Skocz do zawartości


Xenon.Q

Rejestracja: 02 maj 2010
Poza forum Ostatnio: gru 26 2018 14:09

Moje posty

W temacie: X4 - pierwsze wrażenia

02 grudzień 2018 - 11:40

@facemob

Gra jest wykonana bardzo solidnie jak na chwilę po premierze. Na standardy Egosoftu jest naprawdę nieźle, a możliwe, że X4 wypada najlepiej z ich gier w chwili premiery. Zdecydowanie widać, iż Ego bardzo chciało odkupić się za X:Rebirth i sama gra jest wystarczająco stabilna, a nawet i w porządku zoptymalizowana. Według mnie Rebirth absolutnie nie ma tutaj podjazdu, a napewno nie w takim stanie w jakim był na premierę i spory okres czasu po niej.

Mamy tutaj tak naprawdę mieszankę ideologii z poprzednich prawowitych X'ów, udanych modyfikacji do nich oraz samego Rebirtha (i to na plus). Podsumowując gra ma prawdziwy potencjał, ten sam, a może i nawet większy niż przykładowe, wcześniejsze X3. Jest to ten potencjał, którego X:Rebirth nie posiadał ze względu na założenia rozgrywki znacznie odbiegające od tych znanych nam z wcześniejszych części serii. Według mnie gra ma najlepszy start i to daje Egosoftowi szanse na spektakularny i tak bardzo wyczekiwany powrót do korzeni. Wierzę w to, że kolejnymi patchami doprowadzą X4 do takiego stanu, że bez wątpienia wystarczy na kolejne lata rozgrywki, tak jak uczynili to z poprzednikami, nawet z Rebirthem, który po około roku aktualizacji stał się nie tak złą grą pomimo tych wszystkich negatywów. Teraz nie pozostaję nic jak chwilę poczekać, aż Egosoft da nam to czego tak naprawdę chciało, a nie tego czego chciał wydawca, kolejny raz pośpieszając datę premiery, bo studio robi naprawdę niezłą robotę, nawet przy tak krótkich terminach narzucanych odgórnie.

W temacie: X4 - pierwsze wrażenia

30 listopad 2018 - 22:34

Support GOGa pomoże, a w najgorszym wypadku, gdy nic nie zadziała, zwrócą pieniążki skoro minimalne wymagania spełnione. Ja poczekam do świąt na pierwsze bardziej obiektywne opinie i najwyżej sprawię sobie prezent pod choinkę :D.