Skocz do zawartości

Zniszczenie Niszczyciela Khaak


Konrad162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Po co to robić?? Przecież wystarczy wczytać skrypt example.initplayership ! ((((takie są realia gry ):|

Jakie realia? Mylisz realia ze skryptami, do tego nie dostępnymi w normalnej grze (bez magicznego imienia).

Cytat

Tego chciałbym w X4. Jeśli ta opcja się pojawi to napisz w tym poście albo w temacie o IR, OK?

Napiszę.

Opcja już jest w skrypcie od wersji 15.01:

(Opcjonalnie) Nowa funkcja: budowy statków. Stocznie będą budować statki zamiast przekazania ich Tobie zaraz po zakupie. Oferują one również gwarancje na zakupione statki

To tylko tyle na razie. Jak pisałem, skrypt znajdzie się u mnie w grze za jakiś czas, wtedy będą dalsze testy i opisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Tylko ostatni łoś kupowałby na stacjach rakiety do M7m celem uzywania ich do zmasowanego ataku. Mimo to walka za pomoca M7m jest latwa i zniszczenie wrogiego kapitala nie nastrecza zbyt duzych problemow.

Jest to element gry, który wymusza zarówno na graczu, jak i na NPC zmianę taktyki i przydzielenie większym jednostką obrony, która niszczyłaby rakiety. Nie masz eskorty? Sorry, masz pecha i niszczą Cię jakieś "marne" fregaty rakietowe. Może jest łatwa, tak samo, jak zniszczenie M6 hyperionem. Tyle, że ta metoda (jak już wspomniano) niesie ze sobą koszta - i to spore. Tak więc nie nazywaj takich graczy łosiami, bo w tej chwili zachowujesz się, jakby tylko twój sposób gry był właściwy.

Tak, łosiem jest ten co lata statkiem za 50 baniek po calej mapie szukajac fabryki ktora ma na stanie rakiety. jesli juz sa one na stanie - to jest ich kilka. Podczas gdy do zabawy potrzeba ich conajmniej dwadziescia razy wiecej. Wiec racjonalnym jest zalozenie wlasnego zaplecza produkcji rakiet w optymalnej ilosci - niz krecenie sie po mapie niczym smrod po gaciach w poszukiwaniu rakiet do m7m 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, łosiem jest ten co lata statkiem za 50 baniek po calej mapie szukajac fabryki ktora ma na stanie rakiety. jesli juz sa one na stanie - to jest ich kilka. Podczas gdy do zabawy potrzeba ich conajmniej dwadziescia razy wiecej. Wiec racjonalnym jest zalozenie wlasnego zaplecza produkcji rakiet w optymalnej ilosci - niz krecenie sie po mapie niczym smrod po gaciach w poszukiwaniu rakiet do m7m 😆

jak mówimy o racjonalizmie to nie latasz tym statkiem " za 50 baniek " i nie szukasz rakiet tylko wysyłasz handlowców i sami szukają rakiet i zwożą np. do HQ. Pomijam fakt że z odzyskiwania porzuconych korwet rakietowych można odzyskać w cholerę rakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, łosiem jest ten co lata statkiem za 50 baniek po calej mapie szukajac fabryki ktora ma na stanie rakiety. jesli juz sa one na stanie - to jest ich kilka. Podczas gdy do zabawy potrzeba ich conajmniej dwadziescia razy wiecej. Wiec racjonalnym jest zalozenie wlasnego zaplecza produkcji rakiet w optymalnej ilosci - niz krecenie sie po mapie niczym smrod po gaciach w poszukiwaniu rakiet do m7m 😆

Teraz to dopiero namieszałeś. Co ma sposób zakupu rakiet (zaopatrzenie we własnej fabryce vs zakup w stacjach NPC) do samej istoty walki rakietami. To tłumaczenie się teraz to zbyt grubymi nićmi szyte 😀

A co do rakiet. Nie koniecznie trzeba używać tych potężnych torped. Wystarczą małe, szybkie rakiety rojowe (osa). Szkody nie wyrządzą wielkiej, ale odwrócą uwagę atakowanego przez nas statku. Wysyłane jedna po drugiej, a raczej rój po roju, pozwalają nam spokojnie zbliżyć się do Niszczyciela i zniszczyć go. Tego sposobu używam od czasów X3R, potem w XTM, a teraz czasem w TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Po raz chyba 3 lub 4 mówię żebyście rozwalili go bombowcem po kiego grzyba wam fregata rakietowa ???

bo jak już strzelać z rakiet co uważam za ostateczność (użycie bombowca lub fregaty rakietowej) , to jak już strzelać z tych rakiet ot raz a porządnie... Fregata rakietowa przynajmniej może salwą obrócić w pył całą flotę. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, ale rakiety można wystrzelić nie tylko z M8 i M7m, a przecież kilkanaście Tajfunów wystarczy by podziękować Niszczycielowi za współpracę. Możne je wspomóc innymi, szybkimi rakietami rojowymi, które wystrzelone w odpowiednim momencie, zajmą Niszczyciela, pozwalając dolecieć spokojnie Tajfunom do celu. Sposób przetestowałem w modzie DDTC.

Można też użyć kilkunastu Droidów Bojowych, najlepiej MkII, też sobie poradzą.

Każdy znajdzie jakieś swoje wyjście z takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już nawiązując do fregat rakietowych. Czy mi się wydaje, czy gdy ustawi się w poleceniu "Missile Barrage" liczbę X, to ta liczba przypada na jedną wieżyczkę?

Pytam się, bo ostatnio wydałem rozkaz mojemu Minotaurowi, żeby zaatakował rakietami Xenońskiego K. W 3 wieżyczkach miał polecenie "Attack Capitals". Ustawiłem MB na 100 rakiet, a on wystrzelił ich na pewno więcej niż 100. Wydaje mi się, że było ich 300. Efekt wystrzału tylu pocisków był fajny, problem w tym, że znalazłem się na linii ognia pozostałych rakiet (czyli większości), bo po zniszczeniu Xeńka zmieniły namiar i przyjąłem na Tytana dywanowe bombardowanie, które po sekundzie obróciło mnie w pył.

Pozdrawiam 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...