Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem!


fire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o jakość to wiele zależy od samego układu, nie można mówić, że wszystkie zintegrowane są 'be'. Na poprzedniej płycie głównej miałem chipset nForce2 zintegrowanym układem wykorzystującym technologię Soundstorm i w porównaniu do obecnego Realteka HD to niebo, a ziemia, a tamta płyta miała ok. 8 lat... Jakość dźwięku była nieporównywalnie lepsza, nie odbiegała wiele od oferowanej przez dodatkowe karty produkowane w tamtych czasach. Mam nadzieję się wkrótce naocznie (usznie 😀 ) przekonać jak będzie wyglądało w praktyce porównanie tego Realteka z jakąś nową kartą dźwiękową, bo czuję, że długo z nim nie wytrzymam. Minęła niecała doba, a już mam go dość 😀

Co do tematu, fire jeśli to sprawa sprzętowa to musisz mieć serio pecha. TC odpalałem na 3 czy 4 różnych zintegrowanych układach i z żadnym nie było problemów, a jakością różniły się bardzo. W samej grze dźwięk był ok. Żadnych kombinacji z kodekami, tylko standardowe sterowniki i wszystko śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam XP SP3 i Geforce 9600 GT z tym że 1024.

Z tego co teraz napisałeś problem naprawdę jest dziwny i nie sądzę żeby to były sterowniki, kodeki czy sprzęt więc wychodziło by na to że gra ale masz bardzo podobną konfiguracje sprzętową co ja więc niby czemu u mnie jest dobrze a u ciebie źle. Zapomniałem jeszcze zapytać czy sterowniki dźwięku masz ze strony płyty głównej czy może szukane w googlach, bo jak miałem starą płytę główną to na stronie oficjalnej były z 2006 roku a znalazłem jakieś nowsze.

Jeśli ci się chce to możesz jeszcze sprawdzić na tych samych kodekach co ja mam ale to byś musiał przeinstalować system znowu.

Zaktualizuj DirectaX tym, to pobiera wszystkie aktualizacje i najlepiej sobie zostaw to ci się przyda jeszcze, wygodne. http://rapidshare.com/files/399773281/DirectX.rar.html

Edit: I spróbuj jeszcze włączyć lub wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich po długiej przerwie 😀

Pozwólcie, że podepnę się pod temat.

Ostatnio wkręciłem kolegę w Terran Conflict, niestety natknął się na problem z dźwiękiem.

Przeczesałem trochę internet w tej sprawie, w sumie chyba znam rozwiązanie, ale nie jestem go pewny, bo o ile wszyscy piszą o tym, że mają problem z dźwiękami broni, komunikatów etc., to tutaj kłopot sprawia brak muzyki - a właściwie zamiast niej są trzaski.

Czy to jest wina brakującego pliku w katalogu mov?

Kolega gra na wersji 3.2 z CMOD 4 i Immersive Environments. Oczywiście kolejność instalacji właściwa. System operacyjny - Win7.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2012 o 00:19, ComradeJacob napisał:

Przeczesałem trochę internet w tej sprawie, w sumie chyba znam rozwiązanie, ale nie jestem go pewny, bo o ile wszyscy piszą o tym, że mają problem z dźwiękami broni, komunikatów etc., to tutaj kłopot sprawia brak muzyki - a właściwie zamiast niej są trzaski.

Czy to jest wina brakującego pliku w katalogu mov?

Kolega gra na wersji 3.2 z CMOD 4 i Immersive Environments. Oczywiście kolejność instalacji właściwa. System operacyjny - Win7.

Muzyka odtwarzana sektorach jest w plikach mp3 zaszytych w jednym z plików cat/dat. Mod IE dodaje/zmienia kilka takich plików. Jeśli nie ma muzyki, to problem z instalacją tego moda.

Jeśli natomiast nie ma głosów komputera pokładowego to należy z katalogu mov usunąć plik 00044.pck. Tylko w przypadku CMOD-a lub XRM. Oba te mody posiadają w plikach cat/dat własny plik 00044.pck. Aby gra używał go musimy usunąć oryginalny plik 00044.pck z katalogu mov.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...