Skocz do zawartości

Ziemski nieznany sektor 3


Manigx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Czy mi się dobrze wydaje że któraś z późniejszych łatek skasowała połączenie tego sektora z sąsiednim sektorem Xenońskim?

W każdym razie mapa Scorpa nie pokazuje istnienia tam połączenia które wcześniej było.

Dziwne, bo mi nigdy nie pokazywała że Ziemski nieznany 3 jest połączony z Sektorem Xenów. W jednym z poście Świnka ( Jagoda ) poruszyła ten temat. Gdzie jest ten post, nie pytaj,nie mogłem go znaleźć. W każdym razie Yacek wyjaśnia w nim ( chwała mu za to, bo dzięki temu często odwiedzam sektor ZN 3, w którym piloci nabywają doświadczenia ) że Xenoński sektor jest połączony z Ziemskim Nieznanym 3.

Yaca opisał też tam że Xenońskie eskapady rozpościerają się od Sektora Ziemskiego Nieznanego 3, Sektora Ziemskiego Nieznanego 1, Sektora Ziemskiego Nieznanego 2 aż w końcu docierają do Ziemskich sektorów Neptun a nawet dalej. Z początkiem gry są to tylko statki klasy N,M,L ale z czasem można spotkać P, Q a nawet K lub J.

Tak czy siak, u mnie mając nawet patch 2.1 nie pamiętam by na mapie Scorpa Sektor Xenów był kiedykolwiek połączony z Ziemskim Nieznanym 3. I po dziś dzień byłaby to dla mnie wielka tajemnica jak dostać się do Sektora Xenów 🙁 ponieważ sektorem Aldrin nigdy nie byłem szczerze mówiąc zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mapa Scorpa nie wyświetla graficznie połączeń między tymi specjalnymi ziemskimi bramami, może w tym problem 🙁

Ależ oczywiście że wyświetla.

Na tym screenie widać połączenie pomiędzy dwoma sąsiednimi sektorami, leżącymi obok siebie, oraz połączenie pomiędzy dwoma sektorami, leżącymi w pewnej odległości od siebie. Widać wyraźnie różnicę w graficznym przedstawieniu połączeń.

post-65-13043681018162_thumb.jpg

Na tym screenie widać połączenia pomiędzy sektorami ziemskimi, które w grze połączone są Akceleratorami Trans-orbitalnymi, graficzne ich przedstawienie jest takie samo (albo prawie takie samo) jak połączenie dwóch odległych sektorów połączonych zwykłymi bramami.

Mapa2.JPG

Natomiast na tym screenie widać połączenia pomiędzy ziemskimi sektorami z fabuły Aldrin i sektorem Xenońskim.

post-65-13043681018886_thumb.jpg

Są to normalne połączenie, jednak, aby powstały (były widoczne na mapie Scorpa) należy:

1. Skończyć fabułę Aldrin, bo w jej trakcie odkrywamy te sektory.

2. Skorzystać ze skryptu All plots Complete, bo tworzy on te połączenia na starcie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę zwrócił właśnie dziwny spokój panujący w nieznanych ziemskich sektorach. Pamiętam sam z poprzednich rozgrywek że zawsze Xenoni stopniowo zdobywali przewagę w tamtym rejonie.

Mapa Scorpa obecnie pokazuje u mnie istnienie w Ziemskim Nieznanym sektorze 3 tylko jednej bramy - połączenia do Ziemskiego Nieznanego sektora 1.

Ponieważ nie teraz nie ma możliwości lotu do sąsiedniego sektora Xenońskiego, wiec jest tam spokój z Xenkami i pewnie oto chodziło ludziom z Ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Mapa Scorpa nie wyświetla graficznie połączeń między tymi specjalnymi ziemskimi bramami, może w tym problem 🙁

Ależ oczywiście że wyświetla.

Na tym screenie widać połączenie pomiędzy dwoma sąsiednimi sektorami, leżącymi obok siebie, oraz połączenie pomiędzy dwoma sektorami, leżącymi w pewnej odległości od siebie. Widać wyraźnie różnicę w graficznym przedstawieniu połączeń.post-65-13043681018162_thumb.jpg

Na tym screenie widać połączenia pomiędzy sektorami ziemskimi, które w grze połączone są Akceleratorami Trans-orbitalnymi, graficzne ich przedstawienie jest takie samo (albo prawie takie samo) jak połączenie dwóch odległych sektorów połączonych zwykłymi bramami.Mapa2.JPG

Natomiast na tym screenie widać połączenia pomiędzy ziemskimi sektorami z fabuły Aldrin i sektorem Xenońskim. post-65-13043681018886_thumb.jpg

Są to normalne połączenie, jednak, aby powstały (były widoczne na mapie Scorpa) należy:

1. Skończyć fabułę Aldrin, bo w jej trakcie odkrywamy te sektory.

2. Skorzystać ze skryptu All plots Complete, bo tworzy on te połączenia na starcie gry.

Ajć, rzeczywiście. Miałem bardzo mocno ściemniony monitor do pracy i tych króciutkich cienkich kresek między ziemskimi sektorami u siebie nie zauważyłem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moją uwagę zwrócił właśnie dziwny spokój panujący w nieznanych ziemskich sektorach. Pamiętam sam z poprzednich rozgrywek że zawsze Xenoni stopniowo zdobywali przewagę w tamtym rejonie.

Mapa Scorpa obecnie pokazuje u mnie istnienie w Ziemskim Nieznanym sektorze 3 tylko jednej bramy - połączenia do Ziemskiego Nieznanego sektora 1.

Ponieważ nie teraz nie ma możliwości lotu do sąsiedniego sektora Xenońskiego, wiec jest tam spokój z Xenkami i pewnie oto chodziło ludziom z Ego.

Nie koniecznie. Z moich obserwacji wynika że konwoje Xenków z ich sektora do sektorów ziemskich ruszają dopiero jak sami wlecimy do sektora Ziem. Nieznany 3, oraz mamy sporą reputację bojową. Jeśli więc nie spełniłeś jednego z tych warunków, to może tam być względny spokój. Poczekaj jeszcze na rozwój sytuacji, może się zmieni jak tam dotrzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie napisać: już tam byłem i sprawdzałem co jest grane szukając kolejnej bramy.

Ale pokusiło by sprawdzić raz jeszcze i okazało się że w Ziemskim Nieznanym sektorze 3 trwa zadyma na całego. Widocznie brama do sektora Xenońskiego pojawia się dopiero jakiś czas po zakończeniu fabuły Aldrin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spokojem to nie do końca jest OK. Dlaczego ? Ponieważ ja rozpoczynając swoja rozgrywkę użyłem All Plots Copmlete i dorobiwszy się Lofina i 7 M3 SE ruszyłem do sektora ziemskiego 1 by sprawdzić jakie stacje mogę zakupić w stoczni i po jakiej cenie. rangi bojowej za wielkiej nie miałem o ile w ogóle jakąś miałem 😁 ponieważ generalnie skupiłem się na handlu. grałem z dzień lub dwa czyli początek gry. Gdy wleciałem do sektora ziemskiego 1 widziałem przy zachodniej bramie ( W ) J w obstawie około 10 myśliwców. Flota Aldrin nie miała czym się pochwalić miała może 2 lub 3 M6 a reszta to drobnica. Do walki wkroczyłem ja i osłaniające mnie 6 M3 SE. Było ciężko ale daliśmy radę. Chwilę po zniszczeniu J i towarzyszących mu myśliwców wyskoczył Q z eskortą myśliwców L i M. Nie zastanawiałem się dłużej wykonałem skok do ... bezpiecznego sektora.

Obecnie gram już kilka dni ale sytuacja nie uległa zmianie ponieważ w Ziemskim nieznanym jest Tokio i Odyn z myśliwcami. Często też pojawia się tam Lotniskowiec M7 Deimos - C o n g o należący do Lizard Corporation, czyli do mnie 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...