Skocz do zawartości

X3 TC M7 Argoński Gryf


piotr111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Nie wiem czy wyczułeś odrobinę ironiczny ton moich wypowiedzi na ten temat 😀

Nie wyczułem, przepraszam.

Cytat

Gryf wygląda teraz na typowy statek patrolowy/eskortowy. Szybki, dobre osłony i generator energii laserów, drugi pod względem wielkości hangar wśród M7, niezła ładownia i możliwość umieszczenia broni przeciwko myśliwcom w każdej wieżyczce.

Więc pewnie nie tylko zmienił się rozmiar hangaru, ale również inne parametry. Część z nich na plus, więc dlatego cena została taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Prowler. Jesli nie chcesz uzywac SRM to mozesz bezpiecznie zapodac sobie tam patch. Tylko najlepiej jest, gdy znajduje sie on tuz za ostatnim oficjalnym catdat, i jesli uzywasz dodatkowych statkow to tship z patcha bedzie konfliktowal ze statkami i wszystkie zmiany w patchu nie beda widoczne, ja tak wlasnie mialem. Mialem jako mod paczke statkow axeface'a dopiero jak ja wywalilem to zauwazylem pewne zmany, potem sie przerzucilem na SRM bo tam jest wszytsko.. Duzo statkow, patch i dokowanie do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gryf wygląda teraz na typowy statek patrolowy/eskortowy. Szybki, dobre osłony i generator energii laserów, drugi pod względem wielkości hangar wśród M7, niezła ładownia i możliwość umieszczenia broni przeciwko myśliwcom w każdej wieżyczce.

W sumie to masz rację że pełni rolę statku patrolowego. A co do wieżyczek to jak najbardziej zgadzam się z tobą, jak miałem Gryfa to uzbrajałem go tylkow Plot-ke. Gdy miałem na pokładzie 21 myśliwców i 4 bombowce niczego się nie obawiałem M1 lub M2 niszczyłem bez problemu za pomocą moich bombowców, a myśliwce używałem do neutralizacji wrogich myśliwców jak i do eskorty dla moich bombowców przeprowadzających atak na jednostki flagowe. Teraz jak będę go produkował to na pewno znajdzie swoje zaszczytne miejsce jako jednostka wspomagająca cięższe jednostki flagowe lub nawet TL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Boro-Man Gryf też jest moim ulubionym statkiem, tylko że ostatnie patche zmieniły jego hangary i teraz może pomieścić tylko 9 myśliwców. Na stronie Ego wyczytałem że mogą do niego dokować statki TS/TM/TP i M6 Transportowiec wojskowy. Tylko że ostatnio mam jakieś problemy techniczne z tym statkiem.

A co do uzbrojenia to dziwnie ma się to w tej grze. Ponieważ moim zdaniem statki powinny być lepiej poklasyfikowane. Wczoraj ukończyłem kampanie Final Furry na Cmod3. W początkowej fazie byłem zły że musiałem kilka razy wysyłać bombowce z mojego lotniskowca kieszonkowego jakim jest M7 Astraeus Tragarz - A.T.F. Lilith ( Assault Task Force, Lilith – mezopotamski demon porywający dzieci. Postać ta bywa nazywana pierwszą żoną biblijnego Adama. Być może Lilith ma związek z Inanną, sumeryjską boginią wojny i przyjemności seksualnej. ) Dlaczego ten statek tak nazwałem? Wykonując fabułę FF M7 Astraeus uzbrojony w 12x Generator impulsu uderzeniowego 4x, Artyleria odłamkowa, 2x Artyleria zaporowa niszczył wszelkie skupiska myśliwców. No ale wracając do tematu opierając się na faktach historycznych w bitwie pod Midway amerykańskie jak i japońskie lotniskowce wysyłały kilkakrotnie fale bombowców by zniszczyć lotniskowiec lub inny statek wielkiej klasy. Wielki plus dla twórcy Cmoda 3, ale jest też jeden mankament. Moim zdaniem większe jednostki posiadające wielkie działa powinny mieć większy zasięg, a broń wymagająca amunicji również powinna mieć większy zasięg jak i statystyki zdejmowania osłon jak i niszczenie kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na stronie Ego wyczytałem że mogą do niego dokować statki TS/TM/TP i M6 Transportowiec wojskowy.

No to jak w końcu jest, wyczytałeś na stronie Ego o tym dokowaniu, czy u Ciebie te statki mogą dokować? Bo już sam nie wiem.

U mnie, bez pomocy skryptu Dock TS, nic większego niż M3 do Gryfa nie zadokuje.

Możesz podać link, do tematu, gdzie pisze o dokowaniu statków TS/TM/TP i M6 do Gryfa? Bo może ktoś pisał, że używa jakiegoś moda lub skryptu na dokowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Na stronie Ego wyczytałem że mogą do niego dokować statki TS/TM/TP i M6 Transportowiec wojskowy.

No to jak w końcu jest, wyczytałeś na stronie Ego o tym dokowaniu, czy u Ciebie te statki mogą dokować? Bo już sam nie wiem.

U mnie, bez pomocy skryptu Dock TS, nic większego niż M3 do Gryfa nie zadokuje.

Możesz podać link, do tematu, gdzie pisze o dokowaniu statków TS/TM/TP i M6 do Gryfa? Bo może ktoś pisał, że używa jakiegoś moda lub skryptu na dokowanie?

Tutaj jest link z naszej strony gdzie wcześniej pisałem o tym, a tutaj strona ego.

Żadnego moda lub skryptu nie mam co by pozwalał na dokowanie TS/TM/TP M6 Transportowiec wojskowy. Jedyne co mam to skrypt Cadiusa. Inne skrypty nie wpływają na statki.

Niżej zamieszczam fotkę z zadokowanym statkiem M6 Transportowiec wojskowy który znalazłem porzucony w systemie Avarice. Statek jest zadokowany do M7 Gryf.

Spoiler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak owszem pisze się Gryf, ale w wymowie brzmi Grifin, z tym że nie każdy gra w polską wersję. Za to ty po raz kolejny masz jakiś problem.

Zaraz jak to szło... Pisałeś w temacie Yaki Armada o statku TP który nazwałeś Chorako 🙁, a nie powinno być czasem Chokaro ?

No i? Każdy może się pomylić. Ja jak zostałem sprostowany, to przeprosiłem za pomyłkę i podziękowałem Prowlerowi za to że mnie wyprowadził z błędu, a nie wyśmiewałem się z niego.

Pisałem już kiedyś, abyś w odpowiednim temacie spisał listę skryptów i modów z jakimi grasz, będzie wiadomo od razu, czego wina 😁

No i oczywiście grasz na patchu 2.7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie latam statkiem klasy M7 Astraeus, jego jak i Gryfa wyposażałem w broń przeciw myśliwcom, a przednie działa w GIU na jednostki flagowe jak M6 i M7. W hangarach miałem 5 myśliwców M3+ i 4 statki klasy M8 czyli bombowce. Zadokowany do gryfa TS zaopatrywał mnie w amunicje, broń i ogniwa. Jak w okolicy pojawił się wrogi M1 lub M2 oddalałem się na odległość 17 KM i wysyłałem moje bombowce. Dwie lub trzy fale bombowców z łatwością niszczyły jednostkę M1/M2.

Przykładem może być ostatnie dwie misje z fabuły Final Furry gdzie bez problemu dałem rade myśliwcom, Guardianom, Niszczycielom i Lotniskowcom.

I jeszcze jedno wykonując fabułę FF w M7 łatwiej mi było ja przejść niż w M5/M4/M3 dlaczego ? W misji eskortowania konwoju pojawiały mi sie tylko korwety i klostery. Zero myśliwców. Korwety niszczyłem z byczka-taranem. klostery pozostawiałem myśliwcom. O dziwo moje myśliwce jak atakowały klostery to one nie "rozsypywały" sie na mniejsze statki. Ale jak osobiście do nich strzelałem to kloster łamał szyk i z jednego statku robiły sie kilka-naście.

Wcześniej przedstawione uzbrojenie i zastosowanie myśliwców jak i bombowców (skrypt CODEA, Personel Transporter, MEFOS ) w zupełności wystarczają by skopać pupska każdemu wrogo nastawionemu przeciwnikowi.

Eskadra Vampire Bats w liczbie 4x Hades wystartowała z M7 A.T.F. Lilith w eskorcie G.H.O.S.T. Squadron 5x M3 Notos

Eskadra bombowców zajęła dogodną pozycję i rozpoczyna atak na jednostkę klasy M1 Piracki Galeon

M1 Piracki Galeon prowadzi wymiąnę ognia z jednostką Paranidów, tymczasem niespodziewanie od dołu zbliżają się śmiertelne rakiety które przesądzą o jego istnieniu.

W międzyczasie myśliwce z G.H.O.S.T. Squadron zajmują się myśliwcami piratów.

Szybki kaszel, wszyscy wracają zwycięsko na pokład A.T.F. - Lilith.

Nie wiem czy coś widzicie, czy to tylko u mnie jest taki ciemny ekran. Ale przyznam się szczerze że CODEA daje mi za każdym razem frajdę z potyczek w X jak i efekty dźwiękowe dzięki Cmod 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Do gryfa zadokuje bombowiec? 🙁 Spróbuje z moim m8 claymore.

Powodzenia 😁 ... Nie da sie w czystej grze dokowac M8 do innych. Lizard gra z modami.

Dokładnie, do zadokowania bombowców na moim M7 używam skryptu CODEA. Żeby tez taki bombowiec zadokował to na jego pokładzie musi znajdować się pilot z ranga Porucznika, Mechanik i Technik których możemy zatrudnić za pomocą skryptu Personel transport i Military transport. A za pomocą MEFOS mogę zatrudnić Navigatora który zwiększa przyśpieszenie i chyba zużywa mniej ogniw do skoku ale nie jestem tego pewien, Sternik umożliwia zwiększenie manewrowości i Maszynista zwiększ a prędkość statku. Wszystkie trzy wcześniej wymienione profesje zwiększają statystyki naszego statku o 10% Mój M7 Astraeus osiąga 132 m/s, a z Maszynistą 147 m/s 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hmmm.... Dzięki ale sam się ostatnio dowiedziałem tracąc 15 statków przy dokowaniu. A gryf jest jednostką OTAS. ]🙁

To da się nawet po wyglądzie poznać że jest Argoński . ]😁

Ja używam CODEA dzięki temu za pomocą Automatycznego dokowania nie tracę żadnych myśliwców. Przyznam się że sposób dokowania do tej jednostki jest idiotyczny. Nie wiem czym kierowała się osoba tworząc jednostkę Gryf.

Oczywiście że jest to Argońska jednostka, ale jednostki OTAS, a jednostki federacji Argon to zupełnie co innego. Federacja jest to ustrój polityczny, a korporacja rozumie się przez samo się. Tak samo masz korporację Terracorp, Jonferco i OTAS które wchodzą w skład Federacji Argon, aczkolwiek każda z nich dysponuje zróżnicowanymi jednostkami.

Więc potwierdzam słowa Yacka Gryf to jednostka należąca do federacji Argon a przykładowo Skiros jest jednostką należącą do korporacji OTAS. Terrakorp jak i Jonferco masą swoje unikatowe jednostki.

Cytat

Po wyglądzie też bym dał głowę że to OTAS, ale co ja tam wiem, nawet tego gryfa nie widziałem.

I nie zobaczysz dopóki go nie kupisz. Dziwne, ale NPC nie dysponuje tą jednostką mimo to że jest dostępna w stoczni w systemie Argon Prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A gryf jest jednostką OTAS. ]🙁

Różnicę między OTAS, a Argonami wyjasnił Ci (chyba) Lizard. Gryf jest Argońskim statkiem, a nie OTAS.

Po raz kolejny proponuję ściągnąć z Mamuta plik Ships Stats PL i zapoznać się z nim. Plik jest co prawda w formacie .xls, ale od czego darmowy viewer Microsoftu lub równie darmowy Open Office.

W pliku tym zobaczysz listę statków OTAS:

OTAS.JPG

oraz samego Gryfa:

Gryf.JPG

Możesz też skorzystać z bazy online, gdzie po wybraniu statków M7 i rasy Argonów pokaże się to: M7 Argońskie, gdzie wyraźnie statki OTAS są zaznaczone.

Lizard, co do dokowania statkami M8 już się wyjaśniło. Dokowanie statkami TP/TS/TM to też sprawka jakiegoś skryptu, bo w czystej grze takie statki nie dokują do M7, w tym również do Gryfa.

Oczywiście pisząc dokowanie, mam na myśli normalny sposób, to znaczy wybieram statek TS, rozkazy/nawigacyjne/dokuj do i z mapy sektora wybieram statek do którego ma on zadokować. Można zadokować TS-a do Gryfa ale przy pomocy np. skryptu Dock TS/M1, tylko że wtedy procedura dokowania odbywa się inaczej, inny rozkaz.

Cytat

I nie zobaczysz dopóki go nie kupisz. Dziwne, ale NPC nie dysponuje tą jednostką mimo to że jest dostępna w stoczni w systemie Argon Prime.

I znów masz jakiś skrypt lub ręcznie dodałeś statek do stoczni, pisałem już w tym temacie, Gryf w czystej grze nie jest dostępny w stoczniach.

Proszę ponownie, jeśli piszesz o czymś, sprawdź najpierw jak sprawa wygląda w czystej grze. Odpowiedzi piszemy używając za wzorca czystą grę, jeśli mamy jakieś zmiany zrobione, podajemy źródło tych zmian.

Jeśli masz wątpliwości, zobacz do Encyklopedii w grze, wybierz Gryfa i sprawdź gdzie można go kupić, nie powinna być podana żadna stocznia.

Cytat

Za to odpowiadają pliki z serii Jobs. Może ktos to zmieni, co Yacek?

Zmiana powinna być prosta, zamiast konkretnego statku M7 rasy Argon, trzeba ustawić dowolny (czyli puste okno z modelem statku) statek M7 rasy Argon. Wtedy NPC będą używać wszystkich Argońskich statków M7, w tym Gryfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się pogubiłem. Gryf nie jest u mnie dostępny w Argon Prime. Nie ma go nawet w encyklopedii więc nigdy go nie spotkałem, a trochę już latam. Jeszcze nie przeszedłem FF więc nie wiem czy Gryf to nagroda. Czy ktoś mógłby powiedzieć czy ten gryf to mit czy serio jest jakaś w miarę legalna możliwość nabycia tej jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...