Skocz do zawartości

Skrypt Race Response Fleet


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam najnowszą wersję tego skryptu i generalnie jestem z niego zadowolony, mam tylko jedno ale. Czy może mi ktoś powiedzieć, czy wyłączenie inwazji będzie oznaczało to, że nacje zaprzestaną przejmowania sektorów? Bo wolałbym, by sektory miały swoich "oryginalnych" właścicieli. Lecz chciałbym, by nacje świata X prowadziły ze sobą międzygalaktyczne konflikty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powiedziałem sobie, że gdy skończę (po raz n-ty)fabułę terran i skołuje sobie lepsze stateczki, to pobawię się tym skryptem. Grałem może z 2 godziny? Jest jedna rzecz która autentycznie wku*wia, już pisałem w tej sprawie w oficjalnym topicu na forum egosoftu, ale LV nie odpisał. Mianowicie rakiety. Gdy widzę że Paradiański M2 kosi po sektorze niezliczoną ilością tomahawków (czy kafarów, nie wiem) to mnie autentycznie coś trafia. Jest jakiś sposób na zredukowanie ilości wystrzeliwanych rakiet? Dzisiaj pobawię się z tym skryptem na obronę antyrakietową dzięki rakietom moskit, ale wątpię by pomogły, gdyż tomahawk kosi wszystko w promieniu 500m od wybuchu. Błagam, niech ktoś powie, że jest gdzieś tam ukryta opcja "Turn off missiles" bo skrypt jest taki fajny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Założyłem nowy temat bo nie mogłem znaleźć starego na forum. Mianowicie ponownie mam problem z tym skryptem.

W pierwszej kolejności zainstalowałem atf shipyard v6. Włączyłem edytor skryptów, zrobiłem save, reolad gry, potem load savu. Przeskanowałem układ i w mapie scropa na księżycu nie było atf- shipyardu.

Więc zainstalowałem wersje atf shipyard v3. Na księżycu pojawiła sie stocznia atf-u, reputacja wskoczyła na 10. A siły RRF ATF-u atakują mnie...

Zrobiłem uninstal skryptu. reputacja dalej 10 i dalej mnie gonią. Więc dałem uninstal wersji 3 i zainstalowałem wersje 6. reputacja 10 i mnie dalej gonią 😛 Nawet w interaface rrf jak wchodze dyplomacja i daje napraw stosunki, to po paru sekundach znowu mam ich na czerwono.

Jak można zresetować relacje z daną frakcją? Jest jakiś skrypt ?

( atakują mnie w każdym ziemskim sektorze, na księżyc nawet się nie pchałem)

Wersje mam TC 3.1 i zaczynam fabułę jako ziemianin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "ATF Shipyard" była mowa w tych tematach.

http://xudb.pl/index.php?/topic/1114-pytanie-o-atf/

http://xudb.pl/index.php?/topic/994-ziemskie-fabryki-do-kupienia/page__p__14672__hl__stocznia+atf__fromsearch__1#entry14672

http://xudb.pl/index.php?/topic/1919-statki-atf-gdzie-kupic/

Może odpowiedź już na ciebie czeka 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt jest świetny, ale czy jest jakiś sposób na to, żeby RRF nie spowalniał tak bardzo gry ? Mam dobry komputer, a po zainstalowaniu tego skryptu, gdy lecę na SETA 10x gra tnie się niemiłosiernie.

U was też tak się dzieje czy może tylko ja tak mam ?

W Reunionie z tego co pamiętam aż tak bardzo nie spowalniał gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2011 o 00:09, Renegade napisał:

Ale Reunion ma mniejsze wymagania sprzętowe 😛

A mój komputer spełnia je po dziesięciokroć 😀

To przypomina bardziej jakby RRF "zapychał" swoim działaniem moc obliczeniową komputera, niż żeby ten (komputer) ze skryptem sobie nie radził. Stąd też moje pytanie powyżej.

Sam X3 Reunion czy Terran Conflict chodzą mi bardzo płynnie. Dopiero instalacja RRF spowodowała ogromne spowolnienie gry - zwłaszcza widoczne podczasa używania SETA (u mnie zawsze na x10).

Liczę poprostu, że coś może da się w nim przestawić czy coś, żeby stał się nieco bardziej znośny dla kompa. Drugiego takiego skryptu niestety nie ma, a gra bez niego jest nudna ponieważ nic się nie dzieje - człowiek czuje się jakby był sam w całej galaktyce mimo tych wszystkich statków wkoło 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale taka jest przypadłość tego typu skryptów. A oprócz RRF są IR i MBRR. Bardzo podobne w ogólnych założeniach.

O tym skąd biorą się problemy z wydajnością bardzo dobrze napisał rygar w tym poście: http://xudb.pl/index.php?/topic/629-improved-races-zapowiada-sie-smakowicie/page__view__findpost__p__29891

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A ja mam dwa pytania (jedno się już pojawiło ale nie widziałem odpowiedzi).

Uno. Gram na RRF już kilka dni gry ale nadal nie wiem co to są te incydenty dyplomatyczne. Może mi ktoś to w miarę prosto objaśnić??

Due. Da się zmniejszyć ilość wystrzeliwanych przez statki NPC rakiet?? Mam dość dobrą flotę a w walce z Terran moje statki padają jak muchy...

Skrypt Reduce Enemy Missle nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W losowych odstępach czasu między losowymi rasami zmieniają się relacje na wrogie. Trwa to 10-60 min., później wraca do normalnych.

2. Jeśli chodzi o M8, to jest opcja "Enable RRF bombers" czy jakoś tak, wywala bombowce. Jeśli chcesz mieć M8 albo rakiety są wystrzeliwywane przez inne statki, to nie wiem.

Dodaję własne pytanie - jako że zacząłem grę od nowa, muszę od nowa ustawić RRF. Tylko że ustawienia działają w dość dziwny sposób - na maksymalno-bitewnych mam jeden komunikat o inwazji (zaraz po wyściu z interfejsu RRF), a później nic się nie dzieje, nawet tego jednego sektora nie potrafią przejąć...

I odnoszę wrażenie, że po pierwszym zapisie ustawień RRF już się ich nie da zmienić - w poprzedniej grze zminiłem inwazje na wyłączone, a rasy nadal się najeżdżały.

Edytowane przez HanSolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...