Skocz do zawartości

X3 TC M7 Argoński Gryf


piotr111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja sądziłem że gryfa dodaje jakiś patch. Mam tylko skrypt Cadiusa który dodaje statki, Skrypt dodający statki OTAS i statki Paranidów jak Hyperion.

Cytat

Yacek napisał:

Lizard, co do dokowania statkami M8 już się wyjaśniło. Dokowanie statkami TP/TS/TM to też sprawka jakiegoś skryptu, bo w czystej grze takie statki nie dokują do M7, w tym również do Gryfa.

Oczywiście pisząc dokowanie, mam na myśli normalny sposób, to znaczy wybieram statek TS, rozkazy/nawigacyjne/dokuj do i z mapy sektora wybieram statek do którego ma on zadokować. Można zadokować TS-a do Gryfa ale przy pomocy np. skryptu Dock TS/M1, tylko że wtedy procedura dokowania odbywa się inaczej, inny rozkaz.

I tutaj się mylisz, mój TS dokuje normalnie, daje mu (TS) polecenie Nawigacyjne/zadokuj do.../ i wybieram z mapy sektora statek czyli Gryfa. Czyli to jest normalna procedura dokowania do statku. W innym przypadku nie wspomniałbym nawet o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja sądziłem że gryfa dodaje jakiś patch. Mam tylko skrypt Cadiusa który dodaje statki, Skrypt dodający statki OTAS i statki Paranidów jak Hyperion.

I've also added:
-Hyperion to Paranid Prime Shipyard
-Agamemnon to Paranid Prime Shipyard
-Griffon to Argon Prime Shipyard
-#deca to Aldrin Ship Production Base (Southern shipyard = -86km -112km -92km)

Czytaj zanim zainstalujesz skrypt, to jest część opisu Shipyard OTAS 🙁

Cytat

I tutaj się mylisz, mój TS dokuje normalnie, daje mu (TS) polecenie Nawigacyjne/zadokuj do.../ i wybieram z mapy sektora statek czyli Gryfa. Czyli to jest normalna procedura dokowania do statku. W innym przypadku nie wspomniałbym nawet o tym.

Co nie znaczy że nie mógł tego zrealizować inny skrypt/mod. Dock TS/M1 podałem tylko jako przykład.

Zainstaluj grę w nowym katalogu, spatchuj tylko do wersji 2.7.1, bez żadnych skryptów. Uruchom nową grę, dodaj sobie cheatem (lubisz go) Gryfa, dodaj stek TP i spróbuj zadokować.

Pisałeś też, że edytowałeś plik TSips zmieniając hangar z 9 na 25 statków w Gryfie, może możliwość dokowania TS/TM/TP to efekt uboczny tych zmian?

Cytat

Już się pogubiłem. Gryf nie jest u mnie dostępny w Argon Prime. Nie ma go nawet w encyklopedii więc nigdy go nie spotkałem, a trochę już latam. Jeszcze nie przeszedłem FF więc nie wiem czy Gryf to nagroda. Czy ktoś mógłby powiedzieć czy ten gryf to mit czy serio jest jakaś w miarę legalna możliwość nabycia tej jednostki.

Takie są skutki, gdy ktoś pisze o tym co ma, bez podania dzięki jakiemu skryptowi to osiągnął.

Trzeci raz piszę, Gryf w czystej grze jest nie dostępny. Nie kupisz go, ani (patch 2.7.1) nie otrzymasz jako nagrodę za fabułę. Jedyna możliwość wejścia w jego posiadanie to cheat lub skrypt Shipyard OTAS.

Sorkvild, chyba masz rację z tym FAQ 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszym razem instalowałem skrypt nie było wzmianki o tym że Gryf jest dodany do gry. Gryf jest tatkiem stworzonym przez gracza czy przez Ego ? Bo mnie wydaje się że przez ego, a skoro tak jest to dlaczego nie można go zakupić w stoczni ani nie używa go NPC?

Co do skryptów to nie będę instalował 10 wersji gry po to by za każdym razem sprawdzać osobno funkcjonowanie poszczególnych skryptów jak i bez nich. Tak więc nie będę sprawdzał tego czy TS może czy też nie może dokować do Gryfa na czystej grze. Wiem jak działa skrypt Dock to TL/M1, a jakoś innych skryptów nie mam które umożliwiałby dokowanie do Gryfa. Co do Tship wcześniej już pisałem tobie, że na obecnej wersji gry nie mieszałem nic w tym pliku 🙁. Czytaj dokładniej co ludzie piszą.

A jeżeli o cheat to używam tylko opcji respawn enemy, po to by utrudnić i urozmaicić sobie rozgrywkę. Ta opcja powoduje pojawienie się wrogich jednostek. Dla mnie większym cheatem jest skrypt którego używasz, a mianowicie Salvage Command Suite.

Cytat

Pisałeś Cheatom stanowczo mówimy NIE

Nie skomentuje tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak pierwszym razem instalowałem skrypt nie było wzmianki o tym że Gryf jest dodany do gry. Gryf jest tatkiem stworzonym przez gracza czy przez Ego ? Bo mnie wydaje się że przez ego, a skoro tak jest to dlaczego nie można go zakupić w stoczni ani nie używa go NPC?

Pisałem o tym kilka postów wyżej, przeczytaj.

Statek należy do grona statków unikatowych, takich jakie gracz może otrzymać np. po wykonaniu misji dla korporacji, dlatego nie jest używany przez NPC, podobnie jak tamte statki.

Cytat

A jeżeli o cheat to używam tylko opcji respawn enemy, po to by utrudnić i urozmaicić sobie rozgrywkę. Ta opcja powoduje pojawienie się wrogich jednostek. Dla mnie większym cheatem jest skrypt którego używasz, a mianowicie Salvage Command Suite.

Cytat

Pisałeś Cheatom stanowczo mówimy NIE

Nie skomentuje tego

Cheat to cheat, nie ważne do czego go używasz, albo twierdzisz że używasz 🙁

Ale to bez znaczenia, chcesz używać, używaj, Twoja sprawa.

SCS jest skryptem, choć cheaterkim, to fakt. Ale bardzo pasuje do mojego stylu gry, czyli częste rozpoczynanie nowej gry, minimalna zabawa handlowcami i budową stacji. Żyję ze złomiarstwa.

A do tego:

Cytat

No niestety, ten statek znalazłem w Avarice, ale nie wiem czy powstał na rzecz skryptu Salvage Command Suite który generuje porzucone statki lub został zniszczony przez piratów lub inna rasę...

Sam go używasz 😁

Cytat

Co do skryptów to nie będę instalował 10 wersji gry po to by za każdym razem sprawdzać osobno funkcjonowanie poszczególnych skryptów jak i bez nich.

Nie musisz, pisałem o instalacji czystej gry, abyś przetestował w niej dokowanie do Gryfa.

Co do odpowiedzi, to jeśli czegoś nie jesteś pewnie, czy jest to zasługa czystej gry, czy któregoś ze skryptów, to zaznacz to w odpowiedzi. Choć dziwi mnie to że instalujesz skrypty i interesujesz się ich funkcjonalnością i zmianami jakie wprowadzają kolejne ich wersje.

A posiadanie kilku wersji TC wcale nie jest takie złe. Osobno możesz mieć np. DDTC, a osobno inny podobny mod.

PS. ostatnie posty o Gryfie, zbyt daleko odeszły od tematu wiodącego, dlatego zostają przeniesione do tematu o Gryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz Yacek, jak ja mam być czegoś pewien skoro nie wiem czy jestem niepewien 🙁 Chodzi o to że byłem przekonany że to pacht dodał tego Gryfa. zastanawiam się w takim razie co trzeba zrobić by dostać statek klasy M7 Gryf.

Zresztą nie mam zamiaru sprzeczać się o jakiś głupi statek, i tak latam teraz M7 Astraeus z trzema myśliwcami M3 Notos i 4x M8 Hades. Więc Peace 😁. A jeżeli czymś uraziłem to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Gryfie, a raczej jak go dostać, dowiesz się niebawem. Na razie nie będę zdradzał szczegółów.

Powiem tylko tak, L3+ na forum Ego. 🙁

Niczym mnie nie uraziłeś. I wzajemnie, mam nadzieję. Po prostu chciałem uściślić pewne informacja, dla Twojej wiadomości, jak i innych użytkowników. Tak aby, na przykład, nikt niepotrzebnie nie szukał Gryfa w stoczniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powitać

Mam pytanko co do Gryfa. Po dodaniu stoczni Otas Gryf pojawił się w stoczni AP ( ale jak ktoś wspomniał i sam tego doświadczyłem ) jedyny użytek z niego był to hangar na myśliwce i możliwość strzelania rakietami tylko. Więc jeśli dostajemy go jako nagrodę po misji FF ( jeszcze je nie ukończyłem ) to ta wersja Gryfa jest w pełni działająca czy też nie? I czy ta opcja podobna jest do Hyperiona? Ktoś z was to sprawdzał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powitać

Mam pytanko co do Gryfa. Po dodaniu stoczni Otas Gryf pojawił się w stoczni AP ( ale jak ktoś wspomniał i sam tego doświadczyłem ) jedyny użytek z niego był to hangar na myśliwce i możliwość strzelania rakietami tylko. Więc jeśli dostajemy go jako nagrodę po misji FF ( jeszcze je nie ukończyłem ) to ta wersja Gryfa jest w pełni działająca czy też nie? I czy ta opcja podobna jest do Hyperiona? Ktoś z was to sprawdzał?

Uffff a ja myślałem to to tak tylko u mnie. Czyli wynikało to z tego że albo gryzie się z jakimś innym skryptem lub skrypt jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Powitać

Mam pytanko co do Gryfa. Po dodaniu stoczni Otas Gryf pojawił się w stoczni AP ( ale jak ktoś wspomniał i sam tego doświadczyłem ) jedyny użytek z niego był to hangar na myśliwce i możliwość strzelania rakietami tylko. Więc jeśli dostajemy go jako nagrodę po misji FF ( jeszcze je nie ukończyłem ) to ta wersja Gryfa jest w pełni działająca czy też nie? I czy ta opcja podobna jest do Hyperiona? Ktoś z was to sprawdzał?

Uffff a ja myślałem to to tak tylko u mnie. Czyli wynikało to z tego że albo gryzie się z jakimś innym skryptem lub skrypt jest uszkodzony.

To znaczy jak? Bo pisałeś o swoim Gryfie całkiem co innego.

Masz stocznię, masz Gryfa kupionego w stoczni. Dodaj sobie ten statek Cheatem i porównaj oba statki. Powinny być takie same, bo skrypt nie zmienia nic w statystykach statków, tylko istniejące w pliku Tships statki dodaje do stoczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, szukam i szukam jakiegoś opisu co najlepiej zainstalować do Gryfa.

Obecnie posiadam na wszystkich wieżyczkach automatycznych (tył, góra, dół) działka energetyczne, natomiast przód i main to laserowe działko impulsowe + 4x jakiś zielony laser (nie pamiętam nazwy).

Przeglądam jedną ze stron (http://eng.x3tc.ru/x3_tc_ships/x3-ship. ... DEwNDU5NjM) i zastanawiam się nad takim zestawem:

main- 2x Cluster Flak Array + 2x Mobile Drilling System

przód- 4x Cluster Flak Array

tył- 4x Cluster Flak Array

góra- 4x Cluster Flak Array

dół- 4x Cluster Flak Array

Co sądzicie o takim zestawie? Zastanawiałem się jeszcze czy aby gdzieś nie upchnąć szybkiego Concussion Impulse Generator z uwagi na jego dość duży zasięg ~3km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam tym statkiem (aktualnie jestem przy 9 chyba misji fabuły gonerów), brakuje mi dobrych dział - co do tego drilla to też mi się wydaje że to chyba nie do obrony działko, znowu w jednym z manuali mam info bardziej szczegółowe o działkach i cluster flak array (nie znam polskiej nazwy) zjada 629energi (chyba zdecydowanie za dużo jak na tyle działek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobile Drilling System to wiertarka do zdobywania minerałów.

Gryfem na razie tylko trochę polatałem. Również w fabule gonerów. Bardzo szybko załatwiłem pirackie M7 (nie pamiętam co)

Cluster Flak Array to jeśli dobrze pamiętam Przeciwlotnicza Artyleria Odłamkowa (tam gdzie nie pasuje można dać Flak Artilery Array). Miałem przez chwilę jako główne działo i przednią wieżyczkę. Zrezygnowałem. Mało było widać gdzie trafiam i bałem się,że ustrzelę nie to co chcę.

Przerzuciłem się na mieszankę Ion Pulse Generator i Concussion Impulse Genetator (o ile pamiętam - sprawdzę w domu). Nimi właśnie rozwaliłem piratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instrukcję masz? Nie możesz w niej przeczytać co to "Mobile Drilling System"?

Nie mówiąc o Encyklopedii w grze. Nie wiesz co to? Zobacz do FAQ.

A prawda zapomniałem, trzeba klikać na linki i czytać.

Co do uzbrojenia Gryfa, była już o tym dyskusja i to nie jedna. Przeczytaj posty w temacie, do którego przeniosłem te posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yacek

Idą święta. Daj sobie trochę luzu. Jeszcze trochę i znowu będziemy mogli obejrzeć "Kevin sam w domu". 🤔

O ile pamiętam, to w Elite był Laser Górniczy, którego używało się do walki. Jak ktoś jest mniej biegły w grze X, to statystyki z eng... mogą zmylić. Mi po przejrzeniu statystyk akurat to "działo" spodobało się najbardziej 😁 Szkoda,że to tylko wiertarka.

Dodatkową trudnością może być to,że ktoś ma grę w wersji polskiej, a statystyki są po angielsku.

A obecny temat traktuje tylko o myśliwcach dla Gryfa.

P.S.

Moim zdaniem to najlepiej samemu próbować różnych kombinacji broni. Na tym między innymi zabawa polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@Yacek

Idą święta. Daj sobie trochę luzu. Jeszcze trochę i znowu będziemy mogli obejrzeć "Kevin sam w domu". 🤔

Kevin będzie w te święta 😁

Statystyki (plik xls) są w wersji polskiej na Mamucie.

Gorzej jak ktoś gra w wersję angielską gry i nie rozumie co pisze.

Co by nie było, że tylko złośliwy:

Gryfa miałem uzbrojonego tak: Działo Główne - Miotacz Wysokoenergetycznej Plazmy, wieżyczki - wszędzie Działa Akceleratorowe - sprawdzały się jak zwykle wyśmienicie do obrony antyrakietowej i przeciw myśliwcom wroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icek wyluzuj trochę.... idź wypij piwko, kup prezenty, zabaw się z jakąś panienką lub nie wiem co jeszcze...

Nie będę orał całego tematu (8stron) gdzie na pierwszych rozwodzicie się gdzie zdobyć Gryfa itd... a ja pytam o UZBROJENIE! Nie wiem czy czytasz uważnie to co piszę... jakie mam uzbrojenie i jaką stroną się wspierałem podczas szukania co by tu do niego wpiąć. To jest wolnosłowne forum czy totalitarne?

PS nie uważaj się za mega guru i nie traktuj kogoś z góry... jeśli nie wiesz co i gdzie sprawdzałem ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS nie uważaj się za mega guru i nie traktuj kogoś z góry... jeśli nie wiesz co i gdzie sprawdzałem ok?

Na Twoim miejscu nie kłóciłbym się z moderatorem. To po pierwsze.
Yacek wskazał Ci co masz zrobić, a że Ci się orać nie chce więc to Twój problem. To po drugie.
Po trzecie i odstatnie: osobiste wycieczki to na PW a nie na forum.
Post zostawiam dla ostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wydaj im polecenie "Chroń" i wskaż Gryfa. Gdy Gryf będzie atakowany oddokują i zaatakują wrogie statki. Gdy wszystkie wrogie statki zostaną zniszczone, zadokują do Gryfa, a polecenie "Chroń" nadal będzie aktywne.

Będzie tylko jeden mały problem: gdy Gryf będzie skakał, a myśliwce nie będą miały Napędu Skokowego, będziesz otrzymywał komunikat "Nie wszystkie jednostki podążające za tym statkiem, mogą wykonać skok. Czy na pewno chcesz rozpocząć sekwencję skoku?" Odpowiesz wtedy TAK i po sprawie. Gryf skoczy, wraz zadokowanymi statkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...