Skocz do zawartości


Sorkvild

Rejestracja: 18 cze 2008
Poza forum Ostatnio: dziś, 18:37

Moje posty

W temacie: Czy ta gra jest warta rekomendacji?

23 maj 2019 - 12:12

Z kolei, ja swój hajp na iksy miałem w latach 2006-2011. W sumie to dość długo jak na singlówkę, sporo w tym zasługi miało community to na Egosofcie, a także to tutaj, bo przyjemnie jest grać i dyskutować z podobnie myślącymi ludźmi. Po premierze AP przemieliłem weń jakieś 200-300 w AP i od tego czasu raczej grywam w tę serię w takich rozdzielonych miesiącami parogodzinnych porywach nostalgii, co jest nawet przyjemną odskocznią. Jeśli mam być szczery to najmilej właśnie wspominam X2. Prosta, wciąż ładnie wyglądająca gra dobrze wyrażająca clou całej serii (fight, build, trade, think), nie mówiąc już o dobrej fabule. Na Rebirth spuśćmy zasłonę milczenia, natomiast odnośnie X4 to już powiedziałem co myślę. Szkoda, że Egosoft zafiksował się bardzo na restaurowaniu pomysłów z Rebirtha przy całej mizerii wykonania, co z resztą znajduje odbicie w popularności gry. Z 15k graczy w dniu premiery do poniżej tysiąca, to jest prostu tragedyja jak mówili dawni Polacy.
W temacie gier typu space dla mnie od dwóch lat na topie jest Elite Dangerous, w które się wkręciłem, a które to wypełniło pustkę po iksach i braki dobrego space sima z realistyczną grafiką i modelem lotu. Zawsze ceniłem sobie pierwszoosobową akcję, nie tracąc czasu na mikro-zarządzanie i budowę jakiś "imperiów". Do tego dochodzi interakcja z innymi graczami i świetne community, czego owocem była niedawna ekspedycja Distant Worlds 2 w której brało 15 tysięcy graczy, a w której to miałem okazję też wziąć udział. Niezapominane wspomnienia. Po prostu lubię tą grę, dużo w niej znajduję, cenię za wykonanie, realistyczny wszechświat, dłubanie przy statkach i interakcję, nie mówiąc już o wspólnym dokazywaniu.
Co do remasterów? No właśnie co tu remasterować? W X3 nie ma już co. Gra ma dobre wsparcie dla kontrolerów, tekstury na wysokim poziomie, rozdzielczości. Dodanie wielowątkowości niemożliwe. Jedyne co, o czym wspomniał @Aldaran to dodanie trybu w DX11. Znacznie lepszym kandydatem na remaster byłby X2 czy nawet wcześniejsze XBTF - tekstury o lepszej rozdzielczości, odświeżone GUI, polepszone SFX, odszumiony dźwięk. To jest potencjał na nowe życie.
Konkludując - Moim zdaniem Egosoft więcej zarobiłby, gdyby zrobili remaster X3 - ale stworzony od podstaw. Na współczesnym silniku w oparciu o obecne technologie, z ulepszeniami interfejsu gry i bez tych wszystkich hejtowanych naleciałości z XR. Z tą grą jest to samo z z kultowym Jagged Alliance 2. Leciwa i niedościgniona królowa taktycznych turówek z mnóstwem wybornych modów. Niestety, każda kolejna odsłona tej gry to coraz większy crap.

W temacie: Czy ta gra jest warta rekomendacji?

21 maj 2019 - 15:30

X4 dostaje straszne baty w recenzjach, szkoda że Egosoft nic się nie nauczył. Ta gra to jeden wielki bugfest. O ile X2, X3 były dobre już na starcie (pomijając wydajność, którą potem i tak została ulepszona), to te gry dawały sporą frajdę i były niemal kompletne. Tu zaś jedno wielkie łatanie i dodawanie "ficzerów" w locie i na życzenie domagających się tego graczy. Naiwnie wierzyłem, że to będzie coś dobrego, pewna rehabilitacja po fatalnym Rebircie, ale nie...Zupełnie też nie wierzę, by z wydanego crapa udało im się zrobić coś dobrego.
Czy oni oczekują, że od dziś przez następne 2-3 lata uda im się z tego wysmażyć coś zajebistego, godnego następcę X3? Trochę wiem jak wygląda życie w takim studiu i co trzeba robić by mieć fundusze na utrzymanie zespołu i rozwój. Z czego oni się utrzymają, skoro już teraz muszą pracować nad nowym produktem, gdyż nie mają żadnego bestsellera (a serię X3 już chyba każdy ma), który napędzałby ich działalność. Nie dziwię się, że za każdym releasem mają nóż na gardle i decydują się wypuszczać kaleką grę, jakąś alfę którą w locie będą ulepszać do stadium RC. Podejrzewam, że obecnie rzeźbią jakiś większy płatny dodatek, który da im nieco zasilania, a potem to się zobaczy... J

https://store.steamp...pp_reviews_hash

Jeden z graczy w swojej obszerniej recenzji mocno wypunktował X4 dodając jeszcze to...

Cytat

Egosoft seems pigheaded and dead set on their chosen course. They are not interested in developing an X game we want to play, only interested in developing a game they want to make.

W temacie: Czy ta gra jest warta rekomendacji?

08 maj 2019 - 15:19

Znaczny spadek grających w X4. Obecnie 1200 graczy z 15 tysięcy w miesiącu premiery https://steamcharts.com/app/392160

X Rebirth. Poniżej stu graczy https://steamcharts.com/app/2870

X3. Na steamie od 200-400 graczy + pewnie drugie tyle na wersjach noSteam https://steamcharts.com/app/201310

W temacie: Skrypt - "LazCorp Crystal Free Solar Power Plant

19 marzec 2019 - 22:15

Wyświetl postUżytkownik __PiTeR__ dnia 19 marzec 2019 - 13:06 napisałDo pobrania -> http://www.mediafire..._v1_02.spk/file

PS. Zmien nazwę tematu na nazwę skryptu, aby było wiadomo o co chodzi, być może ktoś inny będzie tego szukał i tu znajdzie.

W temacie: X4 - pierwsze wrażenia

01 grudzień 2018 - 02:18

Z tego co czytam na stimie, to generalnie jest dobrze, gra ma niezły potencjał, ale ludzie narzekają na kiepską optymalizację, sporą zasobożerność, bugi, niedopracowanie, głupie Ai, siermięgę menusów i lakoniczne interakcje. Mnie to generalnie nie dziwi, gry Egosoftu w dni premiery zawsze kulały i tak gdzieś po trzecim patchu wszystko się już ładnie docierało. Pewnie mieli presję, by zamknąć ten rok na plusie i nie pójść bardziej w dół, stąd ta nieco pośpieszna premiera.

https://steamcharts.com/app/392160Wyświetl postUżytkownik housik dnia 30 listopad 2018 - 22:44 napisał

Jest coś co pokazuje FPS> Fraps mi nie działa, panel radeona też nie pokazuje ?


Zakładki. Steam-Ustawienia-W grze- pokazuj licznik fps