Skocz do zawartości


Sorkvild

Rejestracja: 18 cze 2008
Poza forum Ostatnio: dziś, 18:37

Moje tematy

Czy ta gra jest warta rekomendacji?

09 styczeń 2019 - 20:58

Osiadł kurz i emocje już wystygły z tego co widzę w sieci. Sporo ludzi już podzieliło się swoimi opiniami i z tego co widzę nie są one jakoś bardzo pozytywne. Są pewne pozytywy, ale i sporo narzekań na wiele rzeczy. Nie jest to bynajmniej chwalebna kontynuacja trylogii X.
Sam w to jeszcze nie grałem, ale z tego co widziałem - a poświęciłem się oglądając kilka tych przydługawych materiałów oraz wpadając na twiczowe sesje mojego znajomego. jakoś mnie to wcale nie przekonuje do sięgania po ten tytuł. Jak spojrzę na te szkaradne i bezpłciowe statki w X4, ogólną siermięgę wykonania i mocno przeciętną oprawę audio-wizualną to odczuwam to, że chyba lepiej będzie jak co jakiś czas znów wrócę do X3 - do tej starej, dobrej gry, egosoftowego opus magnum, do którego firma z Wurselen już prawdopodobnie nigdy nie zbliży.
Nie wiem dlaczego, ale widząc walkę w X4 i słysząc te odgłosy pew-pew to miałem wrażenie, że to jest słabe. Już chybna też wiem skąd ten subtytuł "Foundations", to chyba na nawiązywać do solidnych podwalin z Rebirtha, którego w X4 jest zdecydowanie za dużo. Szkoda, że fiksacje Bernda odnośnie chodzenia po statkach, jeżdżenia jakimiś taśmociągami i przeklikanych menusów przeważyły nad tym clou, które zostało dobrze ujęte przez X2 i X3. A wy jak podchodzicie do tej gry? Wciąga was tak niczym X3? Jakie rokowania co do przyszłości X4? Proszę tylko o wyważone opinie.

X3 Resurrection mod - odświeżenie wyglądu gry (TC | AP)

15 lipiec 2018 - 11:56

Dołączona grafika

Jest od niedawna bardzo starannie wykonany mod kosmetyczny dla X3 (TC / AP). Dodaje on odświeżone tła, bardzo wydetalowane planety i lekko podkręca kolory usuwając "szary filtr" z gry. Całość wygląda bardzo ładnie, zaś autor postarał się dorobić kompatybilności swego moda do innych popularnych modów jak: XTC, XRM, LU, IEX. Instalacja bardzo prosta wszystko podane na stronie autora.

https://forum.egosof...ic.php?t=395259
https://x3-resurrection-amw.wgz.cz/amw

Ostatnio grałem z tym modem na swoim pececie, ale dopiero jak odpaliłem X3 na 49 calowej telewizorni z ambilightem za pośrednictwem apki Steam Link to żem powiedział sobie - o, kur... :)