Skocz do zawarto┼Ťci

New Horizons do pobrania

Azakal
 Udost─Öpnij

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top u┼╝ytkownicy w tym temacie

Top u┼╝ytkownicy w tym temacie

Zrobi┼éem sobie dodatkowe instalki i mam w tej chwili X3 2.5,XTM oraz wy┼╝ej wspomniany NH gram ju┼╝ drugi dzie┼ä i musz─Ö przyzna─ç ┼╝e bardzo mi ten mod przypad┼é do gustu.Sektory olbrzymie wtedy gdy potrzeba i ma┼ée gdy wyst─Öpuje w nich mnogo┼Ť─ç stacji wi─Öc nie trzeba lata─ç jak idiota kilkuset klometr├│w...wi─Ökszo┼Ť─ç odkrytych do tej pory sektor├│w w┼éa┼Ťnie tak ma.Wszystko co jest potrzebne do ┼╝ycia mo┼╝na znale┼║─ç w przestrzeni...mam ju┼╝ jeden stateczek odnaleziony w Nieznanym sektorze i namiary na porzucony Lotniskowiec...za pierwsze znalezisko(Kafar)kupi┼éem sobie tarcz─Ö 25MW do mojego Warhawka....ten M3 jest idealny do pacyfikowania pirackich sektor├│w,klasyczn─ů pirack─ů formacj─Ö 2xM5+2xM3 rozwala si─Ö za jego pomoc─ů w 20-30 sekund.Warto odwiedza─ç sektory gdzie piraci maj─ů swoje bazy zawsze znajdzie si─Ö w przestrzeni co┼Ť do zebrania,ta sama sytuacja ma miejsce w sektorach o du┼╝ym zag─Öszczeniu asteroid├│w z tym ┼╝e tam mo┼╝na by─ç ┼Ťwiadkiem wypadku TL-a z kt├│rego zostaje mn├│stwo ┼éadunku do przej─Öcia...i dodam ┼╝e trzeba si─Ö ┼Ťpieszy─ç ze zbieraniem bo konkurencja nie ┼Ťpi i potrafi zgarn─ů─ç nam co lepsze k─ůski z przed nosa.Oceniaj─ůc ten mod mo┼╝na powiedzie─ç ┼╝e w przeciwie┼ästwie do XTM jest w nim jakby wi─Öcej ┼╝ycia.

PS:Najlepsze jest to że mimo zaciekłych walk w gęsto zaludnionych sektorach można lecieć SETAx10 bez żadnego przycięcia.

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

To tak jak ja. Te┼╝ gram jako Janus, bo ciekawy jestem jego historii. Natomiast hakowanie statk├│w czy stacji jest jednym ze sposob├│w na ┼╝ycie w NH. Najpierw trzeba znale┼║─ç stacj─Ö haker├│w i kaza─ç sobie zainstalowa─ç specjalnego czipa. A potem to ju┼╝ hulaj dusza. Ale na pocz─ůtek radz─Ö zacz─ů─ç od jakiej┼Ť M3-ki. Pe┼én─ů informacj─Ö znajdziesz w pliku Readme moda. Nazywa si─Ö to hackingII (w pdf-ie). Powodzenia!!

Odno┼Ťnik do komentarza

Oj namawiacie mnie, namawiacie. ­čśŤ

Mozecie dac jakis odnosnik do opisu misji, ktore mozna tam znalezc?

Chyba sobie dzisiaj zainstaluje. XTM powoli zaczyna mi sie nudzic.

EDIT:

Do pobrania sa 2 wersje

1. New Horizons Mod v.2.0 Military Hud

2. New Horizons Mod v.2.0

Obydwie sprzed tygodnia. Czyzby roznily sie tylko HUD'em? raczej niemozliwe, bo zmiana byla by tylko updatem a nie nowa wersja moda.

Odno┼Ťnik do komentarza

To tak troch─Ö dla ostudzenia ch─Öci... ­čśŤ

Takich misji jak w XTM to tu chyba nie ma (chyba, bo troch─Ö za kr├│tko gram w tego moda). Zreszt─ů wydaje mi si─Ö, ┼╝e XTM jest niekwestionowanym kr├│lem, je┼Ťli chodzi o rozmach i wykonanie.

A tu? C├│┼╝. Jest historia Janusa ale dok┼éadnie o co w niej chodzi to te┼╝ jeszcze nie wiem (patrz wy┼╝ej...). Jest sporo nowych statk├│w (wg rozpiski co┼Ť oko┼éo 70-ciu), dwie nowe rasy, sporo nowych sektor├│w (z dodan─ů now─ů muzyk─ů ÔÇô do niekt├│rych lec─Ö specjalnie, ┼╝eby jej sobie pos┼éucha─ç...) no i to hakowanie. Do tej pory (3 dni gry) zdoby┼éem min Centaura, Ravena (chyba jedna z najlepszych M6-tek w modzie) pirackiego TL-a i mobilna baz─Ö Yak├│w. Diabli wiedz─ů po co mi ona ale chcia┼éem spr├│bowa─ç czy si─Ö da... No i mam koromys┼éo, kt├│rego nie wiem jak wykorzysta─ç a sprzeda─ç si─Ö go nie da, bo nigdzie si─Ö nie da zadokowa─ç...

A ┼╝eby mi si─Ö nie nudzi┼éo, to co jaki┼Ť czas pojawia si─Ö w mojej okolicy zab├│jca Yaki z niedwuznaczn─ů ch─Öci─ů zamienienia mnie na gwiezdny py┼é...

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Do pobrania sa 2 wersje

1. New Horizons Mod v.2.0 Military Hud

2. New Horizons Mod v.2.0

Obydwie sprzed tygodnia. Czyzby roznily sie tylko HUD'em? raczej niemozliwe, bo zmiana byla by tylko updatem a nie nowa wersja moda.

R├│┼╝ni─ů si─Ö HUDem, wersje 2.0c - pe┼éne. Ten HUD jest niez┼éy, podoba mi sie...

Odno┼Ťnik do komentarza

Mia┼éem samego HUD-a zainstalowanego na XTM-ie. Jednak wr├│ci┼éem do standardu, jako┼Ť nie przypad┼é mi do gustu. Zdecydowanie wol─Ö klasyczny HUD z X3, a tu trzeba si─Ö przyzwyczai─ç do zmian, no chyba ┼╝e wezm─Ö wersj─Ö bez nowego HUD-a? Ale tak czy siak, robicie mi coraz wi─Ökszego smaka na NH ­čśŤ

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

A pr├│bowa┼ée┼Ť ju┼╝ kariery hakera? To jest dopiero ┼╝ycie. Za jednym podej┼Ťciem mo┼╝na wyhaczy─ç ca┼éy statek z jego zawarto┼Ťci─ů.

Oprogramowanie mam zainstalowane ale nie mog┼éem zhackowa─ç statku ze wzgl─Ödu na du┼╝─ů odleg┼éo┼Ť─ç od stacji...chyba? ­čśŤ

PS:Przydałoby się przetłumaczyć instrukcję.

Odno┼Ťnik do komentarza

zipa rozpakowujesz i wrzucasz do katalogu z X3, ale czyst─ů instalacj─ů X3, bez dodatk├│w.

Przy uruchomieniu wybierasz na ekranie startowym "wybierz mod" i tam powiniene┼Ť mie─ç tylko NH.

A dalej to ju┼╝ w grze wybierasz w┼éasn─ů gr─Ö: np Janus lub cokolwiek innego i grasz w NH. W janusie powiniene┼Ť siedzie┼Ť w fajnym statku Sparhawk.

Odno┼Ťnik do komentarza

Mapa Scorpa działa z tym bez zarzutu, tak?

Jeszcze co do obj─Öto┼Ťci sektor├│w - zmodyfikowali wszystkie? Bo czasem troch─Ö przestrzeni mi─Ödzy stacjami si─Ö przydaje ┼╝eby stoczy─ç ma┼é─ů potyczk─Ö - najlepiej, ┼╝eby nie by┼éo niczego neutralnego w zasi─Ögu...

Odno┼Ťnik do komentarza

To ja tradycyjnie b─Öd─Ö troch─Ö studzi┼é zap─Ödy. ­čśŤ

Mod wydaje si─Ö by─ç dosy─ç wczesn─ů bet─ů (gram w wersj─Ö bez HUD-a ┼Ťci─ůgni─Öt─ů 10 czerwca). Sporo nowych sektor├│w ÔÇô my┼Ťl─Ö, ┼╝e tych kt├│re w zamierzeniu autor├│w maj─ů nale┼╝e─ç do nowych ras, s─ů u Scorpa zaznaczone tylko numerami ich pozycji na mapie. Nie ma tam ┼╝adnych stacji i nie s─ů zaznaczone bramy wlotowe. Znalaz┼éem jeden sektor, co prawda teladia┼äski ale ze spor─ů ilo┼Ťci─ů nowych stacji typu farmy ryb czy produkuj─ůce wod─Ö i jeden w kt├│rym do wzi─Öcia jest kilkana┼Ťcie opuszczonych statk├│w jednej z nowych ras.

Wczoraj zrobi┼éem sobie wydruk wszystkich plik├│w tekstowych moda i takich misji jak te, do kt├│rych przyzwyczai┼é nas XTM to ja nie widz─Ö. Nawet historia Janusa to tylko par─Ö linijek tekstu (i troch─Ö wiadomo┼Ťci do odczytania na stacjach).

Fakt. Jest sporo ciekawostek jak cho─çby opisywane ju┼╝ hakowanie stacji (wczoraj z teladia┼äskiego doku wygarn─ů┼éem 450k kredyt├│w) czy statk├│w. Czasem odbywa si─Ö to nawet realistycznie tak jak wczoraj kiedy w Home oL wyhaczy┼éem argo┼äskiego Tytana (z pe┼énym uzbrojeniem, os┼éonami). Niestety w sektorze tym by┼éa r├│wnie┼╝ kwatera g┼é├│wna ISF i podleg┼ée jej si┼éy. Natychmiast si─Ö zaczerwienili i zacz─Öli mnie atakowa─ç. W ko┼äcu jako┼Ť uda┼éo mi si─Ö wyby─ç z sektora wyprowadzaj─ůc Tytana ale zabawa by┼éa. Nie mo┼╝na ju┼╝ tego powiedzie─ç o wyhaczanych Yackich Aligatorach. S─ů to bardzo dobre statki szybkie (120) i pojemne (10 000). A ┼╝e s─ů to statki zaopatrzeniowe Yak├│w, wi─Öc zawsze co┼Ť tam ze sob─ů maj─ů i taki stateczek w skupie potrafi kosztowa─ç 2-4 ba┼äki (m├│j rekordzista kosztowa┼é 21!). Lataj─ů zwykle w os┼éonie 4 my┼Ťliwc├│w. Tyle tylko, ┼╝e przej─Öcie statku nie powoduje ┼╝adnych dzia┼éa┼ä ze strony os┼éony...

Ciekawie wygl─ůda te┼╝ mo┼╝liwo┼Ť─ç dekrypta┼╝u kana┼é├│w informacyjnych Yak├│w czy ISF i mo┼╝liwo┼Ť─ç odczytywania przesy┼éanych wiadomo┼Ťci. W ten w┼éa┼Ťnie spos├│b zdoby┼éem Ravena, bo wiedzia┼éem nie tylko, gdzie jest ale i gdzie jest jego baza (i tam w┼éa┼Ťnie go dopad┼éem, stoj─ůcego ÔÇ×na kotwicyÔÇŁ).

I jeszcze jedno. Ja mam pewne problemy ze stabilno┼Ťci─ů moda. Potrafi si─Ö zawiesi─ç na klika sekund i p├│j┼Ť─ç dalej albo zatrzyma─ç si─Ö definitywnie. I wtedy pomaga tylko reset kompa. Ale mo┼╝e to by─ç moja wina bo kombinowa┼éem najpierw z wersj─ů z HUD-em, potem na tych samych sejwach wystartowa┼éem bez, potem jeszcze z wersji angielskiej gry zrobi┼éem spolszczenie metod─ů Yacka...

A hakowanie statk├│w (bo ze stacjami te┼╝ mam troch─Ö problem├│w) robi─Ö tak:

Podlatuj─Ö do delikwenta na odleg┼éo┼Ť─ç poni┼╝ej 100 m i ustawiam si─Ö pod nim (w przypadku wielkich statk├│w mo┼╝e by─ç z tym problem ale one s─ů wolniejsze wi─Öc za daleko nie zd─ů┼╝─ů odlecie─ç...). Staram si─Ö utrzyma─ç jego kurs a pr─Ödko┼Ť─ç mam nieco wi─Öksz─ů (o jakie┼Ť 3-7 m/s). Teraz z polece┼ä statku wybieram pirackie -> konsol─Ö hakersk─ů (i w tym momencie m├│j statek staje) -> hakowanie statku (pkt 4). B┼éyskawicznie (3xEsc) wychodz─Ö z polece┼ä i wciskam dopalacz. Je┼Ťli cel nie odlecia┼é na odleg┼éo┼Ť─ç wi─Öksz─ů ni┼╝ 500-600m (w instrukcji podaj─ů do 800 ale praktyka m├│wi co innego) to procedura trwa dalej. Ponownie podchodz─Ö na 50-60 m, tym razem ju┼╝ z boku i czekam. Je┼Ťli wszystko si─Ö powiedzie, dostaj─Ö wiadomo┼Ť─ç, ┼╝e pilot wyskoczy┼é ze statku wszczynaj─ůc procedur─Ö samodestrukcji a sam statek staje si─Ö wrogi (od wojennych mo┼╝na wtedy troch─Ö oberwa─ç). Czekam a┼╝ statek si─Ö zatrzyma (ca┼éy czas s┼éycha─ç odliczanie) wyskakuj─Ö ze statku, procedura samodestrukcji zostaje zatrzymana i po chwili otrzymuj─Ö nast─Öpny komunikat o przej┼Ťciu statku na moj─ů w┼éasno┼Ť─ç.

A ze stacjami jest problem, bo trzeba do nich zadokowa─ç r─Öcznie. Uruchomienie procedury i wlot do stacji ot tak sobie (wybra┼éem dok handlowy, bo naj┼éatwiej do niego wlecie─ç) ko┼äczy si─Ö fiaskiem. Uruchomienie procedury i dwuklik na stacj─Ö (dokowanie z poleceniem dokuj do) to 450k kredyt├│w w doku i fiasko w przypadku elektrowni L ÔÇô statek po prostu nie zd─ů┼╝y┼é zadokowa─ç. My┼Ťl─Ö, ┼╝e trzeba by jeszcze spr├│bowa─ç poprosi─ç o zgod─Ö na dokowanie i wtedy uruchomi─ç procedur─Ö...

Odno┼Ťnik do komentarza

WoyTass jaki masz sprzet i czy nie masz zadnych klopotow z tym modem? Ja zauwazylem pare "drobiazgow", ktore ostudzily moje zapaly i dzisiaj wracam do poczciwego XTM'a.

1. Niektore nowe sektory sa zle (?) pokazane na mapie gali. Po prostu nie widac gdzie jestes.

2. Przynajmniej u mnie - w pierwszych godzinach gry jest w miare, ale im wiecej sektorow odkrywam tym bardziej gra zaczyna isc poklatkowo. Wczoraj dopadlo mnie kilku piratow i nie bylo szans na walke. Zmniejszylem parametry grafiki do minimum, ale to nic nie dalo.

2a. Gre rozpoczalem 2 razy i za kazdym razem to samo. Probowalem powylaczac wszystkie skrypty po kolei - zero zmian. Zasatnawiam sie czy to nie wina LDI Beta, ale to sprawdze dzisiaj.

3. Tutaj tylko uwaga dla kolejnych ochotnikow - pliki spolszczajace z XTM'a doprowadzaja do tego, ze nie widac niektorych nazw produktow w HQ i statkow w stoczniach wiec nie radze stosowac.

Co do mojego kompa, to XTM hula az milo (nawet u w sektorze ksenkow), wiec zastanawiam sie dlaczego tutaj jest tak kiepsko i to przy kilku piratach. Wole nie myslec co bedzie jak dojdzie do gorszej bijatyki :/

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

3. Tutaj tylko uwaga dla kolejnych ochotnikow - pliki spolszczajace z XTM'a doprowadzaja do tego, ze nie widac niektorych nazw produktow w HQ i statkow w stoczniach wiec nie radze stosowac.

masz NH i XTM razem??? Nie dziw się, że nie działa jak trzeba.

XTM tak ma ┼╝e czasami u kogo┼Ť nie wida─ç nazw. Nic si─Ö na to nie poradzi. Ale to nie ten w─ůtek na te rozwa┼╝ania...

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Udost─Öpnij

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...