Skocz do zawartości

Skrypt Commodity Logistics Software/Logistyka towarów


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrypt Commodity Logistics Software dodaje do Argońskich Doków Zaopatrzeniowych, Kwater głównych Argońskich korporacji i Paranidiańskiego Ośrodka Komunikacji, dwa oprogramowania, które możemy zakupić dla naszych statków:

Oprogramowanie Logistyki Towarów MK1

Oprogramowanie to pomaga pilotom w koordynowaniu ich wewnętrznej Logistyki Produkcji. Pozwala na zbieranie zamówień od różnych odbiorców w obrębie przedsiębiorstwa oraz koordynowanie ich działań z wybranymi dostawcami. Dlatego też możliwe jest dostarczenie produktów przez kilku dostawców do różnych odbiorców.

Oprogramowanie Logistyki Towarów MK2

Oprogramowanie to pozwala pilotom zaplanować trasy handlowe. Pilot będzie miał za zadanie poruszać się po danej trasie, oraz będzie posiadał odpowiednie polecenia transferów towarów w każdym przystanku pośrednim. Dzięki temu pilot będzie wypełniał specjalne zadania dla firmy, a nawet w różnych innych stacjach. Trasa handlowa będzie realizowana, aż pilot otrzyma nowe rozkazy.

Skrypt jest dostępny w formacie .zip, po ściągnięciu należy wypakować go i wszystkie pliki z katalogu "script" przekopiować do katalogu "script" w katalogu głównym gry X3TC. Pozostałe katalogi (script.delete i script.uninstall) zawierają pliki służące do odinstalowania i usunięcia tego skryptu z gry i tylko w takim przypadku powinny być używane, to znaczy kopiowane do katalogu "script" w katalogu głównym gry X3TC.

Spolszczenie skryptu dostępne jak zwykle na Mamucie, link w temacie o spolszczeniach skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam.

Jak, prosto. Masz np. kilka fabryk, które produkują jakieś towary. Do produkcji potrzebują np. Rudy. Masz kopalnie (kilka) w innym sektorze. Ustawiasz statek(i), aby zabierały Rudę z kopalni (jednej lub nawet kilku) i transportowały po kolei do kolejnych fabryk.

To tylko prosty przykład. Przydatny skrypt, działa jak "Sprzedaj..." lub "Kup...", tylko że możesz ustalić stałe trasy, po których TS-y będą się poruszały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam i polecałem go parę razy przy różnych okazjach. Generalnie oprogramowanie służy do transportu towarów pomiędzy wybranymi stacjami. Przydzielamy do danego kompleksu statek, ustawiamy czym ma handlować i do jakich stacji dostarczać towar, a pilot będzie kontrolował stan ich magazynów i automatycznie dostarczał im odpowiednie ilości surowców do produkcji. Można dzięki niemu tworzyć dosyć skomplikowane łańcuchy produkcyjne obejmujące kilka sektorów, nie zamulając kompa jednym megakompleksem.

Podam przykład. W Avarice mam kompleksy kopalń rudy i krzemu i elektrowni słonecznych. W okolicznych sektorach porozmieszczałem różne kompleksy produkujące materiały do budowy statków dla HQ i wyposażenie dla moich jednostek oraz jeden wielki kompleks, który produkuje żywność dla całości. Przydzieliłem do każdego z tych podstawowych kompleksów i fabryk transportowce z oprogramowaniem logistyki, ustawiłem odpowiednie surowce i stacje docelowe, a statki obsługują całość tak sprawnie, że wcale nie ma przestojów w produkcji. Całość działa tak jakby była połączona w jeden ogromny kompleks.

Z tego co się orientuję piloci mogą też sprzedawać nasze towary na stacjach AI na podobnych zasadach jak w przypadku naszych fabryk ale nie korzystałem jeszcze z tej opcji.

Jak w pozostałych skryptach tego autora wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia pilot będzie mógł obsługiwać więcej stacji i towarów, używać napędu skokowego, itd.

Ogólnie bardzo przydatny skrypt jeśli ktoś nie chce iść na łatwiznę i instalować czegoś takiego jak FDN. Z nim jak dla mnie jest dużo realniej, czuć że to moje małe imperium 'żyje' 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ogólnie bardzo przydatny skrypt jeśli ktoś nie chce iść na łatwiznę i instalować czegoś takiego jak FDN. Z nim jak dla mnie jest dużo realniej, czuć że to moje małe imperium 'żyje' 😀

Wybacz, bo nie rozumiem, z którym jest bardziej realnie? CLS czy FDN?

Tak ogólnie, to polecam CLS, bardzo przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Ogólnie bardzo przydatny skrypt jeśli ktoś nie chce iść na łatwiznę i instalować czegoś takiego jak FDN. Z nim jak dla mnie jest dużo realniej, czuć że to moje małe imperium 'żyje' 😀

Wybacz, bo nie rozumiem, z którym jest bardziej realnie? CLS czy FDN?

Tak ogólnie, to polecam CLS, bardzo przydatny.

CLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

CLS.

Wolałem się upewnić, czy dobry skrypt posiadam 😀

Dzięki za odpowiedź.

Zależy co masz na myśli "dobry"? I do czego i jak używasz swoich skryptów.

Ale widać że autor nie dokonuje uaktualnień tak jak twórca skryptu FDN. Gdzie de facto skrypt FDN cieszy się większym zainteresowaniem jak i możliwościami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 16.11.2012 o 04:48, Yacek napisał:

Odnośnik z pierwszego postu działa OK, prowadzi do tematu o skrypcie na forum Egosoftu.

....a w temacie jest link http://www.lucike.info/x3_terran_conflict/scripts/Warenlogistiksoftware_X3TC_V3204.zip

"

Not Found

The requested URL /x3_terran_conflict/scripts/Warenlogistiksoftware_X3TC_V3204.zip was not found on this server."

Tyle to wiedziałem bez pisania w tym temacie.

Pisząc 'Odnośnik z 1 postu 😛 ... da się może odnowić ?' miałem na myśli link aktualny - działający, inny niż http://www.lucike.info/x3_terran_conflict/scripts/Warenlogistiksoftware_X3TC_V3204.zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2012 o 10:34, sunairam napisał:

Pisząc 'Odnośnik z 1 postu 😛 ... da się może odnowić ?' miałem na myśli link aktualny - działający,

To pisz dokładnie o co ci chodzi. Telepatia nie działa na forum.

A tu masz wyjaśnienie: http://xudb.pl/topic/561-skrypt-trade-overview/page__view__findpost__p__37800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Na podstawie poprzedniego tłumaczenia dodałem brakujące wersy tłumaczenia, jak i pozmieniałem wszystko co trzeba było do obecnej wersji.

Wątpię by był kompatybilny z poprzednimi wersjami skryptu, bo kilka rzeczy się pozmieniało, tak jak opcja Nie i Tak(odwrócone w poprzedniej wersji na miejscu Nie było Tak i na odwrót), tak więc tylko do tej najnowszej.

Jeżeli ktoś potrzebuje to proszę korzystać.

8001-L048.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...