Skocz do zawartości

Opcja startowa Spadkobierca - come back.


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yacek a dało by rade byś zrobił taki sam profil tylko że dla Argona w Argon Prime? Statek TL z HQ w ładowni + 150.000 kr na rozkręcenie biznesu ? No i może ale nie jestem pewien jakiś Ciężki Centaur Prototyp dla osłony tego TL-a ? Chodź do końca nie jestem przekonany co to tego M6, było by już za łatwo chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cytat

Yacek a dało by rade byś zrobił taki sam profil tylko że dla Argona w Argon Prime? Statek TL z HQ w ładowni + 150.000 kr na rozkręcenie biznesu ? No i może ale nie jestem pewien jakiś Ciężki Centaur Prototyp dla osłony tego TL-a ? Chodź do końca nie jestem przekonany co to tego M6, było by już za łatwo chyba.

zacznij wolną grę tam zaczynasz w argon prime 😀 bez potrzeby robienia profili specjalnych do tego 😀

PS zresztą chyba w samej grze jest opcja startowa w argon prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzio to że są profile startowe w Argon Prime to ja wiem. Tylko chodzi mi o to że chciałbym rozpocząć grę w Argon Prime z TL który ma na pokładzie HQ i 150 tyś na rozkręcenie biznesu.

Yacek ale mi chodzi o to że ten profil Spadkobierca jest troszkuuu dziwny? Nie wiem jak to napisać.

Chodzi mi o to by była możliwość rozpoczęcia gry w Argon Prime, po udaniu się przykładowo do sektora Bala Gi's Joy i zapłaceniu 5 mil otrzymamy TL który ma w Ładowni HQ + 130 tys kr. 😀

Poruszyłem ten temat ponieważ chciałby zbudować własne imperium drogą ekonomiczną nie musząc wykonywać fabuły Terran i Final Fury. Jestem Handlarzem, ekonomistą a nie Psychopatycznym, zfiksowanym poborowym 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chodzi mi o to by była możliwość rozpoczęcia gry w Argon Prime, po udaniu się przykładowo do sektora Bala Gi's Joy i zapłaceniu 5 mil otrzymamy TL który ma w Ładowni HQ + 130 tys kr. 😀

Spadek odbierasz w Świątyni Gonerów, w ich sektorze, więc co w tym dziwnego.

Jeśli chcesz mieć HQ i inne nagrody za misje zainstaluj sobie skrypt All Plots Complete, ale tam też chcąc odebrać np. Vidara musisz udać się do sektora Mars, chcąc otrzymać dostęp do HUB-a musisz udać się do Nieznanego sektora itp.

W tym profilu otrzymujesz to po dotarciu z sektora startowego do EoL i zapłaceniu opłaty. Podczas drogi przez sektory masz czas i sposobność zarobić więcej niż 5mln (na Hard jest to 50mln, ale jak widzę mało ludzi lubi duże wyzwania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Yacek, ja podałem że za % mil kredytów otrzyma się TL i HQ +130 tyś Gdzie w spadkobiercy otrzymujemy kilka statków i 10 mil kr dla mnie to jest właśnie za łatwo, bo tego jest troszku za dużo. NO ale nic to była tylko moja propozycja, bo przeglądając ten skrypt wydaje mi się żę można by pozmieniać koordynaty sektorów i temu podobne, by uczynić nowy profil startowy.

Cytat

Zamiast kombinować z przeróbkami profili wystarczy wrzucić cheat package i dodać sobie tą HQ na pokład statku będąc w grze. W ten sposób można sobie tworzyć dowolne warunki startowe.

Mówisz 😀 ?

Przebiegnę się na Ego i to sprawdzę.

Dzięki Prowler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moje zdanie o cheat znasz? 😀

2. Tu nie chodzi tylko o HQ, ale o dostęp do Aldrin, Ziemskich nieznanych sektorów, teraz jeszcze w najnowszej fabule doszedł własny sektor (muszę chyba popracować na Spadkobiercą, aby dodać to), HUB-a nie wsadzisz do ładowni...

3. A samo HQ to można kupić w kilku stoczniach (Marauder, Gonerska). Tak wiem sporo kosztuje, nie to co cheat i już mamy w ładowni.

Cytat

Widzisz Yacek, ja podałem że za % mil kredytów otrzyma się TL i HQ +130 tyś Gdzie w spadkobiercy otrzymujemy kilka statków i 10 mil kr dla mnie to jest właśnie za łatwo, bo tego jest troszku za dużo.

Dla mnie za dużo. Co za frajda gdy na starcie masz multum kasy? Dla mnie najciekawsza zawsze jest gra właśnie na początku, gdy liczę każdy kredyt. Potem gdy mam flotę statków i taka kasę jak podałeś uznaje że czas zacząć grę od początku.

Masz na forum tutorial jak tworzyć własne profile startowe, poczytaj, zrób swój własny, taki jaki będzie Ci pasował. Zrobisz, daj znać, to dodam do Mamuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, cheat jest zły 😀

W takim razie powiedz mi czym się różni start na własnym profilu w którym posiadasz pewien statek/stację i określoną reputację z danymi rasami od dodania sobie tych samych rzeczy i odpowiedniej modyfikacji reputacji startując na innym profilu, usuwając przy tym wszystko co miałeś przed zmianami ?

W jednej i drugiej sytuacji masz to samo, różnica taka, że nie musisz robić x ilości profili przy każdym pomyśle na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Yacek chyba się nie rozumiemy 😀

A wiec tak, pytałem o Profil dla Argona który rozpoczął by swoją przygodę w Argon Prime. Gdy otrzymamy wiadomość o śmierci Stryja, Ojca, Wujka whatever udajemy się do Bala Gi's Joy. Po zapłaceniu kwoty 5 mil kredytów otrzymamy TL z HQ w ładowni. Mielibyśmy też wykonane fabuły jak w przypadku Spadkobierca.

Osobiście uważam żę profil Spadkobierca jest za łatwy, gracz otrzymuje kilka statków + 10 mil kr. Ja chciałbym otrzymać TL z HQ i możliwością ukończenia fabuł jak w przypadku Spadkobiercy + 130 tyś kr.

Więc nie chcę sobie ułatwić gry, tylko ja utrudnić, i troszku zmienić. Nie lubię ziemian, świnie zostawili kolonistów Alfa Centauri na pastwę losu po incydencie z Xenami. Gonerów tez nie lubię. Banda patafianów w gejowskich szlafrokach 😀

Prowler dobrze prawi 😀

Tylko zę ten cheat chyba nie daje możliwości ukończenia poszczególnych fabuł jak jest w przypadku Spadkobierca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wydać całą kasę na jakieś śmieci i wyrzucić je potem w przestrzeń, a statki wysłać xenkom na pożarcie albo od razu przerobić na plany w HQ. Ja zwykle wybieram tą drugą opcję gdy dostaję gratis jakieś prezenty.

Usunięcie tych statków przy takim ustawieniu fabuł nie jest dobrym pomysłem, bo nie będzie już możliwości zdobycia ich w grze legalnie. Na tym polegała cała idea profilu- gracz może skorzystać ze wszystkiego co oferowały tamte fabuły, bez konieczności ich wykonywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Usunięcie tych statków przy takim ustawieniu fabuł nie jest dobrym pomysłem, bo nie będzie już możliwości zdobycia ich w grze legalnie. Na tym polegała cała idea profilu- gracz może skorzystać ze wszystkiego co oferowały tamte fabuły, bez konieczności ich wykonywania.

Zawsze pozostaje mu cheat 😀

Nie tworzę profili jak z karabinu, zrobiłem tylko te dwa (Spadkobierca i ManMachine), po części po to by sprawdzić się w tym temacie. Na tym koniec, nie bawi mnie to już tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie no ten cheat to odpada. Nie będę sobie dodawał fabryk do ładowni TL. No cóż na dzień dzisiejszy gram w swoją rozgrywkę, jak zacznę nową to zagram w spadkobiercę. Sądziłem że Yacek zrobi nowy profil, dlatego poruszyłem ten temat.

A dlaczego sam nie zrobisz, lub nie zmodyfikujesz mojego Spadkobiercy tak jak chcesz? Masz Instrukcja jak tworzyć własne profile startowe v 1.03, zapoznaj się i do dzieła.

Cytat

Zrób jak uważasz. Dla mnie to żadna różnica modyfikować profil startowy według własnego uznania, a zrobienie tego samego w grze za pomocą skryptu. Efekt, czyli start gry, ten sam, ale każdy gra jak lubi 😀

Dla mnie duża. Do tego cheataem nie osiągniesz wszystkiego co można profilem startowym. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo nigdy nie używałem cheata, ale nie sądzę aby można nim było np. dodać dostęp do sektorów, które normalnie odblokowuje fabuła, przejąć HUB-a, dodać bramę skokową między Ziem. Nieznany 2, a Neptun i kilku innych rzeczy.

Co innego też dodać sobie za free statek, a co innego otrzymać go za wykonanie jakiejś misji, dlatego właśnie Spadkobierca posiada tę małą mini fabułę, bo uważałem, że tak będzie fajniej i uczciwiej.

A że każdy gra jak uważa, ja nikogo nie zmuszam do grania na tym profilu, są inne wyjścia na pozbycie się fabuł (Lucky Heir, All Plots Complete).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuł z tego co wiem odblokować się nimi nie da, dlatego pisałem tylko o reputacji i statkach/stacjach.

Co do takich modyfikacji i dodawania sobie różnych rzeczy na starcie to dalej będę się upierał, że pomiędzy tym, a różnymi wymyślnymi profilami, które dają to samo, nie ma żadnej różnicy.

Czy załaduję profil który umożliwi mi start jako Xenon, ze statkiem typu L, czy użyję byle jakiego innego profilu i przy starcie zmodyfikuję sobie skryptem reputację tak, aby wszyscy poza Xenonami byli do mnie wrogo nastawieni i dodam sobie tego L jako własność, usuwając uprzednio pozostałe własności- z punktu widzenia poziomu startowego zero różnicy, w jednym i drugim wypadku mam to samo.

Patrząc z Twojego punktu widzenia cheatem moglibyśmy nazwać praktycznie wszystkie profile tworzone przez graczy w tym i Twoje, bo przecież startujemy w nich z innym statkiem/statkami niż to przewidzieli twórcy. Różnica taka, że Ty cheatujesz jeszcze przed rozpoczęciem gry modyfikując odpowiednio pliki, a ja w grze przy starcie 😀

Cytat

ale każdy gra jak lubi 😀

Jak widać z tym zgadzamy się oboje i chyba można zakończyć dyskusję, bo po raz kolejny do niczego sensownego nie doprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie się ucieszyłem. Yacek, możesz sprawdzić, czy to tylko moja przypadłość, czy też Spadkobierca rzeczywiście nie działa z wersja DDTC 1.1? (Po zainstalowaniu wersji DDTC1.1 nie mam opcji wystartowania z profilu Spadkobierca 😀. Jeśli "odhaczę" mod - opcja pojawia się. Przy wersji 1.0 opcja "Spadkobierca" też jest dostępna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...