Skocz do zawartości

Problem z fabrykami - pytanie


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

JA tam nigdy nie biorę na własność sektorów sąsiadujących z silnie aktywnym sektorem ksenów.

Jeśli masz tam jeszcze mało stacji to zalecałbym ewakuację zasobów, autodestrukcję stacji, i znalezienie sobie Nowego Domu. Zyskasz na tym znacznie więcej, gdyż jest to sposób który nie zniszczy ci frajdy z gry a może nawet ją poprawi.

Wiesz co. Teraz kumple-terminatorki mają mały problem. Z 10 niszczycieli i 2 lotniskowce z eskortą patrolują sektor. Wszycho ziemskie i uzbrojone w najmocniejsze co sie dało. planuje przejąć tamten sektor i rozwinąć w nim nielegalny przemysł+zrobić składnice wydobytego nividium. HUBem połączyłem sie z bazą Plutarcha i handluje minerałami.

P.S Xenon Core już mam wykluczone z gry, a większość ich stacji poszło na piwo... 😉 na baaaaaaardzo długie piwo. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wrócić jeszcze raz do mojego problemu z fabrykami. Jak już pisałem, popełniłem kilka błędów, które usiłuję poprawić. Kupiłem mamuta (już mniejsza z tym, czy zrobiłem dobrze czy źle), wyposażyłem go w laser holowniczy, zakupiłem zestawy budowy kompleksu i poleciałem do Ore Belt, gdzie mam te swoje nieszczęsne fabryczki (pszenica, ranczo i kotlety). Korzystając z promienia holowniczego ściągnąłem te fabryczki do kupy (nie wiem jak mam precyzyjnie określić ile jest miejsca między nimi, ale na wydaje mi się, że sąsiadują na tyle blisko siebie, że pomiędzy nie nie wcisnąłbym już żadnej innej). Przyszła kolej na skorzystanie z zestawu do budowy kompleksu i tu pojawił się problem. otwieram okno ładowni, wybieram zestaw, i kiedy korzystam z opcji "buduj" - pojawia się problem. Z lewej strony mam mapkę sektora, z prawej pusty ekran z napisem u góry "wybierz stację". Otóż w żaden sposób nie potrafię tej stacji wybrać. Czytam instrukcję (str 41 i 42), czytam poradę Prowlera ze str 1 niniejszego wątku, ale nie potrafię sobie z tym poradzić od 2 godzin. Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Muszę wrócić jeszcze raz do mojego problemu z fabrykami. Jak już pisałem, popełniłem kilka błędów, które usiłuję poprawić. Kupiłem mamuta (już mniejsza z tym, czy zrobiłem dobrze czy źle), wyposażyłem go w laser holowniczy, zakupiłem zestawy budowy kompleksu i poleciałem do Ore Belt, gdzie mam te swoje nieszczęsne fabryczki (pszenica, ranczo i kotlety). Korzystając z promienia holowniczego ściągnąłem te fabryczki do kupy (nie wiem jak mam precyzyjnie określić ile jest miejsca między nimi, ale na wydaje mi się, że sąsiadują na tyle blisko siebie, że pomiędzy nie nie wcisnąłbym już żadnej innej). Przyszła kolej na skorzystanie z zestawu do budowy kompleksu i tu pojawił się problem. otwieram okno ładowni, wybieram zestaw, i kiedy korzystam z opcji "buduj" - pojawia się problem. Z lewej strony mam mapkę sektora, z prawej pusty ekran z napisem u góry "wybierz stację". Otóż w żaden sposób nie potrafię tej stacji wybrać. Czytam instrukcję (str 41 i 42), czytam poradę Prowlera ze str 1 niniejszego wątku, ale nie potrafię sobie z tym poradzić od 2 godzin. Co robię nie tak?

Rozsuń je troche, u mnie zadzałało i połączyłem wszystko w jeden kompleks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten krzyżyk, którym mogę sterować z klawiatury alfanumerycznej? Najeżdżam nim na fabrykę, korzystam z trzeciej współrzędnej żeby go precyzyjnie ustawić, ale nie wiem nadal jak mam zatwierdzić wybór tej fabryki jako początek kompleksu. Dodatkowo nie wiem, czy przypadkiem nie rozsunąłem poszczególnych fabryk za daleko od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo o to chodzi. Wszechświat nie jest płaski, ma trzy wymiary. Oprócz tych dwóch widocznych na mapie sektora (czyli kierunków południe-północ i wschód-zachód) masz jeszcze trzecie współrzędne (góra-dół). Jak już pisałem włącz mapę sektora, naciśnij INSERT i zobacz jak będzie zmieniało się położenie fabryk w nim. Może zrozumiesz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jestem w kropce. Kupiłem dwie borońskie fabryki (farma planktonu i mieszalnia Stottu). Przetransportowałem je do Harrons Nebula (HB), bo wydaje mi się że tam może być zbyt. W HB mam teraz dwa statki: taxi, którym latam, oraz mamuta, w którego ładowni mam zestawy do budowy kompleksu oraz drugą fabrykę (pierwsza jest już w przestrzeni). Bite trzy godziny próbuję ustawić fabryki tak, aby można je było połączyć zestawem. Próbowałem z różnymi odległościami, ale ani razu żadna ze stacji nie wyświetla mi się w lewym oknie, kiedy próbuję użyć zestawu. Nie wiem co jest tego przyczyną, zwłaszcza że udało mi się już wcześnie stworzyć z Waszą pomocą mini kompleks (który nawiasem mówiąc przynosi straty zamiast zyski, ale to zupełnie inna sprawa). Piszę ten post, ponieważ, hm, jestem już zdesperowany. Jeżeli ktoś doświadczony mógłby zerknąć czy coś jest nie tak, czy też da się coś z tym zrobić, to tutaj zamieściłem save z gry. Jeśli to ma jakieś znaczenie, gram na najnowszym patchu, ale nie zainstalowałem jak dotąd żadnego dodatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje połączone bez problemu. Musisz nauczyć się stawiać je odpowiednio blisko siebie, nie tylko w płaszczyźnie poziomej, ale również w pionowej, której podgląd masz po naciśnięciu klawisza INSERT.

Aby to zrozumieć wyobraź sobie:

Masz pokój, widzisz go z góry, tak jakbyś lewitował pod sufitem. Widzisz pod ścianą szafę, pod inną biurko, a pod trzecią łóżko. Na biurku i łóżku są półki. Więc masz problem, bo jak postawisz monitor na biurku lub położysz się na łóżku?

Ale naciskasz klawisz INSERT i nagle z sufitu zlatujesz na podłogę pokoju, stoisz w jego drzwiach. I co się okazuje? Że półki wcale nie leżą na biurku i łóżku, tylko wiszą nad nimi, więc możesz spokojnie postawić monitor na biurku i położyć się na łóżku.

Tak działa podgląd sektora. Gdy naciśniesz klawisz . widzisz sektor z "góry", gdy naciśniesz klawisz INSERT, widzisz go z "boku". Stacje muszą być blisko siebie, zarówno w jednym jak i w drugim widoku, wtedy można je połączyć w kompleks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, co mi daje naciśniecie insert (albo kliknięcie na "pochylonym plusie"), ale w takim razie problemem nadal są odległości. Czy przy rozstawianiu stacji korzystasz z zoomu mapki, czy też używasz skali 1:1? Co to znaczy odpowiednio blisko siebie? Czy mógłbyś mi zostawić na wrzucie save z połączonymi stacjami? - wówczas zobaczę co robię nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozumiem, co mi daje naciśniecie insert (albo kliknięcie na "pochylonym plusie"), ale w takim razie problemem nadal są odległości. Czy przy rozstawianiu stacji korzystasz z zoomu mapki, czy też używasz skali 1:1? Co to znaczy odpowiednio blisko siebie? Czy mógłbyś mi zostawić na wrzucie save z połączonymi stacjami? - wówczas zobaczę co robię nie tak.

Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś to ustaw sobie w tym sektorze satelitę, potem po otwarciu mapki i naciśnięciu klawisza K będziesz widział na niej kontury wszystkich obiektów, w tym stacji. Możesz dodatkowo wrzucić sobie na ekran widok na fabrykę obok której chcesz postawić kolejną (zaznacz fabrykę i naciśnij F3).

Przy budowie fabryk pod kompleks przybliż sobie trochę widok na mapce, w połączeniu z tym o czym pisałem wyżej nie powinno być żadnych problemów z odpowiednim ich ustawieniem.

O save nie ma sensu prosić, bo większość z nas gra z różnym zestawem modów/skryptów i u siebie ich nawet nie uruchomisz (i vice versa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O save nie ma sensu prosić, bo większość z nas gra z różnym zestawem modów/skryptów i u siebie ich nawet nie uruchomisz (i vice versa).

Akurat testy robiłem na czystej grze, jednak nie zapisywałem gry po teście.

Tu masz screeny - widok normalny sektora:

post-65-1304368103585_thumb.jpg

i widok po naciśnięciu INSERT:

post-65-13043681036473_thumb.jpg

Może to pozwoli Ci zorientować się jak stawiać fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po prostu nie wiem. Próbuję kolejne dwie godziny, kilkadziesiąt wczytywanych save na okrągło, eksperymenty z takim i siakim ułożeniem i dalej nic.

Wrzuciłem satelitę zaawansowanego, a stacje ustawiłem w taki sposób, jak sugerowałeś Yacek:

http://w916.wrzuta.pl/obraz/4AmmIHheHcY/drugi

Jak widać, po wybraniu zestawu do budowy kompleksu nadal nie mogę wybrać żadnej ze stacji. Nie wiem już, co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No po prostu nie wiem. Próbuję kolejne dwie godziny, kilkadziesiąt wczytywanych save na okrągło, eksperymenty z takim i siakim ułożeniem i dalej nic.

Wrzuciłem satelitę zaawansowanego, a stacje ustawiłem w taki sposób, jak sugerowałeś Yacek:

http://w916.wrzuta.pl/obraz/4AmmIHheHcY/drugi

Jak widać, po wybraniu zestawu do budowy kompleksu nadal nie mogę wybrać żadnej ze stacji. Nie wiem już, co robić.

Nie, pozycja nie ma znaczenia, wystarczy żebyś był w tym samym sektorze w którym są fabryki i nie trzeba czekać. Dziwne, bo u mnie nawet gdy mam tylko jedną fabrykę w sektorze i użyję zestawu do łączenia kompleksu to pojawia się ona na liście. Sprawdź gdzieś w innym sektorze, z fabrykami i zestawem do łączenia innych ras. Jakby dalej było nie tak to wczytaj jakiś wcześniejszy save i spróbuj wtedy.

Jeśli nie pomoże to przetestuj na innej/nowej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cos od siebie zapodam, moze ci sie przyda, polec do sektora pustego bez stacji i asteroidow, TL zostaw przy bramie, 1-stacje postaw na srodku sektora(chodzi o wspolrzednie), potem druga ustaw obok niej i 3x powieksz widok ustaw stacje tak aby sie zstykaly tym swoim zielonym obramowaniem, potem insert i tak samo je wyrownaj i enter;). Połacz je łacznikiem i juz. Oile pamietam to dla 2 pierwszych stacji odleglosc do polaczenia musi byc chyba 5 badz mniej km, dla nastepnych 20km od wezla. Asteroidy zwlaszcza te malutkie moga przeszkadzac przy łaczeniu stacji w kompleks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Ściągnij sobie Factory Complex Constructor, to rozwiąże Twoje problemy ze stawianiem stacji, skrypt sam wylicza bezpieczne pozycje stacji względem innych które chcesz łączyć w kompleks. Pozwala na przenoszenie stacji w obrębie sektora (musisz mieć w sektorze statek z promieniem holowniczym). Bardzo fajna sprawa, w X2 budowałem stacje ręcznie, w X2:R budowałem ręcznie i łączyłem w kompleksy ręcznie. W X3:TC używam tylko tego skryptu - zdecydowanie polecam.

Jedyne na co musisz uważać to to gdzie i ile dane stacje mają węzły przyłaczeniowe aby je "logicznie" poustawiać - wystarczy polatać i popatrzeć na stacje w przestrzeni.

Co do ręcznego łączenia stacji w kompleksy miałem podobne problemy w X3:R - masę polis zużywałem bo stacje nie chciały się spinać zestawami do bud. kompl. możliwe że stawiasz stację która ma węzeł przyłączeniowy na górze i już będzie problem ze spięciem jej z drugą która ma węzeł na dole lub z tyłu, możliwe że jedna jest obrócona bo przy przesuwaniu jej po sektorze (podczas ustawiania) zachaczyłeś o klawisz który ja obrócił wzdłuż jednej z osi. Budowanie kompleksów w Vanilii jest upierdliwe - dlatego polecam powyższy skrypt. Link do skryptu w tym temacie http://xudb.pl/topic/340-x3tc-spolszczenia-do-skrypt-w/ spolszczenie na mamucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...