Skocz do zawartości


gulip

Rejestracja: 21 lut 2013
Poza forum Ostatnio: maj 27 2017 21:49

Moje posty

W temacie: Incubus, Bazyliszek i Scylla

30 marzec 2017 - 20:23

To ja po latach powtarzam pytanie zadane przez Azakala tzn. gdzie jest Sonen Incubus.
Przekopałem dużo forów w tym forum główne XTM i znalazłem informacje, że w grze nie występuje i trzeba go odpalić skryptem.
Przyznam, że przejąłem Mantisa, Bazyliszka i Scyllę abordażem w gołym X3 z XRM (duże wyzwanie, zwłaszcza Scylla ma ponad 26000 żołnierzy na pokładzie) i liczę po cichu, że można Incubusa spotkać bez dodatkowego skryptu w gołym XTM.
Z chęcią bym skubańca zdobył abordażem.
Może coś Panowie piloci słyszeli ?

W temacie: Sohnen Basilisk - wyłączenie ,,Zemsty" Sohnenów

30 marzec 2017 - 20:13

Ja nie wyłączyłem zemsty Sonenów. Traktuje ją po prostu jak dodatkową fabułę.
Przejąłem abordażem Mantisa, Bazyliszka i Scyllę (w XTM 0.75 można to zrobić - duże wyzwanie) i odparłem już kilkanaście fal zemsty Sonenów. W tym wykończyłem 2 Scylle i kilkanaście Bazyliszków, Mantisów kilkadziesiąt.
Warunek taki, że trzymam statki Sonenów zawsze przy sobie tzn. wszystkie 3 mam zadokowane do Asgarda i nim latam.
Zauważyłem też, że Soneni atakują gdy używa się ich statków. Jak są zadokowane i nieużywane to nie atakują.
Także polecam zabawę z zemstą Sonenów i wogóle szystkie fabuły X3 XTM są super.

W temacie: Deathmatch Arena by LV

18 marzec 2017 - 00:30

Z cyklu ocalić od zapomnienia, bardzo polecam ten skrypt. Dodam, że gram z XTM.
Na poziomie Xtreme są super walki. Naprzeciw nas jest dużo dobrych statków. Trafia się Soneński Mantis, Smok Shivan, dużo Hyperionów.
Dla kolekcjonerów (czyli dla mnie) ważne, że można w trakcie deathmeczu przejąć dużo unikalnych myśliwców np. thor (inny niż thor mk 2 z XTM), statek eksperymentalny (nie występujący w XTM).
Większych statków jeszcze nie próbowałem przejmować w czasie deathmeczu.
No i na koniec super nagrody np. Odyn (inny od XTMowego) z mocą laserów większą niż Tyr i prędkością 120, ma tylko zepsute dokowanie, ale za to załadowany jest 40 betaelektromagnetykami.
A jeżeli wybierzemy HQ to możemy je sprzedać wraz z przenoszącym je mamutem i wyciągnąc 200 mln kredytów, niezła kopalnia kasy.
Są jeszcze nagrody niespodzianki ja dostałem m.in. myśliwca khaak i pirackiego szpona (nieprzydatny statek ale do kolekcji jak znalazł).

Także super zabawa z tym skryptem, polecam. :)

W temacie: Czy ktoś jeszcze gra w Reunion?

06 luty 2017 - 20:49

Wyświetl postUżytkownik Sorkvild dnia 29 lipiec 2016 - 20:58 napisał

Gorąco Polecam X2. Parę mcy temu zrobiłem w X2 całą fabułę. Zbudowałem firmę zatrudniającą około 10 UT i kilka pętli produkcyjnych fabryk. Ostatecznie latający czołg Rybołowa i ruszyłem na ostatnie misje. Łącznie pyknęło mi jakieś 40-50 godzin. Piękna zabawa i łyk dobrej nostalgii.
Kompletnie nie widziałem co się opłaca, jak ustawiać pętle i te komedy handlowe, gdzie inwestować - więc przekopywałem się na polskim forum ego przez tematy z 2003-2006 kiedy to trafiłem na to forum i kiedy to panowała tam super atmosfera która budowali sami zapaleńcy, piękne czasy. Ha, mało tego grałem na xtreme i tu między X2 i X3 nie ma co porównywać. Na X2 Xtreme jest mocny kop w dupę. W łupinie na głęboki kosmos, handel po parę ogniw i jakieś podkradanie kontenerów z rozbitych stransportów w sektorze pirackim, te emocje... W seriach X3 hajs już idzie łatwo zarobić, w X2 jest zdecydowanie trudniej. Grę zdecydowanie warto odświeżyć, zestarzała się bardzo dobrze, wciąż świetnie bawi, jak dla mnie to absolutny klasyk.Tłumaczenie PL bardzo klimatyczne, autorstwa szanownych kolegów Sauron11 i Marcybiskup. Chłopaki zrobili świetną robotę, szkoda tylko, że polonizacji nie doczekał się bonus pack, który wnosi bardzo dużo użytecznych skryptów, a który warto zainstalować.

Po tej robocie właśnie rozważam machnąć fabułę Reuniona + trochę rozruszać tematy handlowo-wojenne ;) Do tego oczywiście z modem XTM, ale czy XTM pozwalał na grę w oryginalną fabułę i misje Bala Gi???? Serio k***a nie pamiętam, ktoś mnie oświeci?
To też były świetne czasy, wystarczy poczytać także to forum :) Już nie mogę się doczekać tych dymów z Khaakami w sektorze Familia Khao. W tamtych latach (pre-TC) to grało się w aspekcie 4:3 więc dziś na panoramce fullhd to będzie miłe doświadczenie :)

X2 pewnie zrobię dla fabuły.
Podobno można przejść fabułę w X3R XTM ale ja przeszedłem na czystym X3R a później odpaliłem X3R XTM. W zasadzie w X3R XTM są wszystkie statki i stacje (w tym Hyperion), także nie ma żadnych strat w stosunku do podstawki.
Polecam X3R XTM dla mnie lepsze od TC XRM, Soneni, lepsze statki, lepsza grafa i lepszy klimat.
Ze skryptów polecam ci do X3R XTM: bbsextras-v1.61-04.12.2006, bountyhuntersguild-v2.80-24.07.2007, mercenariesguild-v2.90-13.03.2007, x3_bonus_package_3.1.07, Deathmatch Arena redux, Salvage Claim Software. Chodzą bez ziechy. W skrypcie mercenaries już na 5 levelu pojawia się po 6 niszczycieli wroga - jest zabawa.

W temacie: Space simy ogólnie

05 luty 2017 - 14:22

Ja tam się nie czaję i wracam do staroci. Raz że gry często genialne dwa, że na piecu zawsze można podbić rozdzielczość i grafa nie razi. Dodatkowo nie ma problemu z wymaganiami i gry są tanie.
Trzeba tylko takie gry wyczaić najlepiej na takim forum bo nie słychać o nich poza grupkami zapaleńców.