Skocz do zawartości

Atak na Torus Ziemi


kipax1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O ile dobrze pamiętam, to Boroman jest jeszcze młodą "kijanką", to też powinno się przymknąć oko na jego poczynania. Z drugiej strony, każdemu z nas przytrafiło się coś omyłkowo źle nazwać lub sklasyfikować. Nikt nie jest idealny, dlatego musimy się nauczyć żyć w społeczeństwie jaki nas otacza. Pamiętajmy że zawsze jest ktoś lepszy, a nawet mądrzejszy od nas. Dlatego dajcie "fory" Boromanowi. A Nasza kijaneczka, czyli Boroman niech częściej używa opcji Edytuj.

kipax1 sam mówisz ze Boroman olewa zasady forum, LeWaR ostatnio zwrócił tobie uwagę byś zmienił swój podpis. Jakoś nie widzę byś zastosował się do jego prośby. Zreszta o ile dobrze pamiętam na większości forach kolor czerwony jest używany tylko wyłącznie przez moderatorów i administratorów.

Zawsze uważałem że najłatwiej jest obwinić i wytknąć czyjeś błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już mi nie chodzi o grzebanie w plikach statków, tylko o fakt przeinaczania KLASYFIKACJI STATKÓW. Smok jest statkiem M6, nie M7. To mnie razi.

Wybacz, ale jak ktoś dorabia się kilkunastu statków klasy M2, M1, M7, dziesiątek drobnicy (uczciwą drogą rzecz jasna - czyli nie na zasadzie cheata, ładowanie na byle transportowiec 30PPC Gamma i sprzedaż ich w doku zaopatrzeniowym), podbija Torus Ziemi, przechodzi kampanie, to raczej nie jest już kijanką.

Ja już na ten temat się nie będę udzielał, od teraz na to zlewam.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakie przeinaczanie faktów? Jakia nieznajomość zasad? Chyba się niedoczytaliście. On nie pomylił nazw, tylko edytując pliki dał Tygrysowi możliwość instalacji nowych broni (jak napisał "12 PPC na każdej wierzyczce"). Zrobił sobie super mega ostry statek i tyle. Ma do tego prawo. Widocznie sprawia mu to przyjemność. Nie każdy lubi grać tak hardcorowo, jak większość tutejszych graczy, więc trochę więcej tolerancji.

Wybacz Cerber, ale to ty nie doczytałeś wszystkich postów dokładnie:

Cytat

P.S. Zostaw mojego zioma wb . Inaczej mój mocno wzocniony smok m7 ( działa fotonowe x12 na każdej wieży, 34x 1gj), eee...się tobą zajmie.

Cytat

kipax pożycze ci mojego enchancement heavy tiger (wzmocniony ciężki tygrys). Znacie go chyba wszyscy nie żebym szpanował ale .......

Ja rozumiem, że można nie znać klas wszystkich statków jakie są w grze, ale nie znać klasy statku, którym się lata osobiście? Czy jak go kupował to nie popatrzył. A zresztą klasa statku ukryta jest w ID statku (druga litera i trzecia cyfra w ID), a ten widoczny jest cały czas na dole ekranu (obok wskaźników kadłuba i osłon naszego statku).

Wychodzi więc że ma takiego latającego "Przyczajonego Tygrysa, ukrytego Smoka", i pewnie ten Smok jest ukryty w ładowni Tygrysa 😆

I nie chodzi tu, o to jak podrasował te statki, tylko o to że takie coś prowadzi do szybkiego zniechęcenia i znudzenia grą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Jakie przeinaczanie faktów? Jakia nieznajomość zasad? Chyba się niedoczytaliście. On nie pomylił nazw, tylko edytując pliki dał Tygrysowi możliwość instalacji nowych broni (jak napisał "12 PPC na każdej wierzyczce"). Zrobił sobie super mega ostry statek i tyle. Ma do tego prawo. Widocznie sprawia mu to przyjemność. Nie każdy lubi grać tak hardcorowo, jak większość tutejszych graczy, więc trochę więcej tolerancji.

Wybacz Cerber, ale to ty nie doczytałeś wszystkich postów dokładnie:

W powyższym poście mówię o Tygrysie, nie o smoku (jedynie ilość dział mi się pomerdała). Pisząc o myleniu nazw i przeinaczaniu faktów mówiłem o nazwie uzbrojenia (w końcu Mx to nie nazwa, a wcześniej ktoś pisał o pmylaniu broni). Jedynie nie doczytałem, że nazwał Smoka M7 ( <_< ), ale nie o tym tutaj prawię, tylko o DOWOLNOŚCI gry. A wy za tą jego dowolność linczujecie go. To co nudzi jednego, drugiego może nakręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę. Połowa tego tematu nadaje się do kosza!!

Skończcie ten off top, każdy gra jak chce to już wyjaśnione. Każdy może się pomylić przy takiej ilości statków i postów, to też wyjaśnione. Błagam niech następny post będzie o tym jak ktoś stracił "x" tytanów, "y" kolosów i "z" kasy by zniszczyć Torusa. Ja tego postu nie napiszę bo rozpocząłem nowy handlowy profil i nie mam floty poza moim TL i 3 myśliwcami bez uzbrojenia.

Pff, zmęczyłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź HUBa w jeden dzień to ci pogratuluję wehikułu czasu. Stoczni Maruder nie biorę pod uwagę.

U mnie HUB będzie trwał min miesiąc i jeszcze PHQ, jak zacznę na czysto zarabiać 1mln cr na 30 min to pokuszę się na spory kompleks produkujący sprzęt pod tę fabułę ale trzeba najpierw zrobić pod to bazę, i dobrze by było mieć na to miejsce (może New Home).

Narazie gram może 2h dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy ten Torus nie jest tak oskryptowany, że poziom osłon nie spada poniżej ustalonej granicy. Próbowałeś wogóle zbić mu osłony? Mimo wszystko, żeby mu zagrozić potrzebujesz sporej floty (tak ze 100-200 Valhall to minimum). 😀 Ja może kiedyś popróbuje, ale na razie nie gram praktycznie bo roboty sporo (jutro 4 kartkówki o reszcie nie wspominając 😆 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z kartkówkami ja mam 2 w poniedziałek + lektóra + referat. Ktoś pisał że wieże nie mogą się odwrócić jak będziesz za torusem, jak zbuduję imperium to na jednym savie zrobię tak że je ostrzelam od dupystrony.

zrobię to na innym savie gdyż moja ponad 800 letnia osoba (osoba w profilu to ja po procesie hibernacji, może opiszę to jak zacznę pisać opowiadanie) jest rodowitym ziemianinem i jest sentymentalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zastanawiam się, czy ten Torus nie jest tak oskryptowany, że poziom osłon nie spada poniżej ustalonej granicy. Próbowałeś wogóle zbić mu osłony? Mimo wszystko, żeby mu zagrozić potrzebujesz sporej floty (tak ze 100-200 Valhall to minimum). 😀 Ja może kiedyś popróbuje, ale na razie nie gram praktycznie bo roboty sporo (jutro 4 kartkówki o reszcie nie wspominając 😆 ).

Dobrze się zastanawiasz 😀

Zobaczcie: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... ight=torus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(W razie czego - w tym temacie udzielać się będę, natomiast nie wtrącam się już w klasyfikację statków)

Posłużę się cytatem i podważę niezniszczalność Torusa:

"eeeemmm...... żeby nie wyjść na debila to ........ udało mi się przejąłem straciłem tylko 2 statki m5 . (>>> szczerze) Poległo 11 niszczycieli i około tyle samo lotniskowców , a mój aran wleciał na wprost w torusa. Straciłem wszystkie statki prócz tych z mojej HQ. Wymiatam ! ( brudy spod ławek) "

"Właśnie napisalem że wlecialem w niego aranem, i boom po torusie. I o dziwo nie zmniejszyła mi się zbytnio reputacja. Wcześniej mialem obrońca słonca a teraz wojownik Io . Fajnie wyglądał widok tych wieżyczek samotnie sterczących w przestrzeni..."

Albo ktoś tu kłamie, albo sam już nie wiem co 😆

Pozdrawiam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😀

😀 😀 Sukces Torus przejęty ! nie udało sie co prawda bez dotkliwych strat zostało mi pare M3 i valhalla no i Galactica no ale jest mój no ale po dojściu do pewnego stopnia obrazeń Hulla nie dostawał więcej DMG no ale tyle wystarczyło moim marines poległo ich wiele ale wypełnili swoje zadanie 20 kropek ciszy na część bohaterskich poległych !.................... no dobra straty dotkliwe ale można otwierać flaszke ! 😆 😀 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen zdobytego Torusa zaraz podeśle flote jaką użyłem idz 1 post z tego tematu i to wszystko co tam jest + Valhalla do abordażu Marines poszło tyle że nie chce mi sie liczyć no ale były pewne utrudnienia ponieważ moja grupa statków do abordażu została osłabiona przez Osake i było ich mniej niż było potrzebne więc musiały sie wracać do Venus po marines i znowu wystrzeliwać kapsuły no ale z czego 2 takie wystrzały zakonczyły sie niepowodzeniem no ale mniejsza z tym ważne ze bez waszych rad by sie nie udało 😆 dzięki !

EDIT dobra moze troche głupie pytanie ale jak dodawać fotki tu an forum bo żeby wstawić na Imageshach są za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

EDIT dobra moze troche głupie pytanie ale jak dodawać fotki tu an forum bo żeby wstawić na Imageshach są za duże

Poniżej okna do wpisywania treści postu masz okno z dodawaniem plików. Klikasz na przycisk "Przeglądaj" podajesz ścieżkę dostępu do pliku .jpg, a następnie "Dodaj plik".

Plik graficzny z gry możesz przekonwertować do .jpg w Paincie.

Pochwal się jak poradziłeś sobie z Wieżami Laserowymi strzegącymi Torusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś wieże ja rozwaliłem tylko osłony torusowi i jednostki jego strzeżącze i troche hulla zadnych wież nie spostrzegłem chociaż coś mi rozwalało statki kiedy nic innego w pobliżu nie było chociaż pewnie to że ich nei zauważyłem to pewnie zasługa części mojej floty która miała rozkaż zniszczyc wszystkich wrogów może one je rozwaliły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że są, ciężko je nie zauważyć, bo jest ich 90. Widac je juz w połowie drogi do Torusa:

post-65-13043681033273_thumb.jpg

Cytat

Jeśli chcesz zaatakować torusa to lepiej ustaw się za nim a nie przed nim. Jego działa są wycelowane do przodu i do tyłu nie mają sposobu się odwrócić. Jednakże do zniszczenia tychże dział potrzebował będziesz minimum 1 m6 i około 4 m3 (polecam hyperiona w osłonie myśliwców venti).

Nie można ustawić się za Torusem, bo:

1. Nie da się zboczyć z kursu do Torusa. Nawet lecąc na autopilocie można mieć problem. Jest to jeden z błędów fabuły terran. Aby zadokować do Torusa, należy wyłączyć autopilota i ręcznie sterować, lecąc prostym kursem na Torus. Inaczej otrzymamy komunikat ostrzegawczy, a po chwili zaczną znikać na osłony, potem kadłub i zobaczymy GAME OVER.

2. Można co prawda użyć skryptu Gateless Jump Hotkey/Command i skoczyć na dowolną pozycję w sektorze Ziemia, ale efekt tego będzie taki jak opisany w pkt. 1.

3. Wieże Laserowe można zniszczyć wszystkie, za jednym zamachem przy użyciu skryptu Kill All Ships, ale też nic to nam nie da, bo już po kilku sekundach respawnują się wszystkie. Zresztą to nie wieże są problemem. Za niszczenie naszego statku/statków odpowiada skrypt, który niszczy wszystkie statki znajdujące się po za wyznaczonym korytarzem.

4. Torus można przejąć, skryptem, ale nie da się go zniszczyć. Jak każdy statek lub stacja z fabuły ma zablokowany poziom kadłuba na 93%.

Tak więc sorry, ale cały ten temat można między bajki włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...