Skocz do zawartości

Co się bardziej opłaca?


Beregond
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie od zeszłego tygodnia zacząłem grać w X3 TC 2.5. No i mam małe problemy z kasą 😀. Jak szybko zarobić kredyty co jest bardziej opłacalne misje handlowe czy też może patrolowe itp. Zacząłem jako obrońca terrański i mój statek to Szabla. Na razie wykonywałem misje typu znajdź i zniszcz. Ale teraz mam dość duży poziom bojowy i mam misje patrolowe w których są w każdym sektorze Xenoni P (załatwiam ich bez problemu) jednak w ostatnim sektorze np. pojawia się 1 Xenon P i po chwili z 20 myśliwców Xenonów np. L lub N (czy jakoś tak). Kasy mam niewiele jakieś 1.100.000 kredytów. Chciałem kupić Jokohame ale tak to chyba nie dam rady. Może mi ktoś coś doradzić (nielubie handlu ale jeśli trzeba będzie to się nim zajme 😀 ). I takie pytanie jeszcze jedno czym róznią się statki ze znaczkiem L X (nie pamiętam bo byłem tam tylko 2 razy jest to wielkość okrętu? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o misje to jest to pewien problem. Z tego co pamiętam to za zarobione pieniądze kupiłem Transportera i szukałem okazji do zarobienia.

Doradzam ci (jeśli tak bardzo nie lubisz handlu) sprzedaż tego co masz i kupna jakiegoś terrańskiego m3 (dobre tarcze i uzbrojenie). Ja na takim Bułacie m3 dorobiłem się 50mln właśnie na misjach bojowych.

LX to ulepszony myśliwiec xenonów, wg. mnie to jest to odpowiednik takich statków jak m3 Kord, M3 Eklipsa etc.

Tak więc w spotkaniu z takim myśliwcem zachowaj ostrożność (zalecam przejęcie takiego statku) .

(chyba że chodzi ci o napis w stoczni obok listy statków, wtedy jest to pakiet dodatków do danego statku, czyli statek z napisem M ma tylko podstawową tarczę i nie ma uzbrojenia, a statek z L posiada już jakieś konkretne tarcze i podstawowe uzbrojenie (w przypadku myśliwca) i oprogramowania.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz tutaj: http://xudb.pl/index.php/topic/12-pytania-do-faq/

Od siebie: najlepiej zainstaluj update do wersji 2.7.1 Jeśli chodzi o kasę to po mojemu można w sumie w kilka dni zarobić kilkuset milionów ale na początku trzeba się narobić: Zbieraj złom po walkach, odkrywaj sektory (tu by CI sie mapa zdała), polepszaj reputacje z rasami, przejmuj wrogie porzucone statki i jak już zarobisz te 4 - 5 milionów zakup kilka statków handlowych odpalić ich na handlowców sektorowych potem wszechświatowych i puścić na kilka godzin na SETA zaparkuj sobie statkiem gdzieś w przestrzeni by Cie nikt nie zaczepiał. Jak pomnożysz gotówkę powiększ flotę np do 25-40 statków co prawda znając życie parę dostanie po dupie, tak ze musisz ich pilnować co jakiś. Kilka nocy na SETA i nie będziesz wiedział co robić z kasą 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam pytanie od zeszłego tygodnia zacząłem grać w X3 TC 2.5. No i mam małe problemy z kasą 😀. Jak szybko zarobić kredyty co jest bardziej opłacalne misje handlowe czy też może patrolowe itp. Zacząłem jako obrońca terrański i mój statek to Szabla. Na razie wykonywałem misje typu znajdź i zniszcz. Ale teraz mam dość duży poziom bojowy i mam misje patrolowe w których są w każdym sektorze Xenoni P (załatwiam ich bez problemu) jednak w ostatnim sektorze np. pojawia się 1 Xenon P i po chwili z 20 myśliwców Xenonów np. L lub N (czy jakoś tak). Kasy mam niewiele jakieś 1.100.000 kredytów. Chciałem kupić Jokohame ale tak to chyba nie dam rady. Może mi ktoś coś doradzić (nielubie handlu ale jeśli trzeba będzie to się nim zajme 😀 ). I takie pytanie jeszcze jedno czym róznią się statki ze znaczkiem L X (nie pamiętam bo byłem tam tylko 2 razy jest to wielkość okrętu? )

O sposobach na kasę pisaliśmy już wiele razy, wstukaj w tutejszej wyszukiwarce np. słowo 'zarobić', a znajdziesz sporo tematów o tym traktujących, np. taki http://xudb.pl/topic/1126-za-ma-o-kasy/#entry17007%C4%87#p17226

Pamiętaj, że możesz zdalnie sterować statkami i handlować w ten sposób samemu wykonując w międzyczasie misje bojowe, lub nawet wyposażyć je w oprogramowanie, które umożliwi im samodzielną pracę. Warto się tym zająć, bo ranga handlowa ma wpływ na wynagrodzenie za wszelkie misje nie związane z walką, a jedyna możliwość aby ją podnieść to zarabianie kredytów przez sprzedaż towarów.

Powtórzę jeszcze to co zostało powiedziane- zapoznaj się z treścią FAQ i instrukcją gry jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. W FAQ znajdziesz m.in. plik ze statystykami wszystkich występujących w grze statków. Powinno to dać odpowiedź na niektóre pytania 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz miec na początek niezłe fundusze zacznij kampanie terrańską,będą nagrody za wykonanie misji 😀 Te nagrody będą niezłe,początki będą łatwe jak zrobisz ta kampanię 😀 (jak zacząłeś jako obrońca terrański bedziesz mógł odrazu ją zacząc w sektorze Uran.)Potem podbij reputację u jakiejś rasy i rób misję zabójstw,pisze że trzeba zabic jakiegoś więźnia i masz kilkanaście minut ale to wystarczająco jak zdobędziesz napęd skokowy,ja mam max reputacje u argonów i często płacą 3-4 mln.Misje zabójst są chyba lepsze od tych patroli,ja w każdym razie nie lubię uganiac się za drobnicą,jak będziesz miec szczęscie to na te zabójstwa będziesz trafiał raz za razem.A Jokohamy nie kupuj,są lepsze fregaty 😀 I wystaw kilku handlowców będą zarabiac jak będziesz zajęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hmmm - wiesz co jest nalepsze w tej grze? Otwartość - różne strategie prowadza do tego samego celu: wlasnego imperium - a najwięcej radochy przynosi dochodzenie samemu do tego która strategia jest najlepsza - tak więc powodzenia w poznawaniu X 😀

Otoz to, kolega dobrze to ujal. W tej grze nie ma ujednoliconej recepty 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...