Skocz do zawartości

Kopia zapasowa


Szynszyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli robi reinstalke gry to po co ma pakować folder z grą? Wystarczy spakować, zachować gdzieś pliki sav z folderu Moje dokumenty/Egosoft. Musi tylko pamiętać jakie skrypty i mody miał zainstalowane. Szczególnie mody, bo brak jakiegoś moda (XTM-a) może skutkować brakiem odczytania później plików sav.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli robi reinstalke gry to po co ma pakować folder z grą? Wystarczy spakować, zachować gdzieś pliki sav z folderu Moje dokumenty/Egosoft. Musi tylko pamiętać jakie skrypty i mody miał zainstalowane. Szczególnie mody, bo brak jakiegoś moda (XTM-a) może skutkować brakiem odczytania później plików sav.

Temu, że u mnie przy Reunion w niektórych wypadkach wystarczało to, że zmieniła się kolejność plików cat/dat różnych modów by gra wykrzaczała się przy ładowaniu save.

Lepiej dmuchać na zimne niż potem samemu sobie robić wyrzuty, że nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli robi reinstalke gry to po co ma pakować folder z grą? Wystarczy spakować, zachować gdzieś pliki sav z folderu Moje dokumenty/Egosoft. Musi tylko pamiętać jakie skrypty i mody miał zainstalowane. Szczególnie mody, bo brak jakiegoś moda (XTM-a) może skutkować brakiem odczytania później plików sav.

Ma też dodatkowe statki, a one z tego co pamiętam dopisują coś do plików w katalogu głównym gry. Więc wrzucając wszystko jest poprostu szybciej i nie trzeba się z PM bawić, ani przerabianiem niespolszczonych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, aby zapamiętał jakie miał. No chyba że ktoś jak ja ma sklerozę, to wtedy nich zrobi kopie katalogu i po reinstalce porównuje. Tylko pytanie, po co robi reinstalkę? Czy zmienia np system i che mieć wszystko w grze tak jak było, czy robi reinstalke by odświeżyć zaśmieconą grę?

W pierwszym przypadku macie rację, najlepiej, najbezpieczniej cały folder z grą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlatego pisałem, aby zapamiętał jakie miał. No chyba że ktoś jak ja ma sklerozę, to wtedy nich zrobi kopie katalogu i po reinstalce porównuje. Tylko pytanie, po co robi reinstalkę? Czy zmienia np system i che mieć wszystko w grze tak jak było, czy robi reinstalke by odświeżyć zaśmieconą grę?

W pierwszym przypadku macie rację, najlepiej, najbezpieczniej cały folder z grą.

Nie chodzi tylko o to jakie miał ale też o to w jakiej kolejności były instalowane, a jeśli używa do tego PM'a to w pierwszej chwili nie wiadomo który z modów w ogóle dodaje pliki cat/dat i trzeba się trochę nagimnastykować. Jeśli wypakowuje mody i instaluje je ręcznie to nie ma problemu, wystarczy zapamiętać kolejność i potem poukładać wszystko tak jak było. Ale i tak szybciej i bezpieczniej zrobić kopię całego folderu gry, te parę GB przy dzisiejszych komputerach to nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...