Skocz do zawartości

Dodatkowe statki/okręty/latadła do X3/XTM


LeWaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli dodałeś te statki M7, które polecałem to jeden jest piracki (Flame Sword), drugi Splicki. Więc pierwszego powinieneś mieć w stoczniach pirackich, jeśli masz skrypt Gildii pirackiej to może on się pojawić tylko w stoczniach pirackich dodanych przez te skrypt. Drugi pojawi się tylko w stoczniach Splitów. Naprawdę radzę ci zainstalować w końcu mapę Scorpa i przy jej pomocy sprawdzać co masz w stoczniach, a nie latać samemu od stoczni do stoczni. Szkoda Twojego czasu i nerwów, bo może te statki już dawno masz dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też, ale tylko raz nie pojawił się statek. Innym razem pojawił się, ale był wielkości piksela. W obu przypadkach po reinstalacji statków gra wywaliła mi do pulpitu. Kolejny reinstal latadeł i wszystko było git. Jeśli chodzi o sprawę włączenia statku w instalatorze to u mnie po instalacji statek zawsze jest domyślnie wyłączony. Sorkvild zrób jak pisze Yacek zainstaluj mapę Scorpa. Nie musisz z niej korzystać cały czas. Przyda się w takich sytuacjach jak ta. Avalon powinien pojawić się w stoczniach argońskich i w Centrali Terracorp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w oknie uruchamiania gry, przy opcji "wybierz mod" czy masz wybrany Plugin Manager. PM tworzy w folderze mods, w kat. gł. gry parę plików cat/dat i w nich zapisuje dane m. in. o nowych statkach. Jeśli Plugin Manager nie będzie wybrany jako mod statki nie pojawią się. To ostatnia możliwość, która przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja parę słów.

Ponieważ tak „na optykę” Avalon bardzo mi się spodobał, postanowiłem go sobie doinstalować. Dwuklik na statku i PM zrobił to, co do niego należało. Ponownie otworzyłem PM, statek był, dwukrotnie „odptaszkowany”. Wgrałem ostatniego sejwa, zaktualizowałem mapę i znalazłem Avalona Ścigacza. Statek był ale reputacji do jego zakupu to już mi zabrakło. No więc rejs po argońskich stacjach w celu poszukiwania możliwości opodatkowania się na ofiary wojny. W międzyczasie musiałem wyłączyć komputer. Ponowne uruchomienie gry i na stacji, na której zrobiłem ostatniego sejwa pojawił się pożądany komunikat. Bingo! Kupiłem sobie reputację, wszedłem do stoczni i tu niespodzianka... Statek zniknął! Wyjście z gry, uruchomienie PM – statek na miejscu, odptaszkowany. Dorzuciłem jeszcze przy okazji Bazyliszka (tego splickiego), uruchomiłem ponownie grę i obydwa statki pojawiły się w stoczniach, gotowe do zakupu. Kupiłem, polatałem chwilę Avalonem, zdobyłem nim Caraka i rozwaliłem Reavera (chyba trochę przesadziłem z ilością globulek gamma 🙁 ) po czym statek poszedł w odstawkę. Jakoś mi nie leży. Dzisiaj popróbuję jeszcze Bazyliszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dodałem właśnie ponownie do gry statek Bassilisk (ten przerobiony Hyperion). I zauważyłem następująca rzecz: Bassilisk mam trochę przerobiony, standardowo jest to statek Splitów, ja dodałem Argonów i Friendly Race. Po dodaniu statku Instalatorem i uruchomieniu gry, statek pojawił się od razu w stoczni XTM-a, OTAS i TerraCorp. W stoczniach Argonów i Splitów jeszcze go nie ma. Tak więc wychodzi chyba na to że dodatkowe, przynajmniej te pierwsze, aby pojawiły się się w stoczniach ras muszą zostać "wybudowane", natomiast w innych stoczniach pojawiają się od razu. Tylko dlaczego z dodawanymi kolejno statkami nie ma już takiego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich badrzo serdecznie. Jak już zauważyliście jestem tu nowy choć przeglądałem wcześniej tą strone jak również polskie forum Egosoftu. Mam kłopocik - a mianowicie na stronce mamuta zainteresował mnie stateczek M2-Federtion Intrepid Class. Niestety za każdym razem po próbie ściągnięcia go jestem przekierowywany na stronę z której nie mogę go pobrać (jestem oczywiście zalogowany). Nie wiem co jest grane, szkoda bo podoba mi się ten okręcik. Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kombinowałem jak radziliście i nie udało mi się ściągnąć tego statku - przekierowuje mnie na jakąś grę internetową. Ściągnąłem jednak inny statek ze strony mamuta i zaczeły się schody, x plugin menager świetnie sobie radził jak do tej pory ze skryptami ale nie ze statkiem. Wiem że już pisaliście co nieco na ten temat ale to nie poskutkowało w moim przypadku. Żałuje bo chciałem urozmaicić sobie trochę gre. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam ponownie. Kombinowałem jak radziliście i nie udało mi się ściągnąć tego statku - przekierowuje mnie na jakąś grę internetową. Ściągnąłem jednak inny statek ze strony mamuta i zaczeły się schody, x plugin menager świetnie sobie radził jak do tej pory ze skryptami ale nie ze statkiem. Wiem że już pisaliście co nieco na ten temat ale to nie poskutkowało w moim przypadku. Żałuje bo chciałem urozmaicić sobie trochę gre. Pozdrawiam.

Podaj jakieś bliższe szczegóły: jakiego statku nie mogłeś ściągnąć? Jaki masz problem z instalacją? Z tego co napisałeś nic nie wynika, więc jak można ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazlem ciekawego moda, a raczej nowe statki.

Korwety - Kieszonkowe Niszczyciele

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=205255

M6 z tarcza 1 Gj i ADP. Mocniejsze generatory, tak to jest mozliwe. Wzmocnione wersje podstawowych M6.

Transportowce TS o wielkosci M3. Czyli szybkie, pakowne i rozpoznawane jako M3, moga sie przydac do obslugi flagowcow.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=216360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś już wspominał o takim problemie. Ja nie miałem żadnego przy instalacji dodatkowego statku na wersji 0.7.5, tylko że przed instalacją statku oprócz przypisanej mu rasy dodałem tez Friendly Race. Po instalacji statek pojawił się od razu w stoczni XTM-a. W stoczniach rasy, którą miał przypisaną nie pojawił nigdy. Spróbuj w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ktoś już wspominał o takim problemie. Ja nie miałem żadnego przy instalacji dodatkowego statku na wersji 0.7.5, tylko że przed instalacją statku oprócz przypisanej mu rasy dodałem tez Friendly Race. Po instalacji statek pojawił się od razu w stoczni XTM-a. W stoczniach rasy, którą miał przypisaną nie pojawił nigdy. Spróbuj w ten sposób.

Chyba w ostateczności będę musiał tak zrobić, choć przede wszystkim zależy mi na modyfikacji już istniejącego Agamemnona. Bardzo się na nim zawiodłem i chciałbym go nieco podrasować, tak jak wcześniej usprawniłem mało wartościową i niebezpieczną chyba tylko dla M4 (i mniejszych) korwetę khak. Niestety po instalacji XTM 0.7.4 a potem 0.7.5 wszystkie doinstalowane statki znikły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wersji XTM 0.7.4 Plugin Manager musi używać innych skryptów do obsługi nowych statków.

Powstała nowa wersja 2.20, która teoretycznie to robi, ale że jest to nadal beta (teraz już chyba 6 odsłona) nadal coś jest nie tak - np. dodaje statki ale gubi tekstury itp. Można próbować instalować statki ale często trzeba potem odwalać rękodzieło w cat-ach - ciąć i dodawać własne linki 🤪 . Ja się na razie poddałem i nic nie dodaję dopóki nie wyjdzie wersja finalna. 😉((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nowa wersja Plugin managera powstała dla TC, a nie dla XTM-a i używanie jej w celu instalacji statków w X3+XTM nic nie da.

To prawda, takie przynajmniej informacje znalazłem na anglojęzycznym forum. Twoje potwierdzenie dało mi już 100% pewność, że nic z tego. Może ktoś się zlituje i wprowadzi poprawki do PM 2.12, ale nieco w to wątpię, przyszłość to TC. Gdy wyjdzie w Polsce też pewnie zakupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nowa wersja Plugin managera powstała dla TC, a nie dla XTM-a i używanie jej w celu instalacji statków w X3+XTM nic nie da.

Nie jest to do końca prawda. Wersja 2.20 zaczęła być tworzona do XTM 0.7.4 i miała się pojawić "na dniach" a w międzyczasie wyszedł TC i wszystko się rypło. Obecna wersja jest uniwersalna (tak przynajmniej twierdzi Cycrow). Ta sama beta jest dla XTM jak i dla TC. U mnie w ogóle nie chce działać. Wywala się co krok na starcie lub przy zamykaniu. A jak już zadziała to źle instaluje statki. Pluginy OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...