Skocz do zawartości

Opcja startowa Spadkobierca - come back.


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spadkobierca

spadkobierca.JPG

"Byłeś w tajnej misji na terytorium Wspólnoty, kiedy dowiedziałeś się, że zmarł Twój stary przyjaciel Rana Braks i zostawił Ci spory spadek. Udaj się do Świątyni Gonerów w sektorze Elysium of Light i odbierz go."

Start jako ziemianin, w jednym z trzech sektorów: Argon Prime, Dark Waters lub Sanctity of Corupion, statek Aamon Prototyp, dobrze osłonięty i uzbrojony, ale słabo wyposażony. Stan konta: max 1000kr. Nastawienie ras takie samo jak w opcji Lucky Heir.

Opcja startowa zawiera mini fabułę (a raczej misję):

Naszym celem jest dotrzeć do sektora Elysium of Light i odebranie należnego nam spadku w postaci Tropiciela Światła, Vidara, dostępu do HUB-a i 10 000 000kr. Będziemy mieć również własne HQ w ładowni wynajętego Ozjasza Gonerów. Będziemy musieli tylko wskazać Kapitanowi gdzie ma wybudować dla nas HQ.

Jednak jest pewien warunek, musimy zarobić (Easy - 5 000 000kr; Hard - 50 000 000kr.) na "opłatę manipulacyjną". Jeśli to zrobimy otrzymamy spadek.

Po odebraniu spadku fabuły: Gonerska, Terrańska, Final Fury, HUB i PHQ będą już wykonane, dostępne do wykonania tylko fabuły Aldrin i Treasure Hunter.

Instalacja:

Wypakuj archiwum do głównego katalogu gry. Pliki z katalogu "director" (3.02 Plot Missions i Spadkobierca) mają się znaleźć w katalogu "direktor" w katalogu głównym gry.

Pliki Spadkobierca.cat i Spadkobierca.dat należy wypakować do głównego katalogu gry i zmienić im nazwy na koleny numer plików .cat/.dat jakie mamy w tym kataogu. Jeśli mamy tylko patcha 2.5 to najwyższym numerem plików .cat/.dat jest 09, tak więc zmieniamy nazwy plikom Spadkobierca na numer 10.

Uruchom nową grę z opcji "Spadkobierca".

Opcje startowe dostępna na Mamucie:

Spadkobierca Gamestart Easy

Spadkobierca Gamestart Hard

UWAGI:

1. Jeśli będziesz chciał bawić się dalej w stare save KONIECZNIE usuń przed ich uruchomieniem plik 3.02 Plot Missions z katalogu "director".

2. Misja była długo testowana, na różne sposoby i wszelkie błędy powinny już być wyeliminowane. Jeśli tak nie jest i coś nie działa, pisz tutaj, postaram się naprawić.

3. Różnica pomiędzy wersjami:

Easy - kwota potrzebna do zapłacenia "Opłaty manipulacyjnej" - 5 000 000kr.

Hard - kwota potrzebna do zapłacenia "Opłaty manipulacyjnej" - 50 000 000kr.

Miłej zabawy!

v. 0.6

- zmieniony statek startowy z Fernira na Aamon Prototyp, zmienione uzbrojenie statku.

v. 0.5

- dodane zostały opcje startowe dostępne w patchu 2.7

- odblokowana opcja Buntownika Yaki, zablokowana przez Egosoft.

v. 0.4

- dodane zostały standardowe towary do Świątyni Gonerskiej.

- usunięte opcje startowe z Maltgamestart i Heir gamestart.

v. 0.3

- poprawiony błąd z powtarzalnością misji.

v. 0.2

- podział na wersję Hard i Easy

- optymalizacja kodu.

- poprawiony drobny błąd z kończeniem misji przy dokowaniu do Świątyni.

- zmieniony Argoński Mamut na Gonerskiego Ozjasza, jako transportowiec naszego HQ.

v. 0.1 - pierwsze wydanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Profil bardzo fajny, tylko dwie uwagi.

1. Reputacja- myślę, że u gonerów powinna być troszkę wyżej na plusie, u pozostałych ras wystarczy 1 poziom.

2. Kwota jaką trzeba zebrać żeby otrzymać spadek- jeśli to ma być coś poważniejszego, a nie tylko sposób na szybki start to 5 mln jest zdecydowanie za mało. Minimum kilkadziesiąt milionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Add.1 Reputacja u Gonerów i Terran rośnie po wykonaniu misji (zmieniłem to w wersji, która jest dostępna na Mamucie).

Add.2 To jest właśnie problematyczna sprawa. Dla mnie byłoby fajnie, gdyby kwota potrzebna wynosiła 50 000 000. Byłoby to spore wyzwanie. Ale dla innych, może to być za duża kwota. W sumie nie problem to zmienić. Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ta łatwość jest całkiem fajna. Nie chcę się bawić w ciągłe mozolne dorabianie wszystkiego, a fabuły to przegięcie. Ani nie wciągają zbytnio, ani nie dają zabawy. A robienie kilku fabuł tylko po to by mieć HQ to też troszkę przesadzone (zwłaszcza jeśli nielubi się zdobywać wszystkiego skryptami). Ale to i tak już wyuzdany temat.

Niemniej zawsze można sobie postawić wyższy próg i naskrobać większą kwotę zanim zabierzemy się za spadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W profilu Zatruty Paranidianin musimy uzbierać 25 milionów, więc myślę że 50 mln za HQ i kilka statków to nie jest dużo. Zobaczymy co inni o tym sądzą.

Jeśli będzie więcej głosów za zwiększeniem kwoty do 50 000 000 (oprócz Twojego i mojego), to zmienię. Ewentualnie można zrobić dwa profile (easy - 5mln i hard - 50mln). I chyba to będzie najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale i tak to niewiele zmieni. Bo można to wszystko mieć w 1 wieczór 🙁 albo mieć w 3 wieczory więcej 😀 .

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli.

Bo właśnie, o to chodzi, aby to co dają te fabuły mieć jak najszybciej, bez ich wykonywania. Ile razy można je robić? Ja już fabułę Terran, Gonerów i Kha'ak robiłem po najmniej 5 razy i mam ich dość. Ten profil jest przede wszystkim dla graczy, którzy zaczynają nową grę po raz n-ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mamucie jest nowa wersja Spadkobiercy. A nawet dwie wersje:

Spadkobierca Easy - wymaga zarobienia 5 000 000kr.

Spadkobierca Hard - wymaga zarobienia 50 000 000kr.

Pozostałem zmiany:

1. Optymalizacja kodu.

2. Poprawiony drobny błąd z kończeniem misji przy dokowaniu do Świątyni.

3. Zmieniony Argoński Mamut na Gonerskiego Ozjasza, jako transportowiec naszego HQ.

Podziękowania dla Prowlera, za konstruktywne uwagi dotyczące misji. 🙁

Jak widać, nie zawsze mamy odmienne zdanie w pewnych kwestiach. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małęj przerwie.

Ja bym miał taki pomysł nie wiem czy to możliwe ale jeśli tak myśle dość ciekawe to może być.

Można by zrobić ze na starcie jest wymagane 25 mln i za każdy dzień zwłoki ta cena by zwrastała o 2,5 mln Wtedy by sie zaczął wyścig z czasem.

Wszystkie wartości są teoretyczne bo proporcie wzrostu by trzeba było myśle przetestować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja bym miał taki pomysł nie wiem czy to możliwe ale jeśli tak myśle dość ciekawe to może być.

Można by zrobić ze na starcie jest wymagane 25 mln i za każdy dzień zwłoki ta cena by zwrastała o 2,5 mln Wtedy by sie zaczął wyścig z czasem.

Wszystkie wartości są teoretyczne bo proporcie wzrostu by trzeba było myśle przetestować.

Możliwe.

Ale wymaga sporego przerobienia kodu MD.

W tej chwili jestem zajęty innym projektem, ale może jeszcze wrócę do Spadkobiercy, jak skończę to nad czym pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna sprawa ale za każdym razem gdy wartość mojej kiesy spada poniżej wartości niezbędnej do zaliczenia misji spadkobiercy i odebrania nagrody już po przejściu tej że misji, zostaje sponiewierany słownie przez Gonera-Notariusza 🙁 a następnie uruchamia się ona na nowo. W efekcie czego mam 10 HQ, 10 vidarów , 10 Świetlików i poczucie winy że nie powstrzymałem się przed wykorzystaniem tego błędu w profilu ]😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj nową, zapisy zadziałają. Choć na wszelki wypadek zrób sobie backup katalogu gry i save, abyś nie miał pretensji do mnie 🙁

Jak wgrasz nową wersję, sprawdź czy info się pojawi ponownie. Ja też jeszcze to sprawdzę, jeśli będzie coś nie tak, jak powinno być, daj znać, zablokuję jeszcze dokładniej pojawianie się infa o stanie kasy, po odebraniu spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal otrzymuje wiadomość o braku środków na opłatę manipulacyjną, po czym uruchamia mi się misja. Akurat mam to uchwycone save na chwili gdy kupuje TL-a 🙁. Jakoś specjalnie to nie przeszkadza, ale moja samoświadomość nagminnie usiłuje wykorzystać ten wybryk 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem jeszcze raz i informacja o braku kasy już się nie pojawiła po odebraniu spadku i stanie konta na poziomie kilku kredytów.

U ciebie pewnie pojawiła się dlatego że wczytałeś stare save, ja zacząłem nową grę.

Mam nadzieję, że więcej taka informacja już Ci się nie pojawi, bo oczywiście nie chcę cię zmuszać do rozpoczynania nowej gry.

Daj mi znać, jeśli będzie Ci się pojawiała, to spróbuję jeszcze coś zmienić.

Dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...