Skocz do zawartości

Zniszczenie Niszczyciela Khaak


Konrad162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio splickim M2 próbowałem dopaść w pojedynkę Niszczyciela Khaak... zrobiłem 3 podejścia za każdym podejściem koniec był taki sam... Game Over. Przez te cholerne kyon emitery gamma o tak dużym zasięgu, zastanawiam się jakie macie sposoby na zniszczenie tego typu statku? Nie mówię tu oczywiście o użyciu fregaty rakietowej z zaporą z pocisków, bo na to to szkoda pieniędzy.

(Z lotniskowcami Khaak nie mam problemów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

żaden przycisk WIN, rakiety mają swoją cenę, a żeby wystrzelić ich odpowiednio dużo trzeba wybulić masę szmalu. Równie dobrze ktoś inny może powiedzieć, że latanie hyperionem to przycisk WIN. Każdy ma inną strategie - taka gra. Przycisk WIN to jak latasz sobie statkiem niezniszczalnym statkiem, a nie jak wystrzeliwujesz rakiety. Chyba trochę przesadzacie z tym "WIN". Niedługo latanie czymś większym od M3 będzie "WIN".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...

ja przytoczyłem przykład z fregatą rakietową dlatego iż według mnie jest lepiej użyć już takiego sposobu, niż "bombardowania" niszczyciela stacjami 😀 Przynajmniej bardziej efektowny. Co do WIN... hmm fregata rakietowa to nie jest żaden przycisk win bo:

1. rakiet trzeba na tyle dużo wystrzelić żeby mogły dolecieć do celu a nie zostać obrócone w pył zanim dolecą

2. jeśli rakiet ma być sporo (patrz pkt. 1) to niesie to ze sobą koszta.

Oczywiście jest to swoiste pójście na łatwiznę 😆 Bo nie atakuje się bezpośrednio tylko z daleka... ale czasem nie ma wyjścia. Ja tak musiałem bronić swojego sektora przed inwazją 4 niszczycieli khaak i 3 lotniskowców :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko ostatni łoś kupowałby na stacjach rakiety do M7m celem uzywania ich do zmasowanego ataku. Mimo to walka za pomoca M7m jest latwa i zniszczenie wrogiego kapitala nie nastrecza zbyt duzych problemow.

Jest to element gry, który wymusza zarówno na graczu, jak i na NPC zmianę taktyki i przydzielenie większym jednostką obrony, która niszczyłaby rakiety. Nie masz eskorty? Sorry, masz pecha i niszczą Cię jakieś "marne" fregaty rakietowe. Może jest łatwa, tak samo, jak zniszczenie M6 hyperionem. Tyle, że ta metoda (jak już wspomniano) niesie ze sobą koszta - i to spore. Tak więc nie nazywaj takich graczy łosiami, bo w tej chwili zachowujesz się, jakby tylko twój sposób gry był właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... Nikt mnie chyba nie zrozumiał... W REALU (nie chodzi o sieć samoobsługowych supermarketów) postawiłbyś taką stację minimum w 1 miesiąc.

W realu, nie byłoby cię stać na marną śrubkę do takiej stacji. Ale co to ma do rzeczy? To jest gra, takie są jej realia i musimy się z tym pogodzić.

Tak przy okazji. W temacie o skrypcie IR (Improved Races) przeczytałem, że obecny autor, rozwijający ten skrypt, chce wprowadzić do gry inny sposób kupowania statków w stoczniach. Składałoby się zamówienie na statek i statek byłby budowany. czas budowy zależny byłby od klasy statku. Im wyższa klasa, tym dłuższy czas oczekiwania na odbiór zamówionego statku. Powiem tak, ten pomysł mi się podoba, dlatego śledzę temat z IR i może za jakiś czas ponownie zainstaluję ten skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...