Skocz do zawartości

Atak na Torus Ziemi


kipax1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zabawny ten wątek.

Mój domysł to zrobił fotomontaż + jakiś sposób na dotarcie do pozycji zrobienia zdjęcia (cheat, niezniszczalny statek nie wnikam). A teraz Ma frajdę z czytania tego tematu. Zresztą sam bym tak zrobił. Nie wiem czemu ale lubię patrzeć jak ludzie kłócą się bez powodu. Zresztą skąd wiadomo że tych sektorów nie podbił, może podbił sobie "repka" może stację decydującą o właścicielu sektora umieścił w jakimś odległym miejscu którego dobrze strzeże.

PS. Wszystko jest możliwe, niektóre rzeczy zajmują tylko trochę więcej czasu.

PPS. Przez ostatnie 3 dni doszły trzy strony tej masowej konsternacji, histerii i niezadowolenia.

EDIT: Doszło sześć sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Akurat, co do Torusa to niemal wszyscy są zgodni, jedynie sprawa sektorów jest "otwarta". Co do testu z Torusem, to zrobie. Kiedy? Nie wiem. Ja żeby uznać coś za możliwe/niemożliwe musze mieć solidne dowody, a nie tylko spekulacje.

Ktoś się tu chwalił że zniszczył Torusa 😆

Hę?

Zorbiłem testy. Oto wydajność przy 100 Valhalah (najniższe detale):

http://img213.imageshack.us/img213/7955/jakoc.jpg

a tutaj atak na Torus (strasznie łatwo osłony mu zdjąć, jak na taką konstrukcję 😀 ):

http://img840.imageshack.us/img840/8008/atak.jpg

jak widać wierzyczki atakowały nie tylko mnie:

http://img522.imageshack.us/img522/9201/atak2j.jpg

ale jak widać nie zdołały zniszczyć mojej floty w kilka sekund, a mnie niszczyły około miuty ( i atakowały ok. 10 moich statków)

Tak więc zdobycie Torusa jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie zdobyłem ani nie zniszczyłem. Chciałem tylko dowieść, że da się zdjąć osłony i zostanie jeszcze czas na abordaż, bez zostania zniszczonym przez wierzyżczki no i kwestie wydajności (mi po łączeniu 500 fabryk przy 4 fps żadne klatkowanie nie straszne 😆 ). Ale zrobiłem save, więc jutro przeprowadzę dokładniejsze testy (ilu marines trzeba itp.), aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dzisiaj niestety nie ma czasu. Może jutro, ale nie obiecuję, Bo w poniedziałki siedzę w szkole od 8:00 - 12:30, przyjeżdżam na obiad, a potem od 15:00 - 19:00. A we wtorki od 8:00 - 17:30. Tak więc postaram się, ale nic nie obiecuje. Co do printscreena, to kiedyś zapisywał mi obrazy w jakimś dziwnym formacie (tga chyba) i nie mogłem odtworzyć. Teraz nawet nie chciało mi się zaglądać. Ale sprawdziłem i jest normalnie (inna instalka i gry i windy), a jakie ciekawe rzeczy tam znalazlem 😀 .

PS. Zniszczyć się nie da, ponieważ kadłub nie spada poniżej pokazanego na screenie poziomu (jak powiedział wcześniej Kipax).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerber ja to powiem tak. Spojrzałem na listę jego floty i ... śmiech na sali. To co kolega wypisał, to była totalna kpina, od razu wiedziałem że kolega nawija makaron na uszy i żadnego Torusa nie przejął. Jak wcześniej napisałem może i Torusa da się zdobyć, ale może tego dokonać osoba która gra już dość długo w X3TC by wiedzieć co i z czym się je.

Co do utrzymania sektorów. Owszem może i się da, wszystko zależy ile tych sektorów kontrolujesz jakimi dysponujesz siłami, zapleczem finansowym, materialnym itd itp.

Więc z tą jego kontrola ziemskich sektorów jest tak jak z Torusem. Czyli jeden wielki żart. Jak by napisała to osoba która długo siedzi na tym forum, nawet nie podważałbym jego teorii o zdobyciu Torusa i ziemskich sektorów. Tylko jedno pytanie. Dlaczego żaden z forumowiczów który dość długo gra w X nie podjął się tego zadania ? A to dlatego że każdy z nasz bawił się w przejmowanie sektorów, zdobywanie baz, zaopatrywanie floty itd itp i wiemy że gra nie jest warta świeczki. Proste.

Co do twoich wypowiedzi Cerber w ogóle ich nie olewam, nie kpię z nich i doskonale wiem ze mógłbyś utrzymać wrogie sektory, ale jak osoba zadaje zwykłe proste pytania na forum, to jakim cudem może ogarnąć w kilka dni funkcjonalność całej gry i porywa się na podbijanie ziemskich sektorów wraz z Torusem ???? Odpowiedz sobie sam na to pytanie. Ja po prostu wiedziałem że tego nie zrobił. To jakby ktoś mi powiedział że koleś tydzień temu kupił sobie pierwszy w życiu komp, a tydzień później włamuje się do Microsoft, NASA lub Białego domu 😆 No proszę cię.

Jak pisałem w poprzednich postach. O ile duda ci się przejąć sektor co jest możliwe, to bez przerwy musisz wysyłać tam zaopatrzenie typu myśliwce, broń, i temu podobne, a to tylko jeden sektor, a co teraz gdy mamy ich 23 ? Owszem nie w każdym mamy M1/M2, ale są myśliwce, M6, M7. A nawet M7 który ciągle się respawnuje potrafi po dłuższym czasie solidnie trzepać nam dupsko, a to z tego względu że mimo to że go zniszczysz za chwile pojawi się kolejny. To tak jakby tylko wykonał skok i wracał ponownie. A twoja flota nie da rady zregenerować całej energii osłon. Więc twoja sieć złożona z 23 sektorów zacznie być nieszczelna, a wtedy zaczniesz tracić kontrole. Kolega napisał tez że ma RRF wiem jak działa ten skrypt 😀 Więc, Cerber...Poco te sprzeczki, doskonale wiemy zę da się kontrolować sektory ale na dłuższą metę to będzie samobójstwo. Jeden gracz utrzyma 5 sektorów inny 10 jeszcze inny 20 wszystko tez zależy od szczęścia, strategi i temu podobnych. Pod warunkiem ze osoba naprawdeeee długo gra w X i jak to się mówi, zjadł zęby. A kipax1 dopiero ząbkuje 😀 Bez obrazy.

Pozdrawiam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale jak widać nie zdołały zniszczyć mojej floty w kilka sekund, a mnie niszczyły około miuty ( i atakowały ok. 10 moich statków)

Jeśli chcesz robić testy przejęcia, to leć tam taką samą (lub podobną, bo bez BSG) flotą, a nie 100 Valhall, które pewnie zamulają kompa.

Myślisz że minuta wystarczy na przejęcie Torusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

ale jak widać nie zdołały zniszczyć mojej floty w kilka sekund, a mnie niszczyły około miuty ( i atakowały ok. 10 moich statków)

Jeśli chcesz robić testy przejęcia, to leć tam taką samą (lub podobną, bo bez BSG) flotą, a nie 100 Valhall, które pewnie zamulają kompa.

Myślisz że minuta wystarczy na przejęcie Torusa?

Po minucie została zniszczona tylko 1 Valhalla, a 10 miało osłony na poziomie 50-90%. Tak więc czasu jest sporo i zależy on tylko od ilości floty. Co do testu to miałem nacelu pokazać iż przejęcie TORUSA jest możliwe, a nie, że Kipax zrobił to uczciwie, bo jak już wspomniałem raczej tego nie zrobił bo poproszony o podanie skład floty itp. teraz milczy. Co do floty to już o tym mówiłem, że nie mógł tego zrobić tą z pierwszego postu, ale mam dosyć pisania wkółko to samo. Możecie cofnąć się do kilku poprzednich postów i tam poczytać na ten temat. Ale nie o to mi chodzi. Co niektórzy oskarżyli Kipax'a o kłamstwo dlatego, że sądzili iż Torusa/ziemskich sektorów nie da się zdobyć, chociaż nie byli w stanie tego udowodnić. Tak somo z flotą. Tą podaną w 1 poście mógł nieco powiększyć i niedopisać tego. Każdemu zdaża się pomylić, a wy odrazu na niego naskoczyliście. Teraz sprawa jest praktycznie jasna, ale każdy maprowo wyjaśnić, co i jak, poprawićewentualne pomyłki, a wy odrazu z widłami na niego.

Cytat

Co do utrzymania sektorów. Owszem może i się da, wszystko zależy ile tych sektorów kontrolujesz jakimi dysponujesz siłami, zapleczem finansowym, materialnym itd itp. ziemskich sektorów. Tylko jedno pytanie. Dlaczego żaden z forumowiczów który dość długo gra w X nie podjął się tego zadania ? A to dlatego że każdy z nasz bawił się w przejmowanie sektorów,

Więc z tą jego kontrola ziemskich sektorów jest tak jak z Torusem. Czyli jeden wielki żart. Jak by napisała to osoba która długo siedzi na tym forum, nawet nie podważałbym jego teorii o zdobyciu Torusa i zdobywanie baz, zaopatrywanie floty itd itp i wiemy że gra nie jest warta świeczki. Proste.

Co do twoich wypowiedzi Cerber w ogóle ich nie olewam, nie kpię z nich i doskonale wiem ze mógłbyś utrzymać wrogie sektory, ale jak osoba zadaje zwykłe proste pytania na forum, to jakim cudem może ogarnąć w kilka dni funkcjonalność całej gry i porywa się na podbijanie ziemskich sektorów wraz z Torusem ???? Odpowiedz sobie sam na to pytanie. Ja po prostu wiedziałem że tego nie zrobił.

jak to żaden? Ja miałem przejęte ok. 30 sektorów, z czego 24 zwykłych ras i mnie nie atakowali bo po ataku podniosłem u nich repke (argument, który powtarzam chyba z 5 raz, a ty dalej go olewasz), a 6 wrogich, zw których respawnowały się wrogie jednbostki. Jakoś moja flota zawsze zdążyła zregenerować osłony, zanim następny zrespawnowany statek dotarł do nich (no chyba, że sam lecisz go atakować z 15 % oslonami - wtedy się nie dziw, że ponosisz straty). Ponadto, raz na jakiś czas atakowała ich spora flota xenków/kh'ak (skrypt Xenon/kh'ak invasion - Reunion)(4-10 capitali + mnóstwo drobnicy). Nawet jeśli flota poległa, po szturmie 4 niszczycieli i 4 lotniskowców w obstawie drobnicy, to wystarczyło podlecieć do stoczni i kupić nowe statki. Kipax dołączył 23 maja 2010 roku. Ja tydzień po odpaleniu X3 TC dokonywalem skutecznych abordaży nawrogie okręty.

PS. prsote wyliczenia. Statek zrespawnuje się 50 km. od nas. Jego prędkość maksymalna 100 m/s = 1 km/10s. 50*10s = 500 s Obliczenia i tak mocno naciągane, bo jaki niszczyciel osiąga 100 m/s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Stan Konta 33mln

5 myśliwców Nova

2 myśliwce tyou barakuda

i kupiony w stoczni argonskiej tytan idzie wolno ale jakoś to będzie

o i jeszcze 2 Kajmany co handlują superfrachtowce of course

Z taką flotą to możesz, co najwyżej drzwi obejrzeć 😆 , ale zbrój się 😀 . Podasz skład floty, jaką przejąłeś Torusa poprzednim razem? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ja moją flotą ostatnio złożoną z 5x m1 saitama (X-tra) 10xlongsword mk2 i 20xlongsword mk1.

Zmiotłem torusa z powierzchni. Dodatkowo żeby było fair dałem terranom do ochrony 3x valhalla 1 tyra pare m7 i masę myśliwców.

to ja czegoś nie łapie Ty mówisz ze zmiotłeś taurusa, inni piszą że po pewnym czasie nie spada mu poziom kadłuba.... To da się go zniszczyć czy nie? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

ja moją flotą ostatnio złożoną z 5x m1 saitama (X-tra) 10xlongsword mk2 i 20xlongsword mk1.

Zmiotłem torusa z powierzchni. Dodatkowo żeby było fair dałem terranom do ochrony 3x valhalla 1 tyra pare m7 i masę myśliwców.

to ja czegoś nie łapie Ty mówisz ze zmiotłeś taurusa, inni piszą że po pewnym czasie nie spada mu poziom kadłuba.... To da się go zniszczyć czy nie? 😆

Nie da się. Sprawdzałem. Widać na screenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem dzisiaj nad całą tą sytuacją. Cerber napisał że po przejęciu sektora można by podnieść sobie repke u danej nacji. Hmm no tak to mogło by mieć sens, i mogło by również zadziałać w sektorach w których nie ma większych jednostek takich jak M1/M2. Bo aby przejąć sektor musimy zniszczyć wszelkie jednostki jak myśliwce, i M6,M7, M1 i M2 o ile oczywiście takowe znajdują się w danym systemie, na dodatek o ile dobrze pamiętam trzeba zniszczyć HQ i stacje handlową. A ziemianie takich budynków w jednym sektorze mają dość sporo. Więc repka tak walnie na dół aż miło, chyba od razu mamy najniższą z rang. Więc ziemianie będą darzyć nas wielką antypatią. Więc dość ciężko było by podnieść repkę w systemie gdzie od czasu do czasu pojawia się dodatkowo M1 lub M2, które de facto musimy zniszczyć, bo w przeciwnym razie zniszczy naszą stację, a tym samym odbije nam sektor. A wiadomo że stacic reputację jest dość łatwo, ale ją poprawić musimy troszku się napracować. najlepszym sposobem jest branie zleceń budowy fabryk, ale czy uda nam się zakupić fabrykę w stoczni skoro nie będziemy mogli do niej zadokować? Z przewozem personelu bedzie podobnie. Więc ja nadal mam mieszane zdanie co do tego czy oby faktycznie dało by się tak zrobić Cerber. Nie to że się czepiam albo szukam jakiejś zwady, po prostu wiem jak działa system gry. Pisałeś ze przejmowałeś sektory Piratów. No tak tylko zę sektory Piratów to nie sektory Ziemian. W sektorach pirackich masz kilka konstrukcji. Weźmy na przykład taki sektor Brennan's Triumph i Saturn.

Brennan's Triumph Vs Saturn

X Placówka Gildii Piratów X Stocznia

Kosmiczna Jubilernia X Stacja Badawcza Saturna

Przędzalnia Włókien M X Orbitalna Baza Wsparcia USC

Smażalnia Steków X Orbitalna Stacja Obronna

Sojernia M Elektrownia Słonaczna XL

KuźniaEMDP

Gdzie X oznacza że aby przejąć dany sektor musimy zniszczyć daną konstrukcję. Tak więc jak widzimy zniszczenie tylu konstrukcji w przypadku Ziemian repka tak nam walnie na dół że nie będziemy w stanie jej podnieść w szybkim tempie. Należy również wspomnieć że siły Terran w tym sektorze są naprawdę liczne i nie mówię o myśliwcach ale o M6 i M7. Więc nim podniesiemy o jeden poziom repke, to po chwili spadnie nam o dwa lub trzy poziomy reputacji. By poprawić sobie jeden poziom reputacji musimy co najmniej postawić trzy stacje. Wynikało to z tego że na chłopski rozum w systemie zabrakło by miejsca na konstrukcje.

Tak więc moim zdaniem przejęcie Pirackiego systemu a Ziemian to zupełnie dwie różne strony medalu.

Chciałbym również Cerber napisać że nie jest moją intencja czepianie się ciebie i twoich wypowiedzi. Po prostu napisałem co myślę. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...