Skocz do zawartości

Atak na Torus Ziemi


kipax1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ziemskich sektorów jest 25, więc wątpię by było to możliwe zwłaszcza gdy masz RRF. Co do tego jednego sektora nie zrozumiałeś tego co napisałem. Że mimo to że miałem M1 Kolos i 60 myśliwców i za każdym razem po jakimś czasie był niszczony w sektorze Senator's Badlands. Jak pisałem wcześniej Może AI roztrzaskało się o asteroidę lub zostało niszczone. Jak by nie było, gdy trzymałem piecze nad tym statkiem kilkakrotnie niszczyłem Yaki M2 nie pamiętam co lata w Senator's Badlands chyba Akuma i około 25 eskortujących go myśliwców. Za każdym razem było tak samo. Sytuacja wyglądała podobnie z ich M1 w Weaver's Tempest. Mógłbym tak do usranej śmierci niszczyć jego M1, a on w kółko respamował się na nowo. jaki w tym sens ? Ile tak można ? Więc skoro mamy 20 sektorów w których respawnują się M1 lub M2 to nie zapanujemy nad sytuacją. Tym bardziej że kolega w tym samym czasie rzekomo atakował Torus. Z tego co rozumiałem to wszystkie siły wysłał do ataku, więc jak sprawował kontrole nad innymi sektorami ?

Jak już powiedziałem z tym Torusem to jeden wielki kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A on nadal mojego wyjaśnienia pod uwagę nie bierze. 😆 Tak trudno do błędu się przyznać?

Cytat

Jak już powiedziałem z tym Torusem to jeden wielki kit.

Skoro jest zielony znaczy, że przejął. Jak dokładnie to już nie wiadomo. Ale sądzę, że jest to możliwe, ponieważ te wierze nie niszczą wszystkiego os razu. Raz nie mając dostępu do Ziemii wpakowałem się zaawansowanym odkrywcą tam, ale od razu po wejściu uciekłem. Niestety wierze zdążyły otworzyć ogień. Kadłub spadł poniżej 10%, ale przeżyłem 😀 . Tak więc zniszczenie nie jest natychmiastowe, a do tego Torusowi można zdjąć osłony, więc jego przejęcie jest możliwe. Trzeba tylko mieć "mięso armatnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

gdzie napisałem ze starciłem Valhalle po bitwie została mi Valhalla troche drobnicy i Galactica

Faktycznie, pomyliłem. Ale miałeś Valhalle, o której nic nie wspomniałeś w pierwszym poście, gdzie podałeś użytą flotę. Ponadto jakimi statkami dokonałeś abordażu skoro te w pierwszym poście nie obsługują kapsuł abordażowych (chyba, że obsługują po dodaniu moda/skryptu)? Ilu marines użyłeś? Pochwal się nieco bardziej, bo przy takich ogólnikach to nic dziwnego, że Cię o kłamstwo posądzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

można temat zamknąć skasowałem sejva i nie ma całego tematu następnym razem jak cośz robie to nic na forum nie napisze 😆((

PS utrzymanie sektora jest banalne

Pisz, tylko postaraj się udokumentować to, aby móc udowodnić, gdy ktoś zarzuci ze się nie da.

Opisuj tez dokładniej, jak, przy pomocy jakich skryptów itp.

I pamiętaj, tłumaczenia typu, nie wiem jak dodać zdjęcie, nie mam save itp. podważają tylko Twoją wiarygodność.

Co do utrzymania przejętego sektora, wszystko jest względne i zależy to od wielu czynników takich jak:

- rodzaj sektora, czy główny, czy respawnują się w nim statki i jakie.

- zainstalowanych skryptów i modów.

- rozwoju w grze, naszej reputacji bojowej

tak więc czasem będzie to banalnie proste, czasem nie wykonalne. I nie ma o co się spierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem utrzymanie sektorów jest banalne

najlepszymi sposobami według mnie są blokady bram skokowych stawiasz Tytana w popbrzeg bramy i nic nie przeleci no chyba że to będzie M1 albo M2 to wtedy oba wybuchną

jeśli chodzi o respawn odrazu w sektorze najlepszym sposobem jest Średnia flota statków dwa M1/M2+1M6 i drobnica i sprawa załatwiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i może się mylę ale....

Ktoś tu chciał zaistnieć, napisał jaki jest fajny, jakie ma fajne zabawki i jakie fajne rzeczy z nimi potrafi robić....

Czy to jest prawda... pewnie dla tego "Ktosia" to rzecz mało istotna... ważne jest aby zgodnie z zasadą show biznesu... "nie ważne co o Tobie mówią ,ważne ze mówią" działać, wiec troszkę zabarwimy troszkę pościemniamy, gdzieś coś pokarzemy a reszte skasujemy...

Dla mnie to zwykła sciema ...ale to moja opinia... moje zdanie .... wynikające z umiejętności czytania miedzy wierszami i z doświadczenia z TAKIMI megalomanami z innych gier, mam nadzieje ze nikogo nie obrazilem ale z drugiej strony nie lubię jak próbuje sie ze mnie zrobić idiote wiec miałem prawo być troszkę niemiły....

Pozdrawiam Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wzbudził sporo emocji, szkoda tylko, że są one mało pozytywne. Z chęcią bym zobaczył choćby screeny i/lub dokładną relację z pacyfikacji wszystkich ziemskich sektorów. Przy okazji autor by uwiarygodnił całą sprawę, a forumowicze nie musieliby snuć domysłów i samemu dopowiadać co jak przebiegało kłócąc się przy tym. Co do samych sektorów, nie ma co ich porównywać do pirackich, bo tam jak wiadomo respawnu dużych statków w większości się nie uświadczy, nie mówiąc o tym, że statki ziemian spisują się jednak troszkę lepiej niż pirackie w walce OOS.

Przy okazji OOS

Cytat

Tak jak mówiłem utrzymanie sektorów jest banalne

najlepszymi sposobami według mnie są blokady bram skokowych stawiasz Tytana w popbrzeg bramy i nic nie przeleci no chyba że to będzie M1 albo M2 to wtedy oba wybuchną

To działa tylko w sektorze w którym obecnie jesteś, więc jeśli pisałeś o przejęciu wszystkich ziemskich sektorów to już nie bardzo pasuje 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Temat wzbudził sporo emocji, szkoda tylko, że są one mało pozytywne.

wzbudzane emocje zazwyczaj są i takie i takie 😆

Cytat

Co do samych sektorów, nie ma co ich porównywać do pirackich, bo tam jak wiadomo respawnu dużych statków w większości się nie uświadczy, nie mówiąc o tym, że statki ziemian spisują się jednak troszkę lepiej niż pirackie w walce OOS.

Może i nie ma ich co porównywać (chodź skrypty dodające piratów dają im kopa) ale to nie zmienia faktu, że sektory znacznie lepiej bronią się tym co mają w walkach OOS. Z tego co doczytałem to Lizard chciał być obecny przy każdej walce o sektor, a w takim przypadku nie dziwie mu się że nie mógł utrzymać większej ilości sektorów. Bo pomijając fakt bycia w paru miejscach na raz, to AI w walkach w których jesteśmy w sektorze jest beznadziejna przynajmniej dla dużych statków M1/M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Co do samych sektorów, nie ma co ich porównywać do pirackich, bo tam jak wiadomo respawnu dużych statków w większości się nie uświadczy, nie mówiąc o tym, że statki ziemian spisują się jednak troszkę lepiej niż pirackie w walce OOS.

Może i nie ma ich co porównywać (chodź skrypty dodające piratów dają im kopa) ale to nie zmienia faktu, że sektory znacznie lepiej bronią się tym co mają w walkach OOS. Z tego co doczytałem to Lizard chciał być obecny przy każdej walce o sektor, a w takim przypadku nie dziwie mu się że nie mógł utrzymać większej ilości sektorów. Bo pomijając fakt bycia w paru miejscach na raz, to AI w walkach w których jesteśmy w sektorze jest beznadziejna przynajmniej dla dużych statków M1/M2

Być może bronią się lepiej (a w zasadzie szybciej, bo dosyć często trafia się jakiś M3 z Firestormem na pokładzie i można stracić przez niego nawet M7) w przypadku małych jednostek wroga, ale przy statkach powyżej M7 OOS nie jest już tak różowo. Większość M7 potrafi w jednej turze zniszczyć niszczyciel lub lotniskowiec albo przynajmniej przetrzebić nasze statki, które mu towarzyszą, a że statki AI spawnują się non stop, więc trzeba na bieżąco uzupełniać straty i pilnować tego co się dzieje. Przy kilku sektorach jest jeszcze ok, ale przy kilkunastu/kilkudziesięciu robi się mało przyjemnie 😆 Chyba, że rzeczywiście jakimś cudem po każdym sektorze poprawiał reputację na max, ale to już kolejny z tych domysłów o których pisałem wcześniej, i to raczej mało realny, bo przy 20+ sektorach zajęłoby to co najmniej kilkadziesiąt godzin aktywnej gry 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego co doczytałem to Lizard chciał być obecny przy każdej walce o sektor, a w takim przypadku nie dziwie mu się że nie mógł utrzymać większej ilości sektorów. Bo pomijając fakt bycia w paru miejscach na raz, to AI w walkach w których jesteśmy w sektorze jest beznadziejna przynajmniej dla dużych statków M1/M2

Właśnie chodzi o to że nie da rady być obecnym przy każdej bitwie. Pisałem tez że nie wątpię w zdolności bojowe kipax1, aczkolwiek wątpię w zdolności AI który kierował i walczył za kipax1, gdy on w międzyczasie rzekomo zdobywał Torus. Respawn oponenta daje mu wszystko od M1/M2 po myśliwce klasy M3/M3+ oczywiście w pełni uzbrojone, i nie mówię tu tylko broni pokładowej jak lasery tylko o rakietach. Ile i jak długo kipax1 lotniskowiec mógł zaopatrywać myśliwce jego lotniskowca? Godzinę rzeczywistej gry ? Może dwie ? Podbijanie sektor po sektorze, wymagało by od niego co najmniej setki statków TS i dziesiątek stacji produkujących uzbrojenie, osłony, o samych myśliwcach i statkach klasy M1/M2 i o fabrykach wydobywających surowce nie wspomnę. Sam osobiście miałem wielkie imperium które nazywało się LizardCorporation które zajmowało się produkcją myśliwców. Do wyprodukowania jednego M3 musiałem postawić około 50 fabryk i około 70 Tsów. Nie wspomnę o tym że samemu tez trzeba je uzbroić i wyposażyć dodatki takie jak bojowe polecenia Mk1 itd. itp. A kupowanie statków od AI również nie potrwałoby długo, ponieważ stan konta na to by mu nie pozwolił.

Nie wiem taki plan odbicia sektorów ziemskich i ich utrzymaniu w ryzach, a następnie zdobycie Torus po prostu mnie przerasta.

Ogólnie rzecz ujmując zdobycie Torus i kontrolowanie 95% ziemskich sektorów wymagało by od gracza nie lada geniuszu. A w tym przypadku tego nie było. I nie to że jestem jakimś niedowiarkiem. Ale czytałem dzięki Yackowi temat o Torus który podrzucił (dzięki za to). No i ja jak chciałem przejąć głupią stacje produkującą zwykły produkt wysłałem super 30 komandosów. Żaden z nich nie napisał potem listu do domu. Dziesiątki kobiet zostało owdowiałych i tyleż samo dzieci osieroconych 😆

Nie wyobrażam sobie siły inwazyjnej na Torus, i czy w ogóle gra udźwignęła by taką inwazję ? Mówię o tym czy gra oby totalnie nie zadławiła by się na śmierć 😀

Na Torus trzeba by było wysłać co najmniej 70 jak nie więcej marines.

Ja po prostu tego nie widzę. Osoby które są na tym forum dłużej i grają już sporo w X mogły by tego dokonać. Ale jak wspomniałem sama flota nie wystarcza, liczy się też strategia, znajomość gry od podszewki i wypasiony sprzęt nie mówię tu o jakimś M1 lub M2 czy nawet o M0 Valhalla tylko o naszym kochanym PC.

Autor inwazji wielokrotnie gubił się w opisywaniu i wyjaśnianiu odnoście zdobycia Torus. Sam opis tego jak utrzymuje sektor w „ryzach” dowodzi tego zę nie ma zielonego pojęcia o tym co pisze.

Chcecie to mnie zlinczujcie, możecie mnie za to zaniewidzieć co napisałem, ale nadal zostaje przy tezie że zdobycie Torus przez kipax1 było lekkim przegięciem, które zostało aż nadto ubarwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie widzę większej floty gracza w sektorze Ziemia. Jak wiadomo z fabuły i jak pisałem poprzednio, aby zadokować do Torusa należy lecieć prosto do celu bez autopilota inaczej zostaniemy zniszczeni przez "Wieże". Wyobraźcie sobie teraz flotę statków gracza latającą na autopilocie po sektorze. Jak myślicie, jak długo ona polata? Proponuję wysłać jakiś M7 lub większy statek do sektora Ziemia i przekonać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dla mnie to zwykła sciema ...ale to moja opinia... moje zdanie .... wynikające z umiejętności czytania miedzy wierszami i z doświadczenia z TAKIMI megalomanami z innych gier, mam nadzieje ze nikogo nie obrazilem ale z drugiej strony nie lubię jak próbuje sie ze mnie zrobić idiote wiec miałem prawo być troszkę niemiły....

Pozdrawiam Dee

Ja też miałem do czynienienia z takimi, jak ty i Lizard. Widzicie tylko te argumanty, które są na waszą korzyść i zachowujecie się, jakby reszta nie istniała. Może to i jest ściema, ale jak widać na screena Torusa zdobył. Pytanie tylko jak? Co do przejęcia i utrzymania ziemskich sektorów. Raczej jest to możliwe, więc może i je zdobył. Nie należy wydawać wyroku, przed wysłuchaniem wszystkich argumentów. Oskarżonemu należy dać sznasę obrony 😆 .

Co do sektorów Ziemian, to skąd wiecie, jaka flota tam się respawnuje? Sprawdzał ktoś? Może jest to tylko kilka myśliwców? Co do repki (argument, który dla niektórych jest nieco niewygodny) to mógł przejąć po kolei sektory i wtedy podnieść repke, podnośic repke cheatem itp.. Ale, jak już zostało wspomniane to tylko domysły. Kipax jakoś miga się od wyjaśnienia, jaką taktyką to osiągnął, jakich sił użył, screeny itp. Dlatego Kipax nie dziw się, że wszyscy podejrzewają Cię o kłamstwo. Pokaż jakiegoś screena ze zdobytymi ziemskimi sektorami, flote, jaką zdobyłeś Torusa itp. Jeśli teraz będziesz milczał i pokażesz, jakiegoś screena, skjładu floty itp. wszyscy będziemy wiedzieć, że jesteś zwykłym oszustem i cheaterem, a chyba tego nie chcesz? Co do samej idei przejęcie Ziemskich sektorów to jest, jak napisałem wyżej, ale niektórzy i tak pewnie to oleją (niewygodne argumenty 😀 ).

PS. A do uczciwego zdobycia Torusa to chyba jest to możliwe. Trzeby by przeprowadzić testy:

1. Czy w każdym miejscu sektora zostaniemy ostrzelani?

2. Czy zniszczenie calej floty (nawet złożonej z 1000 Valhall) następuje natychmiastowo? (trochę odnośnie tego napisałem wcześniej)

Więc nie piszcie, że coś jest niemożliwe, skoro tego nie sprawdziliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PODSUMOWYWUJĄC : Atak na torusa jest rzeczą złą POniewaŻ :

Nie jest złą rzeczą, jest nie wykonalną w tradycyjny sposób.

Cytat

1. Czy w każdym miejscu sektora zostaniemy ostrzelani?

2. Czy zniszczenie calej floty (nawet złożonej z 1000 Valhall) następuje natychmiastowo? (trochę odnośnie tego napisałem wcześniej)

Więc nie piszcie, że coś jest niemożliwe, skoro tego nie sprawdziliście.

Co do sektorów, pisał że przejął, nie pisał że utrzymał, a to różne sprawy. I tego nie neguję, mógł przejąć, mógł utrzymać, to nie ma znaczenia.

1. W każdym, po za pasem między bramą, a Torusem. Skakałem w różne miejsca sektora, efekt ten sam, osłony, kadłub, GAME OVER.

2. A skoczysz naraz 100 Valhallami?

Dla przypomnienia podaję jeszcze raz linka: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... ight=torus

Proszę się zapoznać z tamtym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

1. Czy w każdym miejscu sektora zostaniemy ostrzelani?

2. Czy zniszczenie calej floty (nawet złożonej z 1000 Valhall) następuje natychmiastowo? (trochę odnośnie tego napisałem wcześniej)

Więc nie piszcie, że coś jest niemożliwe, skoro tego nie sprawdziliście.

Co do sektorów, pisał że przejął, nie pisał że utrzymał, a to różne sprawy. I tego nie neguję, mógł przejąć, mógł utrzymać, to nie ma znaczenia.

Ale pisałe, że utrzymanie bo banal, więc raczej utrzymał (podal nawet nieco strategii). Tylko, że niektóre osoby nawet w to nie wierzą. Osobiście historie z Torusem, też uważam za fikcję, póki nie poda więcej szczegółów.

Cytat

[2. A skoczysz naraz 100 Valhallami?

Przecież może wydać polecenie skoku wszystim stakom. Wtedy chyba skocza? Pozatym dlaczego na raz? Można wprowadzić je po kolei i ustawić w "magicznym korytażu" i dopiero wtedy szturmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

[2. A skoczysz naraz 100 Valhallami?

Przecież może wydać polecenie skoku wszystim stakom. Wtedy chyba skocza? Pozatym dlaczego na raz? Można wprowadzić je po kolei i ustawić w "magicznym korytażu" i dopiero wtedy szturmować.

Jeśli skoczą do punku, to skoczą równocześnie i równocześnie zrobią BUM.

Jeśli przelecą przez bramę, to nie wszystkie na raz.

Nie wiem ile ich zmieści się w "magicznym korytarzu", miałem dawno temu tylko jedna Valhallę 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...