Skocz do zawartości

Zaopatrzenie kompleksu...


Bullseye1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,w X3Tc gram juz jakies 3 miechy.Dzisiaj postawilem sobie kompleks Destylarnia gwiezdej wodki L + farma pszenicy L.

Mam takie male pytanko. Co mam zrobic ze by moj transportowiec dostarczal automatycznie ogniwa energetyczne do kompleksu, bo nie za bardzo wiem jak to zrobic.

Szukalem troche na ten temat na forum ale nie moglem zalezc informacji...

Prosze o pomoc i rade...

Z Gory dziekuje i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie na forum.

Opis działania handlu w świecie X masz opisany w instrukjcji gry od strony 33. Jeżeli zapodziałeś instrukcje co może się przytrafić, ja przykładowo mam oryginał a instrukcję gdzieś zapodziałem to masz Manual w .pdf w folderze Dokuments.

Gdy posiadasz już fabrykę i statek klasy TS musisz przelać na konto stacji kredyty za które twój TS będzie mógł kupować wymagane surowce do produkcji danego towaru.

Aby tego dokonać musisz wejść w konsole swoich włości (R). Następnie wybierasz zakładkę Stacje po czym klikasz lewym przyciskiem myszy (LPM) z nowo ukazanej listy poleceń wybieramy Dostosuj Ustawienia Stacji (D). Po wykonaniu tej czynności ukaże się nam okno stacji na dole tego okna znajduje się konto stacji a na prawo konto gracza. Za pomocą klawiszy <- lub -> będziemy mogli dokonać przelewu. Można tez wpisać sumę kredytów i użyć klawiszy <-/->.

Należy też pamiętać o tym by twój TS został wyposażony w Polecenia Handlowe MK I i MK II, Lokalizator Cen Kupna. Za pomocą tych właśnie ulepszeń będziesz mógł wydać polecenie ( konsola rozkazów dla twojego TS - Handlowe ) Kup towar na najlepszą cenę. Uprzednio należy też przypisać statek klasy TS do stacji aby tego dokonać musisz wejść w Rozkazy statku (R) -> (C) -> Rozkazy w w dziale konfiguracja jest napisane Baza. Po aktywowaniu (LPM) słowa Baza ukaże się nam mapa wszechświata z której wybieramy sektor w którym znajduje sie nasza fabryka klikamy na nią.

Po przypisaniu TS do stacji i wyposażeniu go w ulepszenia możesz z konsoli poleceń twojego TS wybrać opcje Handlowe a następnie Kup towar na najlepszą cenę.

Twój TS automatycznie rozpocznie pracę, ty zaś musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż stacja zacznie produkować wymagany towar. Aby móc sprzedać wyprodukowany towar z fabryki z zyskiem zakup drugi TS lub wydaj polecenie dla tego samego o ile posiada ulepszenie Lokalizator Cen Sprzedaży i wybierz polecenie Handlowe a następnie Sprzedaj towar za najlepszą cenę.

Zachęcam również do większego wysiłku w poszukiwaniu odpowiedzi na forum XUDB jak i zapoznaniem się z FQA który został właśnie stworzony z myślą o nowych graczach którzy dopiero wkraczają w świat X. A warto bowiem gra jest wspaniała i ma wiele do zaoferowania, co za tym idzie napotkasz sporo zagadek na swojej drodze Biznesmena/Pirata/Wojownika, a FAQ z pewnością ułatwi tobie życie i wyjaśni tobie wiele nurtujących cię pytań.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy w świecie X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dodam, ze przypisywanie statku klasy TS (np. Argonski Merkury) do sprzedania Gwiezdnej Wodki jest troche niepraktyczne, gdyz ten statek jest przystosowany raczej do handlu wieksza iloscia materialow, a taki jeden kompleks nie produkuje zbyt duzo. Ponadto jest niesamowicie powolny, a jak wiadomo GW jest nielegalna, w razie klopotow z policja raczej nie ucieknie, tak samo przed piratami jesli by mu sie zachcialo sprzedawac w habbitatach pirackich. Duzo lepiej jest kupic takiego Blotniaka Tragarza, ktory ma przyzwoita pojemnosc i duza szybkosc, ktora pozwoli mu spokojnie uciec z wiekszosci klopotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy policja ani piraci nie zniszczyli mi Blotniaka, a lata juz sporo czasu.

Rowniez obnizam o jedno oczko w dol, enpece przylatuja i skupuja, ale czego sie skupia to sprzedaje blotniak. W naszej stacji po ile schodzi? 700-cos. A po ile skupuja stacje i habbitaty? Jakies 1200-cos, jak nie wiecej 🙁 Czyli calkiem spory zysk od sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to jest polecenie wykonaj skok do pozycji. Jeżeli masz szybkiego TS i żyjesz dobrze z Piratami to odszukawszy Habitatów Piratów na mapie Scorpa i twojego świata X możesz wydać polecenie by twój TS sam sprzedawał wódzię. Zaznacz tylko w Konfiguracji rozkazów twojego TS polecenie Melduj o wykonaniu zadania ( piszę z głowy ). Tak więc gdy twój TS wykona skok na obrzeża ( nieopodal HP ) sektora w którym jest Habitat twój TS zadokuje do niego i sprzedasz wódzię 166 ton za 1258 kredytów. Takich Habitatów jest sporo. Jak znam życie to i tak większość czasu latasz na S.E.T.A. Tak więc wykonawszy w miedzy czasie kilku takich rozkazów dla swojego TS na pewno tobie nie zaszkodzi a i czas podróży szybciej ci minie. A o zysku nie wspomnę, chyba że jesteś naprawdę pochłonięty zupełnie czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

O ile dobrze pamiętam to jest polecenie wykonaj skok do pozycji.

W czystej grze nie ma takiego polecenia. Polecenie takie dodaje np. skrypt Gateless Jumdrive.

A skąd ja mam wiedzieć że kolega używa lub nie skrypty ? Wspomniałem o tym poleceniu ponieważ za pomocą tego polecenia możemy się dobrze obłowić. Zwłaszcza w początkowej fazie gry gdzie kredyty są tak bardzo nam potrzebne.

Cytat

Pozatym to psuje cala przyjemnosc z nielegalnego biznesu ;p

Czy ja wiem. Instalując skrypt Jump Beacon umożliwia nam rozmieszczanie boi skokowych za pomocą których możemy skoczyć w odpowiednie miejsce w sektorze. Jest to bardzo wygodna opcja. Ale to co mi się podoba wcale nie musi przypaść do gustu tobie. Prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat
Cytat

O ile dobrze pamiętam to jest polecenie wykonaj skok do pozycji.

W czystej grze nie ma takiego polecenia. Polecenie takie dodaje np. skrypt Gateless Jumdrive.

A skąd ja mam wiedzieć że kolega używa lub nie skrypty ? Wspomniałem o tym poleceniu ponieważ za pomocą tego polecenia możemy się dobrze obłowić. Zwłaszcza w początkowej fazie gry gdzie kredyty są tak bardzo nam potrzebne.

Chodzi głównie o to żeby podawać z jakiego skryptu/moda pochodzi coś o czym piszemy, bo autor tematu i kolejni gracze, którzy mają podobny problem mogą bezowocnie szukać tego w swojej grze i niepotrzebnie się przy tym denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat
Cytat

A skąd ja mam wiedzieć że kolega używa lub nie skrypty ? Wspomniałem o tym poleceniu ponieważ za pomocą tego polecenia możemy się dobrze obłowić. Zwłaszcza w początkowej fazie gry gdzie kredyty są tak bardzo nam potrzebne.

<...ciach...> którzy mają podobny problem mogą bezowocnie szukać tego w swojej grze i niepotrzebnie się przy tym denerwować.

Na niepotrzebne nerwy pomoże regularne stosowanie Melisany 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum istnieje przyklejony temat Nasze skrypty i mody, gdzie każdy może spisać swoją listę skryptów i modów. Linkując taki post w swojej stopce, pozwalamy każdemu, zarówno zadającemu pytanie, jak i odpowiadającemu, zorientować się w jaką wersję gry gramy. Ułatwia to zdecydowanie odpowiadanie na zadane pytanie.

Natomiast odpowiadając, jako wzorzec stosujemy czystą grę. Jeśli nasza odpowiedź odwołuje się do jakieś skryptu lub moda, to należy to wyszczególnić, aby nie wprowadzać nikogo w błąd.

Proszę trzymać się tej zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Należy też pamiętać o tym by twój TS został wyposażony w Polecenia Handlowe MK I i MK II, Lokalizator Cen Kupna..

Lokalizator cen kupna nie jest chyba niezbędny.

Proponuje również zakupić napęd skokowy i zezwolić w poleceniach statku na jego wykorzystanie (należy pamiętać o ustaleniu minimalnej liczby ogniw). Dzięki niemu nasz TS nie będzie tracił czasu na przeloty przez sektory. Co wyjdzie mu na dobre również w kwestii bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Należy też pamiętać o tym by twój TS został wyposażony w Polecenia Handlowe MK I i MK II, Lokalizator Cen Kupna..

Lokalizator cen kupna nie jest chyba niezbędny.

Oczywiście że nie. Lokalizatory Cen Sprzedaży i Zakupu potrzebne są tylko dla gracza i przy handlu ręcznym. ST/UT, oraz statki przypisane do stacji ich nie potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat
Cytat

Należy też pamiętać o tym by twój TS został wyposażony w Polecenia Handlowe MK I i MK II, Lokalizator Cen Kupna..

Lokalizator cen kupna nie jest chyba niezbędny.

Oczywiście że nie. <...ciach...> oraz statki przypisane do stacji ich nie potrzebują.

No chyba żartujesz 🙁 Za pomocą lokalizatora cen sprzedaży możemy sprzedawać wyprodukowany towar w naszej kopalni lub fabryki po najwyższych cenach, fabryka natomiast zawsze sprzeda towar po średniej cenie. Po co sprzedawać produkt za 700 kr skoro możemy sprzedać za 1200. Dla mnie to czysta matematyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No chyba żartujesz 🙁 Za pomocą lokalizatora cen sprzedaży możemy sprzedawać wyprodukowany towar w naszej kopalni lub fabryki po najwyższych cenach, fabryka natomiast zawsze sprzeda towar po średniej cenie. Po co sprzedawać produkt za 700 kr skoro możemy sprzedać za 1200. Dla mnie to czysta matematyka.

Jak sam napisałeś: MOŻEMY. UT, ST i stacje tego nie używają. To jest tylko do użytku osobistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal nie wierzysz starym graczom, zobacz do instrukcji gry i przeczytaj jakie wyposażenie powinien mieć statek aby uruchomić na nim ST/UT. Czy pisze tam coś o Lokalizatorach? Ani słowa.

Jak i to Cię nie przekonało, kup statek TS, wyposaż go jak potrzeba, oczywiście z pominięciem Lokalizatorów i uruchom jako ST. Ja gram w X3 od bardzo dawna i żadem mój ST/UT nigdy nie miał Lokalizatorów,a działały znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też gram w X od dawien dawna od X-Beyond the Frontier.

Ja zawsze w początkowych fazach gry posiadając jedna kopalnię rudy miałem jednego TSa którego wyposażałem w lokalizatory cen kupna i sprzedaży. Gdy mój TS zapełnił ładownie ogniwami to wydawałem mu polecenie najlepszej sprzedaży rudy. Gdy dorobiłem się drugiego TSa to jeden kupował ogniwa drugi sprzedawał rudę i to z olbrzymim zyskiem. W uniwersum zawsze jest ktoś kto kupi za najwyższą cenę 🙁 A czy macie już rację nie wiem ja tak robiłem i było ok, a czy jest sens spierać się o to to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ty sterujesz tym TS-em i sam mu wyszukujesz stacji gdzie sprzeda/kupi towar z największym zyskiem to Lokalizator jest potrzebny. Jeśli statkiem steruje SI (Sztuczna Inteligencja) w postaci skryptu uruchamianego poleceniem Kup towar po najlepszej cenie lub Sprzedaj towar po najlepszej cenie, albo też uruchamiasz na nim ST/UT to lokalizator nie jest potrzebny. O tym cały czas piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...