Skocz do zawartości

Pytania naprawa, budowa i kiedy big ship


sonder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie dawno (2 dni temu) kupiłem se X3 CT w której nie wiem o co biega i mam nadzieje że odpowiecie na te pytania:

1. Wiem o tym że można naprawić statek jakimś laserem który ma nasz bohater w statku i mam nadzieje ktoś mi powie jak to sie robi.

2. Jak się buduje stacje kosmiczną?

3 Kiedy można se kupić w stoczni statki za np.: 65mil?

Albo ile trzeba mieć zaufania aby kupić statek za np.: 65mil?

Będę wdzięczny jak ktoś mi to wytłumaczy

Pozdro sonder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Na początku zmień nazwę tematu tak jak Yacek pisał tutaj, zanim go zamknie 😀

1. Laser naprawczy- w instrukcji chyba tego nie było, więc opiszę. Wysiadasz ze statku (shift+e, tak samo się do niego wsiada) i 'strzelasz' do tego który chcesz naprawić. Pamiętaj, żeby robić tak tylko ze swoimi statkami, jeśli użyjesz lasera na jakiejś jednostce NPC to zostanie to uznane za atak.

2. Podpowiem tylko, że potrzebny będzie do tego statek klasy TL. Poczytaj w instrukcji co i jak, jest opisane.

3. To również znajdziesz w instrukcji. W oknie zakupu statku/towaru/stacji poniżej pola w którym ustalasz ilość podane są ranga wymagana i Twoja obecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wybudować stację musisz mieć odpowiednią rangę, musisz posiadać odpowiednią ilość kredytów, musisz mieć odpowiedni statek klasy TL który stacje zawiezie tam gdzie chcesz ją rozstawić.

1. Kupujesz statek TL który kosztuje zazwyczaj 28milionów albo prostszy sposób wynajmujesz go ( po prostu znajdujesz jakiś w sektorze wybierasz opcje komunikacji z nim rozmawiasz z kapitanem i wybierasz opcję że chcesz aby coś dla ciebie przewiózł, ta opcja obniża koszty do symbolicznego 1000 kredytów za przeskok przez każdą bramę).

2. Gdy już masz statek TL rozkazujesz mu żeby zadokował do stoczni, jeśli wynajmujesz statek musisz ponownie porozmawiać z kapitanem i wybierasz opcję zadokuj do stoczni.

3. Gdy statek zadokuje dokujesz sam i wybierasz interesującą cię stację (zakupujesz ją ) odlatujesz od stacji i znowu rozmawiasz z kapitanem TLa lub rozkazujesz mu aby leciał za tobą lub poleciał do konkretnego sektora.

4. Gdy TL już doleci rozmawiasz z kapitanem i wybierasz zrzuć mój ładunek tutaj.

5. gdy zacznie wypakowywać pokaże ci się mapka sektora dzięki której możesz dokładnie umieścić stację w tym miejscu w którym chcesz.

TL to największy ze statków zazwyczaj wygląda jak niszczyciel czy lotniskowiec.

PS: na początek radził bym ci zatrudnić kilku handlarzy aby dla ciebie handlowali a dopiero później zbudujesz stację bo stację trzeba wiedzieć gdzie umieścić aby przynosiła zyski a gdy bardziej poznasz grę tym łatwiej ci będzie znaleźć odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2. napisałeś że statek klasy TL. A co to klasy TL i gdzie go można dostać? gram od 2 dni i jeszcze nie czaje tych skrótów nie wiedziałem że to taka zaawansowana gra!

W oknie informacyjnym statku podana jest klasa do której on należy. TL to największe transportowce, np. Mamut, Orka, Albatros, Słoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

2. napisałeś że statek klasy TL. A co to klasy TL i gdzie go można dostać? gram od 2 dni i jeszcze nie czaje tych skrótów nie wiedziałem że to taka zaawansowana gra!

W oknie informacyjnym statku podana jest klasa do której on należy. TL to największe transportowce, np. Mamut, Orka, Albatros, Słoń.

ok dzięki za pomoc bez ciebie bym sobie nie poradził jeszcze raz THX

pozdro sonder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje musisz przeczytać obowiązkowo, jeśli ci się nie chce możesz sobie odpuścić próbę grania. X3 jest grą dla pasjonatów, albo świat cie wciągnie i będziesz grał godzinami albo znudzi ci się po 2-3 dniach. To nie jest tak że włączasz i grasz jak większość dzisiejszych gier, trzeba sobie przyswoić sporo wiedzy na temat gry. Powodzenia 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli grasz od niedawna to powinieneś od razu zainstalować wszystkie patche do gry.

Gra jest bardzo złożona więc w pierwszych wersjach jest dużo błędów.

Ostatni patch do gry to 2.7.1

na 100% jest taki błąd jak że klawiatura przestaje działać czyli jak wysyłasz transport żeby kupił ci coś i tam masz wpisać ile tego mam kupić to nie da rady wpisać albo chcesz zmienić nazwę statku to też nie da rady zmienić i jeszcze włączanie SETA też niedziala ale ja miałem na to sposób czyli zatrzymać grę i ją wznowić.

A po zainstalowaniu pacha 2.7.1 save nie działają czy można na to coś poradzić??

pozdro sonder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cyfry wpisujemy z klawiatury alfanumerycznej (te klawisze z cyframi nad klawiszami z literami) nie numerycznej.

2. Nazwa statku, pierwsze słyszę by nie można było zmienić. Menu własności (r), wybierasz statek, któremu chcesz zmienić nazwę, klawisz m i wpisujesz nową nazwę (bez polskich liter).

3. Miałeś jakieś mody zainstalowane jako fake patch przy instalacji patcha 2.7.1? Jeśli tak to nie przeczytałeś opisu instalacji patcha 2.7.1 zawartego w temacie o patchu 2.7. Jeśli instalowałeś patcha na czystej grze, to pierwsze słyszę by save nie działały po instalacji patcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I tak, jeżeli grałeś na starej wersji gry to po zpatchowaniu do 2.7.1 mogą występować konflikty i nie pograsz ( musisz grać od nowa ).

Bzdury, żaden patch Egosoftu nie wymusza rozpoczynania nowej gry. Wszystkie są kompatybilne z sav. Problem jedynie może wystąpić wtedy gdy zainstalujemy wersję beta patcha, ale o tym informuje Egosoft w tematach o kolejnych betach patchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pierwsze słysze aby ktoś grał w wersje początkową gry kilka dni a potem nagle zpatchował gre do najnowszej wersji...

Co w tym takiego dziwnego ? Sam tak zwykle robiłem, zanim nie wszedł mi w nawyk ściągania wszelkich poprawek już w momencie instalacji gry, albo nawet i przed nim. Szukałem ich dopiero gdy w czasie gry trafiałem na jakieś błędy. Ale to pewnie dlatego, że wychowałem się na grach, które w ogóle nie wymagały patchy...

Niektórzy świadomie nie instalują poprawek, np. wiele osób gra w TC jeszcze ze starymi ustawieniami abordażu, czyli w wersje poniżej 2.5. Ba, na forum Ego widziałem posty ludzi, którzy grają jeszcze w zupełnie stare wersje gry, bo w nich za misje budowy stacji dostawało się setki milionów kredytów.

Większość z niewiedzy/braku nawyku/możliwości (np. brak neta)/... powodów może być wiele 🙁

Co do kompatybilności nowszych wersji w przypadku TC, jeśli wszystko robiło się dobrze to nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Chciałbym wrócić do posta dotyczącego TL. Otóż mam argońskiego mamuta i się tak zastanawiam jakie statki pasują do jego hangaru? Sprawdzałem z TS Merkury ale jest niekompatybilny, zadokować nie chce, następnie sprawdzałem myśliwce, te dokują bez problemu, z kolei myśliwce mają za mało ładowności dlatego nie sprawdzają się. Tylko myśliwce mogą dokować do TL czy też może jakiś TS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz instalować skryptu o którym pisał Yacek to rozejrzyj się za bardziej pojemnymi myśliwcami. Kilka z nich ma całkiem pojemne ładownie, np. Blastclaw Prototype 650 jednostek, można je łatwo zdobyć walcząc z piratami.

Inne rozwiązanie to droidy transportowe albo po prostu teleporter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...