakrotnie miało miejsce.

11 Kwietnia naukowcom udało się opracować technologię Personal Armour, a tym samym, na polecenie Lizarda rozpoczęli prace nad projektem małej wyrzutni. Lizard zatrudnił też dodatkowych 10 techników do bazy w Bastion i 30 do bazy Epsilon w Ameryce Północnej. Rekrutacja nowego personelu kosztowała X-com 2.000.000 dolarów.

W obu bazach rozpoczęto produkcję 21 sztuk Personal Armour, co dawało łącznie 42 kombinezony tej klasy. Produkcja 21 sztuk zajmie 30 technikom 23 dni.

12 Kwietnia w Rumunii wylądowało małe ufo, na pokładzie którego znajdowało się 4 Sneakmenów. Eksterminacja obcych przebiegła w ekspresowym tempie.

Następnego dnia w stanie Luizjana, niedaleko miasta Orlean w Ameryce północnej wylądował statek klasy Abductor. Miejsce lądowania zostało zretoryzowane przez 21 Sneakmenów, do czasu aż nie przyleciał transportowiec wojskowy X-comu. Załoga spacyfikowała miejsce lądowania spodka. Komandosi z bazy Epsilon w Ameryce Północnej szybko zaprawiali się w boju, otrzymując coraz to wyższe rangi bojowe. Oczywiście nie odbyło się bez rozlewu krwi. Organizacja X-com regularnie zaopatrywała komandosów w apteczki, a szpital w bazie łatał powierzchowne rany wojaków. Po trzech i pół miesiącach krwawych walk z obcymi komandosi mogli poszczycić się dość spora ilością zabitych obcych. X-com prowadził statystyki trzech najlepszych komandosów z każdej bazy.

Bastion (Europa)

Imię i Nazwisko---Misje----Zabici Obcy

Kenji Unger---19---11

Akinori Belov---19---10

Frantz Chukarin---19---10

Epsilon (Ameryka Północna)

Imię i Nazwisko---Misje---Zabici Obcy

Rene Horton---4---10

Carl Yamazaki---4---9

Werner Unger---4---8

Tego samego dnia na Syberii wylądował statek zwiadowczy. Po dotarciu transportowca X-comu komandosi natychmiast rozpoczęli rekonesans. Szybko udało im się zlokalizować statek zwiadowczy. Wkrótce Akinori Belov zlokalizował Sneakmena i świeżo złożone jajo, po czym przystąpił do sukcesywnej eksterminacji osobnika jak i złożonego jaja.

Stan konta X-comu bezustannie zwiększał się ze sprzedaży ciał obcych, pistoletów plazmowych i amunicji. Gdy karabiny plazmowe w obu bazach liczyły po 14 sztuk w jednej z baz były natychmiast sprzedawane po dość korzystnej cenie.

14 Kwietnia niedaleko Berlina wylądował kolejny statek zwiadowczy, na pokładzie którego znajdował się Sektoid. Te jedno osobowe latające spodki bardzo niepokoiły Lizarda. Wyglądało na to jak by obcy czegoś szukali. Zważywszy na to że jednoosobowe sondy lądowały zawsze w pobliżu bazy X-comu, Lizard obawiał się najgorszego. Inwazji obcych na bazy X-comu.

16 kwietnia W meksyku niedaleko miejscowości Tapachula wylądowało ufo klasy Large Scout na pokładzie którego znajdowało się 9 Sectoidów. Obcy szybko zostali wyeliminowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi komandosi, ci co mieli najwięcej zaliczonych zabitych obcych, zostali uprzywilejowani do noszenia kombinezonów. Co została wyprodukowana zaledwie część kombinezonów, ale systematycznie szeregi wojaku były wyposażane w nowe wdzianka.

16 kwietnia o godzinie 16:00 wylądowało ufo nieopodal Kebeku w Kanadzie. Na miejsce lądowania ufo X-com wysłał myśliwiec przechwytujący i transportowiec wojskowy.

Gdy myśliwiec patrolował okolicę w oczekiwaniu na przybycie transportowca zauważył że ufo wzbija się w powietrze. Chwile później jednostka X-comu nawiązała walkę z ufo. Myśliwiec pierwszy otworzył ognień do wznoszącego się ufo, które z każdą chwilą zbliżało się do myśliwca. Dwie rakiety typu Avalanche trafiły w cel, chwile później ufo odpowiedziało ogniem i trafiło myśliwiec X-comu, który otrzymał 20 uszkodzeń kadłuba. Jednostka powietrzna X-comu wystrzeliła kolejne dwie rakiety, które swoim trafieniem sprowadziły ufo ponownie na ziemię. Pilot myśliwca widział w oddali wielką eksplozję, chwile po tym zjawił się transportowiec wojskowy, który bez problemu mógł zlokalizować miejsce katastrofy. Nad lasem rozpościerał się wielki słup czarnego dymu. Transportowiec wylądował bardzo blisko rozbitego ufo, wychodzący żołnierze z transportowca widzieli wielkie wyrwy w kadłubie. Dobre ponad 85% statku była kompletnie zniszczona, a wydobywający się z ufo dym wszystko przysłaniał. Z transportowca wyszedł pierwszy Adam Boissou, który został zaatakowany. Ktoś od tyłu strzelał do niego, na szczęście niecelnie. Adam wykonał zwrot o 180 stopni podszedł kilka kroków i za krzakami dostrzegł czarna unoszącą się w powietrzu sylwetkę. Adam nie miał żadnej wątpliwości z kim ma do czynienia. Nie był to kto inny jak Floater, którego chwile później ciało bezwładnie padło na ziemię z wielkim hukiem, a z klatki piersiowej unosił się dym. Adam nie miał tyle pecha co jego przeciwnik i umiejętnie wykorzystał swoja okazję, dlatego nie podzielił losu swojego przeciwnika.

Nawet wysoce wyszkolony Wenger Ugner idąc przed siebie nie mógł dostrzec obcego, który stał w gęstwinie wydobywającego się dymu z ufo. Świeżo powołani do służby komandosi którzy stacjonowali w bazie Epsilon zdumiewająco podnosili swoje kwalifikacje. Jurgen Samuszenko, który odbywał swoja piątą misję ustrzelił jednego Floatera z odległości ponad 250 metrów, który czaił się za drzewami.

21 Kwietnia naukowcom udało się opracować technologię obcych, czyli zdobytą w walce małą wyrzutnię. Naukowcy natychmiast rozpoczęli prace nad amunicją do świeżo opracowanego projektu.

Pod koniec 21 Kwietnia Lizard zlecił budowę kolejnego magazyny w bazie Epsilon. Stan konta X-comu wynosił 8.709.003 dolarów.

23 Kwietnia naukowcom udało się opracować amunicje do małej wyrzutni. Za pomocą tego uzbrojenia komandosi mogą pojmać żywych obcych. Naukowcy od razu przystąpili do opracowywania nowej technologi Elerium-115.

Tego samego dnia po raz kolejny, w tym samym miejscu nieopodal miejscowości Guerrero Negro w Meksyku pojawia się statek obcych, który peci w kierunku Waszyngtonu z zawrotna prędkością. Myśliwce X-comu nie są w stanie dogonić latającego spodka. Wygląda na to jakby tam był jakich korytarz powietrzny. Pytanie tylko pozostaje gdzie jest korytarz, a gdzie baza obcych? X-com na polecenia Lizarda wielokrotnie przeprowadzał patrole w okolicy Guerrero Negro i Waszyngtonu.

X-com musiał coś z tym zrobić, i to szybko. Stany zjednoczone Ameryki były największym sponsorem organizacji X-comu.

25 Kwietnia we Francji w miejscowości Amiens niedaleko Paryża wylądowało ufo. X-com jak zwykle wysłał dwie jednostki.

W trakcie misji udało się pozyskać żywe ciało obcego za pomocą pocisków ogłuszających. Kombinezony również sprawdziły się w boju. Niektórzy komandosi zostali postrzeleni, ale na szczęście nie trzeba było używać apteczek pierwszej pomocy. Kombinezon zdołał powstrzymać pociski, gdzie zwyczajny mundurek x-comu nie dał by rady. W trakcie tej misji, udało się pojmać 6 obcych a 4 zostało zabitych.

25 Kwietnia niedaleko Marsylii na południu Francj wylądowała jedno osobowa sonda obcych. Chwile później elitarne jednostki komandosów pochwyciły żywego obcego w celi przesłuchania.

28 Kwietnia naukowcy opracowali Elerium-115, które pełni źródła energii dla wszelkich technologi obcych.

Lizard wydał polecenie opracowania technologi Ufo Power Source, które zostało pozyskane z zdobycznych ufo.

Pierwszego maja Lizard otrzymał raport dotacji jakie otrzymał za działalność z poprzedniego miesiąca.

Spoiler

Organizacja X-comu zarobiła w tym miesiącu na czysto tylko 1.092.415 dolarów. Mimo że poza USA dotacje bez przerwy rosną, wyposażenie, utrzymanie sprzętu i bazy oraz wynagrodzenia dla personelu, kosztują. Tak więc wybudowanie kolejnej bazy pozostaje pod wielkim znakiem zapytania. Mimo iż fundusze są, bo na koncie znajduje się 9.866.639 dolarów. To na dzień dzisiejszy nie stać organizacji X-com na budowę kolejnej bazy.

Po głębszych analizach, zwolnieniu personelu techników z bazy Epsilon można by zaryzykować wybudowanie kolejnej bazy w Indochinach na wyspie Borneo. Wyspa Borneo znajduje się w dość strategicznym miejscu. Myśliwce jak i radary miały by zasięg do Australii, a nawet do Nowej Zelandii, na północy można by było kontrolować część Azji.

Tak więc, po wielu naradach zdecydowano się na wybudowanie bazy Syjon, na wyspie Borneo.

Na wybudowanie bazy przeznaczono cztery i pół miliona dolarów, za które wzniesiono następujące konstrukcje.

3 Hangary

4 Magazyny

1 Duży radar

1 Mały radar

1 Pomieszczenie do przesłuchań obcych

1 kwatery mieszkalne

Na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych 4 maja, niedaleko miejscowości Santa Barbara, która znajdowała się całkiem niedaleko od Los Angeles wylądował Abductor. Na jego pokładzie znajdowało się 8 Sectoidów. Siły X-comu od początku przejęły inicjatywę. 3 Sectoidów zabito, a 5 pojmano.

10 Maja w bazie Syjon, na wyspie Borneo wybudowano 4 magazyny. Część uzbrojenia, jak i surowców z bazy Bastion i Epsilon zostało przetransportowane do bazy Syjon. Pozostałe uzbrojenie jakie nie było na stanie w bazach zostało zakupione. Na zakup i transport organizacja X-com wydała około 700.000 dolarów.

12 Maja sztab naukowców w bazie Epsilon opracował technologię Ufo Power Source i tym samym rozpoczął prace nad Ufo Navigation.

16 Maja miasto Władywostok o godzinie 05:10 nad ranem rozpoczęło wzywanie o pomoc. Miasto zostało zaatakowane przez obcych. Organizacja X-com natychmiast wysłała transportowiec wojskowy.

W trakcie walk pojmano jednego Sectoida, a 10 zostało zabitych, w tym niespotkana dotąd maszyna.

Maszyna wyglądała jak latający spodek, który po otrzymaniu kilku trafień eksplodował niszcząc wszystko dookoła. Maszyna posiadała jakiś mechanizm samodestrukcyjny. 30 Procent ludności miasta została zabita przez obcych. Maszyna otrzymała nazwę Cyberdysk.

16 maja na Morawach wylądował mały zwiadowca. Chwilę później na miejsce dotarły zbrojne siły X-comu. Floater został pojmany.

Ze względu na to, że siły X-comu pośpieszyły na pomoc terroryzowanemu miastu Władywostok, Abduktor, który wylądował w Jugosławii nie został przechwycony.

17 Maja w Bazie Syjon została wybudowana kwatera mieszkalna. Do bazy zwerbowano 14 komandosów, a następnie wyposażono ich w najnowsze kombinezony bojowe i uzbrojono w karabiny plazmowe, małe wyrzutnie, granaty, apteczki, oraz amunicję.

Gdyby nie atak obcych na Władywostok, można by powiedzieć że do połowy maja było całkiem cicho i spokojnie. Czyżby siły obcych topniały? A może szykują się do kolejnej fazy ataku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W północnej części Włoch, niedaleko miejscowości Milan 18maja o godzinie 03:50 wylądował statek obcych, klasy średni zwiadowca. Chwilę później na miejsce lądowania ufo, dotarł transportowiec wojskowy. Komandosi X-comu natychmiast przystąpili do likwidacji obcych. Komandosom przyszło zmierzyć się z rasą Floater. Dwóch obcych pojmano, a czterech zabito.

23 Maja o godzinie 10:44 w Turcji, niedaleko Ankary wylądował statek obcych, klasy Harvester (żniwiarz). Na pokładzie którego znajdowała się rasa Floater.

Misja przebiegła nad wyraz sprawnie. Trzech Floaterów udało się pojmać, a dziesięciu zabić.

Tego samego dnia Naukowcom udało się opracować technologię Ufo Navigation, dzięki pochwyconym obcym. W trakcie tej misji wśród ciał żołnierze znaleźli nie znaną im dotąd technologię. Karabin wyglądał podobnie jak karabin plazmowy, z tym że był większy i zdecydowanie cięższy. Naukowcy nazwali broń Heavy Plazma. Po opracowaniu Ufo Navigation , naukowcy rozpoczęli prace nad nowym pancerzem dla komandosów. Projekt otrzymał nazwę Power Suit.

Organizacja X-com, również jak Lizard była usatysfakcjonowana z rezultatów używania Small Launcher. Dzięki pozyskiwaniu żywych obcych prace nad nowymi projektami zdecydowanie przybrały na tempie. Dlatego też zlecono wyprodukowanie 60 pocisków do tej broni. X-com posiadał olbrzymia ilość samych Small Launcher, ale amunicji do niej zdecydowanie brakowało.

Tak więc 30 techników rozpoczęło produkcję 60 sztuk tej amunicji, w bazie Bastion.

26 Maja o godzinie 03:22, niedaleko miejscowości Jelenia Góra w Polsce, wylądowało ufo klasy duży zwiadowca. Na jego pokładzie znajdowało się dziewięciu Sectoidów, którzy dość sprawnie zostali wyeliminowani.

27 Maja o 00:01 zarejestrowano statek klasy Abductor, który wylądował w Somalii, niedaleko miejscowości Bereda. Na pokładzie ufo znajdowała się rasa Floater. W trakcie walk pojmano 3 Floaterów, a 10 zostało zabitych.

O godzinie 04:21 X-com otrzymał wiadomość, że Benos Aires zostało zaatakowane przez obcych. W odpowiedzi X-com wysłał z bazy Epsilon, która znajdowała się w północnej Ameryce, transportowiec wojskowy w osłonie jednego myśliwca. Pilot transportowca wylądował na obrzeżach miasta, co znacznie utrudniło likwidacje obcych. W walce zginęło 12 Sectoidów i 1 Cyberdysk. Jednego Sectoida udało się pojmać. Obcy dokonali eksterminacji 70 procent ludności miasta Buenos Aires.

Do połowy maja organizacja X-com z dziewięciu milionów dolarów wydała na budowę bazy i jej uzbrojenie ponad 6 milionów dolarów. Lecz dzięki sprzedaży ciał obcych i ich uzbrojenia, organizacja X-com uzbierała 8.745.915 dolarów.

28 maja zlokalizowano duży sygnał, który wylądował w mieście Los Angeles w Ameryce Północnej. X-com przypuszcza że obcy tym razem zaatakowali miasto Los Angeles.

Terroru na miasto Los Angeles dokonało 17 Sectoidów i towarzyszącym im sześć czołgów obcych, zwane Cyberdyskami. Obcy dokonali 60 procent eksterminacji populacji miasta Los Angeles.

30 Maja ze wszystkich baz sprzedano wszystkie ciała i nadmiar broni jak i amunicji, zwiększając tym samym stan konta X-comu do 10.101.914 dolarów.

Pierwszego czerwca Lizard otrzymał raport dotacji narodów, które oprócz Stanów Zjednoczonych bezustannie zwiększały swoje dotacje.

Spoiler

Lizard jest jest całkowicie przekonany o tym, że w Ameryce Północnej znajduje się gdzieś baza obcych. Pytanie tylko gdzie? Sensory bazy jak i myśliwce, nie są w stanie ich wykryć.

Stan konta X-comu 1 marca wynosi 11.531.583 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy na koncie X-comu znajdowała się pokaźna suma Lizard postanowił wybudować laboratorium i warsztat w bazie Syjon na wyspie Borneo. Dokonano również rekrutacji 30 naukowców do bazy Epsilon, w Ameryce Północnej. Następnego dnia 3o naukowców w bazie Epsilon rozpoczęło pracę nad projektem Ufo Construction.

7 czerwca o godzinie 02:08 miejscowość Anchorage na Alasce rozpoczęła wzywanie o pomoc. W dalszej części raportu można było wywnioskować że miasto zostało zaatakowane przez obcych. X-com natychmiast wysłał transportowiec wojskowy, na pokładzie którego znajdowali się komandosi. Agresji na Anchorage dokonała rasa Floater.

W trakcie walk jednostki X-com spotkały się z nowa rasą. Do eksterminacji miasta rasa Floater użyła wielkie kroczące bestie.

Rapier, bo tak została nazwana krocząca bestia Floaterów w trakcie ataku używa bardzo ostrych zębów.

Autopsja Rapiera dowiodła, że bestia posiada dwa mózgi i dwa serca, co czyni ją bardzo odporną na rany. Nawet ciężko ranny Rapier może nadal zadać wiele ran jak i sprawnie funkcjonować. Słabą stroną Rapiera jest to, że posiada wysoce łatwopalną skórę, co czyni bestie podatna na broń palną.

W trakcie walko Jednostki X-comu wyeliminowały 11 Floaterów i 4 rapiery. Obcy wymordowali 30 procent populacji miasta Anchorage.

9 Czerwca o 20:13 na miejsce lądowania ufo klasy Harvester, który wylądował w Meksyku niedaleko miejscowości Saltillo udał się transportowiec wojskowy pod osłoną myśliwca przechwytującego. W trakcie walk 9 Floaterów poległo a 1 został pojmany.

12 Czerwca sztab naukowców w bazie Bastion opracował nowe kombinezony zwane Power Siut.

Naukowcy rozpoczęli badania nad nowo zdobyta bronią obcych Heavy Plazma Rifle.

Technicy z Bazy Bastion rozpoczęli produkcje 21 sztuk Power Siute. W bazie Epsilon rozpoczęto budowę kwatery mieszkalnej, by móc w przyszłości zatrudnić techników.

16 Czerwca w Turcji niedaleko miejscowości Edime wylądował statek klasy Duży zwiadowca. Na jego pokładzie znajdowało się 9 Sectoidów. Dwóch pojmano na 7 zabito.

20 Czerwca o godzinie 11:03 wykryto statek klasy Średni zwiadowca, który wylądował niedaleko Salt Lake City w USA. Na jego pokładzie znajdowało się 3 obcych rasy Floater. Dwóch zginęło, a jednego pojmano.

25 Czerwca niedaleko Smoleńska w Rosji wylądowało ufo klasy Duży zwiadowca. Na pokładzie znajdowało sześciu Sectoidów, którzy zostali sprawnie wyeliminowani.

Tego samego dnia, o godzinie 23:31 X-com otrzymał wiadomość o ataku obcych na miasto Kair w Egipcie. Bitwa o Kair przerosła najśmielsze oczekiwania dowództwa X-comu. Inwazja obcych składała się z 11 Sectoidów i 4 Cyberdyski. Obcym udało się dokonać zaledwie 10 procent eksterminacji populacji Kairu.

26 Maja na przedmieściach Londynu wylądował statek klasy mały zwiadowca. Na pokładzie znajdował się tylko jeden Floater.

Dzień później w bazie Syjon ukończono budowę laboratorium. Pobór naukowców rozpocznie się na początku przyszłego miesiąca.

28 Maja ukończono budowę kwater mieszkalnych w bazie Epsilon. Pobór techników w Epsilon również rozpocznie się z początkiem następnego miesiąca.

Tego samego dnia o godzinie 06:39 transportowiec wojskowy wylądował na przedmieściach Berlina. Obcy przeprowadzili kolejny atak na społeczność cywilną. Terroru dopuściła się rasa Floater w liczbie 10, u boku których by również jeden rapier. 50 procent populacji Berlina zostało eksterminowana.

Gdy komandosi X-comu walczyli na ulicach Berlina, sensory bazy Epsilon wykryły niezidentyfikowany obiekt, który wylądował w Meksyku niedaleko od miejscowości La Paz. Na pokładzie niezidentyfikowanego statku znajdowało się 13 Floaterów i jeden Rapier.

Konstrukcja Ufo różniła się od pozostałych. Według naukowców, ta jednostka pełniła rolę małego statku uderzeniowego, którego obcy używali do terroru na miasta Ziemian.

Tego samego dnia o godzinie 18:54 niedaleko Sztokholmu w Szwecji, wylądował statek klasy Średni zwiadowca. Na jego pokładzie znajdowało się 6 Sectoidów.

29 Czerwca o godzinie 04:37, w Meksyku wylądował statek klasy Mały zwiadowca. Na jego pokładzie znajdował się jeden Sneakman, który zdążył złożyć jedno jajo. W trakcie tej misji udało się pojmać dwóch Sneakmenów.

1 lipca Lizard otrzymał raport dotacji jakie otrzymał za przeciwdziałania w poprzednim miesiącu.

Spoiler

Na koncie X-comu znajdowało się 17.080.227 dolarów. Obecnie X-com zarabiał krocie na sprzedaży ciał obcych, jak i ich technologii. W trakcie gdy warsztaty nie produkowały istotnych projektów opracowanych przez naukowców, technicy produkowali kilka sztuk jakichkolwiek produktów, które można było potem sprzedać z zyskiem.

Zważywszy na to że stan konta X-comu bez przerwy rósł, organizacja X-com postanowiła wybudować nową bazę która otrzymałaby nazwę Eden lub Talos w zależności od tego gdzie miałaby być wybudowana. Na dzień dzisiejszy brano pod uwagę Afrykę lub Azję. Budowa bazy na Borneo nie przyniosła jak na razie żadnych zysków. W tamtejszych rejonach nie zarejestrowano jak dotąd żadnej wzmożonej aktywności obcych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...