Skocz do zawartości

Vidar kontra Hyperion


kuba723
 Udostępnij

  

247 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Vidar vs Hyperion

    • Hyperion
      24
    • Vidar
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Dla jednych Hyperion, dla innych Vidar. Każdy ma swój ulubiony statek.

Jak dla mnie, plusy dla Hyperiona to:

duża ładownia

możliwość dokowania dwóch myśliwców

większy asortyment uzbrojenia i rakiet w tym Moskitów (obrona antyrakietowa)

Ale mam jedną ważną uwagę, pisz poprawnie, o błędach ortograficznych już ci wspominali inni, ja zwracam uwagę na nazwę statku, jest to Hyperion, a nie Hiperon. Czytaj uważnie co pisze w grze i co sam piszesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż kiedyś to bym bez wahania wskazała na Vidara, ale teraz gdy jest ten skrypt CODEA.... jak już pisałam dwa myśliwce szału nie robią w hangarze, aczkolwiek lepsze te dwa niż nic. Drugą stroną medalu Hyperiona jest to że jest ekstremalnie drogi, w sumie powiedziałabym że za drogi. I nie potrafię oddać swego głosu który statek tak naprawdę jest lepszy. Wszystko zależy tez od tego jakę prowadzimy "politykę" w grze.

Więc wstrzymuje się od głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak już pisałam dwa myśliwce szału nie robią w hangarze, aczkolwiek lepsze te dwa niż nic.

A kto powiedział, że te dwa myśliwce mają służyć do obrony?

Juz dawno temu, ktoś na forum Ego pisał, że wozi zadokowane w Hyperionie dwa sokoły, które służą mu jako dodatkowe... kanistry paliwa.

Ja też między innymi tak wykorzystuję zadokowane myśliwce. W razie konieczności wykonania skoku, a gdy skończyło mi się paliwo w Hyperionie, mogę zawsze przenieść ogniwa z jednego z tych myśliwców.

Po drugie, służą one do zbierania i sprzedawania pozostałości po zniszczonych statkach, astronautów i przejmowania zdobyczy. ja mogę w tym czasie spokojnie lecieć dalej i załatwiać inne sprawy.

Po trzecie, jak napisał LeWaR, też lubię od czasu do czasu polatać M3, więc mam zadokowane moje ulubione statki klasy M3, do których się przesiadam, gdy najdzie mnie ochota poszaleć M3, zamiast Hyperionem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie piszecie tutaj tak o tej ładowni blablabla.....Ok jak pisałam dwa myśliwce szału nie robią, więc nie biorąc pod uwagi CODEA zdecydowanie stawiam na Vidara. Szybki zwrotny i lepsze uzbrojenie. na co mi obrona Moskito skoro i tam ma polecenia Obrona Antyrakietowa, "luknijcie" na uzbrojenie które opisałam w temacie Uzbrojenie w X3 TC. A ta całą ładownię to można rozbić o kant dupy 😀. Jak bym chciała mieć pojemną ładownie to bym barką "popylała" przez przestworza uniwersum 😀 Powiem tak, miałam obydwa statki i Hyperion brrrr ciarki mnie przechodziły jak nim latałam, generalnie źle nim mi się latało, słabe ładowanie energii i w ogóle nie przypadł mi do gustu, i jeszcze ta jego cena, 40 milionów, co to ma być fundacja charytatywna dla Albańczyków czy jak ?

Bezapelacyjnie jego mać oddaje głos na Vidara, a co ]😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci przeszkadza cena Hyperiona, wszak nie można go kupić w stoczniach, więc jaki ma sens jej wypominanie? Ale jeśli już, to wart on swojej ceny.

Hyperion powinien być w klasie M7M jak w X3R, a nie M6 i dlatego porównywanie go z innymi M6 nie ma zbytnio sensu.

A mnie ciarki przechodzą jak mam latać w Vidarze 😀

Hyperion powinien być w klasie M7M jak w X3R, a nie M6 i dlatego porównywanie go z innymi M6 nie ma zbytnio sensu.

Nie wiem też czy dyskutujemy o przewadze technicznej tych statków, czy gustach? Bo o gustach się nie dyskutuje i dlatego z mojej strony koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osobisty statek dla gracza, taki do wszystkiego, Hyperion jest zdecydowanie najlepszy. O jego zaletach pisali już inni, więc nie będę powtarzał. Cena ma znaczenie jedynie przy tradycyjnych naprawach ale kasa to nie problem, więc jak dla mnie to kiepski argument przeciw.

Oczywiście po raz kolejny wiele zależy od skryptów, np. jeśli ktoś używa takich, które umożliwiają skoki bez ogniw to ładownia Hypcia traci trochę na znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od czasów X3 Reunion gdzie Hyperion był klasą samą w sobie uwielbiam ten statek. W XTM trochę "stracił" a w TC zdegradowali go do M6 ale i tak wg mnie bije na głowę Vidara. Niezły repertuar uzbrojenia, duża ładownia, dwa "zbiorniki M3" i całkiem kozacki wygląd dają mu pierwsze miejsce na mojej liście 😀

Twierdzenie, że ze skryptami/modami to Vidar jest lepszy a bez skryptów Hyperion, jest delikatnie mówiąc nietrafione. Dlatego ponieważ stworzenie moda zmieniającego statystyki obu statków jest kwestią 30 sekund. Bez sensu jest spieranie się, że jak jest CODEA to Vidar jest lepszy. Mogę odpalić X3 Editor i "dać" Hyperionowi 60 G tarcz plus PDF i okrasić to super mocnymi generatorami i wtedy nikt mu nie "podskoczy". Dyskutujmy o tym który statek jest lepszy w konkretnej - ogólnej grze a nie z modami i skryptami których jest tysiące. Wyjątkiem są duże mody takie jak XTM, DDTC itd. które można traktować jako osobne gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o to, że w przypadku jakichśtam modów/skryptów Vidar będzie lepszy od Hypcia tylko, że w niektórych przypadkach ludzie mogą mieć inne odczucia związane z tymi statkami. Jeśli ktoś używa przykładowo tego skryptu o którym pisałem albo np. takiego który umożliwia zakup towarów bez lądowania na stacji to niektóre z zalet Hyperiona mogą stracić w oczach tego kogoś na wartości. To jednak ma znaczenie bo dużo osób wypowiada się w różnych tematach nie biorąc pod uwagę tego, że zmienili sobie w dosyć znaczny sposób grę i wiele spraw wygląda u nich zupełnie inaczej niż u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dużo osób wypowiada się w różnych tematach nie biorąc pod uwagę tego, że zmienili sobie w dosyć znaczny sposób grę i wiele spraw wygląda u nich zupełnie inaczej niż u innych.

Dlatego trzeba pamiętać o tym i starać się oceniać przede wszystkim "nie dopakowane" wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CODEA to miałam na myśli to że to właśnie Hypek może być lepszy, aczkolwiek rozmowa Yacka z Eradoriusem wyjaśnia wszelkie wątpliwości odnośnie Hypek Vs Vidar. I mysle że forumowicz Eradorius również dość precyzyjnie przedstawia wady jak i zalety obydwu statków. Więc suma sumarum nadal nie wiadomo które "padło" jest lepsze.

A odnośnie Yacek tego czy Hypka można kupić czy też nie to moja odpowiedź brzmi tak, można go kupić stoczni Paranidów za pomocą skryptu i jego cena wynosi ~ 40 milionów kredytów.

A sokoro ktoś opisywał że Hypek powinien być M7M to który inny statek ma możliwość dokowania myśliwców? Więc przyznam że Hypek jest dość mocno przesadzonym statkiem. Ponieważ równie dobrze M2 Tyr mogę edytować i dodać mu myśliwce, możliwość posiadania rakiet Moskit jak i kapsuł abordażowych, co spowoduje że mój M2 Tyr będzie mógł robić za M7M i to za jedynie 90 milionów kredytów.

Więc uważam że na dzień dzisiejszy jest dość wielka przesadą sprzeczać się o to, który statek jest lepszy bo gdyby nie patrzeć to tak naprawdę w grze jest wiele statków które nie pasują do swojej grupy TYR Vs Walhalla. Walhalla jest M2 a mimo to ma więcej działek niż TYR i do tego 60 myśliwców.... jak dla mnie to przesada. Tak samo ma się to do Vidar kontra Hyperion.

To tyle ode mnie, a żeby nie robić sobie wrogów na tym forum i nie sprzeczać się bez sensu 😀 to już raczej nie zabiorę głosu w tym temacie, bo to mija się z celem.

Pozdrawiam i PEACE dzieci kwiatów 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...