Skocz do zawartości

Przeniesienie kompleksu do innego sektora ??


mike
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy istnieje możliwość przeniesienia kompleksu do innego sektora, mam TL i holownik z odpowiednim laserem ??? Jeszcze przy okazji mam stateczek "full wypas"(po za handlowymi mk3) przypisany do kompleksu co zrobić by latał i rozwoził automatycznie towary ???(oczywiście chodzi mi o towary produkowane w kompleksie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania drugiego, zainstaluj albo Przedstawiciela Handlowego (Commercial Agent - jest w Bonus Packu 4.1.00), albo Extended Trade Software Commands. Ja używam z powodzeniem ETS, pozwala on wydać równocześnie jednemu statkowi kilka rozkazów typu "Kup po najlepszej cenie..." i "Sprzedaj po najlepszej cenie...", dzięki czemu może on zaopatrywać kompleks w Ogniwa i sprzedawać wszystkie wyroby produkowane w nim. Poprzez procentowe ustawienie ilości zapasu mamy wpływ na to jak często będzie latał jako zaopatrzeniowiec, a jak często sprzedawał towary. Przewaga na CA polega na tym że pilot nie musi się szkolić, tylko od razu wykonuje dokładnie swoje zadania.

Możesz też mając Bonus Packa użyć Commodity Logistics Software/Logistyka towarów.

Tak więc możliwości jest sporo, poczytaj najpierw o skryptach i sam zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam

Czy istnieje możliwość przeniesienia kompleksu do innego sektora, mam TL i holownik z odpowiednim laserem ??? Jeszcze przy okazji mam stateczek "full wypas"(po za handlowymi mk3) przypisany do kompleksu co zrobić by latał i rozwoził automatycznie towary ???(oczywiście chodzi mi o towary produkowane w kompleksie)

Yacek wymienił praktycznie wszystkie sensowne możliwości. Każdy z tych skryptów działa trochę inaczej, jeśli nie wiesz który wybrać to napisz dokładnie co, jak i gdzie ma ten statek transportować, wtedy będzie łatwiej podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całego kompleksu raczej nie da się przenieść do innego sektora, aczkolwiek za pomocą skryptu do którego zrobiłam spolszczenie Station Repacker umożliwi tobie załadowanie fabryk do ładowni twojego TL i przetransportowanie do innego sektora. Oczywiście uprzednio musisz opróżni zawartość towarów znajdujących się ładowni kompleksu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A nie wystarczy zwykłe polecenie sprzedaj towar za najlepszą cenę ?

Nie zawsze. Powiedzmy że masz kompleks produkujący 2-3 lub więcej produktów. Musisz kupić i przypisać do kompleksu tyle TS-ów ile jest tych produktów, i każdemu wydać polecenie "Sprzedaj po najlepszej cenie..." Każdy z TS-ów będzie sprzedawał tylko jeden produkt. Do tego potrzebujesz przynajmniej jednego TS-a do zaopatrywania kompleksu w Ogniwa.

Mając ETSC możesz mieć jednego TS przypisanego do kompleksu, który będzie sprzedawał wszystkie produkty kompleksu i równocześnie zaopatrywał go w Ogniwa. Będzie to robił w zależności od potrzeb (Ogniwa) i ilości produktów w magazynie kompleksu. Koszty mniejsze. Jak się dorobisz to możesz dodać stopniowo kolejne TS-y z takimi samymi poleceniami. Do tego piloci tych TS-ów będą ze sobą współpracować i nie będą latać do tych samych stacji.

Czasami skrypty to fajna sprawa 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem bonus pack-a odpaliłem Commercial Agent ale mam kolejny problem wyznaczam towar do sprzedania wyznaczam odległość skoków max na 20, uruchamiam "pilota" i w statusie mam info że CAG w gotowości ale niestety nic się nie dzieje. Ten drugi skrypt też testuje w sumie przestałem myśleć o połączeniu 2ch kompleksów tylko jeden ze statków lata między nimi z towarem, tylko nie ładuje pełnej ładowni a przewozi po np kilkaset ogniw ? mimo że w elektrowni są zapasy i na pewno duże potrzeby w 2 stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ustaw mu na początek mniejszą odległość w skokach.

To nic nie da. Przedstawiciel handlowy może w ogóle zacząć pracować dla kompleksu mają odpowiednio wysoką rangę, bez tego będzie siedział bezczynnie w hangarze.

Poszukaj trochę na forum, przy paru okazjach pisaliśmy o tym jak najlepiej szkolić tych pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To nic nie da. Przedstawiciel handlowy może w ogóle zacząć pracować dla kompleksu mają odpowiednio wysoką rangę, bez tego będzie siedział bezczynnie w hangarze.

tzn co wyznaczyć go do szkolenia jak pilota handlowego sektorowego 😀 a potem zamienić na CA ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

To nic nie da. Przedstawiciel handlowy może w ogóle zacząć pracować dla kompleksu mają odpowiednio wysoką rangę, bez tego będzie siedział bezczynnie w hangarze.

tzn co wyznaczyć go do szkolenia jak pilota handlowego sektorowego 😀 a potem zamienić na CA ????

Zerknij do tego tematu: http://xudb.pl/topic/416-skrypt-commercial-agent/

Pod koniec drugiej strony zaczynają się posty o metodach szkolenia pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...