Skocz do zawartości


Sorkvild

Rejestracja: 18 cze 2008
Poza forum Ostatnio: dziś, 12:00

Moje tematy

X3 Resurrection mod - odświeżenie wyglądu gry (TC | AP)

15 lipiec 2018 - 11:56

Dołączona grafika

Jest od niedawna bardzo starannie wykonany mod kosmetyczny dla X3 (TC / AP). Dodaje on odświeżone tła, bardzo wydetalowane planety i lekko podkręca kolory usuwając "szary filtr" z gry. Całość wygląda bardzo ładnie, zaś autor postarał się dorobić kompatybilności swego moda do innych popularnych modów jak: XTC, XRM, LU, IEX. Instalacja bardzo prosta wszystko podane na stronie autora.

https://forum.egosof...ic.php?t=395259
https://x3-resurrection-amw.wgz.cz/amw

Ostatnio grałem z tym modem na swoim pececie, ale dopiero jak odpaliłem X3 na 49 calowej telewizorni z ambilightem za pośrednictwem apki Steam Link to żem powiedział sobie - o, kur... :)

Edytowanie właściwości mapy?

20 marzec 2018 - 20:23

Chodzi mi o to, by wywalić z mapy moda kilka bram, a potem, no właśnie... Fake patch czy zapisać tylko plik universe.xml z powrotem do głownego? Wiem, że robi się to w galaxy editorze, ale czy ktoś się tym już bawił i czy w ogóle jest to w miarę proste do zrobienia?

X4 bez kolejnej rasy

19 grudzień 2017 - 13:30

O ile brak jednej rasy gracze byli w stanie znieść to teraz okazuje się, że nie będzie drugiej rasy czyli Splitów i jest to już pewne. Brak Boronów zbywano tłumaczeniem, że woda, Boroni, kokpity i mimo to wielu komentujących jakoś to zrozumiało. Z resztą w jednym z tematów pojawiły się liczne fanowskie koncepcje jak można by obejść te ograniczenia, ale jak widać Egosoft wolał pracować nad innymi rzeczami jak wnętrza stacji i chodzenie. Tak więc wojownicza rasa, która miała najbardziej kozackie statki nie zmieści się do głównego wydania gry.
To rozczarowujące, ile pary pchają w zbędne głupoty jak wspominane wnętrza, a nie mogą dać graczom tego czego oczekują. Gra sporo straci na klimacie, gdy brak w niej najbardziej charakterystycznych i budzących żywe dyskusje ras. Relacje między nimi, koncepcje w budowie statków oraz ich sam wygląd. Tego już nie będzie. Tak sobie patrze na te strimy z gry i odnoszę wrażenie, że wszytko w tej grze jest takie "generyczne" i bez jakiegoś dominującego sznytu jak miało to miejsce w poprzednich iksach. Odnoszę wrażenie, że nazwa X4 sugerująca bezpośrednią kontynuację wyśmienitej jak dotąd serii - została nadana na wyrost, gdyż nazwanie gry X Rebirth 2 budziłoby negatywne konotacje ze zmiażdżonym w recenzjach poprzednim tytułem.

https://forum.egosof...der=asc&start=0