Skocz do zawartości

Problem z fabrykami - pytanie


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popełniłem błąd na początku, sądząc, że gra w zakresie fabryk jest prosta (oczywiście, nie doczytałem). Mając trochę zarobionej kasy, kupiłem i umieściłem "na oko" farmę pszenicy, ranczo hodowlane i smażalnię steków, wszystko klasy M. Nie przypisałem żadnego transportowca do moich budowli, przelałem tylko po 300 tysięcy do każdej myśląc że atrakcyjna cena wystarczy, żeby biznes sam się rozkręcił. Niestety, moje stacje nie tylko nie przynoszą dochodu, ale od czasu do czasu muszę je zasilać gotówką. Zacząłem więc szukać informacji i już wiem, że popełniłem błędy niecierpliwego nadgorliwca. Do rzeczy:

1) czy tę sytuację w ogóle da się jakoś poprawić? Przypisać jakoś (jak?) transportowce do stacji? Przeciągnąć stacje tak, żeby stworzyć kompleks?

2) jeśli nie - czy mogę się jakoś pozbyć tych stacji? w krańcowym przypadku - zniszczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczyć możesz zawsze, ale na Twoim miejscu nie działałbym aż tak pochopnie. Najlepiej byłoby gdybyś połączył je w jeden kompleks i albo zaczął sprzedawać steki, albo dorzucił na początek np. 2 fabryki produkujące osłony 1MJ. Druga opcja moim zdaniem lepsza i bardziej dochodowa 😆 Dodaj potem do tego kompleksu dwa transportowce, jeden kupujący ogniwa, drugi rudę. Ustaw cenę sprzedaży osłon o 1 kredyt poniżej średniej, a kliencie będą po nie walić drzwiami i oknami 😀

Jeśli zdecydujesz się na pierwszą opcję to na pewno będziesz potrzebował transportowca, który by kupował ogniwa. Możesz też dorzucić drugi do sprzedaży steków, ale może obejdzie się bez niego. Spróbuj na początek ustawić też cenę średnią -1 i zobaczysz czy AI będzie kupowało towar.

Poszperaj na forum za kalkulatorem kompleksów, z nimi dużo łatwiej to wszystko zaplanować 😀

Generalnie problemem na początku działalności fabryki jest to, że dopóki magazyny nie zostaną zapełnione surowcami do produkcji dotąd nie zobaczysz zysków, bo cała kasa będzie szła na ich zakup. Dopiero po jakimś czasie kredyty na koncie zaczną rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są wystarczająco blisko to wystarczy kupić 2 zestawy do łączenia fabryk. W innym wypadku najpierw musisz je odrobinę przesunąć korzystając z promienia holowniczego.

Łączenie: znajdujesz zestaw łączący w ładowni TL'a, otwierasz go i wybierasz na mapie pierwszą z fabryk, potem drugą i na koniec ustalasz pozycję w której ma znaleźć się główny węzeł kompleksu (czyli punkt do którego będą dokowały statki). Zatwierdzasz enter i gotowe.

Trzecią fabrykę dodajesz w ten sam sposób, tylko najpierw wybierasz kompleks, a potem fabrykę. Pozycji węzła już nie trzeba w tym wypadku ustalać. Gdybyś to zrobił w odwrotnej kolejności (czyli najpierw wybierasz fabrykę, a potem kompleks) to mógłbyś zmienić pozycję węzła.

Mam nadzieję że nie zamotałem zbytnio 😆

Statki dodajesz wybierając odpowiednią opcję w ich menu rozkazów. Zerknij do instrukcji, tam wszystko jest dobrze opisane.

Edit: Yacek mnie ubiegł, ale już zostawię jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz taki problem: kupiłem Mamuta, żebym nie musiał szukać innych TL do wynajęcia, ale mam kłopot. Menu rozkazów dla Mamuta jest bardzo standardowe. Kazałem mu podlecieć do moich fabryk, które chciałem przemieścić i zbić w kompleks, ale nie wiem w jaki sposób wydać odpowiednie komendy. Czy trzeba kupić jeszcze jakieś inne oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Do tego God mode powinno być jeszcze Give All.

przydatne by to było, np taki tyr z wszystkimi rodzajami broni w każdej wierzyczce 😆

Następny nawiedzony. Zrób jak chcesz. I tak odstawisz grę w kąt, bo szybko Ci się znudzi po takim zabiegu.

Chyba, że zaczniesz grać normalnie i do każdej rzeczy w grze dorośniesz. Czego z całego serca życzę 😀 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Do tego God mode powinno być jeszcze Give All.

przydatne by to było, np taki tyr z wszystkimi rodzajami broni w każdej wierzyczce 🙁

Następny nawiedzony. Zrób jak chcesz. I tak odstawisz grę w kąt, bo szybko Ci się znudzi po takim zabiegu.

Chyba, że zaczniesz grać normalnie i do każdej rzeczy w grze dorośniesz. Czego z całego serca życzę 😀 😉

Widzisz synu, do sektora Black Hole Sun ostatnio Xenoni polubili robić tzw "wizyty rodzinne" typu teściowa czyli zestaw 3 niszczycieli, zięć czyli lotniskowiec, nie zapominając o ciotkach (m7), wójkach (m6) i kuzynach czyli drobnicy :ph34: :ph34: :ph34: . Po zniszczeniu mam za chwile (ok 20min) kolejną radosną "rodzinke,, 😉(( 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dać by się dało, ale chyba kpisz chcąc kupić HQ za taką kwotę. HQ jest unikatową stacją, więc jej cena jest odpowiednia.

Tym bardziej że można ją dostać za darmo 🙁

Tyle, że jestem zajęty ciągłą obroną sektora, więc nie mam jak prowadzić wypraw krzyżowych na Xenonów tzn nie moge dbać o bezpieczeństwo floty...1000 TS'ów +9 ST i 80TM z obstawą M5 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do LeWaR-a "synu"? Nie odważyłbym się, choć jestem starszy.

A co do wycieczek Xenków, to standard i można ich albo olać, niech sobie lecą dalej, albo niszczyć. Ale zaręczam że do tego drugiego nie jest potrzebny Cheat, ani God mode.

PS. pamiętaj o opcji "Edit", nie pisz posta pod postem, bo zostanie to potraktowane jako spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA tam nigdy nie biorę na własność sektorów sąsiadujących z silnie aktywnym sektorem ksenów.

Jeśli masz tam jeszcze mało stacji to zalecałbym ewakuację zasobów, autodestrukcję stacji, i znalezienie sobie Nowego Domu. Zyskasz na tym znacznie więcej, gdyż jest to sposób który nie zniszczy ci frajdy z gry a może nawet ją poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bramie zawsze czkało min 500 MT z działami wycelowanymi w bramę. Zawsze zniszczone, natomiast patroluje tam BSG uzbrojona w fotony (a przynajmniej czekała), miała słabe osłony, bo na 2 gj mnie stać nie było...

Stacji mam tam : 3 pełne kompleksy samozaopatrujące się + 2 produkujące uzbrojenie. Każdy samozaopatrzeniowy. Musze kupić jeszcze dok lub HQ podłączyć i bede mogł nie uzywać TS'ów bo flota w doku zaopatrywać sie bedzie.

PS. Jacek, w sumie to LeWaR mógłbybyć moim wnukiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...