Skocz do zawartości

patch 3.0 już dostępny


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Co kto lubi 😆 Mnie akurat statystyki nie bardzo interesują, gram dla przyjemności, a nie po to by porównywać swoje dokonania z innymi graczami 😀 Z ciekawości, te statystki liczone są też w grze *modified,* czy tylko vanilla ?

Tylko Vanilla. Mnie też nie interesują, napisałem tylko dlatego, aby inni wiedzieli o tym.

PS. Przy opisach patch 3.0 w dziale download na stronie Ego pojawiło się info że patch zawiera polskie tłumaczenie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Mała uwaga odnośnie autopilota. Przy ręcznym przechodzeniu przez bramy i po jego włączeniu, statek zachowuje się normalnie i leci do wskazanego punktu. Ale już po wykonaniu skoku do bramy i włączeniu, zaczyna wariować i zamiast lecieć prosto, obraca się i leci prosto na bramę 😆

Ale to nie wina patcha 3.0 a NH, już dawno to zauważyłem, a grałem bez patcha 3.0 na NH.

Ale ja nie winię za to patcha. Tak jest i było od początku gry. Nawet bez NH. Ot tylko zasygnalizowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Co kto lubi 😆 Mnie akurat statystyki nie bardzo interesują, gram dla przyjemności, a nie po to by porównywać swoje dokonania z innymi graczami 😀 Z ciekawości, te statystki liczone są też w grze *modified,* czy tylko vanilla ?

Tylko Vanilla. Mnie też nie interesują, napisałem tylko dlatego, aby inni wiedzieli o tym.

PS. Przy opisach patch 3.0 w dziale download na stronie Ego pojawiło się info że patch zawiera polskie tłumaczenie 😀

W takim razie jeśli już tak uściślamy to mogłeś o tym wcześniej napisać, bo tutaj chyba już nikt nie gra w vanilla 😀

Ciekawa jest ta nowa fabuła ? Opisu czytać nie chcę żeby sobie nie psuć zabawy w razie czego 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciekawa jest ta nowa fabuła ? Opisu czytać nie chcę żeby sobie nie psuć zabawy w razie czego 😆

To pojęcie względne. Napiszę że ciekawa, a ktoś stwierdzi że nudna. Moja subiektywna ocena: może być.

Jest jedna bardzo dobra misja. O ile w poprzedniej fabule należało się wykazać inteligencją (New Home i łamanie hasła poprzez mini gierki), to tu trzeba wykazać się niezłym opanowanie pilotażu. Przypuszczam, że dla wielu będzie ona nie do przejścia 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Był o tym temat, chodziło o to że na środku sektora do którego trzeba było skoczyć stała stacja, dało się to większym statkiem zrobić z tego co mówiłeś. Sam jeszcze nie zacząłem fabuły.

Ok, znalazłem te posty, już wiem.

Nie wiem, nie bawię się już fabułami.

Czy ktoś zgłosił ten błąd Ego? Ja nie, to pewnie nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Gryf z patcha 3.0 ma zmieniony hangar z 25 na 9 statków.

Kurcze wprowadzają w błąd, nie potrzebnie go wyposażałem, ale mi i tak wchodzą tylko 3 😆

Nie zmieniony opis (statystyka) statku. Mnie w RC2 wchodziło 9, spróbuj OOS. Zobacz też czy innej klasy statki wejdą (M4; M5; TS, TP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

housik a powiedz mi czy ten Gryf funkcjonuje prawidłowo bo ten ze stoczni Otas niestety nie strzelał.

W RC2 patcha 3.0 (a raczej wychodzi na to że RC2 został wydany jako patch 3.0), strzelał aż miło. Nawet fajnie się nim latało i walczyło.

Mi nie strzela, ani z dział głównych ani z bocznych, hmm wybrak albo kwestia skryptów coś się z czymś je bo jak widać każdy miał inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryf został zmieniony w patchu 2.7, pisaliśmy o tym w tym temacie: http://xudb.pl/topic/1310-re-x3-tc-m7-argo-ski-gryf/page__pid__19791__st__10#entry19791

A tak powinno wyglądać info Gryfa po zmianach: http://xudb.pl/topic/1310-re-x3-tc-m7-argo-ski-gryf/page__pid__19774__st__10#entry19774

Skoro masz nadal w info że dokuje do niego 25 statków, to znaczy że grasz z jakimś modem, który masz jako base mod lub fake patch. I ten mod zawiera stary plik Tships, gdzie Gryf jest jeszcze sprzed zmian dokonanych w patchu 2.7.

Sprawdź czy nie ma aktualizacji tego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga co do tego trybu DiD ze Steam'a. Pomysł jak już pisaliśmy fajny, ale rozwiązanie techniczne chyba nie do końca przemyślane. Po załadowaniu save zostaje on automatycznie usunięty, więc wystarczy, że gra czy komp się wykrzaczy albo po prostu na chwilę braknie prądu i cała nasza rozgrywka przepada na dobre 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mała uwaga do małej uwagi. Plik sav trybu DiD nie jest kasowany po jego wczytaniu.

Co do konsekwencji braku dostępu do Steam w momencie wychodzenie i zapisywania gry DiD to nie wiem, nie zdarzyło mi się jeszcze. Możesz mieć rację. Choć wydaje mi się, że jeśli nie będziesz mógł zapisać nowe stanu gry w momencie wychodzenia z gry z trybem DiD (brak połączenia) to stracisz tylko ostatnie osiągnięcia w grze. Po przywróceniu łączności ze Steamem, będziesz mógł ponownie wczytać ostatni zapis, dopiero zobaczenie w grze napisu GAME OVER, powoduje że nie możesz już wczytać ostatniego zapisu i musisz zaczynać nową grę.

No cóż, Śmierć to Śmierć, nie tylko w walce 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasowania pliku zasugerowałem się tym co napisałeś wcześniej

Cytat
Cytat

Bez zapisu gry, czyli "a kto raz umarl ten nie zyje". Bardzo fajne, Dead is Dead w skrocie DiD. Masz jedno "zycie", jesli cie rozwala to konczysz przygode. Wiec graj rozwarznie i planuj posuniecia dokladnie. Czasami tez mozna miec "pecha", gdy jakis kolos przywali w ciebie na czolowe wychodzac z bramy co zdarza sie czesto 😆

Zapis jest, ale że tak powiem, jednorazowy. Jeśli wczytamy ostatni zapis, to jest on kasowany i jeśli zginiesz nie możesz już ponownie wczytać tego zapisu gry.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że wystarczy jakikolwiek błąd gry/kompa i tracisz aktualną grę. Tematów o tym traktujących jest sporo na forum Ego, jeden z nich http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=288881 (mniej więcej od połowy tematu)

Sam jeszcze nie testowałem 3.0 i tego trybu, tylko ostrzegam wszystkich chętnych 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...