Skocz do zawartości

Vidar kontra Hyperion


kuba723
 Udostępnij

  

247 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Vidar vs Hyperion

    • Hyperion
      24
    • Vidar
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Takie ankiety są bez sensu. Jeśli w ankiecie będzie pytanie: "który statek lepszy?", to wystarczy podać tak jak w tej ankiecie dwa, trzy najsilniejsze statki w danej klasie. Jeśli pytanie zaś będzie brzmiało "który statek podoba ci się najbardziej?", to wtedy trzeba wymienić wszystkie. Tylko po co taka ankieta? Każdemu podobają się inne statki, innych ras, każdy ma swój gust, a o gustach się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W X3 TC pojawia się kilka nowych okrętów porównywalnych o ile nie lepszych od naszego zasłużonego Hyperiona ale osoby grające w starsze wersje powracają do niego ze względu na... no właśnie na co ? Jego osiągi , ,wygląd a może ze względów sentymentalnych?

Pojawia się, ale nie stanowi dla niego konkurencji, Hyperion mimo iż został zdegradowany do klasy M6, nadal pozostał jednostką M7 (prawie, ponieważ w TC M7 mają lepsze parametry, podobne raczej do M7 z XTM-a niż do Hyperiona z X3R).

O jego wyższości pisałem już: http://xudb.pl/topic/1211-re-vidar-kontra-hyperion/page__pid__18167__st__10#entry18167

Do tego jeszcze jedna sprawa, wszystkie super statki M6 (takie jak Naginata, lub inne z modów ze statkami) powstają na bazie Hyperiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Takie ankiety są bez sensu. Jeśli w ankiecie będzie pytanie: "który statek lepszy?", to wystarczy podać tak jak w tej ankiecie dwa, trzy najsilniejsze statki w danej klasie. Jeśli pytanie zaś będzie brzmiało "który statek podoba ci się najbardziej?", to wtedy trzeba wymienić wszystkie. Tylko po co taka ankieta? Każdemu podobają się inne statki, innych ras, każdy ma swój gust, a o gustach się nie dyskutuje.

Zagadnenie nie rozbija się jedynie o gusta. Faktem pozostaje kwestia posiadania przez każdy statek określonych parametrów, a i ch porównanie daje względnie obiektywny obraz. Mi osobiście trochę brakuje wątku pt. "Wasze opninie nt jednostek klasy m6", w którym to użytkownicy mogli by pochwalić taki czy inny pojazd lub przestrzec przed kupnem takiego a takiego.

Jak na razie latałem (i nadal latam) tylko Vidarem, więc nie mam podstaw do porównania go z Hyperionem, ale na podstawie parametrów ten drugi wydaje się bardziej wszechstronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje też kwestia uzbrojenia. Co do Vidara, to dużego wyboru nie ma, ale w przypadku Hyperiona jest spory wybór. Ale trzeba je odpowiednio dobrać. Jeśli ktoś wpakuje do slotów kokpitu Jonowe Działa Szynowe, odda kilka strzałów i braknie mu energii, uzna że Hyperion jest przereklamowany. Optymalne uzbrojenie dla Hyperiona opisałem w temacie Hyperion w TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że Vidar ma mniejszy wachlarz uzbrojenia, skoro i tak jego uzbrojenie wymiata całe uzbrojenie Hypcia. Obrony Moskit też nie posiada, ale od czego są polecenia antyrakietowe. Zresztą ten cały temat jest zupełnie jałowy, ponieważ wcześniej już był temat poświęcony M6 i tam Eradorius dość wyraźnie przedstawił zalety Vidara których i o dziwo Yacek z nieznanego powodu nie chce zaakceptować rzeczy oczywistych gdzie Eradorius obalił mit niesamowitego Hypcia.

Mało tego Ja latałam jednym i drugim i jakoś Hypek nie przypadł mi do gustu.

Powiem Inaczej Gdyby Valhalla była rozmiarów Tyra to oczywistym jest to ze każdy weźmie Valhalle. Jak dla mnie Hypek jest bardzoooo przesadzonym statkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...ponieważ wcześniej już był temat poświęcony M6 i tam Eradorius dość wyraźnie przedstawił zalety Vidara których i o dziwo Yacek z nieznanego powodu nie chce zaakceptować rzeczy oczywistych gdzie Eradorius obalił mit niesamowitego Hypcia.

Jakie oczywiste zalety Vidara? To że po wykonaniu dwóch skoków przez galaktykę muszę tankować, gdy tymczasem Hyperionem wykonam kilka razy więcej takich skoków. To że EMP przydaje się na szybkie M5 jak wół do karety? A może jego prędkość? Zresztą odniosłem się przedstawionych przez Eradoniusa zalet Vidara w poście.

Zresztą, co tu dużo dyskutować, wyniki ankiety mówią same za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I co z tego że Vidar ma mniejszy wachlarz uzbrojenia, skoro i tak jego uzbrojenie wymiata całe uzbrojenie Hypcia.

Lekka przesada. Zdaje się, że taki miotacz impulsów wstrząsowych jest porównywalny z wyrzutnią materii/antymaterii.

Cytat

Obrony Moskit też nie posiada, ale od czego są polecenia antyrakietowe.

Z tego co zaobserwowałem, to polecenia antyrakietowe zmniejszają szybkostrzelność działek.

Cytat

Niema o co sie kłócić i tak wszyscy wiedzą że najlepszy jest Springblossom

Spring jest szybki, szybki i jeszcze raz... odrażająco brzydki 😀 (ocena subiektywna), pozatym to świetne m6.

Cytat

Ankietę zapewne wygra Jacht Pontifexa,( ze względów o których pisaliśmy wyżej) zwłaszcza u starych wyjadaczy zachwycający się nim w X3 R.

Nie sądzę, aby było to wynikiem jedynie sentymentu. W mojej opini to wypadkowa dobrych parametrów hyperiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...