Skocz do zawartości


saradeus

Rejestracja: 27 cze 2009
Poza forum Ostatnio: dziś, 21:51

Moje posty

W temacie: [MODY] Lista modów do X Rebirth według kategorii

dziś, 02:14

Witam.
Co do modów na XR 4.3 temat na egasoft (link w pierwszym poście) jest aktualny (aktualny prawie - brakuje odnośnika od CWIR ).

Na pierwszej stronie moda CWIR jest link do wersji 1.65 XR 4,1 - nie jest on kompatybilny z wersją 4.3 (testowałem - np brakuje u kupców sond i kryształów do skoków)
Pisze o linku z nexusa - to dla wersji XR 4.1

WIKI
Conquest and War in Rebirth

DOWNLOAD CWIR 1.66 XR 4.3
link na forum egasoft na stronie 319 i 320 https://forum.egosof...=asc&start=4770
lub bezpośredni link CWIR 1.66 XR 4.3

Długo i namiętnie grałem w XR od bety 4.0 . Czas spędzony w grze można policzyć już w dniach , nie godzinach. Wybudowany kompleks pod shipyard w Ascendency, drugi prawie skończony w Bleak Pebble, ponad 1 bilon Cr. na koncie. Gra zaczęła przynudzać więc zacząłem szukać jakiego wyzwania i znalazłem CWIR.
Ostatecznie zacząłem grę od nowa ze względu na innny mod który użwam razem - Lost Sectors a on niestety wamaga nowej gry. Czy warto było zrobić nową grę na LS -zdecydowanie warto.

No to trochę o modzie CWIR.
Mod do działania potrzebuje obydwu oficjalnych dodatków .TO i HoL
Wady
Wadą jest że nie jest kompatybilny z kampanią , można go włączyć po ukończeniu kampani lub z na początku z jakimś innym startem gry. Mod niby nie jest zalecany dla nowych graczy ale nie zgodzę się. Jeśli masz dobra relacje z HoA i PMC spokojnie możesz zacząć sie budować w Ascendency na południu sectora lub w Devries w Bleak Pebble - tam Diversi niedługo przestaną zagrażać - RoC całkowicie ich zmiecie .
Nie zalecam budować sie w Mealestorm tam gdzie teraz mieszkają Heretic V. Widziałem tam flotę inwazyjną xenownow 15x K , 4x I w jednej strefie oraz jednoczesnie dwie malutkie floty w innych strefach . Biedni Heretic Vanquards ale kto mieczem wojuje od miecza ginie .
Zalety
Zaletą jest że mamy więcej walk,
-Frakcie walczą ze soba, niszczą wrogie stacje (tak stacje moża niszczyć i abordażować) , przejmują strefy (zones) .
-Możemy zwiekszyć liczbę marines do abordażu poprzez odesłanie ich na oręty liniowe (transfer marines na twoim statku za pomocą Officera od abordażu ). Zalecam żeby okręty liniowe w twoim składzie miały przynajmiej 1 marines na pokładzie - wtedy takie statki też bedą brały w operacji abordażu - np niszczyły uzbrojenie wrogiego statku. Opercaje abordażu dla całego składu inicjuje się inaczej - wybiera się jeden okręt liniowy ze składu z marines na pokładzie - komenda atak - potem jest dodatkowa komenda - abordaż
-Heretic Vanguards jest pełnowartościową frakcją - ma swój shipyard (Frakcja postgonerska, antyterrańska , lubią Argonów ale walczą prawie ze wszystkimi pozostałymi. Walczą też rządem Argonów bo sprzymierzył sie z Cantarą -terranami)
-Frakcje mają swoje unikatowe shipyardy - HoA buduje Arany, PMC - Taranisy , Heretc V. - Behemoty , RoC -Sucellusy , AG -Fulmekrony
-Gracz w zależności gdzie kupił statek konstrukcjny - taką stocznie bedzie mógł postawić. Nie bedzie jednak ograniczony do tych staków - jest dodatkowa opcja w stoczni gracza - klonuj statek. Co to onacza - jeśli w stoczni z liniowców możemy budować tyko Fulmekrony to jeśli przejeliśmy wrogi liniowiec Behemota albo xenoński I możemy go teraz kopiować w swojej stoczni.
-Jeśli frakcja straci shipyard przestaje uzupełniać statki .
-Statki xenońskie też możemy abordażować bez innych dodatkowych modów. (Jeśli grasz na starym save i używałeś Xenon Hunt 3 - nie odinstalowuj moda - dla zachowania zgodności statków )
-Można oddokować stakiem konstrukcyjnym od bazy i podpiąć się do innej . (Bardzo zalecany mod na recycling stacji Station Recycle or Destroy )
-Sondy szpiegowckie X4- probe dostępne u handlarzy złomu
-kryształy do Hypeskoku dla całego twojego składu - gdziekolwiek na mapie - jesli jest tam już sonda X4 .(kryształy są bardzo drogie - na początku zapewne nie bdziesz ich używał.) Sprzedaje je equipment vendor .


Jest zmian o wiele wiele więcej . Jesli bedzie zainteresowanie zedytuje post, uzupełnie jakie mody dodatkowe używam razem z CWIR.

Ostrzeżenie

Autorzy moda zaczeli pracować nad nowym modem- Frontier ale pewnie im trochhę zejdzie przed pierwszą publikacją. Nie wiem czy CWIR będzie później aktualizoawny , ostatnia wersja jest dla XR 4.3 a i z tym był problem. Jeśl boisz się że wyjdzie nowa wersja XR a mod CWIR nie będzie zaktualizowany jest na to sposób .
-Ściągnij plik " Xrebirth no steam . exe " dla XR 4.3 ze strony egasoft. XRebirts NO STEAM.EXE
-wrzuć plik do katalogu Xrebirth
- Skopij cały katalog Xrebirth poza katalogi Steam - naprzykład na inną partycję dysku
-z nowej kopii wyciągnij skót na pulpit od pliku no steam . (Nowa kopia X rebirth nie będzie podatna na aktualizajce bo jest poza katalogami steam - zostanie 4.3 i będziesz mogł grać w CWIR do końca świata)

PS. Jeśli masz ponad 20 GB RAMU (teoretycznie przy 16 GB można spróbować - zostanie 8 GB dla Windowsa ) mogę dorzucić instukję jak uruchamiam XRebirth z Ram dysku - znacznie przyspiesza loading.

W temacie: Mod abordaż statków Xenon

30 marzec 2018 - 15:16

Xenon hunt 3 , działa z wersja 4.3
http://steamcommunit.../?id=1247272393