Skocz do zawartości

Grammar Nazi


Lizard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czepiam się, a jak tak to odebrałeś to sorki. Chciałem tylko napisać iż co drugi post jest nie gramatyczny. Co do FF no cóż nie każdy używa, jedni chwalą FF inni negują. z jednej strony dobrze zrobiłeś zwracając uwagę, ale z drugiej strony forumowicz mógł stanąć w niezręcznej sytuacji, mógł poczuć się troszku 😀.

W każdym razie zakańczam ten offtop.

😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałem tylko napisać iż co drugi post jest nie gramatyczny.

tego Ci nie odpuszczę:

co 12 człowiek na ziemi ma broń palną to znaczy że ja też muszę mieć?

co 2 człowiek na moim osiedlu bluzga jak stary szewc... to ja też muszę? 😀

PS co do ogonków to jeszcze mnie nie drażni jak ich nie ma... ale takie ewidentne błędy to masakra... i to jeszcze pikuś jak jest 1 czy 2... ale czasem się czyta całe posty usiane błędami i napisane jedno wielkie wypracowanie na A4 w jednym zdaniu. Bez przecinków bez niczego.

PSS co do nie używania FF.. to nie zwalnia z przestrzegania jako takiej polszczyzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Chciałem tylko napisać iż co drugi post jest nie gramatyczny.

co 12 człowiek na ziemi ma broń palną to znaczy że ja też muszę mieć?

co 2 człowiek na moim osiedlu bluzga jak stary szewc... to ja też muszę? 😀

...

Że jak ? Sorry ale nie chwytam twojego przesłania. 😀

ostatnio oglądałem taki program odnośnie właśnie wypowiadania się ludzi na forach lub czatach. Znany polonista twierdził że pisanie bez "ogonków" również podlega analfabetyzmowi, które jest oczywiście spowodowane czystym lenistwem.

Nie chciałem tymi słowami kogokolwiek obrazić, a o ile to zrobiłem to z tego miejsca chciałbym najmocniej jak tylko potrafię przeprosić. Ja chciałem tylko powiedzieć że dla mnie pisanie z ortami jak i bez ogonków jest krzywdzeniem ojczystego języka. Owszem ja również piszę orty jak i gdzieniegdzie nie trzasnę "ogonka" ponieważ mogę nieprawidłowo nacisnąć dany klawisz, lecz mimo to staram się. Czasem też przyjdzie pisać coś na kacu, albo w pośpiechu.

Co do FF to czytałem że mimo to IE jest jedyną przeglądarką która zapewnia użytkownikowi doskonałą ochronę w internecie. I nie są to moje wymysły lecz słowa informatyków którzy naprawdę coś wiedzą. Choćby taki program Site Advisor jest w IE bez przerwy aktualizowany umożliwiając użytkownikowi szybkie i bezpieczne serfowanie po necie. Więc korzystanie tylko z IE może być w zupełności uzasadnione. Zresztą takich przykładów można by przetoczyć wiele, ale po co?

A jeżeli tak zwraca się uwagę na pisownię, to najnormalniej w świecie można zainstalować słownik tutaj na forum, w okienku gdzie piszemy tekst do postu. Podejrzewam że nie jest to tak skomplikowane, a i może być przydatne, ba nawet ktoś może czegoś się nauczyć.

Na innych forach jak napiszesz bez ogonków to zostaniesz za to pouczony i uważam że to jest prawidłowe, bo pisanie niepoprawnie nie ważne czy jest to spowodowane lenistwem czy też czystą niewiedzą albo najzwyczajniej osoby cierpiącej na dysleksję skłania do prawidłowego pisania. Mnie osobiście przeszkadza to że nie ma ogonków, bo język polski jest tylko jeden, to jak dzielenie narkotyków na miękkie i twarde. Nie można pisać że orty są be a pisanie bez ogonków są ok. Co jest moim zdaniem totalną bzdurą.

I na zakończenie chciałbym napisać iż sugeruję zakończenie tej konwersacji nim wyniknie jakaś zupełnie niepotrzebna kłótnia lub bezsensowna wymiana argumentów, bo chyba nie o to tutaj chodzi prawda. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Że jak ? Sorry ale nie chwytam twojego przesłania. 😀

szkoda... ale niech stracę wyjaśnię... jakby nie było wystarczająco jasno.

Chodzi o to że wygląda na to że tłumaczysz się tym że co 2 post na forum jest nie gramatyczny? No dobra nawet jeśli jest to pytanie co z tego? To znaczy że też tak masz pisać?

Cytat

Ja chciałem tylko powiedzieć że dla mnie pisanie z ortami jak i bez ogonków jest krzywdzeniem ojczystego języka. Owszem ja również piszę orty

że tak wtrące po angielsku WTF?! xD "orty" to też jest krzywdzenie języka.

Cytat

Co do FF to czytałem że mimo to IE jest jedyną przeglądarką która zapewnia użytkownikowi doskonałą ochronę w internecie. I nie są to moje wymysły lecz słowa informatyków którzy naprawdę coś wiedzą.

ale kogo? kogo to obchodzi. Ludzie nie używają innych przeglądarek dlatego że są modne tylko że mają ku temu dobre powody. Najlepszą obroną w internecie jest nie pałętanie się po jakiś dziwnych stronach.

Cytat

Choćby taki program Site Advisor jest w IE bez przerwy aktualizowany umożliwiając użytkownikowi szybkie i bezpieczne serfowanie po necie. Więc korzystanie tylko z IE może być w zupełności uzasadnione. Zresztą takich przykładów można by przetoczyć wiele, ale po co?

A jeżeli tak zwraca się uwagę na pisownię, to najnormalniej w świecie można zainstalować słownik tutaj na forum, w okienku gdzie piszemy tekst do postu.

no jasny gwint... ale to nie nam ma zależeć żebyś Ty dobrze wypadł tylko Tobie. Jak Cie ludzie "czytają" tak Cie piszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...