Skocz do zawartości

Nasłonecznienie sektorów ???


mike
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, używając kalkulatora kompleksów spotkałem się z terminem nasłonecznienie sektora/ów o co chodzi ?? w sektorze nasłonecznionym w 150% produkcja będzie wyższa o 50% od zwykłego 100% ???? jeśli tak to dotyczy to wszystkich "gałęzi przemysłu" czy tylko np "rolnictwa" 🙁 😁

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy wyższym nasłonecznieniu elektrownia będzie produkowała więcej ogniw zużywając jednocześnie większą ilość kryształów, więc trzeba to mieć na uwadze przy planowaniu kompleksów. Wzrost nie będzie proporcjonalny do różnicy % nasłonecznienia, ale jest odczuwalny, np. z tego co pamiętam przy 100% elektrownia XL produkuje trochę ponad 80 tys. ogniw na godzinę, a przy 400% prawie 140 tysięcy. Dokładne wartości podają kalkulatory kompleksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch 2.6 dodaje nam nową fabułę new Home, w której mamy możliwość kupienia na własność sektor i nadanie mu nazwy. Sektor kosztuje o ile dobrze pamiętam 333.333.333 + wpisowe kilkadziesiąt tysięcy kredytów. W tym sektorze raczej nie mi nic co mogłoby przykuć naszą uwagę po za właśnie nasłonecznieniem tego sektora które wynosi bagatela 300% 🙁.

Jest to sektor idealnie nadający się właśnie na wybudowanie tam tylko elektrowni.

Pomocne w tym może być w tym wykonanie fabuły HUB za pomocą którego możemy połączyć 6 sektorów, a sektor Hub jest tym 7 centralnym sektorem, dzięki temu osoby budujące imperia przemysłowe mogą mieć wszystkie sektory pod ręką, a TS nie będą "zżerały" aż tyle ogniw by dostarczyć surowce do naszych włości.

Ja robię to tak.

Awarice łączę z Forgoten Gods. za pomocą skryptu Jumpgate Construction. A następnie łączę te dwa sektory z HUBem ( Awarice --- HUB --- Forgoten Gods )

Następnie połączone sektory Holy Trinity ( niszczę wschodnią bramę z Unholy Descent ) łączę z północną bramą w Hells Atrium ( Holy Trinity --- HUB --- Hells Atrium )

Kolejnym krokiem jaki wykonuje to budowa bramy w Stone Path i w sektorze który dostajemy za wykonanie fabuły New Home. ( Stone Path --- HUB --- Nowy Sektor )

Awarice - buduje stocznie w której produkuje statki, Doki w których uzbrajam statki w uzbrojenie i wyposażenie, Koszary w których trenuje Marines do przejmowania statków, naprawiania statków, zmieniania im profesji czyniąc z nich :Poszukiwaczy, Pilotów myśliwców, Mechaników, Techników, pilotów Frachtowców, Handlowców, Służby ratunkowe i wiele wiele innych.

Forgoten Gods - buduje tylko kopalnie na asteroidach, ciekawsze asteroidy z innych sektorów jak w Midnight Star Ruda 102 lub inne transportuje do Forgoten Gods za pomocą TL lub tworzę za pomocą skryptu Asteroid Creator. Warto tez pokusić się o Poszukiwaczy którzy będą rozbijali te mniejsze asteroidy i pozyskiwali z nich cenne surowce.

Holy Trinity – buduję fabryki produkujące drugorzędne produkty jak Steki, Wołowine Argnu, Mięso Czeltów i inne temu podobne.

Hells Atrium – stawiam fabryki produkujące moje główne produkty wymagane do produkcji statków takich jak: Mikroczipy, Teladianium, Płótno przemysłowe itd. itp.

Stone Path – Stawiam fabryki które produkują mi tylko uzbrojenie jak lasery, rakiety, tarcze.

Nowy Sektor – Jak już wspomniałem stawiam tylko elektrownie, przy tak wielkich nakładach i wymaganych ogniw warto skupić elektrownie w jednym miejscu a skoro nowy sektor ma 300% to czemu tego nie wykorzystać ?

Hub – w tej stacji możemy sprzedawać inne surowce takie jak gwiezdną wódzię, teladihuane, lub inne nadwyżki surowców lub produkty.

No cóż rozpisałem się troszku, ktoś może powiedzieć że odbiegłem od tematu, ale wcale nie. Ponieważ chciałem przedstawić sytuację jaki wpływ może mieć strategiczny sektor na produkcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedz, taki niewielki niuans a tyle mi wyjaśnił np dlaczego moja M elektrownia tak słabo pracuje w Elena's Fortune, zastanawiam się czy nie wybudować samowystarczalną elektrownie XL w Akeela Beacon nasłonecznienie 400% 🙁 😁 ale koszty takiego kombinatu są na razie dla mnie dość duże koło 55 baniek (3x kryształy L 1x kryształy M 3x steki L itd itd) ale na czysto zostaje nam koło 90 000 ogniwek na godz.

Lizard gdzie/jak można się załapać na ten sektor, kogoś trzeba po$marować 😀 gdzie polecieć ??? 😀 😀 tak przy okazji ciekawi mnie ilu macie handlarzy wszechświatowych ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarzy to ja zawsze mam 0, ale Poszukiwaczy z 20, pilotów Frachtowców mam nawet ponad 60 ( skrypt - Personel Transport ), ale to w tedy gdy gram już długooo a moje imperium jest naprawdę olbrzymie.

Fajnie by było jak w konsoli naszych dóbr jak Stacje, Statki, Personel itd. itp. statki były by posegregowane na właśnie wojskowe i handlowe. Z czasem lista tych statków jest naprawdę długaaa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobne zakładki byłyby przydatne, ale zawsze można sobie ustawić np. kolejność wyświetlania statków według typów, co przy odpowiednim nazewnictwie statków pozwala jako tako opanować ten bałagan. Moja korporacja zwie się Galactic Express, statki nazywam 'GalEx - klasa/przeznaczenie+numer - nazwa własna lub typ', np. 'GalEx-EST.01-Demeter SF XL', GalEx-HQ.Patrol.01-Heavy Osprey', 'GalEx-GNS M2-'Oops I did it again' ' (Oddy wyposażony w PSG 🙁 ), itd.

Przy najważniejszych czasami wstawiam jakiś znak typu '!', na początku nazwy, co gwarantuje, że statek zawsze znajdzie się na początku listy i nie muszę szperać za nim zbyt długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oddał bym wiele kredytów 🙁 za możliwość podzielenia statków w liście, ja staram się dzielić statki według nazwy czyli wszyscy handlarze są TR np TR 12 K S 😁 przy h. sektorowym TR 12 K W przy wszechświatowym 😀 mniejsze wojenne np fregaty itp są SS 1 ...9 itd 😀 tylko największe liniowce i TL mają jakieś specjalne nazwy TR Leonow 😀 SS Burza SS Grom itd 😀 i ten system całkiem nie najgorzej się sprawdza 😀 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przy okazji, gdy mamy już masę statków to można też te ważniejsze przypisywać do jakichś stacji. W ten sposób można dużo szybciej odnaleźć ten, którego szukamy, wystarczy zajrzeć do menu statków stacji.

Cytat

Można założyć filtry. Ja zawsze usuwam pokazywanie na liście moich satelitów. Można usunąć z listy statki przypisane do fabryk itp.

Ale fakt bardziej przyjazne zarządzanie taka listą, lub kilka list, to by się przydało.

Prowler, musimy to opić GW, to samo napisaliśmy 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Ja mam pytanie które nurtuje mnie od czasów X3 Reunion.

Czy elektrownie słoneczną trzeba ustawiać ukierunkowaną do słońca.

Czy też byle jak ustawisz i będzie git ??

I tylko od nasłonecznienia sektora zależy czy będzie pracował z większą wydajnością czy też nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Elektrownie słoneczne produkują ogniwa energetyczne , podstawę gospodarki wszechświata X. Do wykonania swojego zadania potrzebują kryształów .

Rośliny NPC kupują kryształy jedynie jako zasób wtórny i nie wymagają ich do produkcji energii. Zapewnia to nieprzerwany strumień ogniw energetycznych, gwarantując, że gospodarka X-Universe nie będzie w stanie upaść i zapaść się.

Ocena słońca sektora wpływa jedynie na czasowy interwał produkcji ogniw energetycznych. Wyższe wartości znamionowe Słońca nie powodują, że elektrownia słoneczna jest bardziej wydajna pod względem wykorzystywanych kryształów lub wytwarzanych ogniw energetycznych, a jedynie powoduje, że powstaje więcej ogniw energetycznych i zużywa się więcej kryształów w tym samym czasie.

źródło:

https://x3.solasistim.net/index.php/Solar_Power_Plant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2024 o 02:21, Bax_PL napisał:

Ja mam pytanie które nurtuje mnie od czasów X3 Reunion.

Czy elektrownie słoneczną trzeba ustawiać ukierunkowaną do słońca.

Czy też byle jak ustawisz i będzie git ??

I tylko od nasłonecznienia sektora zależy czy będzie pracował z większą wydajnością czy też nie ?

Kierunek nie ma znaczenia, co najwyżej możesz ustawiać zgodnie z logika aby wyglądało realistyczniej.

Ale sektor ma duże znaczenie, na mapie galaktyki masz pokazane % nasłoniecznienia i mocno wpływa to na wydajność elektrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...