Skocz do zawartości

Gra wiesza się po wejściu w bramę skokową


Zwierzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim, chciałbym was prosić o pomoc z X3TC.

Kiedy próbuję wlecieć do bramy skokowej, nieważne czy zwykłej czy terrańskiej to gra zwiesza się na amen gdy pojawia się czarny ekran. Zwisy są dość losowe, czasem trafiam na jeden zaraz po załadowaniu gry a czasem po dłuższym czasie. Podejrzewam, że może to powodować jeden ze skryptów ale nie jestem pewien który.

W tym momencie gram tak:

X3TC wersja 2.7.1 (po angielsku, bo lubię 😆)

BonusPack

SRM: Continued 0.861 + SRM Shipyards + SRM Jobs (wersja Unleashed+Civs)

Combat Mod 4.0

Improved Races R15_15

MARS

NPC Bailing Addon

Phanom Corporation

Race Response Fleets

Salvage Claim Software

AP Libraries r2.2

Community Plugin Configuration v1.41

JSONparser Library v1.1

Ware Manager 1.01

Całość instalowałem zgodnie z instrukcją dla SRM, którą znalazłem na tym forum.

Wszystkie skrypty oczywiście w najnowszych wersjach.

Przeinstalowywałem X3TC parę razy, wgrywałem skrypty i mody od nowa ale błąd wciąż występuje : /

Jest też jeszcze jeden mały problem - w opcjach klawiszy Interface nie pojawia się opcja 'Claim Ship' dla Salvage Claim Software. Kilka przeinstalowań wcześniej natomiast się pojawiał. Dlaczemu? 😀

Za wszelką pomoc byłbym bardzo wdzięczny 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że podczas wykonywania fabuł (nie ważne jakich) nie można używać skryptu SCS (nie NPC Bail, a właśnie SCS) czy to SCS Cycrowa, czy SCS Suite uruchomiony na naszych statkach (przejmowanie porzuconych statków) powoduje zwiechy gry.

Po zakończeniu fabuł/y można spokojnie wrócić do złomiarstwa.

Najmniej podatna na zwiechy jest fabuła HUB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt:

AsRock A780FULLHD /AMD 780G/

AMD Phenom II X3 720 2.8ghz Black Edition

PowerColor Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI

Seagate Barracuda ST3500320AS 500GB

CHIEFTEC 400W GPS-400-AA-101A FAN PFC

4GB OCZ PC800 CL4 Platinum rev 2.0

Dysk defragmentowałem jakieś dwa miesiące temu.

Na samym początku, jeszcze bez skryptów, jak grałem w X3TC to gra poza tym że lubiła skakać w tłoku statków to chodziła bardzo stabilnie.

Teraz właśnie chciałem sobie pograć po raz pierwszy na jakichś skryptach i problem zaczął występować pierwszy raz po jakichś 4 godzinach grania (robię fabułę terrańską) a teraz zwisa non stop zaraz po uruchomieniu i wejściu w bramę skokową. Co do SCS to póki co nie mam go jeszcze na swoim statku, inne moje statki też go raczej nie mają bo latam solo 😆

W takim razie wyłączę całkowicie skrypty odpowiedzialne za złomiarstwo. Jeśli pomoże to świetnie, jeśli nie pomoże to zapewne napiszę tutaj o tym 😀

Ale i tak z góry wielkie dzięki za pomoc 😀

EDIT:

Nie pomogło nic.

Przeinstalowałem grę, zainstalowałem patche (1.01 > 2.5, 2.x > 2.7, 2.7 > 2.7.1), zainstalowałem BonusPacka i reszte skryptów, wczytałem grę, wyłączyłem w grze wszystkie skrypty odpowiedzialne za SCS oraz Salvage Commands & NPC, zniszczyłem NPC złomiarzy... i wciąż po wejściu w dowolną bramę skokową gra ścina się na czarnym ekranie (w menedżerze zadań - Brak Odpowiedzi)...

EDIT2:

Jak pisalem - robię fabułę terrańską. Błąd zaczął się pojawiać kiedy ukończyłem misję w Grand Exchange, polegającą na zniszczeniu kilku transportowców w sektorze obok. Teraz mam dowieźć 200t Teladianum i od tego momentu gra zaczęła sprawiać te problemy. Teraz znajduję się w sektorze Wastelands i gdy próbuję dostać się do sektora Nathan's Voyage (brama do niego zaznaczona jako wymagana do przelecenia w fabule) - tutaj następuje zwis (wcześniej następował kilka sektorów wcześniej ale cudem udalo mi się przelecieć). Co ciekawe kiedy cofam się do poprzednich sektorów to gra przepuszcza mnie bez żadnego zwisu. Co może powodować ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem to na starym save (na którym bardzo bym chciał grać a nie mogę kurde) i rozpocząłem nową grę jako Terranin - w tym przypadku zwis nastąpił zaraz po opuszczeniu Urana w celu kontynuacji fabuły.

Podejrzewam, że to któryś ze skryptów ale nie mam pomysłu który, wcześniej przez ponad 4 godziny grania wszystko działało stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, problem występował nawet wtedy gdy próbowałem wykonać skok do innego systemu.

Do jednych systemów mogłem wlecieć bez problemu, drugie powodowały zwisy gry takie jak napisałem powyżej.

Na razie zacząłem grę od nowa, tym razem bez skryptów Race Response Fleets (gdzieś czytałem że potrafi on powodować rzadko jakieś błędy w grze, może tak jest właśnie w moim przypadku 😆) oraz SCS i Salvage Suite tak jak napisał Yacek. Póki co po dwóch godzinach gry nie było ani jednego zwisu.

Gdyby to naprawdę była wina RRF to moglibyście mi polecić jakiś podobny skrypt usprawniający siły militarne innych ras? RRF bardzo lubiłem w X3 Reunion, dlatego coś podobnego byłoby miłe dla mnie także w X3TC 😀

A SCS włączy się najwyżej jak przypadkiem znajdę jakiś opuszczony statek od M6 w górę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCS możesz używać raczej spokojnie, po za robieniem fabuły oczywiście. Ja żyję ze złomiarstwa i nie mam problemów (NPC Bail i SCS Suite). Jak pisałem zwiechy występowały sporadycznie podczas wykonywania fabuł. A i tak nie zawsze i nie wszystkich.

Jak sprawuje się RRF teraz nie wiem, nie gram z tym skryptem od bardzo dawna.

Inne tego typu skrypty to Military Base Response Revamp (MBRR) i Improwed Race (IR), poszukaj opisów na forum, ale są to raczej opisy strych wersji i jak te skrypty teraz działają to też nie wiem, też nie gram z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cytat

Z moich obserwacji wynika że podczas wykonywania fabuł (nie ważne jakich) nie można używać skryptu SCS (nie NPC Bail, a właśnie SCS) czy to SCS Cycrowa, czy SCS Suite uruchomiony na naszych statkach (przejmowanie porzuconych statków) powoduje zwiechy gry.

Po zakończeniu fabuł/y można spokojnie wrócić do złomiarstwa.

Najmniej podatna na zwiechy jest fabuła HUB.

Nigdy nie spotkałem się ze zwiechami w fabułach podczas zbierania łupów, nawet gdy jednocześnie zbierałem statki za pomocą SCS Suite i wykonywałem misje fabuł(jak do tej pory na tej grze z SCS Suite fabuła Terrańska skończona, jestem w trakcie Gonerskiej i HUB). Wyjątkiem jest złomiarstwo w Aldrin, ale ten sektor jest w ogóle porąbany. Na temat RRF się nie wypowiem, bo nigdy nie miałem z nim styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...