Skocz do zawartości

Tapety dla X3:TC - gdzie można znaleźć?


adlus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Dzięki. Czyli jednak nie jestem ślepy... Ciekawe, że Ego nie jest zainteresowane taką bezpłatną reklamą... Co za sztuka zrobić paręnaście screenshotów, opatrzyć je tekstem i wystawić w necie... Dobrze, że przynajmniej jakieś trailery są...

Nie od dziś wiadomo, że Ego specjalistą od marketingu nie jest. Zrobili świetną grę, którą w dobie mini dodatków po parę euro sztuka rozwijają ZA DARMO aż do dziś, a wielu graczy w ogóle o niej nie słyszało... Zresztą to przypadłość wielu tytułów z naszego regionu europy. Jest lepiej niż w przypadku X2 i Reunion, ale wiele by się jeszcze mogli nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie od dziś wiadomo, że Ego specjalistą od marketingu nie jest. Zrobili świetną grę, którą w dobie mini dodatków po parę euro sztuka rozwijają ZA DARMO aż do dziś, a wielu graczy w ogóle o niej nie słyszało...

I bardzo dobrze. Szlag by mnie trafił, gdyby do X3 były płatne DLC w postaci statków czy broni. Za to sobie cenie Egosoft, za właśnie takie starostylowe podejście do tejże produkcji. Seria X3 jest seria o nieco elitarnym charakterze, w którym smakują nie wszyscy gracze. Swego rodzaju nisza. Już wiele produkcji zmieniało swój styl na bardziej egalitarny zarówno jeśli chodzi o target jak i platformę (konsole) i nie wyszło to dobrze. Nie chciałbym, czegoś takiego widzieć w przypadku tej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I bardzo dobrze. Szlag by mnie trafił, gdyby do X3 były płatne DLC w postaci statków czy broni. Za to sobie cenie Egosoft, za właśnie takie starostylowe podejście do tejże produkcji. Seria X3 jest seria o nieco elitarnym charakterze, w którym smakują nie wszyscy gracze. Swego rodzaju nisza. Już wiele produkcji zmieniało swój styl na bardziej egalitarny zarówno jeśli chodzi o target jak i platformę (konsole) i nie wyszło to dobrze. Nie chciałbym, czegoś takiego widzieć w przypadku tej gry.

Może nie napisałbym tego tak dosadnie, jak w pierwszym zdaniu, ale zgadzam się z Tobą w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Czy jeśli chodzi o dzisiejsze podejście do gier - to czy wszystko musi być zunifikowane, ogólnodostępne na wszystkie platformy i zarazem spłycone - gdzie gracz jest kierowany jakąś durna strzałką, gdzie następuje samoleczenie po otrzymaniu rany z karabinu ? Naprawdę w dzisiejszej dobie jest coraz trudniej znaleźć grę niszową, wyprodukowana na zachodzie. X3 to jeden z niewielu tytułów, podobnie jak seria Armed Assault i oryginalny Flashpoint z czeskiego studia Bohemia Interactive. Jeśli chodzi o produkcje gier to cenie sobie tytuły gier zza wschodniej granicy, gdzie robią dużo fajnych niszowych gierek jak np turówki czy rpg z izometrycznym widokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne, chodziło mi o reklamę, a nie o płatne dodatki 🙁 Właśnie przez to niektóre świetne gry z tej części świata nie mogą zaistnieć na świecie tak jak na to zasługują.

Sam też nie znoszę systemu DLC i cenię firmy, które tak jak Ego podchodzą do rozwoju i poprawiania swoich produktów. To pewnie jeden z powodów dla których mimo upływu lat społeczność X-maniaków jest wciąż tak aktywna. O firmie można wiele powiedzieć, ale akurat za to należy im się wielki plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tym bardziej, że jest to najtańsza forma reklamy a zarazem najlepsza - myślę o tapetach na pulpit - dlaczego? Bo działa tu mechanizm 'z polecenia'. Nieraz zainteresowałem się jakąś gierką bo kolega w firmie miał właśnie tapetę z jej motywem, którą później oczywiście jeszcze zachwalał, czyli tak naprawdę bawił się nieświadomie w marketingowca producenta tejże giery...

A co do elitarności X - to wydaje mi się, że jest to też kwestia złożoności tej gry. Tak jak to już ktoś wcześniej napisał widzimy coraz bardziej regres gier jeśli chodzi o wymagany wysiłek ze strony graczy. Zauważcie, że gry są coraz bardziej krótsze... Bardzo ładne, z piękną grafiką, świetną muzyką i co najwyżej 10 godzinami zabawy - i oczywiście, żeby ta zabawa zbytnio nie zmęczyła delikwenta... A X-Universe? Gram już pół roku i dopiero jako-tako nauczyłem się w to grać - nie mówiąc już o tym abym wszystko dotknął, posiadł itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...