Skocz do zawartości


szczekan

Rejestracja: 04 paź 2010
Poza forum Ostatnio: dziś, 12:02

Moje posty

W temacie: No to mamy datę wydania X4!

17 październik 2018 - 00:06

Wiadomo, kasa musi być bo za darmo nikt nie będzie pracować. Lekki oftop, ale zapytaniem-sugestią czemu Ego nie poszło w tę stronę? Nie mówię, że mają zarabiać tak jak Star Citizen, ale ułamek tego wystarczyłby na wykreowanie solidnych nowych treści.

W temacie: No to mamy datę wydania X4!

09 październik 2018 - 19:10

Ale tu tak nie będzie. To niszowa gra, offline, za pogoń w rozwoju (żeby prześcignąć innych, żeby szybciej dorwać lepszy statek itp) nikt nie będzie płacić. Przypuszczam, że DLC to właśnie będzie dodanie kolejnych ras, fabuły, oczywiście poprawki bugów, i może jeszcze implementacja wybranych przeróbek społeczności. Będzie ich pewnie kilka. Reasumując, jeśli X4 będzie mieć więcej wspólnego z X3 niż XR to szykują się dłuuuugie godziny naprawdę fajnej rozrywki za taniochę - nawet uwzględniając DLC. Bardziej po kieszeni pociągnie mnie upgrade sprzętu - muszę kupić lepszą kartę graficzną.Łamię się nad tym: klik.

W temacie: No to mamy datę wydania X4!

09 październik 2018 - 00:03

No właśnie z tym "value" to trochę problem, bo dla każdego ma to inne znaczenie. A przypomnę tylko, że czasy się zmieniły. Kiedyś to twórcy ryzykowali, wykładając kasę na produkt i drżeli, żeby ktoś to kupił. Dzisiaj ogłasza się zbiórkę na pomysł i jest spora szansa, że kasa popłynie wartkim strumieniem. Kiedyś studia płaciły betatesterom za wynajdowanie błędów w grze, Dzisiaj potencjalni betatesterzy nawet nie robią tego za darmo - płacą za to twórcom. Kiedyś utyskiwało się, że całkiem porządne dodatki czy rozszerzenia śmią być płatne. Dzisiaj? Gra ktoś w World od Tanks albo w World of Warships? 15 euro kosztuje jeden model czołgu czy statku premium, bardzo przeciętny, a ludzie są zachwyceni. Wiem, iXy to specyfika, oferta nie dla szerokiej rzeszy, nie multiplayer. Ale i tak, z tej perspektywy, gdyby społeczność opracowała dobre mody a firma by je pobłogosławiła i włączyła do gry - byłbym zachwycony.

W temacie: No to mamy datę wydania X4!

06 październik 2018 - 23:30

Wyświetl postUżytkownik Prowler dnia 04 październik 2018 - 18:16 napisał

...Kolejne rasy zostaną dodane jako płatne dlc?


Jest to mocno prawdopodobne.

W temacie: No to mamy datę wydania X4!

04 październik 2018 - 14:35

Wiecie, ja do dzisiaj gram w X3 AP i ciągle mi się grafika podoba. Ale w X4 skok jest widoczny. Design jest ok, Argońskie statki różnią się od paranidiańskich. a na początku nie będzie przecież kilku ras. Zastanawiam się jak sobie poradzi mój komp w obecnej konfiguracji z Vulkanem. Ale pewnie się niebawem przekonam, bo chyba nie wytrzymam i kupię. Moskit napisz jak się ma sprawa z polską wersją :)